2009

Andrei Călin, Evenimentul Zilei

2668 articole publicate pe Evenimentul Zilei 114 in feb. 2018
28 feb. 2018 FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid, ÎNVINSĂ DRAMATIC de Espanyol Barcelona. Zidane: „Câteodată nu înțeleg fotbalul”
28 feb. 2018 ATAC la președintele FRF: „Băi Burleanule, bă, tu nu poți să-mi dai mie ordine”
28 feb. 2018 BATJOCORIȚI de FRF. 10.000 de oameni au fost ținuți într-un GER CUMPLIT. Meciul Hermannstadt - FCSB a fost AMÂNAT
28 feb. 2018 Fotbalul românesc, înghețat de codurile portocalii
27 feb. 2018 SURPRIZĂ: Oficialii FCSB vor ca echipa să fie ELIMINATĂ din Cupa României
27 feb. 2018 A fost dat afară de la Dinamo și ACUZĂ: „A VÂNDUT jumătate de echipă. Am rămas fără cinci titulari”
27 feb. 2018 Lupescu a punctat la imagine, Burleanu la AJF-uri
26 feb. 2018 Gică Hagi: „V-am spus să nu-mi mai ziceți REGE. Un rege nu stă în trening”
26 feb. 2018 Ionuț Lupescu și-a început campania: „Trebuie să luăm măsuri radicale. Oamenii de fotbal să revină acolo unde le este locul”
26 feb. 2018 HANDBAL. CSM București a pierdut meciul cu Gyor. O jucătoare ACUZĂ: „Am fost LOVITE foarte rău”
26 feb. 2018 Lupescu, un candidat garantat de Ferguson și Lucescu
25 feb. 2018 INCIDENTE GRAVE în Grecia. Suporterii echipei antrenate de Răzvan Lucescu au provocat VIOLENȚE pe stadion și pe străzi. Meciul a fost ANULAT
25 feb. 2018 LIGA I. FCSB, VICTORIE NECONVINGĂTOARE cu Sepsi. Nicolae Dică AVERTIZEAZĂ: „Dacă nu schimbăm asta, cu siguranță nu vom câștiga campionatul”
24 feb. 2018 NEWS ALERT. CATASTROFĂ în Ștefan cel Mare. Dinamo A RATAT CALIFICAREA în play-off și va lupta pentru evitarea RETROGRADĂRII
24 feb. 2018 TENIS. Elina Svitolina A DAT LOVITURA la Dubai. Ucraineanca A CUCERIT trofeul din Emiratele Arabe Unite
24 feb. 2018 Dinamoviștii sunt foc și pară: „Vom face plângere! Și dacă avem 0,00001% șanse să câștigăm, tot vom contesta”
24 feb. 2018 FOTBAL EUROPEAN. Barcelona și Real Madrid și-au SPULBERAT adversarele. „Extratereștrii” și „galacticii” au marcat 10 goluri
23 feb. 2018 Antrenorul de la Dinamo, înaintea meciului DECISIV: „Asta este cea mai mare PROSTIE”
23 feb. 2018 INTERZIS de Gigi Becali, un jucător de la FCSB va ajunge la o echipă importantă: „Este DUREROS”
23 feb. 2018 TENIS. FAVORITA competiției de la Dubai a fost ELIMINATĂ în semifinale. Kasatkina și Svitolina se vor lupta pentru trofeu
22 feb. 2018 LIGA EUROPA. FCSB a jucat CATASTROFAL la Roma și a fost ZDROBITĂ de Lazio. „Roș-albaștrii” au părăsit competiția în genunchi
22 feb. 2018 Gigi Becali, DEZAMĂGIT TOTAL: „Vai de capul nostru pe unde suntem! Mi-a fost milă de oamenii ăia, săracii”
22 feb. 2018 Halep se reface în familie. Simona, bonă pentru Tania
21 feb. 2018 ANCHETĂ de proporții la UEFA. Investigatorii au fost amenințați cu MOARTEA
21 feb. 2018 DECIZIE INCREDIBILĂ. Unul dintre fotbaliștii de bază ai echipei naționale a decis să se RETRAGĂ
21 feb. 2018 Adrian Mutu: „Lupescu are o problemă. Răzvan Burleanu VA CÂȘTIGA alegerile”
21 feb. 2018 Întâmplări din viața de noapte a oamenilor de fotbal. Ioan Becali, regele scandalurilor și „țepelor” date în cazinouri
21 feb. 2018 LIGA CAMPIONILOR. Jose Mourinho s-a BARICADAT la Sevilla, Manchester a scăpat NEÎNVINSĂ. Șahtior a întors scorul în a doua repriză cu Roma
20 feb. 2018 Antrenorul care înfruntă echipa din Ștefan cel Mare în ultima etapă: „Teoretic, fotbalul românesc are nevoie de Dinamo în play-off”
20 feb. 2018 Gică Hagi luptă cu italienii și cu sistemul
20 feb. 2018 Trei pe două locuri pentru calificarea în play-off
20 feb. 2018 LIGA CAMPIONILOR. Chelsea și Barcelona au remizat, cu goluri, pe „Stamford Bridge”. Bayern Munchen a distrus-o pe Beșiktaș
19 feb. 2018 LIGA I. Echipa lui Gică Hagi, VICTORIE DRMATICĂ, în minutul 90+4. Ultimele 2 echipe CALIFICATE în play-off se decid etapa viitoare
18 feb. 2018 Caroline Wozniacki, EXPLICAȚIE neașteptată după ce a aflat că va fi detronată de Simona Halep
18 feb. 2018 România, un dezastru neanunțat în Spania
18 feb. 2018 TENIS. Petra Kvitova a dat LOVITURA la Doha. Tenismena din Cehia a câștigat finala din Qatar
18 feb. 2018 LIGA I. Dinamo și FCSB AU REMIZAT în DERBY-ul campionatului. „Câinii”, egalați după ce au condus cu 2-0 în minutul 84
18 feb. 2018 Simona Halep devine lideră pentru a doua oară
18 feb. 2018 Gabi Torje, EXTREM de AFECTAT după DERBY: „E dureros să pierzi două puncte în ultima secundă. Este un gol trist”
18 feb. 2018 Gică Hagi, laude pentru FCSB
18 feb. 2018 Gigi Becali își DESFIINȚEAZĂ portarul: „Voi, dacă erați în poartă, luați golul ăla”
17 feb. 2018 Marius Șumudică, SCANDAL cu suporterii unei echipe adverse. A fost nevoie de intervenția forțelor de ordine
17 feb. 2018 Victor Pițurcă va reveni pe banca unei echipe din străinătate. Fostul selecționer va semna duminică
17 feb. 2018 SURPRIZĂ la Doha. Lidera WTA A RATAT CALIFICAREA în finală. Simona Halep va redeveni lideră WTA
17 feb. 2018 LIGA I. CFR Cluj își consolidează prima poziție, după o victorie LEJERĂ cu Astra. Dan Petrescu: „Marii specialiști își dau cu părerea”
16 feb. 2018 NEWS ALERT. Simona Halep va evolua în SEMIFINALELE de la Doha. Românca A CÂȘTIGAT în două seturi meciul din „sferturi”
16 feb. 2018 Un fost internațional român UIMEȘTE: „Eu și Maradona eram șefii MAFIEI. El cu DROGURILE, eu cu HOȚII”
16 feb. 2018 Cum îl mută Lupescu pe Burleanu de la „Casa Fotbalului”?
15 feb. 2018 LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid, VICTORIE consistentă în DERBY-ul cu PSG. Liverpool s-a impus la Porto cu un scor NEVEROSIMIL
15 feb. 2018 Sună ca începutul unui BANC: „M-a sunat Copos, era BEAT într-o noapte!”
15 feb. 2018 NEWS ALERT. Simona Halep merge în sferturile de finală de la Doha. Românca s-a impus în două seturi
15 feb. 2018 LIGA EUROPA. FCSB, VICTORIE ISTORICĂ împotriva unei echipe din Italia. „Roș-albaștrii” AU CÂȘTIGAT meciul cu Lazio
15 feb. 2018 O tenismenă din România o DESFIINȚEAZĂ pe lidera WTA: „Mi s-a părut foarte urât din partea ei. Sunt DEZAMĂGITĂ”
15 feb. 2018 Gigi Becali, SURPRINS de evoluția echipei sale în meciul cu Lazio. „Nu credeam asta. E BUCURIE mare!”
14 feb. 2018 Adrian Mutu DEMISIONEAZĂ de la FRF. Schimbare RADICALĂ pentru „Briliant”
14 feb. 2018 NEWS ALERT. S-au încheiat alegerile pentru șefia Federației Române de Handbal. Câștigătorul a fost decis la o diferență de un vot
14 feb. 2018 Sorana Cîrstea, VICTORIE remarcabilă în meciul cu revelația de la Australian Open
14 feb. 2018 NEWS ALERT. Mihaela Buzărnescu A ELIMINAT-O pe Jelena Ostapenko, deținătoarea titlului de la Roland Garros
14 feb. 2018 Joacă în Europa, dar se gândesc la iarba verde de acasă
13 feb. 2018 Sorana Cîrstea S-A CALIFICAT fără probleme în turul al 2-lea de la Dubai
13 feb. 2018 Au ajuns pe locul al 6-lea și au sărbătorit ca la Revelion
13 feb. 2018 Răzvan Lucescu rămâne liderul fotbalului grec
13 feb. 2018 Performanță la JO de la PyeongChang
13 feb. 2018 LIGA CAMPIONILOR. Meci de GALĂ la Torino, între Juventus și Tottenham. 4 goluri și penalty RATAT. City este CALIFICATĂ în „SFERTURI”
12 feb. 2018 Mihaela Buzărnescu s-a CALIFICAT în turul al 2-lea la Doha. Românca a revenit SENZAȚIONAL în primul set
12 feb. 2018 LIGA I. Meci INCREDIBIL la Chiajna. Dinamo A ÎNVINS-O pe Concordia. S-a marcat de 7 ori în repriza a doua!
12 feb. 2018 Burleanu a organizat o chermeză populistă pentru alegători
11 feb. 2018 ESTE OFICIAL. Ionuț Lupescu a făcut marele ANUNȚ legat de candidatura la președinția FRF
11 feb. 2018 NEWS ALERT. România A CÂȘTIGAT întâlnirea cu naționala Canadei, din FED CUP. Irina Begu a adus punctul decisiv
11 feb. 2018 HANDBAL. CSM București S-A CALIFICAT în „sferturile” LIGII CAMPIONILOR. „Tigroaicele” au remizat cu rusoaicele de la Rostov
11 feb. 2018 TENIS. Marius Copil A PIERDUT prima finală a carierei. Românul a fost învins în setul DECISIV
11 feb. 2018 Hagi, atac la șeful Fiorentinei
11 feb. 2018 Lupescu și-a anunțat candidatura prin intermediul soției
11 feb. 2018 FCSB a intrat în săptămâna europeană
11 feb. 2018 Naționala de Fed Cup a luat viză de baraj
10 feb. 2018 Simona Halep și-a aflat ADVERSARELE de la Doha, dar prezența româncei în Qatar este INCERTĂ
10 feb. 2018 JOCURILE OLIMPICE de IARNĂ. Eva Tofalvi, evoluție sub așteptări la biatlon. Ce rezultate au mai obținut românii
10 feb. 2018 FCSB și CFR Cluj au REMIZAT în derby-ul campionatului. Dan Petrescu a IZBUCNIT: „De multă vreme n-am mai văzut așa ceva”
10 feb. 2018 FOTBAL EUROPEAN. Meci SPECTACULOS în Primera Divison. Real Madrid a trecut de Sociedad într-o partidă cu 7 goluri
09 feb. 2018 Performanță de SENZAȚIE pentru un jucător de tenis din România. S-a CALIFICAT în premieră în SEMIFINALELE unui turneu
09 feb. 2018 Care este marele regret al Simonei Halep: „Mi-ar fi plăcut să am asta, deși cred că aș fi SUFERIT”
09 feb. 2018 PREVIZIUNE. „Vom fi martorii unei mari surprize. Nu e o plesneală. Burleanu este ISTORIE”
08 feb. 2018 Un fotbalist de la Manchester United RISCĂ să ajungă la ÎNCHISOARE. Este implicat într-un SCANDAL URIAȘ
08 feb. 2018 3.000 de sportivi întră în arene la Jocurile Olimpice de Iarnă
07 feb. 2018 NEWS ALERT. Vești bune pentru Ilie Năstase. Fostului mare tenismen i s-au redus SUSPENDĂRILE primite după scandalul din Fed Cup
07 feb. 2018 Becali, atac la Burleanu
07 feb. 2018 Serena Williams va reveni pe teren
07 feb. 2018 Simona Halep a fost ajutată de un mare antrenor român să CÂȘTIGE un turneu important. „N-a vrut să participe era ACCIDENTATĂ”
06 feb. 2018 Gică Popescu i se alătură lui Gică Hagi: „S-ar putea să plecăm împreună. În afara României, cu siguranță”
06 feb. 2018 CFR Cluj vrea să schimbe regulamentul
06 feb. 2018 Chiricheș, rezervă de bază la Napoli
06 feb. 2018 Lazio, în criza înaintea „dublei” cu FCSB: de trei meciuri încoace, victoria nu le mai place
06 feb. 2018 Dorinel a scăpat de procesul cu Becali
05 feb. 2018 PROPUNERE INEDITĂ venită din partea unui fost ministru: „Să facem o colectă publică pentru Simona”
05 feb. 2018 Sumă IMPRESIONANTĂ plătită pentru 30 de secunde de publicitate la Super Bowl. Cel mai mare TARIF din ISTORIE
05 feb. 2018 Antrenorul unei echipe din Liga I și-a dat DEMISIA. „Ne-a anunțat că nu vrea să mai rămână”
05 feb. 2018 Gigi Becali se simte amenințat de Viktor Orban
05 feb. 2018 LIGA I. CFR Cluj a trecut fără probleme de Concordia Chiajna și a redevenit LIDERA campionatului
04 feb. 2018 DECIZIE IMPORTANTĂ luată de Gică Hagi după ce a anunțat că pleacă din România
04 feb. 2018 VICTORIE în Cupa Davis. România a CÂȘTIGAT întâlnirea cu naționala Luxemburgului
04 feb. 2018 HANDBAL. CSM București, VICTORIE clară în Danemarca. „Tigroaicele” rămân liderele grupei
04 feb. 2018 Gică Hagi nu mai pleacă din țară, dar intră în silenzio stampa
04 feb. 2018 FCSB gâfâie, pe Dică apasă presiunea finanțatorului
04 feb. 2018 LIGA I. Dinamo și CS „U” Craiova AU REMIZAT la capătul unui meci SPECTACULOS. „Roș-albii” tremură: „Ar fi un DEZASTRU”
04 feb. 2018 FOTBAL EUROPEAN. Meci de SENZAȚIE pe „Anfield Road”. Liverpool și Tottenham și-au ținut fanii într-o tensiune FANTASTICĂ
03 feb. 2018 FOTBAL EXTERN. Real Madrid a călcat strâmb la Levante. „Galacticii” au ajuns pe locul al 4-lea în Primera Division
03 feb. 2018 FCSB A CÂȘTIGAT chinuit la Mediaș. Gigi Becali atacă: „Asta nu e echipa mea. Echipa mea nu are voie să facă asta”
02 feb. 2018 Dinamo A TRANSFERAT un internațional român. „Am preferat sa stau deoparte si sa astept sa se clarifice toate lucrurile”
02 feb. 2018 LIGA I. Campioanele ultimelor două sezoane au remizat în prima etapă din 2018
01 feb. 2018 DECIZIE DEFINITIVĂ. Victor Pițurcă A CÂȘTIGAT o sumă impresionantă după ce a fost dat afară
01 feb. 2018 Irina Begu, ELIMINATĂ de la Sankt Petersburg de o dublă câștigătoare de WIMBLEDON