Luminita Turcu, Mediafax

893 articole publicate pe Mediafax 91 in oct. 2013
30 oct. 2013 Simona Halep a învins-o pe Alize Cornet la turneul de la Sofia
30 oct. 2013 CUPA ROMÂNIEI: Steaua a învins ACS Poli Timişoara, scor 2-0, şi s-a calificat în sferturi
30 oct. 2013 Simona Halep a învins-o pe Alize Cornet la turneul de la Sofia şi şi-a asigurat calificarea în semifinale la Sofia
30 oct. 2013 Simona Halep a învins-o pe Alize Cornet şi şi-a asigurat calificarea în semifinale la Sofia
30 oct. 2013 Keşeru, accidentat în timpul unei meci, a fost transferat la o clinică din Marsilia unde rămâne până joi
30 oct. 2013 Rednic: Preşedintele de la Standard mi-a spus ce jucători să trimit în teren
30 oct. 2013 Perechea Tecău/Mirnîi s-a calificat în turul doi la Paris-Bercy
30 oct. 2013 Perechea Mergea/Marach s-a calificat în sferturi la Geneva
30 oct. 2013 Daniel Radcliffe îl va interpreta pe Sebastian Coe pe marele ecran
29 oct. 2013 Cristiano Ronaldo: Afirmaţiile lui Blatter arată respectul pe care FIFA îl are faţă de mine
29 oct. 2013 FC Vaslui a învins FC Botoşani, scor 4-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei României
29 oct. 2013 Blatter îi cere scuze lui Ronaldo şi afirmă este un "jucător excepţional"
29 oct. 2013 Atacantul Claudiu Keşeru, transportat la spital după ce s-a lovit la cap la meciul cu Ajaccio. Presa franceză: Keşeru a suferit pierderi de memorie şi rămâne în spital pe parcursul nopţii
29 oct. 2013 Astra Giurgiu a învins Gaz Metan Mediaş, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României
29 oct. 2013 Simona Halep a învins-o pe Anastasia Pavliucenkova la turneul de la Sofia
28 oct. 2013 Pique nu va juca în meciul cu echipa Celta Vigo
28 oct. 2013 O sută de suporteri reţinuţi după incidente la meciul FC Porto - Sporting Lisabona - VIDEO
28 oct. 2013 Ibrahimovici: Visul meu nu este să câştig Balonul de Aur, ci trofee cu echipa mea
28 oct. 2013 DFB a respins apelul clubului Hoffenheim după golul "fantomă" al lui Kiessling
28 oct. 2013 Simona Halep se menţine pe locul 14 în clasamentul WTA
27 oct. 2013 Bernard Hopkins rămâne cel mai în vârstă pugilist cu un titlu mondial
26 oct. 2013 Prinţul William vrea ca şi fiul său să fie suporter al echipei Aston Villa
25 oct. 2013 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
25 oct. 2013 FC Vaslui - Universitatea Cluj, scor 2-0, în Liga I
25 oct. 2013 Guardiola va desemna ordinea jucătorilor care vor executa penaltiuri la Bayern Munchen
25 oct. 2013 Na Li s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor
23 oct. 2013 Rezultate din LIGA CAMPIONILOR
23 oct. 2013 Mourinho vrea să-l transfere în iarnă pe Diego Costa la Chelsea
23 oct. 2013 Antrenorul Ian Holloway şi-a reziliat contractul cu gruparea Crystal Palace
22 oct. 2013 Sommer, portarul FC Basel: Am fost mai buni şi suntem dezamăgiţi că nu am câştigat
22 oct. 2013 Reghecampf: Am făcut un meci bun, am avut ocazii mai clare
22 oct. 2013 Antrenorul Branko Ivankovici a fost demis de la Dinamo Zagreb
22 oct. 2013 Murat Yakin, antrenorul FC Basel: După cum s-a derulat jocul, noi am pierdut două puncte
22 oct. 2013 Frei: Steaua a meritat să egaleze în meciul cu FC Basel
21 oct. 2013 Ovidiu Haţegan arbitrează meciul ŢSKA Moscova - Manchester City din Liga Campionilor
21 oct. 2013 Buffon: Pentru faptul că a acceptat să fie rezervă Casillas este un om şi mai mare
21 oct. 2013 Bogdan Juratoni s-a calificat în sferturi la Campionatele Mondiale de box
21 oct. 2013 Florin Mergea a urcat şapte locuri în clasamentul ATP la dublu. Pe ce locuri se află alţi tenismeni români şi topul primilor 10 jucători de simplu
21 oct. 2013 Simona Halep a urcat pe locul 14 în clasamentul WTA, cea mai bună clasare din carieră. Pe ce poziţii se află alte tenismene din România
20 oct. 2013 Simona Halep A CÂŞTIGAT turneul de la Moscova, al cincilea titlu din acest an
20 oct. 2013 România îşi află luni adversara la barajul de calificare la CM-2014
20 oct. 2013 Un fost campion thailandez la tir a fost împuşcat mortal
20 oct. 2013 MECIUL STEAUA - FC BASEL: Slovenul Matej Jug va arbitra partida din Liga campionilor
20 oct. 2013 Jorge Lorenzo a câştigat Grand Prix-ul Australiei la MotoGP. Marc Marquez a fost descalificat
20 oct. 2013 LIGA I: Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani, scor 6-1
19 oct. 2013 Kiessling, al doilea "marcator fantomă" din istoria Bundesligii
19 oct. 2013 Autocarul în care se aflau jucătorii şi staff-ul FC Vaslui, implicat într-un ACCIDENT
18 oct. 2013 Rafael Nadal nu va participa la turneul de la Basel
18 oct. 2013 LIGA I: Steaua - FC Viitorul, scor 4-0
18 oct. 2013 Ilie Năstase, Virginia Ruzici, Florenţa Mihai, premiaţi la Gala Aşilor Tenisului Românesc
18 oct. 2013 LIGA I: Rezultate şi CLASAMENTUL competiţiei
18 oct. 2013 Perechea Mergea/Rosol s-a calificat în semifinale la Viena
18 oct. 2013 Miguel Herrera este noul selecţioner al Mexicului
17 oct. 2013 Un galez a câştigat 150.000 de euro după ce a pariat în anul 2000 pentru o selecţie a nepotului său
16 oct. 2013 Cadu: România este un adversar uşor pentru Portugalia
16 oct. 2013 ECHIPELE calificate la barajul pentru CM-2014 alături de România
16 oct. 2013 Negoiţă: Astra e o echipă puternică, jucăm şi la ei acasă, dar avem şansa noastră
15 oct. 2013 Piţurcă: Am ajuns la baraj, credem în şansa noastră. Sper să reuşim să ne calificăm
15 oct. 2013 Vicente Del Bosque îşi va prelungi contractul până în 2016
14 oct. 2013 Terim: Meciul cu Olanda este unul dintre cele mai importante din istoria fotbalului turc
14 oct. 2013 Chelsea a oferit 30 de milioane de euro pentru Pogba
14 oct. 2013 Simona Halep a coborât un loc în clasamentul WTA. Ce alte jucătoare românce sunt în top
14 oct. 2013 Victor Hănescu a coborât două locuri în clasamentul ATP, până pe poziţia 77. Pe ce locuri se află alţi jucători români
14 oct. 2013 Piţurcă: Ar fi bine ca o muncă de doi ani şi jumătate să se concretizeze cu o calificare la baraj
13 oct. 2013 CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş, scor 3-3, într-un meci amical
13 oct. 2013 Djokovici a câştigat Mastersul de la Shanghai
13 oct. 2013 Dani Pedrosa a câştigat Marele Premiu al Malaysiei la MotoGP
11 oct. 2013 Nadal şi Djokovici s-au calificat în semifinale la Shanghai
11 oct. 2013 Steaua a fost învinsă de Şahtior, scor 4-1, într-un meci amical
11 oct. 2013 România a urcat pe locul 3 în clasamentul gupei D de calificare la Cupa Mondială din 2014
11 oct. 2013 Echipa de tineret a României a remizat, scor 0-0, cu Irlanda, în preliminariile CE
09 oct. 2013 Aproape 3.000 de fani au condus naţionala Belgiei la aeroport la plecarea spre Croaţia
09 oct. 2013 Ibrahimovici se consideră un "mare jucător la un mare club"
08 oct. 2013 Fotbalistul Craig Bellamy se retrage din naţionala Ţării Galilor
08 oct. 2013 Philippe Montanier a fost ales cel mai bun antrenor al sezonului 2012/2013 în Spania
08 oct. 2013 Rayo Vallecano vrea să-l împrumute pe Rusescu de la FC Sevilla
07 oct. 2013 Echipa feminină de tenis de masă a României a obţinut MEDALIA DE ARGINT la CE din Austria
07 oct. 2013 Liga I: CFR Cluj - Oţelul Galaţi, scor 7-2
07 oct. 2013 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
02 oct. 2013 DECLARAŢII DUPĂ STEAUA - CHELSEA - Jose Mourinho: Am făcut un joc perfect, din primul minut am ştiut că vom câştiga