Cristian Voicu, Pro Sport

486 articole publicate pe Pro Sport 137 in iul. 2016
27 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Copenhaga 1-0. Campioana, aproape de un rezultat mare. Teixeira a deschis scorul din pasa lui Boudjemaa, danezii nu găsesc soluţiile ofensive
27 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Copenhaga 1-1. Delaney egalează în minutul 64. Campioana, în corzi după un debut perfect de meci
27 iul. 2016 Andone trece Dinamo pe modul bizON. Hat-trick-ul lui Gnohere i-a asigurat "Fălcosului" revenirea perfectă. Astra - Dinamo 1-4
27 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Copenhaga 1-1. Campioana a sperat după golul lui Teixeira, dar s-a prăbuşit în repriza a doua
27 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Copenhaga 1-1. Delaney egalează în minutul 64
27 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Copenhaga 1-0. GOOOL Teixeira! Portughezul deschide scorul încă din minutul 7. Primă repriză slabă a danezilor
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta Praga - Steaua, de la 21:00. Echipele de start: Fatai e rezervă, Reghe a găsit un înlocuitor surpriză pentru Adi Popa
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-0. Haos în apărare şi Sural deschide scorul în minutul 35, cu capul, după un corner. Prima repriză, dominată clar de cehi
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-1. Echipa lui Reghecampf pleacă mulţumită de la Praga, după golul superb al lui Stanciu
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 0-0. Stanciu ratează prima mare ocazie în minutul 4. 15.000 de cehi au venit pe stadionul din Praga
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-0. Cehii se retrag, Reghe forţează cu Adi Popa şi Muniru. Stanciu şi Golubovic rateză egalarea
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta Praga - Steaua, de la 21:00. Echipa de start a vicecampioanei: înlocuitor surpriză pentru accidentatul Adi Popa
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 0-0. Stanciu ratează prima mare ocazie în minutul 4. Adi Popa e scos la încălzire
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-0. Sural deschide scorul în minutul 35, cu capul, după un corner
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-1. GOL Stanciu! Decarul egalează cu o execuţie superbă din lovitură liberă. Cehii revin în atac
26 iul. 2016 LIVE BLOG | Sparta - Steaua 1-0. Golubovic ratează prima ocazie din repriza secundă, Adi Popa intră în locul lui Tudorie
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 1-4. Gnohere face hat-trick-ul din pasa lui Hanca! Haţegan a dictat trei penalty-uri şi l-a eliminat pe Stan
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Primul derby al sezonului! Astra - Dinamo, de la 21:00. Echipele de start: Brănescu, Romera şi Busuladzic sunt titulari
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Primul derby al sezonului! Astra - Dinamo 0-0. Echipele de start: Brănescu, Romera şi Busuladzic sunt titulari
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 0-2. Lazăr marchează pe contraatac! Gnohere e omul meciului: gol şi pasă decisivă în primele 45 de minute
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Primul derby al sezonului: Astra - Dinamo 0-1. Gnohere deschide scorul dintr-un penalty obţinut de Palic
23 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 1-2. Rotariu ratează o ocazie monumentală, Boldrin marchează din penalty
21 iul. 2016 Au dat cu mingea-n baltă. Amorim a adus Astrei Supercupa, după un meci jucat pe un teren ca o piscină, în plin cod portocaliu de ploaie. Astra - CFR 1-0
18 iul. 2016 La vremuri noi, tot ei. Trofeul Cupei Ligii rămâne la Steaua, după o "scăriţă" de efect a lui Hamroun dintr-un penalty uşor acordat de Avram. Steaua - Concordia 2-1
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia, ora 20:00! Echipele de start surpriză în centrul atacului vicecampioanei
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 0-0.Echipele de start surpriză în centrul atacului vicecampioanei
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia, de la ora 20:00 Echipele de start surpriză în centrul atacului vicecampioanei
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 0-0. Meciul se aprinde în finalul primei reprize. Cristescu loveşte bara! Avram nu acordă penalty la un fault al lui Tamaş
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Concordia 1-1. Pena egalează în minutul 88 şi finala Cupei Ligii intră în prelungiri. Stanciu iese de pe teren, Toşca e noul căpitan
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Concordia 2-1. Hamroun, scăriţă superbă dintr-un penalty uşor acordat de Marius Avram
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia, ora 20:00! Echipa de start aleasă de Laurenţiu Reghecampf: surpriză în centrul atacului
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 0-0. Cristescu loveşte bara. Avram nu acordă Chiajnei un penalty clar. Iese Tudorie, intră Golubovic
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 1-0. Momcilovic deschide scorul în minutul 60. Cristescu are o nouă mare ocazie, Golubovic loveşte bara
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 1-0. Momcilovic deschide scorul în minutul 60. Chiajna a avut un penalty neacordat
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 1-1. Pena egalează în minutul 88! S-a intrat în prelungiri
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 0-0. Meciul se aprinde în finalul primei reprize şi Cristescu loveşte bara. Avram nu acordă penalty la un fault al lui Tamaş
17 iul. 2016 LIVE BLOG | Finala Cupei Ligii: Steaua - Concordia 0-0. Ritmul meciului e slab, puţini spectatori au venit pe Arena Naţională
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj, de la 21:45. Giurgiuvenii, fără Şumudică şi fără atacant. Echipele de start. La Cluj plouă de şase ore, terenul e îmbibat cu apă
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj, ora 21:45, deschide sezonul! Giurgiuvenii, fără Şumudică şi fără atacant. Echipele probabile
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. Plouă torenţial, terenul e plin de bălţi. Loviturile de la 11 metri, singura salvare
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. Giurgiuvenii domină şi Fabricio are prima ocazie. Meciul se joacă pe o ploaie torenţială
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. A revenit fotbalul plictisitor: o singură ocazie în prima repriză. Silviu Lung şi-a spart nasul şi a fost schimbat la pauză
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj, ora 21:45, deschide sezonul. Giurgiuvenii, fără Şumudică şi fără atacant. Echipele de start
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. A revenit fotbalul plictisitor: o singură ocazie în prima repriză. Terenul e plin de bălţi, la Cluj plouă torenţial
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. Echipele de start: giurgiuvenii, fără atacant veritabil pe teren. Meciul se joacă pe o ploaie torenţială
16 iul. 2016 LIVE BLOG | Astra - CFR Cluj 1-0. Giurgiuvenii câştigă al patrulea trofeu din istorie! William de Amorim a marcat golul decisiv în minutul 86
16 iul. 2016 LIVE BLOG Supercupa României | Astra - CFR Cluj 0-0. A revenit fotbalul plictisitor: o singură ocazie în prima repriză. Cinci clujeni au primit cartonaşe galbene
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia lui Ronaldo e noua campioană europeană! Golul rezervei Eder, venit în minutul 108, cel mai important din istoria lusitanilor. Portugalia - Franţa 1-0
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Franţa 1-0. FABULOS! Rezerva Eder înscrie un gol superb în minutul 108!
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Franţa, marea finală a Campionatului European, de la ora 22:00. Pepe revine în primul "11", Deschamps intră cu formula standard. Stade de France, invadat de molii
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Se încinge jocul: Griezmann, Giroud şi Joao Mario ratează ocazii bune
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa, de la ora 22:00. Pepe revine în primul "11", Deschamps intră cu formula standard. Stade de France, invadat de molii. A început ceremonia de închidere a turneului final
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO se decide în prelungiri sau la penalty-uri. Portugalia - Franţa 0-0. Gignac a lovit bara în minutul 90+2, rezerva Eder a fost aproape să dea lovitura în minutul 104
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Scene sfâşietoare pe Stade de France! Accidentat de Payet, Ronaldo a ieşit de pe teren cu ochii în lacrimi
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Rui Patricio, reflex superb în faţa lui Griezmann. Emoţii cu Ronaldo, lovit în genunchi de Payet
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Rui Patricio, reflex superb în faţa lui Griezmann. Ronado iese la margine cu ochii în lacrimi, dar continuă meciul
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Rui Patricio, reflex superb în faţa lui Griezmann. Ronado iese din teren cu ochii în lacrimi şi va afla dacă poate să continue meciul
10 iul. 2016 Turul Franţei | Au revoir, Alberto! Contador a abandonat Marea Buclă în ziua în care Tom Dumoulin a cucerit Andorra Arcalis. Froome, Quintana şi Porte au sosit în acelaşi timp
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO se decide în prelungiri sau la penalty-uri. Portugalia - Franţa 0-0. De necrezut: Gignac a lovit bara în minutul 90+2!
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Meci şters, fără ocazii mari. Lusitanii acuză pierderea lui Ronaldo, Deschamps nu riscă nimic
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Lusitanii acuză pierderea lui Ronaldo, Deschamps nu riscă nimic. Griezmann ratează ocazia meciului!
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Franţa, marea finală a Campionatului European, de la ora 22:00. Echipele de start: Pepe revine în primul "11", Deschamps intră cu formula standard
10 iul. 2016 LIVE BLOG | Marea finală de la EURO: Portugalia - Franţa 0-0. Pepe revine în primul "11", Deschamps intră cu formula standard. Stade de France, invadat de molii
08 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Franţa e marea finală de la EURO 2016! Griezmann a sclipit în semifinala cu Germania, scor 2-0, şi e golgheterul turneului final
08 iul. 2016 Turul Franţei | Hat-trick şi cinci paşi până la istorie pentru Cavendish. Victorie entuziasmantă pentru britanic în etapa a şasea. Van Avermaet rămâne în galben
07 iul. 2016 Rică Răducanu a murit, dar trăieşte. :) Farsa morbidă "muşcată" în direct la Turul Franţei. Reacţia fabuloasă a fostului portar: "M-a omorât unul, nu ştiu cine e, trebuie să-l găsim"
07 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia e prima finalistă de la EURO! Golurile lui Ronaldo şi Nani au ucis Ţara Galilor şi lusitanii aşteaptă Germania - Franţa pentru a-şi afla adversara
07 iul. 2016 BREXIT şi la EURO. Englezii s-au făcut de râs, Hodgson şi-a dat imediat demisia, dar continuă visul frumos al nordicilor. Anglia - Islanda 1-2, în şocul optimilor. Conte a ucis tiki-taka în Italia - Spania 2-0
07 iul. 2016 LIVE BLOG | Germania - Franţa 0-2. GOOOL Griezmann! Atacantul lui Atletico face "dubla" după greşeala lui Neuer şi Franţa e aproape de marea finală
07 iul. 2016 LIVE BLOG | Germania - Franţa 0-1, în "vulcanul" Stade Velodrome. Griezmann deschide scorul din penalty în finalul primei reprize!
06 iul. 2016 Rică Răducanu a murit, dar trăieşte :). Farsa morbidă "muşcată" în direct la Turul Franţei. Reacţia fabuloasă a fostului portar: "M-a omorât unul, nu ştiu cine e, trebuie să-l găsim"
06 iul. 2016 LIVE BLOG | Ronaldo şi Bale conduc oştile spre finală! Portugalia - Ţara Galilor 0-0. Echipele de start
06 iul. 2016 LIVE BLOG | Ronaldo şi Bale conduc oştile spre finală! Portugalia - Ţara Galilor 0-0. Lusitanii încep mai bine, dar Bale sună trezirea
06 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Ţara Galilor 2-0. Vedetele Ronaldo şi Nani înscriu în trei minute. CR7 a devenit cel mai bun marcator din istoria EURO
06 iul. 2016 LIVE BLOG | Portugalia - Ţara Galilor 2-0. Vedetele Ronaldo şi Nani marchează în trei minute şi lusitanii sunt aproape de marea finală de la Paris!
04 iul. 2016 Seara cu doi învingători! Franţa spulberă Islanda, scor 5-2, şi merge în semifinala cu Germania. Nordicii pleacă acasă şi pun capăt poveştii superbe de la EURO
03 iul. 2016 LIVE BLOG | Franţa - Islanda 5-2 Adio, vis frumos! Sightorsson înscrie, dar Giroud face "dubla" şi cel mai frumos turneu din istoria nordicilor se va termina urât
03 iul. 2016 LIVE BLOG | Sfert NEBUN la Bordeaux! Germania - Italia 1-1, 6-5 după penalty-uri. Neuer apără şutul lui Darmian, Hector transformă şi nemţii sunt în semifinale!
03 iul. 2016 LIVE BLOG | Franţa - Islanda 4-0. Adio, vis frumos! Payet şi Griezmann înscriu înainte de pauză si nordicii termină urât cel mai frumos EURO din istorie
03 iul. 2016 LIVE BLOG | Franţa - Islanda 2-0. Giroud deschide scorul, Pogba marchează cu capul şi nordicii sunt K.O.
02 iul. 2016 Dublă lovitură pentru Cavendish! Britanicul i-a învins pe Kittel şi Sagan şi e primul tricou galben din Turul Franţei 2016. Contador a căzut în etapa terminată la Utah Beach. FOTO | Umărul spaniolului arată rău
02 iul. 2016 LIVE BLOG | Germania - Italia 1-1. Neuer sau Buffon? Cel mai aşteptat sfert de la EURO se decide la penalty-uri. Patru ratări în primele şapte execuţii!
02 iul. 2016 LIVE BLOG | Germania - Italia 1-1. Buffon sau Neuer? Cel mai aşteptat sfert de la EURO se decide la penalty-uri
02 iul. 2016 Ţara Golurilor fabuloase! Galezii lui Bale scriu istorie, după un 3-1 de poveste cu Belgia şi merg în semifinale. Bale şi Ronaldo se vor bate pentru un loc în marea finală
02 iul. 2016 LIVE BLOG | Germania - Italia 1-1. Sfert NEBUN la Bordeaux! Bonucci ratează, dar Schweinsteiger trimite peste poartă penalty-ul decisiv!
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Bale sau Hazard? Ţara Galilor - Belgia 0-0. Echipele de start. Wilmots, obligat la două schimbări în apărare în sfertul care se joacă pe o ploaie teribilă
01 iul. 2016 Ţara Golurilor fabuloase! Galezii lui Bale scriu istorie, după un 3-1 istoric cu Belgia şi merg în semifinale. Bale şi Ronaldo se vor bate pentru un loc în marea finală de la Paris
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Bale sau Hazard? Ţara Galilor - Belgia, de la 22:00. Echipele de start. Wilmots, obligat la două schimbări în apărare
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ce meci! Ţara Galilor - Belgia 2-1. Fabulos: Robson-Kanu se distrează cu toată apărarea adversă şi dă lovitura în minutul 55! Bale, la un pas de o semifinală cu Ronaldo
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Miracol la EURO! Ţara Galilor - Belgia 3-1. Vokes înscrie senzaţional şi britanicii scriu istorie! Bale, la câteva minute de o semifinală cu Ronaldo
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ţara Galilor - Belgia 0-1. GOOOL Nainggolan! Mijlocaşul Romei prinde o bombă incredibilă şi galezii sunt în genunchi
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ţara Galilor - Belgia 0-1. GOOOL Nainggolan! Mijlocaşul Romei deschide scorul cu o execuţie fabuloasă
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ce meci! Ţara Galilor - Belgia 2-1. Fabulos: Robson-Kanu se distrează cu toată apărarea adversă şi dă lovitura în minutul 55! Bale, la un pas de semifinale
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ce meci! Ţara Galilor - Belgia 1-1. Nainggolan deschide scorul cu o execuţie fabuloasă, Williams egalează cu capul. Câştigătoarea va juca împotriva Portugaliei în semifinale
01 iul. 2016 LIVE BLOG | Ţara Galilor - Belgia 1-1. Nainggolan deschide scorul cu o execuţie fabuloasă, Williams marchează din corner şi avem un sfert pe viaţă şi pe moarte!