29 mai 2014 Viglianti şi-a anunţat plecarea de la Oţelul: "Aşa nu se mai poate şi am decis să plec"
28 mai 2014 Oţelul în agonie. Narcis Răducan nu găseşte investitor: "Nu vrea nimeni să se bage în aşa ceva". Licenţa pentru Liga 1 e în pericol
27 mai 2014 Dan Adamescu renunţă la Oţelul. Narcis Răducan, mandatat să caute un nou investitor
27 mai 2014 Oţelul, în moarte clinică. Narcis Răducan: "16 jucători şi-au depus actele să devină liberi" / Sîrghi: "Nu mai pot să fiu un sclav"
19 mai 2014 Performanţă sau destrămare. Discuţia cu Adamescu s-a amânat după meciul cu Steaua. Jucătorii vorbesc de plecare
19 mai 2014 Performanţă sau destrămare. La Oţelul se aşteaptă reacţia lui Adamescu, altfel jucătorii vorbesc de plecare
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 0-0. Lazăr loveşte bara transversală. Mitrea este eliminat înainte de pauză. Fazele VIDEO se văd pe www.prosport.ro
16 mai 2014 Marius Stan şi Vali Ştefan, mesaje pentru gălăţeni. Mobilizarea totală pentru meciul decisiv cu Viitorul este trăită la maximum şi în Cipru
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 0-0. Lazăr loveşte bara transversală
16 mai 2014 Corona a scăpat de excludere. Plata către Oţelul Larissa a fost confirmată: "Plângerea noastră va fi retrasă"
16 mai 2014 Lovin: "Este meciul decisiv al acestui campionat" LIVE TEXT Oţelul - Viitorul, de la 19:30. Echipele de start
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 0-0. Echipele de start
16 mai 2014 Tupeul Viitorului a ţinut doar o repriză, Oţelul câştigă şi rămâne în Liga I. Oţelul - Viitorul 4-1. Golul serii a fost marcat de Zaharia. REZUMATUL VIDEO
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 3-0. Zaharia înscrie cu o execuţie de excepţie. Mitrea, eliminat înainte de pauză. Fazele VIDEO se văd pe www.prosport.ro
16 mai 2014 Lovin, înainte de Oţelul - Viitorul: "Este meciul decisiv al acestui campionat"
16 mai 2014 OFICIAL | Corona a scăpat de excludere. Plata către Oţelul Larissa a fost confirmată: "Plângerea noastră va fi retrasă"
16 mai 2014 Oţelul - Viitorul 4-1. Golul serii a fost marcat de Zaharia. Oaspeţii au jucat o repriză în "10". Rămâi pe www.prosport.ro pentru REZUMATUL VIDEO
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 1-0. Marquinhos deschide scorul. Mitrea este eliminat înainte de pauză. Fazele VIDEO se văd pe www.prosport.ro
16 mai 2014 LIVE TEXT Oţelul - Viitorul 0-0. Lazăr loveşte bara transversală! Mitrea este eliminat înainte de pauză
05 mai 2014 Maşina lui Astafei a fost vandalizată: "E lucru mare să fii om bun"
02 mai 2014 Antrenor cu tabloul lui Ceauşescu în vestiar, în amintirea vremurilor când "se halea sport pe pâine"
01 mai 2014 Henrique a revenit asupra deciziei de a pleca de la Oţelul: "Am înţeles reacţia antrenorului"