Cătălin Rusu, Pro Sport

47 articole publicate pe Pro Sport 146 in iul. 2014
31 iul. 2014 ACS Berceni - Dinamo 1-1. Alexe a marcat din pasa lui Firţulescu. Stoican a chemat la prima echipă doi jucători născuţi în 1997
31 iul. 2014 365 de zile, la puls 120. Rotariu: "Doar 19 la sută din ce am trăit până acum îmi imaginam să trăiesc în fotbal până la 19 ani"
31 iul. 2014 File de poveste cu adversara Astrei din Europa League. Cinci ani de la “minunea de la Liberec”
29 iul. 2014 Patru vârfuri, patru goluri. Cum arată profilul celor patru atacanţi pe care îi va înfrunta Steaua în dubla cu Aktobe
28 iul. 2014 "De mic eram înnebunit de stilul lui Mircea Lucescu". Ce spune Denis Lemac despre viitorul său la Dinamo şi cum vede jucătorul fotbalul la doar 20 de ani
27 iul. 2014 O legendă din wrestling s-a retras după 21 de ani
27 iul. 2014 Federer, 4 milioane de dolari în primele şase luni din 2014
27 iul. 2014 Rapid-Steaua 1-3. Pancu a deschis scorul cu o bijuterie tehnică, dar campionii s-au impus fără probleme
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Pancu deschide scorul, Keşeru egalează după patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Mai sunt disponibile 800 de bilete
26 iul. 2014 ASA Târgu-Mureş - Universitatea Cluj 0-0. Transmisia TV a început în minutul 8, pe motiv de „vreme nefavorabilă“
26 iul. 2014 ASA Târgu-Mureş - Universitatea Cluj 0-0. Echipele de start
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Ambele echipe au ajuns la stadion
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 61 | Steaua presează cu insistenţă. Chipciu şi Tănase au fost introduşi de Gâlcă.
26 iul. 2014 ASA Târgu-Mureş - Universitatea Cluj 0-0. Zicu a intrat pe teren în minutul 80
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-3, minutul 86 | Popa şi Chipciu înscriu la diferenţă de patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
26 iul. 2014 Rapid 1-3 Steaua. Jucătorii lui Gâlcă au spulberat patru minute de fericire rapidistă
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 52 | Lobul lui Popa loveşte bara transversală
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 38 | Pancu deschide scorul, Keşeru egalează după patru minute
26 iul. 2014 Rapid-Steaua 1-3. Jucătorii lui Gâlcă au spulberat patru minute de fericire rapidistă
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, ora 21:00 | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-0 Steaua, minutul 12 | Keşeru şi Popa ratează două ocazii uriaşe
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-0 Steaua, minutul 26 | Pancu deschide scorul după ce îl driblează pe Arlauskis
26 iul. 2014 Dinamo îşi prezintă lotul pentru sezonul 2014-2015 pe site-ul oficial. Conducerea clubului a remediat parţial deficienţele semnalate de ProSport
26 iul. 2014 ASA Târgu-Mureş - Universitatea Cluj 0-0. Transmisia TV a început în minutul 8, pe motiv de "vreme nefavorabilă"
26 iul. 2014 ASA Târgu-Mureş - Universitatea Cluj, de la 18:30. Echipele de start
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-3 | Pancu a deschis scorul. Keşeru, Popa şi Chipciu au întors rezultatul
26 iul. 2014 Start "ardelenesc": ASA - "U" Cluj 0-0 la debutul în noul sezon de Liga 1. Vedetele gazdelor, Zicu şi Goga, au intrat în repriza secundă şi au dezamăgit
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Meciul cu numărul 111 dintre cele două rivale
26 iul. 2014 Demaraj cu "scârţ". Noul sezon al Ligii I începe spectaculos: Concordia - Astra 0-2. Fatai şi Budescu au adus victoria cu două goluri de generic
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-2. Popa înscrie în minutul 66, Steaua preia conducerea. Chipciu şi Tănase au fost introduşi de Gâlcă.
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-0 Steaua, minutul 19 | Keşeru ratează două ocazii mari în decurs de patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, minutul 3 | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
25 iul. 2014 LIVE TEXT Concordia - Astra,18:30 | Ediţia 2014-2015 a Ligii1 debutează cu primul meci jucat pe gazon sintetic în campionatul românesc. Echipele de start
25 iul. 2014 LIVESCORE: Concordia - Astra 0-2 | Fatai marchează primul gol al sezonului cu o execuţie magică. Budescu majorează diferenţa direct din corner
25 iul. 2014 OFICIAL | Valentin Lemnaru este noul atacant al Stelei: "E un mare pas înainte în cariera mea"
25 iul. 2014 LIVESCORE Concordia - Astra,18:30 | Ediţia 2014-2015 a Ligii 1 debutează cu primul meci jucat pe gazon sintetic în campionatul românesc. Echipele de start
25 iul. 2014 LIVESCORE Concordia - Astra 0-0 | Ediţia 2014-2015 a Ligii 1 debutează cu primul meci jucat pe gazon sintetic în campionatul românesc. Echipele de start
25 iul. 2014 "Avem cea mai frumoasă galerie din România". 1500 de abonamente vândute de clubul Dinamo pentru noul sezon competiţional
25 iul. 2014 Demaraj cu "scârţ". Noul sezon al Ligii I începe spectaculos: Concordia - Astra 0-2. Fatai şi Budescu au adus victoria cu două reuşite de generic
25 iul. 2014 Transferurile lui Dinamo, ignorate pe site-ul oficial. Gafeurul Marc nu este nici măcar menţionat în lotul lui Stoican
24 iul. 2014 Transferul lui Lemnaru la Steaua, o chestiune de ore. Atacantul lui "U" a ajuns la Bucureşti. Detalii din contractul pregătit de campioană
24 iul. 2014 OFICIAL | Lemnaru este noul atacant al Stelei
24 iul. 2014 INTERVIU | "Steaua ne respectă mai mult acum". Discuţie cu Larsen, portarul norvegienilor, despre Palatul Parlamentului, "fundaşul chel de pe stânga" şi Aktobe, "o echipă mai slabă"
23 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 2-0. Steaua s-a dezlănţuit în faţa campioanei Norvegiei. Următorul adversar: Aktobe
23 iul. 2014 Europa, venim. LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset, de la 20:30. Aktobe - Dinamo Tbilisi 0-0, în meciul care va decide adversara din turul III
23 iul. 2014 Steaua - Stromsgodset 2-0. Norvegienii, în Râpă, Steaua în turul III. Urmează "perla" Kazahstanului, Aktobe
23 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 0-0. "Steaua e o echipă teribil de slabă". Gâlcă l-a certat pe Chipciu. Dacă se va califica, Steaua va juca împotriva lui Aktobe
23 iul. 2014 LIVE BLOG Steaua - Stromsgodset (20:30). Steaua vrea spectacol contra lui Stromsgodset. Aktobe - Dinamo Tbilisi 0-0, în meciul care va decide adversara din turul III
23 iul. 2014 Europa, venim. LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 0-0. Adi Popa, titular, Chipciu, vârf împins. Dacă se va califica, Steaua va juca împotriva campioanei Kazahstanului, Aktobe
23 iul. 2014 INTERVIU | “Cred că Steaua ne respectă mai mult acum”. Discuţie cu Larsen, portarul norvegienilor, despre Palatul Parlamentului, "fundaşul chel de pe stânga" şi Aktobe, "o echipă mai slabă"
23 iul. 2014 Europa, venim. LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset, de la 20:30. Adi Popa, titular, Chipciu, vârf împins. Aktobe - Dinamo Tbilisi 1-0, în meciul care va decide adversara din turul III
23 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 0-0. Norvegienii au ratat două mari ocazii. "Steaua e o echipă teribil de slabă". Dacă se califică, Steaua va juca împotriva lui Aktobe
23 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 2-0. Steaua s-a calificat fără mari emoţii în faţa campioanei Norvegiei. Urmează "perla" Kazahstanului, Aktobe
23 iul. 2014 LIVE BLOG Steaua - Stromsgodset (20:30). Steaua vrea spectacol contra lui Stromsgodset. Norvegienii visează frumos: "Avem şanse să ne calificăm"
23 iul. 2014 INTERVIU | “Steaua ne respectă mai mult”. Discuţie cu Larsen, portarul norvegienilor, despre Palatul Parlamentului, "fundaşul chel de pe stânga" şi Aktobe, "o echipă mai slabă"
23 iul. 2014 Europa, venim. LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset 0-0. "Steaua e o echipă teribil de slabă". Gâlcă l-a certat pe Chipciu. Dacă se va califica, Steaua va juca împotriva lui Aktobe
23 iul. 2014 Europa, venim. LIVE BLOG | Steaua - Stromsgodset, de la 20:30. Adi Popa, titular, Chipciu, vârf împins. Dacă se va califica, Steaua va juca împotriva campioanei Kazahstanului, Aktobe
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 63 | Keşeru reuşeşte dubla. Spiritele se încing după ce Pârvulescu îl loveşte pe Coman
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua (final) | Dubla lui Keşeru o califică pe Steaua. Derby-ul se va repeta în prima etapă a Ligii 1
19 iul. 2014 Rapid 1-2 Steaua. Doar un penalty a decis ca Steaua să meargă mai departe
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Filip va fi folosit pe postul de fundaş central
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 33 | Selagea egalează după alte două ocazii mari ale Rapidului. Keşeru ratează dubla
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 85 | Keşeru ratează hattrick-ul în două rânduri. Apărarea Rapidului dă semne de slăbiciune
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Angelo Massone este prezent la meci
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Selagea egalează după alte două ocazii mari ale Rapidului. Keşeru ratează dubla
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-1 Steaua, minutul 19 | Keşeru deschide scorul cu un şut din marginea careului. Pham ratează desprinderea
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-1 Steaua, minutul 9 | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Angelo Massone şi Ze Maria sunt prezenţi la meci
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Gazdele au probleme mari de efectiv, Gâlcă va odihni câţiva titulari pentru returul cu Stromsgodset
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Keşeru a deschis scorul, Selagea a egalat
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 52 | Keşeru face dubla după ce transformă penalty-ul obţinut de Neagu
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 63 | Keşeru face dubla. Spiritele se încing după ce Pârvulescu îl loveşte pe Coman
19 iul. 2014 "Câinii" şi-au rebranduit autocarul cu chipul lui Hîldan | FOTO
18 iul. 2014 GALERIE FOTO | Dinamo şi-a prezentat echipamentul pentru sezonul 2014-2015. Modelul este inspirat de tricourile Franţei de la Campionatul Mondial
18 iul. 2014 GALERIE FOTO | Dinamo şi-a prezentat echipamentul pentru sezonul 2014-2015. Modelul adoptat în acest an e inspirat de tricourile Franţei de la Campionatul Mondial
18 iul. 2014 Transformarea lui Gabi Iancu. Exclus din lot în urmă cu un an, erou pentru Steaua la Drammen
18 iul. 2014 Transformarea lui Iancu. Exclus din lot în 2013, erou pentru Steaua la Drammen
18 iul. 2014 FOTO | Dinamo şi-a prezentat echipamentul pentru sezonul 2014-2015. Modelul adoptat în acest an e inspirat de tricourile Franţei de la Campionatul Mondial
17 iul. 2014 Marquinhos a semnat cu Gabala FC, locul 3 din campionatul Azerbaidjanului. Golgheterul Oţelului pleacă la formaţia antrenată de Dorinel Munteanu
16 iul. 2014 Stromsgodset - Steaua, azi ora 20:30. Gâlcă va începe cu aceeaşi echipă din meciul cu Astra din Supercupă
16 iul. 2014 LIVE BLOG Stromsgodset - Steaua, azi ora 20:30. Sânmărtean e titular
16 iul. 2014 “Federalii aveau 500 de euro diurnă pe zi ca să joace table”. Cum a caracterizat Rădoi neregulile care au avut loc în FRF
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu a marcat un gol superb, cu piciorul drept
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-0. Sânmărtean şi Pîrvulescu sunt în echipa de start a campioanei României
16 iul. 2014 Iancu "lobează" campioana spre turul III. Stromsgodset - Steaua 0-1. Arlauskis a făcut minuni la Drammen
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu a marcat un gol superb. Arlauskis a făcut minuni în poartă
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-0. Gazdele domină campioana României
16 iul. 2014 Oţelul se desparte de golgheter. Marquinhos negociază cu Lokomotiv Moscova
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu înscrie un gol superb, cu piciorul drept
16 iul. 2014 LIVE BLOG Stromsgodset - Steaua, ora 20:30. Sânmărtean şi Pîrvulescu sunt în echipa de start a campioanei României
16 iul. 2014 LIVE BLOG | Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu înscrie imediat după pauză
16 iul. 2014 Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu "lobează" campioana României spre turul III. Arlauskis a făcut minuni la Drammen
16 iul. 2014 "Conducerea Rapidului trebuie să urgenteze numirea unui antrenor". Cum comentează Gino Iorgulescu problemele financiare ale echipelor din Liga1 şi numirea unui şef străin în fruntea CCA
16 iul. 2014 Stromsgodset - Steaua 0-1. Iancu a marcat un gol superb. Arlauskis a făcut minuni în poartă, în finalul meciului
16 iul. 2014 LIVE BLOG Stromsgodset - Steaua, azi ora 20:30. Sânmărtean şi Pîrvulescu sunt în echipa de start a campioanei României
15 iul. 2014 EXCLUSIV | Ogbu pleacă în China după "dubla" cu Jagodina
15 iul. 2014 Matei şi Bălgrădean pot aduce încă un million de euro în conturile lui Dinamo
15 iul. 2014 "O treime din puştii care vin la fotbal au probleme cu greutatea". Antrenorul de portari al clubului Dinamo vorbeşte despre situaţia goalkeeperilor din Liga 1 şi a celor de la Cupa Mondială
12 iul. 2014 "Nu cred că Brazilia se reface mental până la ora finalei mici. Merg pe mâna Olandei". Petre Grigoraş povesteşte ce trăieşte un antrenor când încasează 7 goluri acasă
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Astra 0-0. Atmosferă dezolantă pe Naţional Arena, sub 10.000 de suporteri în tribune
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Astra, de la 21:00. Steaua va ataca cu Gabi Iancu. Tănase e căpitan. Budescu şi Cristescu, titulari la Astra
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Alex Chipciu deschide scorul după o pasă excelentă primită de la Tănase. Steaua - Astra 1-0 la pauză
11 iul. 2014 LIVE BLOG Steaua - Astra, de la 21:00. Se fac probe cu acoperişul Naţional Arena. Chipciu: "Nu văd o rivalitate aşa mare între noi şi Astra"
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Astra 0-0. Campioana revine în joc şi ratează două ocazii mari în trei minute prin Stanciu şi Chipciu
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Astra 0-0. Enache ratează prima ocazie mare a meciului. Astra controlează partida
11 iul. 2014 LIVE BLOG | Steaua - Astra 1-0, la pauză. Alex Chipciu deschide scorul după o pasă excelentă a lui Tănase. Au intrat Fatai şi William
10 iul. 2014 "Vestiarul este ca o înmormântare după o aşa înfrângere". Cum au trăit două echipe din Liga1 o înfrângere cu 1-7
10 iul. 2014 Afacerea mingilor oficiale ale Mondialelor de fotbal, de la Telstar 1970 până la Brazuca 2014
09 iul. 2014 "Îmi vibrează tot corpul când aud numele lui Cătălin pe stadion”. Ce spune Cristi Hîldan despre suporterii clubului din şoseaua Ştefan cel Mare
08 iul. 2014 “Nu aş refuza o ofertă din partea Rapidului”. Cum caracterizează Adrian Iencsi situaţia în care se află clubul la care a câştigat patru trofee în şapte ani
08 iul. 2014 Bălgrădean poate părăsi Dinamo după patru ani în “Ştefan cel Mare”. Cum ar continua “Pufi” tradiţia începută de Luchin şi Curtean iarna trecută
08 iul. 2014 Bălgrădean poate părăsi Dinamo după patru ani în “Ştefan cel Mare”. Cum poate continua “Pufi” tradiţia începută de Luchin şi Curtean iarna trecută
08 iul. 2014 Fotbalul românesc e dezamăgit de Spania. Şapte oameni importanţi se pregătesc de o finală Brazilia - Argentina: "Îmi doresc ca Messi să ia tot"
05 iul. 2014 “Gâlcă e adeptul răbdării, Reghecampf era mai autoritar”. Viziunea lui Ionuţ Badea asupra noii ediţiii de campionat
05 iul. 2014 Viorel Moldovan: "Trebuie să descopăr caracterele jucătorilor". Cum comentează contracandidaţii instalarea lui Moldovan pe banca reprezentativei de tineret
04 iul. 2014 “Nu îmi amintesc când am fost scos de pe teren”. Semifinala Franţa - Germania de Vest din 1982 a rămas unul din momentele de referinţă din istoria ediţiilor de Campionat Mondial
03 iul. 2014 Franţa 1998, cea mai bună generaţie a "cocoşilor galici". Cum a evoluat viaţa campionilor mondiali după retragerea din activitate
03 iul. 2014 Elevii lui Flavius Stoican promovează abonamentele pentru noul sezon competiţional. Costuri minime de 70 de lei pentru accesul la toate meciurile “câinilor”
03 iul. 2014 "Putem face 22 de puncte din primele nouă meciuri". Configuraţia turului de campionat pentru Dinamo
03 iul. 2014 Rapid are un debut de foc, Steaua joacă toate derby-urile până în etapa a XIV-a. Cum arată programul celor mai importante formaţii din Liga 1
01 iul. 2014 "O naţiune. O echipă. 23 de poveşti". Povestea lotului american este expusă fanilor pe Youtube