Luminita Turcu, Mediafax

893 articole publicate pe Mediafax 152 in mai 2014
31 mai 2014 Simona Halep s-a calificat în optimi, cea mai bună performanţă la Roland Garros. Care este adversara româncei din turul următor
31 mai 2014 Simona Halep s-a calificat în optimile de finală, cea mai bună performanţă la Roland Garros
31 mai 2014 Miami Heat s-a calificat în finala NBA pentru al patrulea an consecutiv
30 mai 2014 Arsene Wenger şi-a prelungit contractul cu Arsenal Londra
30 mai 2014 Wenger a acceptat prelungirea contractului cu Arsenal
30 mai 2014 Prinţul Harry va merge în Brazilia pentru a susţine Anglia la CM
30 mai 2014 Simona Halep şi Sorana Cîrstea vor evolua, sâmbătă, în turul trei la Roland Garros
29 mai 2014 Petrache: Am doi contracandidaţi extrem de puternici, două forţe ale sportului românesc
29 mai 2014 Szabo: MTS a înţeles să rămână echidistant la aceste alegeri
29 mai 2014 Lipă: Nici nu pot şi nici nu vreau să spun dacă a fost un vot politic, lucrurile erau clare demult
29 mai 2014 Liga I: 107 lovituri de la 11 metri au fost acordate în sezonul 2013/2014
29 mai 2014 Sfaturi pentru turiştii de la CM: Este ilegal să cumperi papagali sau iguane
29 mai 2014 Bellu, după alegerile de la COSR: Sunt dezamăgit, eu credeam că va fi o întrecere fair-play
29 mai 2014 Adunarea Generală a COSR: 109 membri prezenţi din 123
29 mai 2014 TAS a redus la zece ani de suspendare interdicţia pe viaţă a unui jucător maltez
29 mai 2014 Irina-Camelia Begu, în turul doi la dublu, la Roland Garros
29 mai 2014 Niculescu, învinsă de Ormaechea la Roland Garros, după ce a avut minge de meci în setul doi
29 mai 2014 Alin Petrache este noul preşedinte al COSR
29 mai 2014 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer, în optimi dublu la Roland Garros
29 mai 2014 Contractul lui Mircea Sandu cu FRF va fi supus aprobării Adunării Generale din 28 iunie
29 mai 2014 Australia, prima echipă care a ajuns în Brazilia pentru Cupa Mondială
28 mai 2014 Clubul Cagliari a fost vândut unor investitori americani
28 mai 2014 Malcom Glazer, proprietarul Manchester United, a murit la 85 de ani
28 mai 2014 Comisia de Apel a Administraţiei de licenţiere A RESPINS apelul FC Dinamo privind licenţa europeană
28 mai 2014 Serena Williams, deţinătoarea titlului, eliminată de Muguruza, în turul doi la Roland Garros
28 mai 2014 CSMS Iaşi şi-a asigurat promovarea în Liga I
28 mai 2014 Meciul Monicăi Niculescu de la Roland Garros, întrerupt în setul doi, amânat pentru joi
27 mai 2014 Caroline Wozniacki, eliminată în primul tur la Roland Garros
27 mai 2014 Van Buyten va pleca de la Bayern Munchen
27 mai 2014 Reghecampf: Nu mai sunt antrenorul echipei Steaua
27 mai 2014 Filippo Inzaghi îl va înlocui pe Clarence Seedorf la AC Milan
27 mai 2014 FC Steaua anunţă oficial că Reghecampf şi colaboratorii săi şi-au reziliat contractele
27 mai 2014 România va fi reprezentată de 20 de sportivi la CE de scrimă
27 mai 2014 Joachim Low a rămas fără permis de conducere pentru şase luni
26 mai 2014 Victor Hănescu a coborât trei locuri în clasamentul ATP
26 mai 2014 Atletism: Echipa feminină a României, locul patru la 4x1500 m la CM de ştafete
26 mai 2014 Simona Halep se menţine pe locul 4 WTA
26 mai 2014 Liga I: 46 de antrenori au pregătit cel puţin un meci în sezonul 2013/2014 al Ligii
26 mai 2014 Landon Donovan a marcat două goluri şi a devenit cel mai bun marcator din istoria campionatului SUA
26 mai 2014 Grosskreutz, amendat cu 60.000 de euro pentru că a urinat în holul unui hotel
26 mai 2014 Locuitorii din Cracovia au respins prin referendum candidatura pentru organizarea Jocurile Olimpice din 2022
26 mai 2014 Laurenţiu Reghecampf a fost numit antrenor principal la Al Hilal
25 mai 2014 Liga I: 727 de goluri s-au marcat în cele 34 de etape din sezonul 2013/2014
25 mai 2014 Monica Niculescu a învins-o pe Kaia Kanepi şi s-a calificat în turul doi la Roland Garros
25 mai 2014 Angel Di Maria: Este fantastic, este un vis din copilărie, sunt foarte fericit
25 mai 2014 Japonia s-a calificat la Cupa Mondială de rugby din 2015
25 mai 2014 Donovan: Meritam să merg în Brazilia
25 mai 2014 Guilherme, singurul jucător care a evoluat în toate cele 34 etape ale Ligii I
25 mai 2014 Ancelotti: Când am semnat cu Real, i-am spus preşedintelui că-i lipseşte un trofeu
24 mai 2014 Finala Ligii Campionilor: Real Madrid - Atletico Madrid, scor 1-1 - LIVE TEXT
24 mai 2014 Eugenie Bouchard a câştigat turneul de la Nurnberg
24 mai 2014 Finala Ligii Campionilor: Real Madrid - Atletico Madrid, scor 4-1 în prelungiri - LIVE TEXT
24 mai 2014 Echipele de start la finala Ligii Campionilor
24 mai 2014 Finala Ligii Campionilor: Real Madrid - Atletico Madrid, scor 0-1 la pauză- LIVE TEXT
24 mai 2014 Ramos: Nu este golul meu, este golul fanilor, este golul celor care ne-au susţinut până la final
24 mai 2014 Monica Puig a câştigat turneul de la Strasbourg
24 mai 2014 Real Madrid a câştigat trofeul Ligii Campionilor
24 mai 2014 Ernests Gulbis a câştigat turneul de la Nisa
24 mai 2014 Finala Ligii Campionilor: Real Madrid - Atletico Madrid, scor 0-1- LIVE TEXT
24 mai 2014 Iker Casillas a primit trofeul Ligii Campionilor de la Michel Platini
24 mai 2014 Raluca Olaru a pierdut finala probei de dublu, la Nurnberg
24 mai 2014 Real Madrid a câştigat trofeul Ligii Campionilor - GALERIE FOTO
24 mai 2014 Carlo Ancelotti, al doilea antrenor din istorie care câştigă Liga Campionilor de trei ori
24 mai 2014 Real Madrid şi FC Sevilla se vor întâlni în Supercupa Europei
23 mai 2014 Burleanu: Astra a câştigat meritat
23 mai 2014 Ancelotti: "La Decima" este un vis şi sper să-l împlinim
23 mai 2014 Flavius Stoican şi-a prelungit contractul cu Dinamo
23 mai 2014 Astra Giurgiu A CÂŞTIGAT Cupa României: Giurgiuvenii au învins Steaua la loviturile de departajare, scor 4-2 - FOTO
21 mai 2014 Hagi: Am trăit meciul la intensitate maximă, anul viitor voi încerca să promovez alţi fotbalişti
21 mai 2014 Tabloul ediţiei 2013/2014 al Ligii I
21 mai 2014 Acuzaţii de "blat" la meciul Gaz Metan-FC Braşov - Timofte şi Alexa: A fost o parodie, o ruşine de meci. Horoba: La 1-1, cred că s-au înţeles jucătorii între ei
21 mai 2014 ACS Poli Timişoara a învins Concordia Chiajna, scor 1-0, dar a retrogradat în Liga a II-a
21 mai 2014 Gaz Metan Mediaş - FC Braşov, scor 1-1, şi ambele echipe rămân în Liga I
20 mai 2014 STEAUA a remizat cu OŢELUL Galaţi, scor 2-2, în ultima etapă a Ligii I. "Roş-albaştrii" primesc medaliile de campioni
20 mai 2014 Sânmărtean: Sunt fericit că am ajuns la Steaua şi am reuşit să câştigăm titlul
20 mai 2014 STEAUA a remizat cu OŢELUL Galaţi, scor 2-2, în ultima etapă a Ligii I. "Roş-albaştrii" au primit medaliile şi tricourile de campioni - FOTO
20 mai 2014 STEAUA a remizat cu OŢELUL Galaţi, scor 2-2, în ultima etapă a Ligii I. "Roş-albaştrii" au primit medaliile şi tricourile de campioni - GALERIE FOTO
20 mai 2014 Gerard Pique îşi prelungeşte contractul cu FC Barcelona pentru patru sezoane
20 mai 2014 Prepeliţă: Am muncit foarte mult pentru acest titlu
19 mai 2014 Simona Halep, oficial pe locul 4 în clasamentul WTA
19 mai 2014 Fostul campion mondial de Formula 1, Jack Brabham, a încetat din viaţă la 88 de ani
19 mai 2014 Victoria Azarenka nu va participa la turneul de la Roland Garros
19 mai 2014 Jonny Wilkinson şi-a anunţat retragerea din activitate la finalul sezonului
19 mai 2014 Pique, Busquets, Iniesta, Messi şi Neymar, singurii jucători netransferabili de la FC Barcelona
18 mai 2014 Pele a compus un cântec pentru Cupa Mondială
18 mai 2014 Serena Williams a câştigat turneul de la Roma
18 mai 2014 Tabloul ediţiei 2013/2014 a campionatului Italiei
18 mai 2014 Anderlecht Bruxelles a câştigat campionatul Belgiei
18 mai 2014 Marica a marcat de două ori, Getafe se menţine în prima ligă spaniolă. Presa spaniolă: "Ciprian o salvează pe Getafe"
18 mai 2014 Novak Djokovici l-a învins pe Rafael Nadal şi a câştigat turneul de la Roma
17 mai 2014 Victorie pentru Malaga în campionatul Spaniei
16 mai 2014 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
16 mai 2014 Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara, scor 5-1, în Liga I
16 mai 2014 Fanii echipei Dinamo au scandat împotriva lui Negoiţă, Badea şi Turcu
16 mai 2014 Dinamo - Săgeata Năvodari, scor 4-1, în Liga I
14 mai 2014 UEFA propune excluderea temporară a unui jucător care faultează
14 mai 2014 FINALA LIGII EUROPA: FC Sevilla - Benfica Lisabona, scor 0-0 - LIVE TEXT
14 mai 2014 Benfica Lisabona pierde o finală europeană pentru a opta oară
14 mai 2014 Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Roma
14 mai 2014 FC Sevilla a câştigat Liga Europa pentru a treia oară în istorie
14 mai 2014 Beto: Dedic acest trofeu tatălui meu, ştiu că mereu este alături de mine
14 mai 2014 FINALA LIGII EUROPA: FC Sevilla - Benfica Lisabona, scor 0-0 în prelungiri. Urmează loviturile de departajare - LIVE TEXT
14 mai 2014 FINALA LIGII EUROPA: FC Sevilla - Benfica Lisabona, scor 0-0 în prelungiri. Meciul intră în prelungiri - LIVE TEXT
14 mai 2014 Rakitici a primit trofeul Ligii Europa de la Michel Platini
14 mai 2014 FINALA LIGII EUROPA: FC Sevilla - Benfica Lisabona Echipele de start - LIVE TEXT
14 mai 2014 FINALA LIGII EUROPA: FC Sevilla câştigă TROFEUL. Cardozo şi Rodrigo nu au reuşit să înscrie pentru Benfica - GALERIE FOTO
14 mai 2014 Simona Halep s-a retras de la turneul de la Roma
13 mai 2014 Stadioanele pentru Euro-2020 vor fi anunţate la 19 septembrie
13 mai 2014 Unai Emery: Sperăm să fim învingători în meciul cu Benfica
13 mai 2014 FIFA a anunţat sloganurile echipelor de la Cupa Mondială
13 mai 2014 Jorge Jesus: Nu cred că Benfica este favorită în finala Ligii Europa
13 mai 2014 Tim Sherwood nu mai este antrenorul echipei Tottenham
13 mai 2014 Anchetă după afişarea unui banner împotriva homosexualilor de către fanii echipei Bayer Leverkusen
13 mai 2014 Hoeness, fost preşedinte la Bayern, victima unei tentative de şantaj
13 mai 2014 Donald Sterling îl atacă pe Magic Johnson
12 mai 2014 Incidente la un meci de fotbal în Republica Democrată Congo: 15 persoane au murit
12 mai 2014 Elveţianul Josip Drmic a semnat cu Bayer Leverkusen
12 mai 2014 Victor Hănescu a coborât un loc în clasamentul ATP
12 mai 2014 Reghecampf şi mai mulţi jucători stelişti s-au întâlnit cu Becali
12 mai 2014 TAS a respins apelul lui Josip Simunici, croatul va rata Cupa Mondială
12 mai 2014 Ibrahimovici a fost desemnat cel mai bun jucător din campionatul Franţei
12 mai 2014 Steaua, Astra şi echipele de la retrogradare joacă la 20 mai, în ultima etapă a Ligii I
12 mai 2014 Donald Sterling îşi cere scuze pentru afirmaţiile rasiste - VIDEO
12 mai 2014 Adi Hütter este noul antrenor al echipei FC Salzburg
12 mai 2014 Simona Halep se menţine pe locul 5 în clasamentul WTA. Ce jucătoare românce mai sunt în top
12 mai 2014 Clubul Aston Villa este de vânzare
11 mai 2014 FC Vaslui - Oţelul Galaţi, scor 1-4, în Liga I
11 mai 2014 ACS Poli Timişoara - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-1, în Liga I
10 mai 2014 Nishikori se califică în semifinale la Madrid şi devine primul japonez care ajunge în Top 10 ATP
09 mai 2014 Serena Williams, posibila adversară a Simonei Halep în semifinale, s-a retras de la Madrid
09 mai 2014 Joseph Blatter candidează pentru un al cincilea mandat la preşedinţia FIFA: Misiunea mea nu s-a terminat
09 mai 2014 Oscar Pistorius şi-a vândut casa pentru a-şi plăti procesul
09 mai 2014 Rio Ferdinand nu intenţionează să se retragă din activitate
08 mai 2014 Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid
08 mai 2014 Steaua şi-a asigurat titlul de campioană a României la fotbal - FOTO
08 mai 2014 Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul, scor 1-1, în Liga I
08 mai 2014 Meciul AS Roma - Juventus va avea loc la ora 18.45, din motive de securitate
08 mai 2014 Fostul atlet spaniol Yago Lamela a fost găsit mort
08 mai 2014 Andy Murray, eliminat de Santiago Giraldo la turneul de la Madrid
08 mai 2014 Laurent Blanc şi-a prelungit contractul cu PSG până în 2016
07 mai 2014 Fostul arbitru Pavel Gheba a fost găsit împuşcat. El s-ar fi sinucis
07 mai 2014 LIGA I: Astra Giurgiu - Săgeata Năvodari, scor 2-0
07 mai 2014 Clubul Villarreal amendat cu 12.000 de euro după banana aruncată în direcţia lui Alves