2009
2008

Luminiţa Paul, Gazeta Sporturilor

1712 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 9 in sept. 2016
30 sept. 2016 Pauză de vindecare » Horia Tecău îşi amână revenirea în turnee, aşteptând să se refacă după fractura la metatarsiene
30 sept. 2016 Hello, Singapore! Calificată în semifinale la Wuhan, Simona Halep şi-a asigurat ieri prezenţa la Turneul Campioanelor pentru al treilea an la rând
29 sept. 2016 La un meci distanţă » Simona Halep îşi asigură calificarea la Turneul Campioanelor cu o victorie azi, în „sferturile” de la Wuhan
27 sept. 2016 Bătălie retezată » Simona Halep merge în turul 3 la Wuhan, după 6-3, 2-0 cu Irina Begu, care a abandonat, accidentată la spate
26 sept. 2016 liveTEXT după ora 10 » Duel tricolor » Halep şi Begu se înfruntă în turul secund al turneului de la Wuhan
09 sept. 2016 Anul stabilității » Cu înfrângerea în fața Serenei Williams, pentru Halep se mai încheie un sezon în turneele de Mare Șlem, unul în care a fost constantă
09 sept. 2016 Bucuroasă că a fost testată » În fața Simonei, Serena Williams a pierdut miercuri noapte primul set din turneu, dar a câștigat meciul, 6-2, 4-6, 6-3
05 sept. 2016 VRUUUM de Luminița Paul » Retragere și nu prea: Button și complicatele sale planuri de viitor
05 sept. 2016 Când mintea e mai importantă » Simona Halep și Carla Suarez Navarro își dispută azi un loc în sferturile US Open