501 articole publicate pe Mediafax 82 in aug. 2016
18 aug. 2016 Video Un copil a fost salvat de sub dărâmături în oraşul sirian Alep. Imaginile fac înconjurul lumii. Atenţie, imagini cu puternic caracter emoţional - VIDEO
17 aug. 2016 Semnificaţii istorice pentru ziua de 18 august
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-0 LIVE-TEXT
16 aug. 2016 Steaua - Manchester City 0-5, în prima manşă din play-off-ul Ligii Campionilor. Aguero a marcat un hattrick după ce a ratat două penalty-uri
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-5. David Silva a deschis scorul. Kun Aguero a marcat de trei ori după ce a ratat două penalty-uri
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-1. David Silva deschide scorul. Kun Aguero a ratat un penalty - LIVE-TEXT
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-3. David Silva deschide scorul. Kun Aguero marchează după ce a ratat două penalty-uri - LIVE-TEXT
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY LIVE-TEXT, de la ora 21:45
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-4. David Silva deschide scorul. Kun Aguero marchează de două ori după ce a ratat două penalty-uri - LIVE-TEXT
16 aug. 2016 STEAUA - MANCHESTER CITY 0-1. David Silva deschide scorul. Kun Aguero ratează două penalty-uri - LIVE-TEXT
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 4-2. Ai noştri fac break-ul în setul secund - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3, 0-1. Vom avea decisiv - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău şi Mergea, învinşi în finala de dublu de Marc Lopez şi Rafael Nadal. Românii obţin MEDALIA DE ARGINT
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3, 1-1. Medalia de aur se decide în setul 3 - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău şi Mergea, medaliaţi cu ARGINT după ce au pierdut finala de dublu contra lui Marc Lopez şi Rafael Nadal
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3. Vom avea decisiv - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3, 4-3. Românii au un break avans în setul 3 - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Gabriel Sâncrăian cucereşte MEDALIA DE BRONZ la haltere. Este a treia medalie pentru România
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău şi Mergea, medaliaţi cu ARGINT după ce pierd finala de dublu contra lui Marc Lopez şi Rafael Nadal
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3, 4-4. Ambele echipe fac câte un break în setul 3 - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 6-3, 3-3 - LIVE
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău şi Mergea pierd finala de dublu, contra lui Marc Lopez şi Rafael Nadal. Românii obţin MEDALIA DE ARGINT
13 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6, 2-1. Spaniolii îşi adjudecă primul set - LIVE
12 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-3. Spaniolii au un break avans în primul set - LIVE
12 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal, finala turneului de dublu masculin LIVE
12 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 2-6. Spaniolii îşi adjudecă primul set - LIVE
12 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Tecău/Mergea - Lopez/Nadal 1-0. Românii salvează două mingi de break în primul game - LIVE
12 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Naţionala de handbal a României învinge Spania cu 24-21
11 aug. 2016 Două reţineri în dosarul deschis după reportajul realizat de Sky News
11 aug. 2016 România obţine PRIMA MEDALIE la Jocurile Olimpice de la Rio. Echipa feminină de spadă învinge Rusia în semifinale şi are cel puţin argintul în buzunar. Fetele vor lupta pentru aur cu China
11 aug. 2016 România obţine PRIMA MEDALIE la Jocurile Olimpice de la Rio. Echipa feminină de spadă are cel puţin argintul în buzunar după ce învinge detaşat Rusia în semifinale
11 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Mergea/Tecău - Johnson/Sock 2-0. Românii încep foarte bine partida şi au un break avans - LIVE TEXT
11 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Florin Mergea şi Horia Tecău aduc A DOUA MEDALIE pentru România. Dublul românesc a învins dublul american format din Johnson/Sock cu 6-3, 7-5 şi va întâlni în finală perechea spaniolă Lopez-Nadal
11 aug. 2016 Echipa feminină de spadă a României luptă pentru MEDALIA DE AUR cu echipa Chinei - LIVE
11 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Mergea/Tecău - Johnson/Sock 6-3, 3-4. Românii încep foarte bine şi îşi adjudecă primul set - LIVE TEXT
11 aug. 2016 Echipa feminină de spadă cucereşte PRIMA MEDALIE DE AUR pentru România la Jocurile Olimpice de la Rio
11 aug. 2016 Trei români reţinuţi în dosarul deschis după reportajul realizat de Sky News
11 aug. 2016 Jocurile Olimpice: Mergea/Tecău - Johnson/Sock 6-3. Românii încep foarte bine şi îşi adjudecă primul set - LIVE TEXT
10 aug. 2016 Semnificaţii istorice pentru data de 11 august
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, 1-1 la seturi cu Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. 5-2 pentru români în decisiv - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, 1-1 la seturi cu Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. 4-1 pentru români în decisiv, cu două break-uri - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, victorie mare în sferturi! Românii se califică în semifinale după ce au trecut în decisiv de favoriţii tribunelor, Melo şi Soares
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, victorie mare în sferturi! Românii s-au calificat în semifinale după ce au trecut în decisiv de favoriţii tribunelor, Melo şi Soares
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, 1-1 la seturi cu Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. Urmează decisivul - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, victorie mare în sferturi! Românii se califică în semifinale după ce trec în decisiv de favoriţii tribunelor, Melo şi Soares
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău îi conduc cu 1-0 la seturi pe Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. 6-5 în setul 2 oentru brazilieni - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău îi conduc cu 1-0 la seturi pe Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. 5-5 în setul 2 - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău îi conduc cu 1-0 la seturi pe Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău îi conduc cu 1-0 la seturi pe Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. 5-4 în setul 2 pentru brazilieni - LIVE
10 aug. 2016 RIO 2016: Mergea şi Tecău, 1-1 la seturi cu Melo şi Soares în sferturile turneului de dublu. Românii fac break în decisiv - LIVE
10 aug. 2016 România, prima victorie la handbal la Jocurile Olimpice de la Rio. Tricolorele au învins Muntenegru cu 25-21
06 aug. 2016 INCENDIU într-un bar din Franţa, soldat cu cel puţin 13 morţi şi şase răniţi - VIDEO
06 aug. 2016 INCENDIU într-un bar din Franţa. The Guardian anunţă cel puţin 13 morţi
06 aug. 2016 Semnificaţii istorice pentru ziua de 6 august
06 aug. 2016 EXPLOZIE într-un bar din Franţa. The Guardian anunţă cel puţin 13 morţi
03 aug. 2016 COPENHAGA - ASTRA 1-0 LIVE SCORE
03 aug. 2016 STEAUA - SPARTA PRAGA 2-0. Stanciu marchează ambele goluri şi îşi duce echipa în playoff-ul Ligii Campionilor
03 aug. 2016 STEAUA - SPARTA PRAGA 0-0 LIVE TEXT
03 aug. 2016 STEAUA - SPARTA PRAGA LIVE TEXT, de la ora 20:45
03 aug. 2016 STEAUA - SPARTA PRAGA 2-0. Stanciu e eroul partidei, marcând ambele goluri - LIVE TEXT
03 aug. 2016 COPENHAGA - ASTRA 3-0 LIVE SCORE
03 aug. 2016 STEAUA - SPARTA PRAGA 1-0. Stanciu deschide scorul cu un eurogol - LIVE TEXT
03 aug. 2016 COPENHAGA - ASTRA LIVE SCORE, de la ora 20:45
03 aug. 2016 COPENHAGA - ASTRA 0-0 LIVE SCORE