28 feb. 2015 Maria Şarapova s-a retras de la turneul de la Acapulco
27 feb. 2015 FC Botoşani - Petrolul Ploieşti, scor 0-1, în Liga I
27 feb. 2015 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
27 feb. 2015 Victorie pentru Al Ittihad în campionatul Arabiei Saudite
27 feb. 2015 Concordia Chiajna - Oţelul Galaţi, scor 3-0, în Liga I
27 feb. 2015 Florin Mergea şi Dominic Inglot, eliminaţi în semifinale la Dubai
25 feb. 2015 Cristina Neagu, locul doi în topul IHF pentru jucătoarea anului 2014
25 feb. 2015 Ungur, Copil, Tecău şi Mergea în echipa de Cupa Davis a României pentru meciul cu Israel
25 feb. 2015 Campionatul Greciei a fost suspendat din cauza violenţelor
25 feb. 2015 Rezultate din optimile Ligii Campionilor
24 feb. 2015 Rezultate de marţi din optimile Ligii Campionilor
24 feb. 2015 Alexandra Dulgheru a învins-o pe Alize Cornet şi s-a calificat în turul doi la Doha
24 feb. 2015 Tecău şi Rojer s-au calificat în sferturi la dublu, la Dubai
23 feb. 2015 David Ferrer a câştigat turneul de la Rio de Janeiro
23 feb. 2015 Elena Bogdan a acces în ultimul tur al calificărilor la Acapulco
23 feb. 2015 Simona Halep a revenit pe locul 3 în clasamentul mondial. Irina Begu, locul 33 WTA, cea mai bună clasare din carieră
22 feb. 2015 Părinţii Antonellei Rocuzzo, iubita lui Messi, au fost jefuiţi în Argentina
22 feb. 2015 LIGA I: Universitatea Cluj - ASA Târgu Mureş, scor 0-3
22 feb. 2015 Rapid a învins Steaua, scor 1-0, în derbiul etapei a XVIII-a a Ligii I
22 feb. 2015 Pustai: Mă bucur că jucătorii au înţeles repede unde au venit, ne dorim o renaştere a Rapidului
22 feb. 2015 Gâlcă: Rapidul nu a avut o construcţie extraordinară, dar a jucat bine pe contraatac. Ne-au lipsit Prepeliţă şi Arlauskis, domnul Becali a luat decizia să nu joace
22 feb. 2015 LIGA I: Astra Giurgiu - Concordia Chiajna, scor 2-2
22 feb. 2015 Moraru: Este o mare supriză, este o mare plăcere să învingem în Ghencea
22 feb. 2015 Alexandra Dulgheru a acces în ultimul tur al calificărilor la Doha
22 feb. 2015 Rezultate din Liga I
22 feb. 2015 Gâlcă: Rapidul nu a avut o construcţie extraordinară, dar a jucat bine pe contraatac
21 feb. 2015 Meci Floyd Mayweather - Manny Pacquiao pe 2 mai, la Las Vegas: ”Va fi cel mai mare eveniment din istoria sportului”
20 feb. 2015 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
20 feb. 2015 Irina-Camelia Begu s-a calificat în finala probei de dublu la turneul de la Rio de Janeiro
20 feb. 2015 FC Viitorul - CSMS Iaşi, scor 0-3, în Liga I
18 feb. 2015 Cristina Ene s-a calificat în sferturi la turneul ITF de la New Delhi
18 feb. 2015 Rezultate din optimile Ligii Campionilor
17 feb. 2015 Rezultate din Liga Campionilor
17 feb. 2015 Irina-Camelia Begu şi Maria Irigoyen, în sferturi la dublu, la Rio de Janeiro
17 feb. 2015 Pandurii Târgu Jiu - Dinamo, scor 2-1, în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii
15 feb. 2015 Ana Maria Brânză, locul cinci la Cupa Mondială de la Buenos Aires
15 feb. 2015 Laurenţiu Reghecampf a fost demis de la Al Hilal
14 feb. 2015 Programul partidelor din optimile Ligii Campionilor
14 feb. 2015 Andreea Mitu a câştigat proba de dublu de la turneul de la Sao Paulo
13 feb. 2015 Andreea Mitu s-a calificat în semifinale la Sao Paulo
13 feb. 2015 Lionel Messi joacă, duminică, meciul 300 în campionatul Spaniei
13 feb. 2015 Al Hilal a pierdut finala Cupei Prinţului Arabiei Saudite
13 feb. 2015 Andreea Mitu s-a calificat în finală la Sao Paulo
11 feb. 2015 FC Barcelona - Villarreal, scor 3-1, în turul semifinalelor Cupei Spaniei
11 feb. 2015 Andreea Mitu s-a calificat în sferturi la Sao Paulo
10 feb. 2015 Monica Niculescu şi Michaella Krajicek, în sferturi la dublu, la Anvers
10 feb. 2015 Reprezentativa divizionară a României a învins echipa georgiană Sioni Bolnisi cu 1-0, într-un meci amical
10 feb. 2015 Premier League va încasa aproape 7 miliarde de euro din drepturile TV
10 feb. 2015 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer, în sferturi la Rotterdam
10 feb. 2015 Iordănescu: Tinerii care au venit la naţională nu mi-au dat senzaţia că pot aspira la tricoul echipei
09 feb. 2015 Al Hilal s-a calificat în finala Cupei Prinţului Arabiei Saudite
09 feb. 2015 Comisia Electorală a FIFA a validat patru candidaturi pentru funcţia de preşedinte
09 feb. 2015 Victor Hănescu, eliminat în ultimul tur al calificărilor la Memphis
08 feb. 2015 Halep a fost învinsă de Muguruza: Spania conduce România, scor 2-1, la Fed Cup
07 feb. 2015 Sorana Cîrstea, eliminată în sferturi la dublu, la Midland
07 feb. 2015 Cristina Dinu s-a calificat în semifinale la turneul ITF din Antalya
07 feb. 2015 Ana Bogdan s-a calificat în semifinale la Glasgow
06 feb. 2015 Bănel Nicoliţă a marcat golul victoriei echipei FC Viitorul în amicalul cu Sparta Myjava
06 feb. 2015 Remiză pentru Al Ittihad în campionatul Arabiei Saudite
06 feb. 2015 Steaua - Sparta Praga, scor 3-0, într-un meci amical
06 feb. 2015 Astra Giurgiu - Dinamo Kiev, scor 2-2, într-un meci amical
04 feb. 2015 CFR Cluj, penalizată cu 24 de puncte de Comisia de Disciplină a FRF
04 feb. 2015 Paris Saint-Germain s-a calificat în finala Cupei Ligii Franţei
04 feb. 2015 Cristiano Ronaldo şi-a cumpărat un apartament de 2 milioane de euro la Lisabona
02 feb. 2015 Al Hilal s-a calificat în semifinalele Cupei Prinţului Arabiei Saudite
02 feb. 2015 Astra Giurgiu - Dnepr Dnepropetrovsk, scor 1-1, într-un meci amical
01 feb. 2015 Martina Hingis şi Leander Paes au câştigat Australian Open la dublu mixt
01 feb. 2015 Finala de la Australian Open, întreruptă cinci minute de un militant pentru drepturile refugiaţilor