Luminita Turcu, Gandul

829 articole publicate pe Gandul 56 in apr. 2015
29 apr. 2015 În urmă cu 5 ani, evolua în a cincea ligă. Urmează să se bată cu unele dintre cele mai mari echipe din lume
26 apr. 2015 Vladimir Klitschko l-a învins pe Bryant Jennings într-un meci disputat la New York
26 apr. 2015 Marius Copil şi Adrian Ungur au câştigat proba de dublu la BRD Năstase Ţiriac Trophy
24 apr. 2015 Simona Halep după ce a redevenit numărul 2 mondial: "Vreau doar să rămân concentrată la fiecare meci"
24 apr. 2015 Prima reacţie a Simonei Halep după ce a redevenit numărul 2 mondial
22 apr. 2015 Piţurcă a calificat pe Al Ittihad în sferturile Cupei Campionilor Arabiei Saudite
22 apr. 2015 Baghdatis s-a retras de la BRD Năstase Ţiriac Trophy, Mergea şi Bopanna în sferturi la dublu
21 apr. 2015 Janko Tipsarevici s-a calificat în turul doi la BRD Năstase Ţiriac Trophy
20 apr. 2015 Simona Halep a transmis echipei României de Fed Cup un mesaj pe Facebook
20 apr. 2015 Victor Hănescu a urcat în clasamentul ATP
20 apr. 2015 Un jucător indian de crichet a murit după ce s-a ciocnit cu un coechipier
20 apr. 2015 Cum poate ajunge Simona Halep înapoi pe locul 2 în WTA
19 apr. 2015 Presa canadiană: România o ia în derâdere pe Eugenie Bouchard
19 apr. 2015 Simona Halep, direct în turul doi la Stuttgart: cu cine poate juca favorita numărul 2
19 apr. 2015 Alexandra Dulgheru: Merităm să fim în grupa mondială
19 apr. 2015 Cine va antrena Borussia Dortmund din sezonul viitor, după plecarea lui Jurgen Klopp
19 apr. 2015 Dulgheru şi echipa României au ironizat gestul lui Bouchard de la tragerea la sorţi: ''A fost mai mult o glumă''
18 apr. 2015 CANADA - ROMÂNIA 1-0 în FED Cup. Ce spune Abanda despre meciul cu Begu
17 apr. 2015 CANADA - ROMÂNIA în FED CUP. S-au stabilit meciurile primei zile. Cu cine joacă Bouchard
15 apr. 2015 Halep a refuzat, Bouchard joacă: Mereu mi-a plăcut să joc în Fed Cup
12 apr. 2015 Florin Croitoru, argint la stilul smuls şi bronz la total, la CE de haltere
12 apr. 2015 Irina Bara şi Oana Simion au câştigat proba de dublu la Santa Margherita
11 apr. 2015 Florin Mergea şi Rohan Bopanna au pierdut finala de la Casablanca
11 apr. 2015 Hagi: Am vorbit cu Gică Popescu, arată bine, aşteaptă ziua în care o să iasă
10 apr. 2015 Universitatea Cluj a învins CFR Cluj, scor 1-0, în Liga I
08 apr. 2015 Ioan Andone a fost demis de la Apollon Limassol: meciul care i-a fost fatal
08 apr. 2015 Ce a decis UEFA după ce portarul Rusiei a fost lovit cu o fumigenă în meciul din Muntenegru
06 apr. 2015 Fosta gimnastă Natalia Bobrova, medaliată mondială cu bronz, a încetat din viaţă la doar 36 de ani
06 apr. 2015 Fosta gimnastă Natalia Bobrova, medaliată mondială cu bronz, a încetat din viaţă la 36 de ani din cauza unui cancer
05 apr. 2015 Întoarsă în ţară, Simona Halep şi-a evoluat jocul de la Indian Wells şi Miami. Ce a avut de spus despre Serena Williams
05 apr. 2015 Reacţie de mare campion: ce i-a transmis Gheorghe Hagi Simonei Halep după ce aceasta a pierdut din nou în faţa Serenei Williams
05 apr. 2015 Angelo Massone după meciul cu FC Viitorul: "A fost hoţie pe faţă". Ce i-ar fi spus Hagi la final
05 apr. 2015 Reacţie de mare campion: ce i-a transmis Gheorghe Hagi Simonei Halep după ce aceasta a poerdut din nou în faţa Serenei Williams
05 apr. 2015 Marius Şumudică a fost demis de la Concordia Chiajna
04 apr. 2015 Întâlnirea România-Canada din Fed Cup tocmai a devenit mai dificilă. Anunţul făcut de Simona Halep
04 apr. 2015 Halep: Aceste turnee mi-au dat multă încredere. Ce spune despre turneele de Grand Slam
04 apr. 2015 Novak Djokovici s-a calificat în finală la Miami
04 apr. 2015 Hagi despre Simona Halep: „E o sportivă mare”
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 3-4 LIVE, în sferturi la Miami Open. Sloane, patru game-uri la rând
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 1-0 LIVE, în sferturi la Miami Open
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 3-1 LIVE, în sferturi la Miami Open. Simona îşi pierde pentru prima oară serviciul în acest meci
02 apr. 2015 Simona HALEP, prima declaraţie după calificarea în semifinale la Miami. Ce spune de meciul cu Serena Williams
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 7-5. Simona bătut-o pe ”mica Serena”. Pe adevărata Serena o va întâlni în semifinale. Când se joacă Halep - Williams
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 4-1 LIVE, în sferturi la Miami Open. Break avans pentru Simona
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 6-5 LIVE, în sferturi la Miami Open. Break Halep care serveşte pentru meci
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 7-5. Simona bătut-o pe „mica Serena”. Pe adevărata Serena o va întâlni în semifinale. Când se joacă Halep - Williams
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1, 3-3 LIVE, în sferturi la Miami Open. Sloane, trei game-uri la rând
02 apr. 2015 SIMONA HALEP - Sloane Stephens 6-1 LIVE, în sferturi la Miami Open. Set pentru Halep în doar 26 de minute
01 apr. 2015 Simona Halep - Sloane Stephens LIVE, în sferturi la Miami Open, miercuri noapte, de la ora 02.00
01 apr. 2015 Serena Williams, în semifinale la Miami Open, unde ar putea juca în compania Simonei Halep