Alexandru Tăcină, Pro Sport

1308 articole publicate pe Pro Sport 107 in feb. 2021
21 feb. 2021 Novak Djokovic – Daniil Mevedev, Live Video Online în finala Australian Open. Sârbul își apără supremația în fața rusului de oțel
21 feb. 2021 Răspunsul sfidător primit de Mihaela Buzărnescu, după ce s-a plâns că a fost jignită de adversară: „A spus că nu o interesează!”
21 feb. 2021 Antrenorul Simonei Halep dă vina pe ghinion pentru înfrângerea dureroasă cu Serena Williams: „A fost o diferență de doar 6 puncte”
21 feb. 2021 A fost hărțuită și jignită după înfrângeri, dar le dă peste nas tuturor! Andreea Prisăcariu a cucerit primul titlu din 2021
21 feb. 2021 Novak Djokovic îi poate depăși pe Roger Federer și Rafael Nadal la numărul de Grand Slam-uri chiar în 2021! Scenariul nebun devine plauzibil după triumful de la Australian Open
20 feb. 2021 Naomi Osaka – Jennifer Brady, Live Video Online în finala de la Australian Open. Cu cine ține Simona Halep
20 feb. 2021 Continuă coșmarul pentru Bianca Andreescu! S-a retras de la următoarele turnee din circuit
20 feb. 2021 Lovitură primită de Simona Halep după ce Naomi Osaka a triumfat la Australian Open! Românca pică în clasament după mai bine de un an
20 feb. 2021 Antrenorul lui Naomi Osaka, concediat de Simona Halep în trecut, nu rămâne dator: „Asta e diferența dintre ele!”
20 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Novak Djokovic și Daniil Medvedev din finala turneului de la Australian Open
20 feb. 2021 Cine transmite la TV meciul Novak Djokovic – Daniil Medvedev, din finala Australian Open
20 feb. 2021 Programul zilei la Australian Open, duminică 21 februarie 2021. Blockbuster-ul Novak Djokovic – Daniil Medvedev este precedat de finala de dublu
17 feb. 2021 Șoc la Australian Open: favorita principală Ashleigh Barty, învinsă în sferturi! Cum arată semifinalele
17 feb. 2021 Simona Halep, decizie tristă după eliminarea de la Australian Open! Naționala României nu se mai poate baza pe ea
17 feb. 2021 Variantă șoc după Australian Open: Darren Cahill o lasă pe Simona Halep pentru Rafael Nadal? Imaginea care l-ar putea da de gol | FOTO
17 feb. 2021 Mihaela Buzărnescu a izbucnit în lacrimi după ce a fost jignită de adversară la Melbourne! Scene fără precedent în tenis | VIDEO
17 feb. 2021 Marea greșeală a Simonei Halep în fața Serenei Williams, indicată de Ilie Năstase: „Aici s-a jucat totul”
16 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Serena Williams, în sferturi la Australian Open. Online VIDEO. Urmărește împreună cu noi meciul turneului de la „Antipozi”
16 feb. 2021 Naomi Osaka o subestimează pe Simona Halep înaintea duelului cu Serena Williams! Ce a declarat japoneza după calificarea în semifinalele Australian Open
16 feb. 2021 Serena Williams, greu de pensionat! Care a fost secretul neașteptat al victoriei uriașe cu Simona Halep de la Australian Open
16 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep deși a pierdut în sferturi la Australian Open! Înfrângerea cu Serena Williams i-a lăsat conturile pline cu o sumă uriașă
16 feb. 2021 Ce urmează pentru Simona Halep, după eliminarea grea de la Australian Open în fața Serenei Williams! Românca revine repede în competiții
16 feb. 2021 Lovitură după lovitură pentru Simona Halep! Nu e de ajuns că a fost eliminată de rivala Serena Williams: pe ce loc poate pica în clasamentul WTA!
15 feb. 2021 Victorii româneşti la turneul Phillip Island Trophy! Irina Begu şi Patricia Ţig au avansat în optimi
15 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Simona Halep și Serena Williams din sferturile turneului de la Australian Open
15 feb. 2021 Cine este Aslan Karatsev, necunoscutul care a băgat spaima în favoriții de la Australian Open calificându-se în sferturi. Nu mai jucase niciun Grand Slam până la 27 de ani
15 feb. 2021 Cine transmite la TV meciul Simona Halep – Serena Williams, din sferturile Australian Open
15 feb. 2021 Se știu toți jucătorii calificați în sferturi la Australian Open! Meciuri tari atât pe tabloul feminin, cât și la masculin
15 feb. 2021 Adevăratele motive ale aversiunii lui Ion Țiriac împotriva Serenei Williams! De ce pariază miliardarul român pe Simona Halep
15 feb. 2021 Cine este Serena Williams, adversara Simonei Halep din sferturile Australian Open. A început să joace tenis datorită unei românce și a devenit o legendă vie
14 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Iga Swiatek, în optimi la Australian Open. Online VIDEO. Ziua revanșei pentru româncă
14 feb. 2021 Gafă la adresa Simonei Halep după victoria cu Iga Swiatek de la Australian Open: „Americanismul jurnaliștilor…” Cum a fost tratată la conferința de presă | VIDEO
14 feb. 2021 Programul zilei la Australian Open, luni 15 februarie 2021. Horia Tecău forțează calificarea în sferturile probei de dublu
12 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Veronika Kudermetova, turul 3 la Australian Open. Online VIDEO. Veste teribilă înainte de meci
12 feb. 2021 Sorana Cîrstea și-a încheiat aventura la Australian Open 2021! Înfrângere dură în turul 3
12 feb. 2021 S-a declanșat din nou haosul la Australian Open! Decizie drastică după apariția a noi cazuri de Covid-19
12 feb. 2021 Perfecționismul Simonei Halep a produs un moment straniu în meciul câștigat clar cu Veronika Kudermetova! Comentatorilor nu le-a venit să creadă: „E chiar ciudat!”
12 feb. 2021 Cu cine joacă Simona Halep în optimi la Australian Open. „M-a distrus data trecută!”
12 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep pentru calificarea în optimi la Australian Open. A dat lovitura după o nouă victorie frumoasă
12 feb. 2021 Simona Halep a câștigat la Australian Open încă o bătălie importantă pentru menținerea pe locul 2 WTA! Care sunt scenariile posibile
12 feb. 2021 Programul zilei la Australian Open, sâmbătă 13 februarie 2021. Andreea Mitu și Raluca Olaru joacă pe Terenul 13, împotriva favoritelor 13
12 feb. 2021 Cine este Iga Swiatek, adversara Simonei Halep din optimi la Australian Open. Secretul cu care vrea să o învingă din nou pe româncă
10 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Ajla Tomljanovic, turul 2 la Australian Open. Online VIDEO. Care este marea miză a meciului
10 feb. 2021 Sorana Cîrstea dezvăluie secretul victoriei superbe împotriva Petrei Kvitova, în turul 2 la Australian Open: „Asta a făcut diferența”
10 feb. 2021 Fără resentimente! Cum a reacționat antrenorul Soranei Cîrstea la Australian Open, în momentul în care i-a dat lovitura de grație Petrei Kvitova | VIDEO
10 feb. 2021 Încă două „bombe” la Australian Open, pe partea de tablou a Simonei Halep! Bianca Andreescu și Venus Williams sunt OUT
10 feb. 2021 Reacție orgolioasă a Soranei Cîrstea după calificarea fantastică în turul 3 la Australian Open: „Eu am fost în izolare, ea nu! De două ori mai mândră!”
10 feb. 2021 Momentul decisiv care a schimbat înfrângerea în victorie pentru Simona Halep în thriller-ul cu Ajla Tomljanovic! Ce a făcut românca la 2-5 pentru adversară
10 feb. 2021 Cum a reacționat Darren Cahill când Simona Halep era la pământ în meciul cu Ajla Tomljanovic de la Australian Open! De asta e numărul 1 între antrenorii din circuitul WTA
10 feb. 2021 Cu cine joacă Simona Halep în turul 3 la Australian Open. Este primul cap de serie care îi iese în cale
10 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep pentru calificarea în turul 3 la Australian Open. Recompensă pe măsura revenirii formidabilee
09 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Simona Halep și Ajla Tomljanovic din turul 2 al turneului de la Australian Open
09 feb. 2021 6 favorite OUT de la Australian Open încă din primul tur! Cine le-a învins pe Victoria Azarenka și Angelique Kerber
09 feb. 2021 Cine transmite la TV meciul Simona Halep – Ajla Tomljanovic, din turul 2 la Australian Open
09 feb. 2021 Ilie Năstase, dezlănțuit la adresa organizatorilor de la Australian Open: „Trebuia anulat turneul! 2000 de ani nu mă duceam”
09 feb. 2021 Cine este Ajla Tomljanovic, adversara Simonei Halep din turul 2 la Australian Open. Viața tumultoasă și amintirile chinuitoare cu Simona
09 feb. 2021 „Dați-i avertisment pentru abuz de frumusețe!” Trei momente mai puțin știute cu Sorana Cîrstea, de văzut înaintea duelului cu Petra Kvitova de la Australian Open | VIDEO
08 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Lizette Cabrera, turul I la Australian Open. Online Video. Gest superb făcut de Simona înaintea meciului
08 feb. 2021 Serena Williams a întrecut orice imaginație cu echipamentul de la Australian Open: „E incredibil de urât” vs „A eclipsat Super Bowl-ul”| GALERIE FOTO
08 feb. 2021 Irina Begu s-a prăbușit la propriu! Motivul pentru care a cedat dezamăgitor în turul I la Australian Open | VIDEO
08 feb. 2021 Cu cine joacă Simona Halep în turul 2 la Australian Open. Românca are 4-0 în meciurile directe
08 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep pentru calificarea în turul 2 la Australian Open. Lovitură financiară după numai un meci
08 feb. 2021 „Spune-i iubitei tale…” Nick Kyrgios s-a dat din nou în stambă la Australian Open, în timpul meciului din primul tur
08 feb. 2021 „Racheta” Simona Halep! Românca a ajuns la o serie fantastică de victorii la debutul în turneele de tenis, după 6-2, 6-1 cu Lizette Cabrera
07 feb. 2021 Simona Halep, supusă la 56 de teste anti-doping, Serena Williams la doar 30 în ultimii trei ani! Româncele sunt țintele frecvente ale controalelor din tenis | SPECIAL
07 feb. 2021 Cine este Lizette Cabrera, adversara Simonei Halep din turul I la Australian Open. Părinții ei au lucrat într-un abator pentru a-i susține cariera
07 feb. 2021 Cine transmite la TV meciul Simona Halep – Lizette Cabrera, din turul I la Australian Open
07 feb. 2021 Programul zilei la Australian Open, luni 8 februarie 2021. Simona Halep – Lizette Cabrera și alte meciuri tari pe arena centrală
07 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Simona Halep și Lizette Cabrera din turul I al turneului de la Australian Open. Este primul din sesiunea de seară la Melbourne
07 feb. 2021 Români la Australian Open 2021 LIVE program, rezultate. Avem cinci sportive pe teren în prima zi! Irina Begu deschide balul
06 feb. 2021 Simona Halep a dezvăluit cauza neașteptată a accidentării suferite înainte de Australian Open: „La fel am pățit și la Roland Garros!” Care este starea sportivei
06 feb. 2021 Reacția Simonei Halep când a aflat numele adversarei de la Australian Open: „M-am interesat puțin…” Ce spune despre revenirea Biancăi Andreescu
06 feb. 2021 Decizie bizară a organizatorilor, la scurt timp după meciul cu năbădăi pierdut de Sorana Cîrstea! Nu va fi nicio campioană la Grampians Trophy
06 feb. 2021 Ekaterina Alexandrova, „coșmarul” Simonei Halep, s-a făcut de râs în meciul care a urmat la Melbourne! Surpriză neplăcută și pentru Naomi Osaka
06 feb. 2021 Când debutează Simona Halep la Australian Open 2021! Programul o dezavantajează pe a doua favorită
06 feb. 2021 „Nu am păcălit tenisul!” Simona Halep, întrebată la Australian Open cum reușește să se mențină în top de atâția ani, a oferit un răspuns de milioane
05 feb. 2021 Sorana Cîrstea e în sferturi la Grampians Trophy după cea mai răsunătoare victorie din ultimii ani: 7-5, 6-2 cu Belinda Bencic! „Sori” luptă pentru semifinale în aceeași zi
05 feb. 2021 Nici Ekaterina Alexandrova nu știe cum a eliminat-o pe Simona Halep! Reacția rusoaicei după ce a detonat „bomba” la Melbourne
05 feb. 2021 Decizie de ultimă oră a Simonei Halep, care confirmă accidentarea suferită la Melbourne! Românca s-a retras de la dublu după eșecul cu Ekaterina Alexandrova
05 feb. 2021 Imaginea care stârnește îngrijorare înainte de Australian Open! Cum a fost surprinsă Simona Halep la finalul meciului de coșmar cu Ekaterina Alexandrova | FOTO
05 feb. 2021 Capăt de drum și pentru Irina Begu, în sferturi la Melbourne! Naomi Osaka a fost o „nucă” prea tare
05 feb. 2021 Înfrângerea din sferturile Gippsland Trophy o costă enorm pe Simona Halep! Șanse spulberate la locul 1 WTA în sezonul australian
05 feb. 2021 Accidentări sau strategii înainte de Australian Open!? La fel ca și Simona Halep, Serena Williams nu a vrut să forțeze și a abandonat la Melbourne! Care este explicația
05 feb. 2021 Traseu virtual spectaculos pentru Simona Halep la Australian Open 2021! Se poate întâlni cu Serena Williams încă din sferturi
04 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Ekaterina Alexandrova, în sferturi la Gippsland Trophy. Online Video. Meciul se joacă după reguli noi
03 feb. 2021 Ce a putut să îi facă Simona Halep iubitului chiar la intrarea pe terenul de la Melbourne. Imaginile care i-au lăsat cu gura căscată pe jurnaliștii australieni | FOTO
03 feb. 2021 Cine este Ekaterina Alexandrova, adversara Simonei Halep din sferturi la Melbourne. Cea mai bună jucătoare a Rusiei și „coșmarul” Igăi Swiatek
03 feb. 2021 Confruntare între Halep și Buzărnescu la Melbourne! Simona o întâlnește pe „Miki” în sferturile probei de dublu, după ce a trecut de favoritele 3
03 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep pentru calificarea în sferturi la turneul de la Melbourne. A ajuns la o sumă astronomică strânsă din tenis
03 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Simona Halep și Ekaterina Alexandrova din sferturile turneului de la Melbourne. Programul zilei cuprinde și duelul Irina Begu – Naomi Osaka
02 feb. 2021 Ana Bogdan – Ashleigh Barty, Live Video Online, ora 09:30. Ana se duelează cu liderul WTA pentru un loc în optimi la Yarra Valley Classic
02 feb. 2021 Irina Begu a câștigat un nou maraton și s-a calificat în optimi la Melbourne! Urmează o adversară redutabilă
02 feb. 2021 Simona Halep bate tot la Melbourne! Victorie fulminantă și în proba de dublu, alături de Daria Gavrilova
02 feb. 2021 Cine este Laura Siegemund, adversara Simonei Halep din optimi la Melbourne. Nemțoaica o conduce pe sportiva noastră în meciurile directe
02 feb. 2021 La ce oră începe meciul dintre Simona Halep și Laura Siegemund din optimile turneului de la Melbourne. Favorita principală joacă miercuri dimineață două partide
02 feb. 2021 Bianca Andreescu s-a retras de la Grampians Trophy și i-a exasperat pe fani: „Credeți că va mai juca tenis vreodată?” Cum profită Sorana Cîrstea
02 feb. 2021 Roger Federer a făcut anunțul cel mare! Elvețianul revine în circuitul ATP după mai bine de un an
02 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Laura Siegemund, în optimi la Melbourne. Online Video. Cât de mult contează meciul în lupta pentru locul 1 mondial
01 feb. 2021 LIVE BLOG Simona Halep – Anastasia Potapova, turul 2 la Melbourne, Online VIDEO. Simona se luptă cu tânăra rusoaică în primul meci oficial din 2021
01 feb. 2021 Sorana Cîrstea și-a aflat adversara la Grampians Trophy, turneul jucătoarelor ieșite din „detenție!” Pe tablou se află și Bianca Andreescu
01 feb. 2021 Simona Halep, echipament nou la primul turneu oficial din 2021! Ținuta care i-a purtat noroc în meciul cu Anastasia Potapova | FOTO
01 feb. 2021 Câți bani a câștigat Simona Halep pentru calificarea în optimi la turneul de la Melbourne. Ar fi obținut o sumă dublă înaintea pandemiei
01 feb. 2021 De ce s-a enervat Simona Halep, cu toate că a câștigat primul meci oficial din 2021: „Băi, dar nu pot!”
01 feb. 2021 Programul zilei de marți la Melbourne. Irina Begu și Ana Bogdan luptă pentru optimi în proba de simplu, Simona Halep intră pe teren la dublu