Iulian Coşuleţu, Mediafax

223 articole publicate pe Mediafax 58 in iun. 2016
30 iun. 2016 Ovidiu Haţegan: E un lucru fantastic să mă aflu între cei 5 arbitri din Europa pentru JO de la Rio
26 iun. 2016 Simona Halep, Irina Begu şi Patricia Ţig debutează luni la Wimbledon
26 iun. 2016 EURO 2016: Franţa, Germania şi Belgia se califică în sferturile de finală. Belgienii fac scorul optimilor, 4-0, cu Ungaria
26 iun. 2016 EURO 2016: Franţa şi Germania se califică în sferturile de finală. Urmează Ungaria-Belgia
26 iun. 2016 Manchester United, aproape de a da lovitura pe piaţa transferurilor: Mkhitaryan şi Ibrahimovic, la un pas de a veni pe Old Trafford
26 iun. 2016 EURO 2016: Franţa şi Germania se califică în sferturile. Urmează Ungaria-Belgia
26 iun. 2016 EURO 2016: Franţa se califică în sferturile de finală după primul meci al zilei. Urmează Germania-Slovacia şi Ungaria-Belgia
26 iun. 2016 Petre Grigoraş, aproape de a semna cu Pandurii. Narcis Răducan, preşedintele clubului: Avem un acord
25 iun. 2016 Dinamo încheie la egalitate, 0-0, al doilea amical din Slovenia, împotriva unei echipe din prima ligă croată, Osijek
25 iun. 2016 Echipa masculină de scrimă a României, bronz la Campionatele Europene
25 iun. 2016 Euro 2016: Polonia, Ţara Galilor şi Portugalia, primele echipe calificate în sferturi. Ronaldo&comp. se califică după un gol marcat în prelungiri de Quaresma
25 iun. 2016 Euro 2016: Polonia şi Ţara Galilor, primele echipe calificate în sferturi. Portugalia întâlneşte Croaţia în derby-ul zilei
25 iun. 2016 Euro 2016: Polonia, prima echipă calificată în sferturile de finală după ce învinge Elveţia la lovituri de departajare
25 iun. 2016 Steaua spulberă o echipă din liga a treia slovenă în primul amical din această vară: 7-0
24 iun. 2016 Narcis Răducan: Mircea Rednic a refuzat Pandurii. Vom aduce un antrenor străin, cu performanţe
24 iun. 2016 Jose Mourinho şi Pep Guardiola, pierderi financiare importante din cauza Brexit
22 iun. 2016 Euro 2016: Croaţia - Spania, scor 2-1, în grupa D. Finala din 2012, Spania - Italia, se va juca în prima fază eliminatorie
21 iun. 2016 Gheorghe Popescu: Anghel Iordănescu este total depăşit. E cea mai slabă naţională din istorie
20 iun. 2016 Anghel Iordănescu îşi încheie contractul cu Federaţia Română de Fotbal după turneul final al Campionatului European din Franţa: A fost o performanţă pentru noi că am ajuns la Euro
20 iun. 2016 Euro 2016: Denis Alibec a părăsit pe targă terenul în meciul cu Albania
17 iun. 2016 Simona Halep a întrerupt antrenamentele pentru Wimbledon din cauza durerilor
17 iun. 2016 Euro 2016: Arbitrul Pavel Kralovec din Cehia va conduce la centru partida România - Albania
17 iun. 2016 Euro 2016: Ucraina este prima naţională eliminată din competiţie
16 iun. 2016 EURO 2016 - Giovanni de Biasi, selecţioner Albania: Batem România şi ne calificăm în optimi
16 iun. 2016 Video DECLARAŢIA ZILEI - Pompiliu Popescu, fost medic al naţionalei: În viaţa mea nu mi-a picat echipa după 60 de minute - VIDEO
16 iun. 2016 Presa germană: Gabriel Torje, dorit de Hamburg şi Eintracht Frankfurt
16 iun. 2016 EURO 2016: UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva României, după meciul cu Elveţia
16 iun. 2016 EURO 2016 - Presa britanică laudă prestaţia României după meciul cu Elveţia: Echipa asta are o atitudine care demonstrează că pot şi altceva decât să stea cu spatele la zid
16 iun. 2016 Video Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1. "Tricolorii" au obţinut primul punct la Campionatul European. Iordănescu: Am cerut echipei să nu ne retragem, ci să marcăm golul doi - VIDEO
15 iun. 2016 Video Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1. "Tricolorii" obţin primul punct la Campionatul European - VIDEO
15 iun. 2016 Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1, în primul meci al zilei din Grupa A. "Tricolorii" obţin primul punct la Campionatul European
15 iun. 2016 Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1, în primul meci din grupa A
15 iun. 2016 Video Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1. "Tricolorii" obţin primul punct la Campionatul European. Iordănescu: Am cerut echipei să nu ne retragem, ci să marcăm golul doi - VIDEO
15 iun. 2016 Euro 2016: Rusia - Slovacia, scor 1-2, în primul meci din grupa B
15 iun. 2016 Euro 2016: România - Elveţia, scor 1-1, în primul meci din grupa A. "Tricolorii" obţin primul punct la Campionatul European
14 iun. 2016 EURO 2016: Belgia - Italia, scor 0-2, în al doilea meci din grupa E
14 iun. 2016 Sepp Blatter, fost preşedinte FIFA: Tragerile la sorţi pot fi influenţate. Bilele pot fi însemnate, pot fi calde sau reci
13 iun. 2016 Euro 2016: Spania - Cehia, scor 1-0, în al doilea meci din grupa D
13 iun. 2016 Euro 2016: Arbitrul Serghei Karasev din Rusia va conduce la centru partida România - Elveţia
13 iun. 2016 Euro 2016: Germania - Ucraina, scor 2-0, în al doilea meci din grupa C
12 iun. 2016 Ionuţ Badea, antrenor secund al echipei naţionale de fotbal: "Pe hârtie, Elveţia e net superioară atât României cât şi Albaniei"
12 iun. 2016 EURO 2016: Anglia - Rusia, scor 1-1, în al doilea meci din grupa B
12 iun. 2016 Euro 2016: Guvernul francez a interzis băuturile alcoolice în apropierea stadioanelor. Măsura vine după valul de violenţe dintre suporteri
11 iun. 2016 ALTERCAŢII violente între fanii naţionalei Angliei şi cei ai Rusiei la Marsilia: Un suporter britanic se luptă între viaţă şi moarte - VIDEO
11 iun. 2016 Olivier Giroud, marcatorul primului gol în victoria cu România: Se putea fluiera fault în atac, dar faza nu a fost în careul mic
11 iun. 2016 ALTERCAŢII violente între fanii naţionalei Angliei şi cei ai Rusiei, la Marsilia: Un suporter britanic se luptă între viaţă şi moarte, alţi 30 au fost răniţi - VIDEO
11 iun. 2016 Simona Halep: Îmi pare rău că au pierdut băieţii noştri. A fost primul meu meci de fotbal pe care l-am văzut cap-coadă
09 iun. 2016 Surpriză neplăcută pentru suporterii naţionalei: Primăria Sectorului 1 va permite vizionarea doar a primei reprize din meciul Franţa - România
09 iun. 2016 Didier Deschamps, selecţioner Franţa: România are jucători tehnici care ne pot pune în dificultate
09 iun. 2016 Simona Halep, despre suspendarea Mariei Şarapova: Cred că se va întoarce pe teren după doi ani
07 iun. 2016 Sumele încasate de cluburile de Liga I pentru participarea României la EURO
04 iun. 2016 România - Belarus, scor 20-23, în preliminariile Campionatului European de handbal feminin
04 iun. 2016 Garbine Muguruza a câştigat turneul de la Roland Garros
03 iun. 2016 Pilotul spaniol Luis Salom a decedat după accidentul suferit în antrenamentele din Catalunia
03 iun. 2016 Irina Begu: Victoriile cu Muguruza şi Azarenka mi-au dat foarte multă încredere
03 iun. 2016 Serena Williams şi Garbine Muguruza vor disputa finala de la Roland Garros
03 iun. 2016 Adrian Mutu a fost premiat de preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, pentru întreaga activitate
03 iun. 2016 România - Georgia, scor 5-1, în ultimul meci amical înaintea debutului la EURO