Luminita Turcu, Gandul

829 articole publicate pe Gandul 58 in oct. 2014
31 oct. 2014 O alergătoare kenyană, câştigătoare a maratonului de la Boston, a fost depistată pozitiv la testul anti-doping
29 oct. 2014 Fostul internaţional suedez Klas Ingesson a încetat din viaţă la 46 de ani
29 oct. 2014 Rezultate din 16-imile Cupei Germaniei
29 oct. 2014 O statuie a Gabrielei Sabatini, vandalizată la Buenos Aires
29 oct. 2014 Arbitru suspendat în Premier League pentru că a plecat singur de la un meci ca să ajungă la un concert
29 oct. 2014 Portarul de legendă al lui Juventus Torino joacă meciul 500 pentru echipă
27 oct. 2014 REZULTATE şi CLASAMENT Liga I, etapa a XII-a
27 oct. 2014 Iordănescu, prima declaraţie ca selecţioner: Fotbalul românesc avea nevoie de un antrenor cu experienţă
26 oct. 2014 Serena Williams: Ştiam că Simona poate juca foarte bine, am făcut tot ce a trebuit ca s-o înving
25 oct. 2014 FINALA TURNEULUI CAMPIOANELOR. Serena Williams, adversara Simonei Halep din finală, şi-a rupt racheta de nervi în semifinala cu Wozniacki
25 oct. 2014 Mesajul lui Ciprian Marica pentru selecţionerul Iordănescu
25 oct. 2014 Prima "revoluţie" a selecţionerului Iordănescu: l-a convocat pe golgeterul campionatului de tineret din Italia
25 oct. 2014 FINALA TURNEULUI CAMPIOANELOR. Serena Williams, prima finalistă, după un meci în care şi-a rupt racheta de nervi. SIMONA HALEP joacă în a doua semifinală, la 13.00
24 oct. 2014 Directorul general al lui Şahtior Doneţk: Lucescu NU poate fi selecţionerul naţionalei României
24 oct. 2014 Fostul selecţioner al Olandei, candidat pentru a prelua naţionala României
24 oct. 2014 ”Serena Williams ar trebui s-o scoată pe Simona Halep la cină”. Ce mare campioană din tenisul feminin îi dă acest sfat americancei
23 oct. 2014 STEAUA - RIO AVE 2-1. Gâlcă: Am avut un meci mult mai greu decât mă aşteptam
23 oct. 2014 Preşedintele federaţiei ruse de tenis a prezentat scuze surorilor Williams. Cum le-a jignit oficialul rus
22 oct. 2014 Florin Mergea s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Basel
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard, la turneul Campioanlor de la Singapore. Gândul transmite LIVE TEXT
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard 6-2, 3-1. Break pentru Simona şi în setul secund
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard 6-2. Set pentru Simona în 32 de minute
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard 5-1. Două break-uri avans pentru Simona
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard 6-2, 6-3. Simona câştigă primul meci la Turneul Campioanelor 2014
20 oct. 2014 Simona Halep - Eugenie Bouchard, la turneul Campioanelor de la Singapore. Gândul transmite LIVE TEXT
19 oct. 2014 SIMONA HALEP la TURNEUL CAMPIOANELOR DIN SINGAPORE. Luni o întâlneşte pe Eugenie Bouchard
18 oct. 2014 Preşedintele federaţiei ruse, sancţionat de WTA pentru insulte la adresa surorilor Williams
18 oct. 2014 SIMONA HALEP, în grupa roşie la Turneul Campioanelor din Singapore
15 oct. 2014 Bătaie generală la meciul Serbia-Albania. Suporterii au intrat pe teren, iar partida a degenerat într-o confruntare violentă
15 oct. 2014 Familia Reevei Steenkamp susţine că a refuzat bani de la Pistorius
14 oct. 2014 Mircea Sandu despre condamnarea lui Iancu: De răul cuiva nu trebuie să se bucure nimeni
14 oct. 2014 FINLANDA - ROMÂNIA 0-2. Răzvan Raţ: Nu puteam sărbători 100 de meciuri la naţională dacă nu câştigam cu Finlanda
14 oct. 2014 FURIE şi VIOLENŢE la Belgrad: jucătorii şi suporterii s-au luat la bătaie după ce fanii oaspeţilor au trimis pe teren o DRONĂ cu un drapel albanez
14 oct. 2014 România ocupă locul doi în grupa F după trei etape din preliminariile CE-2016. Programul ultimelor jocuri din acest an
14 oct. 2014 FINLANDA - ROMÂNIA 0-2. Sânmărtean: Am reuşit o victorie preţioasă pentru noi
14 oct. 2014 Rezultatele partidelor disputate luni, în preliminariile Euro-2016
13 oct. 2014 Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Luxemburg
12 oct. 2014 Raluca Olaru a câştigat turneul de la Linz la dublu
11 oct. 2014 ROMÂNIA - UNGARIA 1-1. Goian: Vom merge în Finlanda să ne revanşăm faţă de acest semieşec
11 oct. 2014 ROMÂNIA - UNGARIA 1-1. Gabi Popescu: Puteam obţine victoria, dar trebuie să învăţăm din acest egal
11 oct. 2014 ROMÂNIA - UNGARIA 1-1. Tamaş: Meritam mai mult, dar e bine că nu am pierdut
10 oct. 2014 Larisa Iordache, ARGINT la individual compus la CM de gimnastică
10 oct. 2014 Suporteri arestaţi la Minsk pentru insulte la adresa lui Putin după meciul Ucraina-Belarus
09 oct. 2014 ROMÂNIA - UNGARIA. Rugămintea primarului Oprescu, pentru suporteri, înaintea meciului
09 oct. 2014 ”Revoluţie” în Liga Campionilor. Ce schimbări pregăteşte UEFA
09 oct. 2014 Blatter s-a plictisit de sistemul golurilor marcate în deplasare şi pregăteşte o schimbare
09 oct. 2014 Veste foarte proastă pentru Piţurcă: Marica nu joacă nici în meciul cu Finlanda
09 oct. 2014 Bănel Nicoliţă acuză FC Nantes că nu i-a plătit salariul, dar echipa are propriile nemulţumiri
07 oct. 2014 Ce se va întâmpla cu FC Barcelona şi Espanol în cazul independenţei Cataloniei
07 oct. 2014 Preşedintele Federaţiei Italiene de Fotbal , suspendat şase luni de UEFA
02 oct. 2014 Rezultate partidelor disputate ieri în grupele Ligii Campionilor
02 oct. 2014 DINAMO KIEV - STEAUA 3-1. Ce a declarat Gâlcă după umilinţa din Ucraina