Denis Şchiopu, Mediafax

400 articole publicate pe Mediafax 33 in feb. 2017
28 feb. 2017 Cristiano Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din penalty din istoria campionatului spaniol
28 feb. 2017 Marius Copil şi-a egalat cea mai bună clasare din carieră şi ocupă locul 124 în clasamentul ATP
26 feb. 2017 Manny Pacquiao va boxa împotriva britanicului Amir Khan: A fost dorinţa fanilor
26 feb. 2017 Roger Federer susţine că a vrut să se retragă din activitate, după ce a câştigat Australian Open
25 feb. 2017 Lucian Bute a fost învins de columbianul Eleider Alvarez prin knockout în repriza a cincea/ Bute: Mă simţeam în meci, dar am fost surprins cu o lovitură bună. Viaţa continuă
25 feb. 2017 Lucian Bute a fost învins de columbianul Eleider Alvarez prin knockout în repriza a cincea/ Ce spun Bute şi Alvarez după meci
23 feb. 2017 Antrenorul Marius Şumudică susţine că vrea să îşi prelungească înţelegerea cu Astra Giurgiu
22 feb. 2017 Preţurile biletelor pentru meciul Steaua - Dinamo, din Cupa Ligii, cuprinse între 15 şi 150 de lei
22 feb. 2017 Hagi nu renunţă la funcţia de antrenor al echipei Viitorul: Nu se pune deloc problema de aşa ceva
21 feb. 2017 Roger Federer şi Rafael Nadal vor face pereche la dublu pentru prima dată în carieră
21 feb. 2017 Alexandru Dedu, preşedinte Federaţiei Române de Handbal: Mă bucur şi salut întoarcerea Cristinei Neagu în România
17 feb. 2017 Cosmin Contra, noul antrenor al echipei Dinamo: Sper să pot ajuta în acest moment dificil
17 feb. 2017 Fotbal feminin: Trei arbitri români, delegaţi la Campionatul European din Olanda
17 feb. 2017 U-Banca Transilvania Cluj a câştigat pentru al doilea an la rând Cupa României la baschet masculin
17 feb. 2017 Astra Giurgiu-Genk 2-2, Mircea Lucescu, învins de alţi doi români. Rezultatele înregistrate joi în 16-imile Europa League
16 feb. 2017 Fotbal feminin: Cea mai valoroasă jucătoare a lumii a semnat cu Manchester City
15 feb. 2017 Liga Campionilor: Real Madrid a învins Napoli, scor 3-1; Bayern a câştigat cu Arsenal, scor 5-1
14 feb. 2017 Năstase: Marea Britanie este un adversar dificil, dar cu toate fetele sănătoase, avem prima şansă
14 feb. 2017 A fost prezentată mingea oficială pentru fazele eliminatorii din Liga Campionilor, sezonul 2016-2017
13 feb. 2017 Simona Halep se menţine pe locul 4 în clasamentul WTA. Irina Begu şi Sorana Cîrstea, în ascensiune
13 feb. 2017 Manny Pacquiao îşi întreabă fanii cu ce adversar să boxeze în următorul meci
12 feb. 2017 Simona Halep a anunţat că nu are nevoie de operaţie la genunchi: Este exclus să mă operez
12 feb. 2017 Fed Cup: România-Belgia 0-3, după ce Irina Begu a pierdut meciul cu Elise Mertens
11 feb. 2017 VIDEO 17 morţi şi zeci de răniţi, în urma unui meci de fotbal din Angola
09 feb. 2017 Atletism: Genzebe Dibaba a doborât un record deţinut de Gabriela Szabo
09 feb. 2017 Victorie pentru echipa naţională Under 16 în cel de-al doilea amical din Cipru
09 feb. 2017 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au fost eliminaţi în sferturile de finală ale turneului de la Sofia
08 feb. 2017 Monica Niculescu: Simona Halep este o pierdere, dar suntem o echipă şi cred că vom reuşi
08 feb. 2017 Dominique Monami, căpitanul nejucător al echipei Belgiei: Este un avantaj că Simona nu joacă
07 feb. 2017 Marca Oţelul şi palmaresul echipei vor fi scoase la licitaţie
03 feb. 2017 Simona Halep s-a retras de la Sankt Petersburg, înaintea fazei sferturilor de finală
03 feb. 2017 Federaţia Română de Baschet a anunţat programul meciurilor din cadrul EuroBasket 2017
02 feb. 2017 FIFA ia în calcul introducerea eliminării temporare în meciurile de fotbal