Adina Osan, News.ro

1846 articole publicate pe News.ro 83 in feb. 2018
28 feb. 2018 Volei Alba Blaj va găzdui Turneul F4 al Ligii Campionilor la volei feminin şi este calificată direct în semifinale
28 feb. 2018 Spandau 04 Berlin – Steaua Bucureşti, scor 11-9, în Liga Campionilor la polo
27 feb. 2018 Volei Alba Blaj, înfrângere cu Volero Zurich în Liga Campionilor la volei, dar este calificată în Play-off 6
26 feb. 2018 România - Italia, scor 50-101, în al patrulea meci din preliminariile CM2019 de baschet masculin
26 feb. 2018 Gyor ETO - CSM Bucureşti, scor 28-24, în Liga Campionilor la handbal feminin
25 feb. 2018 Campioana la baschet feminin, Sepsi Sfântu Gheorghe, a câştigat Cupa României
24 feb. 2018 România a învins Cehia, scor 20-5, în manşa tur din barajul CE-2018
24 feb. 2018 Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Satu Mare, în finala Cupei României la baschet feminin
23 feb. 2018 Croaţia – România, scor 56-58, în al treilea meci din preliminariile CM 2019 de baschet masculin
23 feb. 2018 ICIM Arad şi CSM Satu Mare, calificate în semifinalele Cupei României la baschet feminin
22 feb. 2018 Pivotul american Randal Falker revine la Steaua Bucureşti până la finalul sezonului
22 feb. 2018 SCM Timişoara, prima semifinalistă a Cupei României la baschet feminin
22 feb. 2018 Volei Alba Blaj s-a calificat în faza Play-off 6 a Ligii Campionilor la volei feminin
22 feb. 2018 Campioana la baschet feminin, Sepsi, în semifinalele Cupei României, după eliminarea vicecampioanei ”U” Cluj
21 feb. 2018 CSM Bucureşti – Corona Braşov, scor 37-21, în devans la etapa a 18-a a Ligii Naţionale de handbal
21 feb. 2018 HCM Râmnicu Vâlcea, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României; adversară, Corona Braşov
20 feb. 2018 Rezultatele tragerii la sorţi din sferturile Cupei României la handbal feminin
20 feb. 2018 Potaissa Turda - FyllingenBergen, în sferturile de finală ale Challenge Cup la handbal masculin
19 feb. 2018 Cinci jucătoare din lotul campioanei la handbal feminin, CSM Bucureşti, şi-au prelungit contractele
18 feb. 2018 România a ratat calificarea la Turneul Final 8 al Europa Cup la polo
18 feb. 2018 Olimpia Braşov va găzdui Turneul Final 4 al Ligii Europei Centrale la baschet feminin
18 feb. 2018 Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup la handbal masculin
17 feb. 2018 Vlad Moldoveanu, operat la genunchi şi ratează finalul de sezon în Turcia şi meciurile naţionalei din preliminariile CM2019
17 feb. 2018 Octavian Bellu, la împlinirea a 67 de ani: Îmi doresc sănătate şi să mai pot face lucruri bune
17 feb. 2018 România, remiză cu Georgia în preliminariile Europa Cup la polo, la Kecskemet
17 feb. 2018 CSM Bistriţa s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin
17 feb. 2018 Cvijici, Radicevici şi Lekici, handbaliste transferate de CSM Bucureşti de la Vardar, din viitorul sezon
17 feb. 2018 Încă patru echipe s-au calificat, sâmbătă, în sferturile Cupei României la handbal feminin
16 feb. 2018 România – Ungaria, scor 7-10, în al doilea meci din preliminariile Europa Cup la polo
15 feb. 2018 România – Franţa, scor 7-4, în primul meci din preliminariile Europa Cup la polo
14 feb. 2018 România, înfrângere cu Slovenia, a treia din preliminariile CE2019 de baschet feminin
14 feb. 2018 Nord – Sud, scor 125-122, la All Star Game la baschet masculin, de la Sfântu Gheorghe
14 feb. 2018 Noua conducere a FR Handbal: Alexandru Dedu, preşedinte, Steluţa Luca şi Sorin Dinu, vicepreşedinţi
13 feb. 2018 Kastamonu şi Lada Togliati, adversarele echipelor HC Zalău şi SCM Craiova în sferturile Cupei EHF la handbal feminin
13 feb. 2018 U BT Cluj a câştigat pentru a treia oară consecutiv Cupa României la baschet masculin
12 feb. 2018 CSM Oradea şi U BT Cluj vor disputa finala Cupei României la baschet masculin
11 feb. 2018 Meciul de dublu va fi al doilea al zilei de duminică la FedCup - România-Canada, după întâlnirea Begu-Sebov
11 feb. 2018 Medicul Irimia: Halep a făcut antrenament dimineaţă la Bucureşti, nu are dureri
11 feb. 2018 Irina Begu: Îi ţin pumnii lui Marius Copil; Sper să câştige primul titlu ATP
11 feb. 2018 Begu: Au fost două meciuri importante pentru mine, dar şi grele; Mă bucur că echipa a câştigat
11 feb. 2018 SCM Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin
11 feb. 2018 CSM Bucureşti, remiză cu Rostov-Don, şi s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor la handbal
11 feb. 2018 SCM Timişoara şi U BT Cluj, calificate în semifinalele Cupei României la baschet masculin
10 feb. 2018 Spectatorul cu numărul 2.000.000, premiat la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca
10 feb. 2018 Carol Zhao: Sorana a jucat foarte bine. Nu cred că această înfrângere va influenţa rezultatul general
10 feb. 2018 România a învins Finlanda, scor 80-59, în preliminariile CE2019 de baschet feminin
10 feb. 2018 Cîrstea: Luni plec la Doha, iar marţi joc. Un pic mi-am sacrificat turneele de după, dar mi-am dorit să fiu aici săptămâna aceasta şi să joc pentru România
10 feb. 2018 Hoors HK – HC Zalău, scor 30-19, în ultimul meci din grupa D a Cupei EHF la handbal feminin
10 feb. 2018 Medicul Ştefan Irimia: Simona se simte mult mai bine. Va mai face mâine un RMN la Bucureşti şi luni va pleca spre Doha
10 feb. 2018 Medicul Ştefan Irimia: Simona Halep se simte mult mai bine. Va mai face mâine un RMN la Bucureşti şi luni va pleca spre Doha
10 feb. 2018 Irina Begu: A fost emoţionant la prezentare, la intonarea imnului. E un moment special şi o onoare să îmi reprezint ţara
10 feb. 2018 Potaissa Turda – HC Vise BM, scor 44-24, în optimile Challenge Cup la handbal masculin
10 feb. 2018 Dedu, Lecuşanu şi Licu, candidaturi validate pentru alegerile la preşedinţia FR Handbal
10 feb. 2018 FedCup: 8.600 de spectatori la România – Canada, un nou record la o competiţie de tenis indoor în ţara noastră
10 feb. 2018 CSM Oradea şi Steaua Bucureşti, primele semifinaliste ale Cupei României la baschet masculin
10 feb. 2018 Gyor ETO, victorie cu Krim şi egalează CSM Bucureşti, care joacă duminică în grupa I a Ligii Campionilor
08 feb. 2018 U BT Cluj se va duela din nou cu Donar Groningen, dar în optimile de finală ale FIBA Europe Cup
07 feb. 2018 Medicul Irimia a consultat-o pe Halep la Cluj: Pot spune că nu este foarte grav, dar dacă joacă acum se poate agrava
07 feb. 2018 Halep: Nu ar fi corect faţă de fete să intru neantrenată; Românca ar putea lipsi şi de la Doha
07 feb. 2018 Florin Segărceanu: Obiectivul nostru este să câştigăm grupa; Într-o zi vom fi şi într-o finală de FedCup şi poate vom câştiga
07 feb. 2018 Sorana Cîrstea: Arena de la Cluj este de senzaţie, am fost peste tot în lume, dar rar am văzut asemenea arenă
07 feb. 2018 Sylvain Bruneau: Totul este foarte impresionant la Cluj; Obiectivul nostru este să luptăm pentru fiecare punct
07 feb. 2018 După handbalista Camille Ayglon, şi Gnonsiane Niombla va părăsi CSM Bucureşti din vară
07 feb. 2018 Volei Alba Blaj, a patra victorie din Liga Campionilor la volei feminin
07 feb. 2018 Simona Halep, după aruncarea de start la baschet U BT Cluj-Keravnos: Am avut parte de o surpriză plăcută
07 feb. 2018 U BT Cluj s-a calificat în faza play-off a FIBA Europe Cup la baschet; Simona Halep a purtat noroc campioanei României
07 feb. 2018 Steaua Bucureşti, a treia victorie în Liga Campionilor la polo
06 feb. 2018 Cristina Neagu şi Isabelle Gullden, nominalizate de IHF la titlul de Jucătorea anului 2017
06 feb. 2018 CSM Târgovişte a fost eliminată în optimile de finală ale Challenge Cup la volei feminin
05 feb. 2018 Nadia Comăneci, de ziua lui Hagi: Sper ca de ziua mea să-mi faci o surpriză la bârnă; Neagu: Eşti un idol şi o legendă
04 feb. 2018 Szocs Bernadette s-a calificat în finala ITTF Europa Top 16, de la Montreax; Eliza Samara va juca pentru bronz
04 feb. 2018 CSM Bucureşti, a doua victorie, în deplasare cu FCM, în grupa principală I a Ligii Campionilor la handbal
04 feb. 2018 HC Zalău s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin
03 feb. 2018 Rostov – Krim, scor 29-22, în grupa din care face parte şi CSM Bucureşti, în Liga Campionilor la handbal feminin
03 feb. 2018 ”U” Cluj – Sepsi, scor 77-68, în reeditarea finalei din sezonul trecut la baschet feminin. Campioana, prima înfrângere
03 feb. 2018 Sârbul Aleksandar Rasici a revenit în lotul campioanei la baschet U BT Cluj, după ruptura de tendon ahilian
03 feb. 2018 SCM Craiova – Brest Bretagne, scor 16-15, în grupele Cupei EHF la handbal feminin
02 feb. 2018 Gimnastele şi antrenorii din lotul naţional, colaborare cu un expert UEG pentru exerciţiile la paralele
01 feb. 2018 Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup la volei masculin