Alexandru Stanila, Mediafax

261 articole publicate pe Mediafax 29 in feb. 2019
27 feb. 2019 Prima victorie din 2019, la Acapulco. Mihaela Buzărnescu trece în turul doi al turneului, după o serie lungă de înfrângeri
26 feb. 2019 Abou Diaby, fostul jucător de la Arsenal, şi-a anunţat retragerea din fotbal
22 feb. 2019 România a învins Macedonia de Nord în FIBA Eurobasket 2021 Pre-Qualifiers, scor 65-53
21 feb. 2019 Diego Simeone şi-a explicat bucuria printr-un gest indecent, după victoria cu Juventus: Am arătat că avem curaj
21 feb. 2019 La primul salariu: DONAŢIE inedită făcută de un jucător de la Manchester United pentru academia din care provine
20 feb. 2019 Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Budapesta
20 feb. 2019 Schalke - Manchester City 2-3, în meciul tur din optimile de finală ale Ligii Campionilor
20 feb. 2019 Atletico Madrid - Juventus 2-0, în meciul tur din optimile de finală ale Ligii Campionilor
19 feb. 2019 S-au tras la sorţi meciurile din "optimile" Cupei României la handbal feminin
19 feb. 2019 Olympique Lyon - FC Barcelona 0-0, în meciul tur al "optimilor" Ligii Campionilor
17 feb. 2019 Eugen Neagoe, după victoria lui Sepsi de la Mediaş, scor 1-0: Am jucat cu inima la acest meci
17 feb. 2019 Dinamo a pierdut meciul cu FC Botoşani, scor 1-2, şi ratează play-off-ul Ligii I Betano
15 feb. 2019 Dulgheru şi Bara, eliminate în calificările turneului din Dubai. Monica Niculescu merge mai departe
15 feb. 2019 Tatăl Simonei Halep după calificarea fiicei sale în finala de la Doha: Poate câştiga un Grand Slam în 2019
13 feb. 2019 Karolina Pliskova s-a retras de la turneul de la Doha din cauza oboselii
13 feb. 2019 S-au stabilit meciurile din „sferturile” Cupei României la baschet masculin
13 feb. 2019 Crina Pintea a fost desemnată jucătoarea lunii ianuarie în Liga Campionilor
13 feb. 2019 Michael Schumacher şi-a petrecut ziua de naştere într-o vilă din Spania/ A fost transportat de un elicopter privat
11 feb. 2019 România a anunţat lotul pentru meciul cu Germania, din Rugby Europe Championship
11 feb. 2019 Monica Niculescu, Irina Begu şi Ana Bogdan, primele declaraţii la revenirea în ţară după succesul din Fed Cup
11 feb. 2019 Mijlocaşul Aaron Ramsey a semnat un precontract cu Juventus Torino
10 feb. 2019 Cehia U17 - România U17 2-1, într-un meci de pregătire din Spania
10 feb. 2019 Segărceanu a analizat prima zi la Fed Cup: Să ne pregătim, să fim uniţi şi sperăm să iasă bine
10 feb. 2019 SCM Craiova, deţinătoarea Cupei EHF, a ratat calificarea în sferturile de finală
10 feb. 2019 Mihai Teja, antrenorul FCSB, înaintea meciului cu Hermannstadt: Am încredere în băieţi!
10 feb. 2019 Tănase îl apără pe Stoian, după ce acesta a fost aspru criticat de patronul Gigi Becali
10 feb. 2019 Şumudică îl apără pe Budescu după penalty-ul ratat pentru Al Shabab
10 feb. 2019 Marius Copil a ratat dramatic calificarea pe tabloul principal al turneului de la Rotterdam
09 feb. 2019 Al Shabab, echipa lui Marius Şumudică, a pierdut meciul cu Al Fateh, 0-1. Budescu a ratat un penalty