2009
2008

Marian Ursescu, Gazeta Sporturilor

2578 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 84 in dec. 2013
30 dec. 2013 Campionatele la zi » Gazeta vă prezintă situaţia clasamentelor în sporturile de echipă la finalul anului 2013
29 dec. 2013 Merge la Pro Tour Final » Cea mai bună jucătoare de tenis de masă din România va începe 2014 în forţă
28 dec. 2013 Profesorul controversat » Povestea antrenorului danez care a adus titlul mondial de handbal în Brazilia!
21 dec. 2013 Fostele coechipiere ale Valeriei Borza deplîng dispariţia prietenei lor: "De ce Dumnezeu preferă oamenii buni?"
20 dec. 2013 Careul neaşteptat » Trei surprize în sferturile Campionatului Mondial: Polonia, Serbia şi Brazilia au reuşit calificarea
18 dec. 2013 Încurcate sînt căile handbalului » Ungaria e în "sferturi" la CM 2013, noi acasă!
18 dec. 2013 Polonia e în semifinale la Mondialul din Serbia, după ce a produs marea surpriză, eliminînd Franţa! Ungaria, eliminată după prelungiri!
17 dec. 2013 Nechita nu îşi revine după eliminarea cu Polonia: "Îmi vine să urlu de necaz!"
17 dec. 2013 Brădeanu se gîndeşte la retragere: "Cred că pentru mine «naţionala» s-a închis aici!"
17 dec. 2013 Exit România » Un tipar negru se aplică tricolorelor la ultimele ediţii ale Campionatelor Mondiale
17 dec. 2013 Precedente şi la echipele de club » Oltchim a pierdut numai cu străine în teren!
16 dec. 2013 Cifrele dezastrului » România a avut zece minute groaznice, între 48 şi 58. Nu a marcat nici un gol şi a luat 7!
16 dec. 2013 Gheorghe Tadici spune că şi-a avertizat jucătoarele la pauză că meciul nu e cîştigat: "Acum nu trebuie să le împuşcăm!"
16 dec. 2013 Gheorghe Tadici a trimis-o la conferinţa de presă pe Luciana Marin pentru a explica de ce a greşit atît de mult: "Din cauza mea s-a pierdut meciul!"
16 dec. 2013 Oana Manea crede că România s-a deconcentrat prea repede pe finalul meciului cu Polonia: "Am jucat cu ochii pe tabelă şi asta ne-a costat!"
15 dec. 2013 Analiză înaintea duelului din optimi » Cifrele Poloniei după meciurile din grupă sînt peste ale României!
15 dec. 2013 GALERIE FOTO + VIDEO Cădere în gol » România a pierdut în faţa Poloniei, 29-31, după un final de coşmar
15 dec. 2013 Luciana Marin, interul stînga al naţionalei, vede România în sferturi: "Putem trece cu uşurinţă de Polonia!"
15 dec. 2013 Arbitre românce la Mondialul de handbal din Serbia
15 dec. 2013 CM de handbal, azi e România - Polonia » Tadici a renunţat la antrenamentul din ziua meciului
14 dec. 2013 VIDEO+FOTO Fix cît trebuia » România a învins Cehia, 29-23, calificîndu-se în optimi de pe locul 2
14 dec. 2013 Paula Ungureanu a fost MVP-ul României şi la meciul cu Cehia: "Prindem aripi!"
14 dec. 2013 Am evitat Norvegia şi Spania » România întîlneşte Polonia duminică, la Novi Sad pentru un loc în "sferturi"
13 dec. 2013 Brădeanu radia de bucurie după meciul cu Ungaria: "Sînt fericită şi mă simt bine!"
13 dec. 2013 Oana Manea descrie cum a trăit partida cu Ungaria: "Din 2010 nu am mai jucat un meci aşa de tensionat!"
13 dec. 2013 Gorbicz nu o să o uite pe Ciuciulete » Jucătoarea de la Zalău a făcut un meci superb cu Ungaria
13 dec. 2013 Germania termină prima în grupă, după victoria cu Ungaria! România pe locul 2 sau 3
13 dec. 2013 Elisei Ardean dezvăluie de unde a venit forţa tricolorelor: "Ne-am motivat cînd am văzut sala plină de unguri!"
13 dec. 2013 Au învăţat din mers » România joacă azi ultimul meci din grupa D, de la 20:15 cu Cehia
12 dec. 2013 VIDEO şi FOTO România - Ungaria 21-17! Cronica unui meci jucat cu nervii aproape să plesnească » Rîvnă, renaştere, România!
12 dec. 2013 Georgiana Ciuciulete vrea să repete meciul bun făcut cu Australia: "Să intrăm decise, să batem Ungaria!"
12 dec. 2013 liveSCORE » România - Ungaria 1-2
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 14-14
12 dec. 2013 UPDATE România - Ungaria, liveSCORE de la 20:15 » 1.000 de suporteri unguri şi 200 de români sînt deja în tribune!
12 dec. 2013 Locul doi sau trei pentru România! » Naţionala de handbal încearcă să evite locul 4: ”Nu vrem cu «Mama Norvegie»”
12 dec. 2013 Stau în Gorbicz, dar nu au poartă! » Ce slăbiciuni are Ungaria, adversara de azi a României
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 20-16. Min 57
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 8-10
12 dec. 2013 GALERIE FOTO Româncele pregătite pentru Ungaria. Meciul e azi, de la 20:15
12 dec. 2013 VIDEO şi FOTO Victorie imensă a tricolorelor la CM din Serbia » România - Ungaria 21-17
12 dec. 2013 Australiencele au metode inedite de antrenament » Cum au fost surprinse de fotoreporter
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 16-16
12 dec. 2013 liveSCORE şi FOTO » România - Ungaria 1-4
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 6-7
12 dec. 2013 liveSCORE şi FOTO » România - Ungaria 4-5
12 dec. 2013 liveSCORE, VIDEO şi FOTO » România - Ungaria 11-13
12 dec. 2013 UPDATE România - Ungaria, liveSCORE de la 20:15 » Ungurii, mai mulţi decît românii în tribune
12 dec. 2013 500 de suporteri vor încuraja România la Novi Sad în meciul cu Ungaria, azi, de la 20:15
11 dec. 2013 Tadici nu dezarmează după eşecul cu Germania: "Eu îmi asum înfrîngerea, nu sînt laş!"
11 dec. 2013 Oana Manea ştie de ce a pierdut România meciul cu Germania: "Ne-am bătut prin ratările noastre!"
10 dec. 2013 Luciana Marin, fericită după succesul cu HCM Baia Mare: "Adversarul a fost modest, dar noi am jucat serios!"
10 dec. 2013 Tadici a făcut o schimbare în lotul României: Denisa Dedu înlocuită cu Laura Chiper
10 dec. 2013 Luciana Marin, fericită după succesul cu Australia: "Adversarul a fost modest, dar noi am jucat serios!"
10 dec. 2013 Atenţie la linia de 9 metri! » România are astăzi primul meci greu de la CM 2013: Germania!
10 dec. 2013 Trimisul Gazetei în Serbia scrie cronica meciului România-Germania 23-26 » Cu tunurile pe noi
10 dec. 2013
09 dec. 2013 Brădeanu le felicită pe debutantele de la naţionala de handbal: "Ne putem baza pe fetele tinere!"
09 dec. 2013 Tadici: "Sînt două lupte cîştigate, dar războiul abia acum începe!"
09 dec. 2013 Probleme înainte de meciul cu Australia: Oana Manea şi Valentina Elisei nu s-au antrenat
09 dec. 2013 liveSCORE de la CM de handbal » România - Australia se joacă ACUM
09 dec. 2013 CM de handbal » Dedu: "Mă bucur că am avut prilejul să debutez la Mondiale!"
09 dec. 2013 CM de handbal » Le-au făcut Ciuciulete! FOTO Victorie uşoară pentru tricolore, Australia - România 13-32
09 dec. 2013 "Cangurii" nu ştiu handbal » România joacă azi cu Australia, naţională zdrobită de Germania în primul meci
08 dec. 2013 Cristina Neagu, după meciul cu Tunisia: "Îmi era dor de atmosfera de la naţională"
08 dec. 2013 Ce diferenţă! » Vremea, un capriciu: diferenţă uriaşă între cum arată Novi Sad la exact un an distanţă
07 dec. 2013 Corespondenţă din Serbia » Absenţă de marcă împotriva Tunisiei! Tadici menajează o jucătoare de bază la debutul de la Mondial
07 dec. 2013 Pentru prima dată la Mondiale » Luciana Marin: "Vrem să arătăm şi noi că avem valoare!"
07 dec. 2013 România debutează azi la Campionatul Mondial contra Tunisiei, ora 20:15
07 dec. 2013 "Am găsit o echipă a României mai tînără, dar cu fete extrem de valoroase!"
07 dec. 2013 Început de 10 » "Naţionala" României a învins fără complicaţii echipa Tunisiei, cea care îi pusese probleme acum doi ani, la Mondialul din Brazilia
05 dec. 2013 Cantonamente în Iran şi Kîrghistan » Cum se pregătesc sportivii din loturile naţionale de lupte
05 dec. 2013 Unifică trofeele? » Contra poate bifa o premieră în ancheta GSP
04 dec. 2013 Viteză pentru Mondiale » România s-a impus, scor 28-18, în amicalul cu Angola
04 dec. 2013 Gheorghe Tadici, după victoria 28-18 a României în amicalul cu Angola: "Nu m-a mulţumit atitudinea fetelor!"
03 dec. 2013 Să ningă cu goluri! » Cea mai promiţătoare jucătoare de handbal: ”Fiecare minut petrecut pe teren este ceva uluitor!”
02 dec. 2013 HCM Constanţa e în urna a doua la tragerea la sorţi în EHF
01 dec. 2013 A venit primăvara! HCM Constanţa - Mors-Thy Handbold 32-26 » HCM s-a calificat în grupele EHF la handbal masculin!
01 dec. 2013 Duş rece! Franţa-România 27-22 în finala turneului de handbal feminin de la Paris