Alexandru Stanila, Mediafax

261 articole publicate pe Mediafax 81 in oct. 2019
27 oct. 2019 Academica Clinceni-Universitatea Craiova, din runda a 14-a a Ligii 1, se joacă duminică. ORA meciului
27 oct. 2019 FC Botoşani - Astra Giurgiu, în etapa a 14-a a Ligii 1. Meciul se joacă duminică, de la ora 17.30
27 oct. 2019 Apariţie surpriză la meciul inaugural de la Turneul Campioanelor 2019: Simona Halep, alături de Darren Cahill în tribune - FOTO
27 oct. 2019 Naomi Osaka a învins-o pe Petra Kvitova, în meciul inaugural de la Turneul Campioanelor
27 oct. 2019 Victorie pentru Naomi Osaka, în prima zi de la Turneul Campioanelor 2019: Japoneza a învins-o pe Petra Kvitova, după un meci intens
26 oct. 2019 Leicester City a egalat cea mai mare victorie din istoria Premier League, după ce a învins-o pe Southampton, scor 9-0
26 oct. 2019 Roger Federer şi Rafael Nadal s-ar putea întâlni în semifinalele turneului Masters Series din Paris
26 oct. 2019 FC Hermannstadt - FCSB, din etapa a 14-a a Ligii 1, se joacă sâmbătă. ORA meciului
26 oct. 2019 Anglia a învins Noua Zeelandă şi s-a calificat în finala Cupei Mondiale de rugby
26 oct. 2019 Clubul Ajax Amsterdam, mesaj de felicitare pentru Cristian Chivu, care a împlinit 39 de ani
25 oct. 2019 Zlatan Ibrahimovic, gest indecent la finalul partidei Los Angeles FC-Los Angeles Galaxy
25 oct. 2019 Turneul Campioanelor 2019, tragere la sorţi | Cu ce stele din tenis a picat Simona Halep. Bianca Andreescu, în grupă
25 oct. 2019 Turneul Campioanelor 2019, tragere la sorţi | Cu ce stele din tenis a picat Simona Halep. Primul meci disputat cu Bianca Andreescu
24 oct. 2019 FOTO | Clubul Liverpool îşi condamnă proprii suporteri, după ce au afişat un banner rasist la meciul cu Genk
24 oct. 2019 UEFA s-a dus în Ferentari. Poveştile lui „Beto” şi a Ralucăi, doi copii romi care îşi pun toate speranţele în fotbal
24 oct. 2019 Confuzie de zile mari: Doi fani ai lui Liverpool nu au putut vedea meciul cu Genk pentru că au ajuns în Gent
23 oct. 2019 Marius Copil a fost eliminat în primul tur la Basel. Românul va părăsi top 100 ATP
23 oct. 2019 Roger Federer a dezvăluit ce va face cu banii câştigaţi de la turneul de la Basel
18 oct. 2019 A început meciul Andy Murray-Marius Copil, din sferturile de finală ale turneului din Antwerp
18 oct. 2019 Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, victorie contra lui Damac, scor 3-0, în Arabia Saudită
18 oct. 2019 Andy Murray-Marius Copil, în sferturile de finală ale turneului din Antwerp: Românul a salvat o minge de meci şi a trimis în decisiv meciul
18 oct. 2019 Andy Murray-Marius Copil, în sferturile de finală ale turneului din Antwerp: Românul, eliminat de britanic
17 oct. 2019 Marius Copil s-a calificat în sferturile de finală de la Antwerp
16 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. Meciul România U21 - Finlanda U21 se va disputa la Voluntari
15 oct. 2019 Monica Niculescu va juca s-a calificat în optimile de la Luxemburg cu Margarita Gasparyan
15 oct. 2019 EURO 2020, preliminarii | Echipele de start pentru meciul România-Norvegia
15 oct. 2019 LIVE TEXT | A început meciul România - Norvegia, din preliminariile EURO 2020
15 oct. 2019 LIVE TEXT | A început meciul România - Norvegia, din preliminariile EURO 2020 / 30.000 de copii şi însoţitorii lor sunt în tribune
15 oct. 2019 LIVE TEXT | Preliminariile EURO 2020. România-Norvegia, scor 0-0, la pauză. Mitriţă a ratat cele mai importante ocazii / 30.000 de copii şi însoţitorii lor sunt în tribune
15 oct. 2019 LIVE TEXT | Preliminariile EURO 2020. România-Norvegia, scor 0-0: George Puşcaş a ratat un penalty / 30.000 de copii şi însoţitorii lor sunt în tribune
15 oct. 2019 Preliminariile EURO 2020. România-Norvegia, scor 0-0: George Puşcaş a ratat un penalty / 30.000 de copii şi însoţitorii lor sunt în tribune
15 oct. 2019 Preliminariile EURO 2020. România-Norvegia, scor 1-1, în preliminariile EURO 2020. Tricolorii au fost egalaţi în minutul 90+2
14 oct. 2019 Programul la metrou va fi prelungit în seara meciului România - Norvegia, de pe Arena Naţională
14 oct. 2019 Selecţionerul Norvegiei: România are o echipă cu jucători tineri foarte buni
14 oct. 2019 Căpitanul Norvegiei, surprins de prezenţa masivă a copiilor la meci: Am aflat ieri de faptul că vor fi atât de mulţi tineri pe stadion
14 oct. 2019 Un suporter englez a murit în Sofia chiar înaintea meciului Bulgaria - Anglia. Microbistul ar fi consumat droguri
14 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. Echipele de start pentru meciul România U21 - Irlanda de Nord U21
14 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. A început meciul România U21-Irlanda de Nord U21
14 oct. 2019 Preliminariile EURO 2020. Cum arată clasamentul din grupa României
14 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. România U21 - Irlanda de Nord U21, scor 0-0, la pauză. Portarul oaspeţilor, eliminat în minutul 38
14 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. România U21 - Irlanda de Nord U21, scor 1-0, în minutul 48. Tudor Băluţă a deschis scorul
14 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii. România U21 - Irlanda de Nord U21, scor 3-0, în minutul 67
14 oct. 2019 România U21 - Irlanda de Nord U21, scor 3-0. Tricolorii, a doua victorie în preliminariile EURO 2021
13 oct. 2019 Justin Ştefan, secretar general LPF, critică prestaţia României din meciul cu Insulele Feroe: Am fost la un pas de o ruşine naţională
13 oct. 2019 Italia s-a calificat la Campionatul European din 2020
13 oct. 2019 Justin Ştefan, secretar general al LPF, critică prestaţia României din meciul cu Insulele Feroe: Am fost la un pas de o ruşine naţională
13 oct. 2019 Preliminariile Euro 2020: Italia s-a calificat la Campionatul European, după ce a învins Grecia/ Suedia, victorie clară cu Malta
13 oct. 2019 Naţionala României se întoarce duminică la Bucureşti. ORA la care ajung tricolorii pe Aeroportul Otopeni
13 oct. 2019 Daniil Medvedev a câştigat turneul din Shanghai, după ce l-a învins în finală pe Alexander Zverev
12 oct. 2019 Andorra, prima victorie din istorie în preliminariile Campionatului European, după ce a trecut de Moldova, scor 1-0
12 oct. 2019 Cristiano Ronaldo a reuşit o performanţă uimitoare: Fotbalistul lui Juventus a ajuns la 699 de goluri înscrise în carieră
12 oct. 2019 Daniil Medvedev s-a calificat în finala turneului din Shanghai, după victoria cu Stefanos Tsitsipas
12 oct. 2019 Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la turneul din Luxemburg
10 oct. 2019 Roger Federer s-a calificat în sferturile de finală de la Shanghai, după cinci mingi de set salvate cu David Goffin
09 oct. 2019 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au calificat în optimile de finală ale turneul din Shanghai
09 oct. 2019 Copiii dau năvală pe Arena Naţională, la meciul România-Norvegia. FRF a anunţat câţi s-au înscris
09 oct. 2019 Decizie în Iran: Femeile au voie să intre joi pe stadion, pentru prima dată după decenii de interdicţie
07 oct. 2019 Halep, depăşită din nou de Andreescu în clasamentul WTA. Pe ce loc se clasează Simona
07 oct. 2019 Dani Alves, atacat de un roi de viespi în timpul unui meci de fotbal. Un jucător şi-a tras tricoul peste cap - VIDEO
07 oct. 2019 Videoclip viral. Inter Milano, ironizată de Juventus pe reţelele de socializare, după eşecul din meciul direct
04 oct. 2019 EURO 2021, preliminarii: Lotul României U21 pentru meciurile cu Ucraina şi Irlanda de Nord
04 oct. 2019 Bianca Andreescu a fost eliminată de la Beijing de Naomi Osaka, după ce a câştigat primul set
04 oct. 2019 Andreescu a fost eliminată de la Beijing de Osaka, după ce a câştigat primul set. Prima declaraţie a Biancăi: Am uitat cum se simte să pierzi
04 oct. 2019 SCM Râmnicu Vâlcea - Bietigheim 34-27. Vâlcea obţine o victorie entuziasmantă în Liga Campionilor la handbal feminin
04 oct. 2019 Victor Piţurcă, manager general Universitatea Craiova: Mai am nevoie de timp
03 oct. 2019 Bianca a mai reuşit o victorie: Andreescu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului din Beijing
03 oct. 2019 Bianca a mai bifat o victorie: Andreescu se îndreaptă galopant către finala turneului din Beijing
03 oct. 2019 Meciul România-Norvegia | Preşedintele FRF: Ne aşteptăm să avem 8.000 de copii pe stadion
03 oct. 2019 Meciul România-Norvegia | Preşedintele FRF, despre evenimentul unic de pe Arena Naţională destinat copiilor: Ne aşteptăm să avem 8.000 de copii pe stadion
03 oct. 2019 Cupa Davis | România va întâlni China în play-off. Duelurile, pe teritoriul ţării noastre.
03 oct. 2019 Europa League: A început meciul Celtic Glasgow - CFR Cluj
03 oct. 2019 Europa League: Celtic Glasgow-CFR Cluj, scor 1-0. Edouard a înscris pentru campioana Scoţiei
03 oct. 2019 Europa League: Celtic Glasgow-CFR Cluj, scor 1-0, la pauză. Edouard a înscris pentru campioana Scoţiei / Golul lui Kevin Boli, anulat pentru ofsaid
03 oct. 2019 Celtic Glasgow-CFR Cluj, scor 2-0, în minutul 59. Elyounoussi a majorat avantajul scoţienilor
03 oct. 2019 Celtic Glasgow-CFR Cluj, scor 2-0, în grupa E din Europa League
03 oct. 2019 Bogdan Mara, director sportiv CFR Cluj: Nu a fost un joc bun. Echipa a fost obosită
03 oct. 2019 Rezultatele zilei de joi, din runda a doua a grupelor Europa League
02 oct. 2019 Ianis Hagi va fi titular în meciul Genk-Napoli, din grupele Ligii Campionilor
01 oct. 2019 Alan Ruschel, unul dintre supravieţuitorii accidentului aviatic din 2016, a marcat primul gol - VIDEO
01 oct. 2019 Florin Andone a evoluat 30 de minute contra lui Paris Saint-Germain, în grupele Ligii Campionilor