2009
2008

Marian Ursescu, Gazeta Sporturilor

2578 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 45 in feb. 2016
29 feb. 2016 Serie neagră » CSM București a pierdut pe teren propriu în fața Gyorului, 22-24. Se știu meciurile din sferturile Ligii
29 feb. 2016 Mai rău nu se putea » HCM Baia Mare va întâlni în sferturi cel mai periculos adversar: Buducnost
29 feb. 2016 Sărbătoare de calificare » Corona Brașov revine în semifinalele Cupei EHF după 7 ani
28 feb. 2016 Nu mai e o noutate » Revenire spectaculoasă pentru Dinamo, deși a fost condusă cu cinci goluri
28 feb. 2016 Au căzut pe 4 » După cinci victorii consecutive, HCM Baia Mare a cedat la Budapesta: 18-21 cu FTC
27 feb. 2016 Visând la locul 2 » Cu puțin noroc, HCM Baia Mare poate scăpa de Buducnost și Gyor în ”sferturi”
27 feb. 2016 Orgolii și ambiții » CSM București înfruntă Gyorul într-o partidă care nu contează decât pentru unguroaice
25 feb. 2016 Minaur și fără antrenor » Petru Pop nu a mai rezistat: ”Handbalul se practică în picioare, nu în genunchi”
25 feb. 2016 Calificare în semifinale » CSM București a ajuns în careul Challenge Cup la volei feminin
23 feb. 2016 Cu cine vrea să joace Gyor? Unguroaicele au ajuns la mâna băimărencelor, dar și a bucureștencelor
22 feb. 2016 Senzație ardeleană » Corona Brașov e ca și calificată în semifinalele Cupei EHF după 29-21 cu Odense
22 feb. 2016 "Câini” turbați » Dinamo a condus și cu cinci goluri, dar a pierdut meciul cu Magdeburg: scor 33-34
22 feb. 2016 FOTO Bucurie de „sferturi”! Pentru prima dată în istorie, România are două echipe între primele 8 în Europa
21 feb. 2016 Punct de aur » CSM București a terminat la egalitate cu francezii de la Chambery, scor 25-25
21 feb. 2016 Corona Brașov, pas spre semifinalele Cupei EHF Româncele au învins în deplasare Odense, 29-21
20 feb. 2016 Tremură pentru calificare » CSM București își joacă mâine sezonul în partida cu campioana Danemarcei. Româncele au nevoie de cel puțin un punct
20 feb. 2016 O echipă de nota 10 » Baia Mare a bifat a 5-a victorie consecutivă, 38-27 cu Thuringer, și s-a calificat în ”sferturi”
20 feb. 2016 Tremură pentru calificare » CSM București își joacă azi sezonul în partida cu campioana Danemarcei. Româncele au nevoie de cel puțin un punct
19 feb. 2016 Pregătite de calificare » HCM Baia Mare poate obține accesul în sferturi cu o etapă înainte de finalul grupelor
17 feb. 2016 În genunchi! CSM București tremură pentru calificare după 25-30 cu Vardar
17 feb. 2016 Se sting campionii » Mircea Costache II: ultimul mag de pe semicerc trecut în neființă
16 feb. 2016 Obligate să cîștige » CSM București are nevoie de victorie cu Vardar pentru a-și asigura prezența în sferturi
16 feb. 2016 Perla Allison » Povestea lui Pineau: cum a ajuns la HCM Baia Mare după ce a fost refuzată de un mare club european
14 feb. 2016 Secunde de vis » HCM Baia Mare şi-a asigurat aseară calificarea în “sferturi” printr-o victorie dramatică în deplasare, la Fleury, 18-17, cu reuşită în ultimele secunde
14 feb. 2016 Incredibilă revenire » Dinamo a fost condusă cu 10 goluri în prima repriză, dar a surmontat senzaţional şi a câştigat în ultimele secunde cu Granollers
13 feb. 2016 Victorie=calificare! HCM Baia Mare are neapărat nevoie de victorie în Franța pentru a nu sta la mîna rezultatelor
13 feb. 2016 Cinci schimbări » Antrenorul Lynn Howells a înlocuit pentru meciul cu Spania o treime dintre jucătorii folosiți în prima etapă
11 feb. 2016 SCANDALOS! "Rasism? Nu știm, n-am văzut, n-am auzit!" » Arbitrii și observatorii n-au scris nimic în raport despre scandările de la Zalău - Baia Mare
10 feb. 2016 Ambasadoarele » Trei handbaliste s-au alăturat Federaţiei Sportului Școlar și Universitar din România
08 feb. 2016 A intrat peste arbitri! Primarul din Cisnădie, reacție necontrolată după ce echipa sa a pierdut cu Rapid
08 feb. 2016 Cu ochiul negru » Neagu a jucat accidentată în meciul cu Midtjylland, scor 28-18
08 feb. 2016 Greu, greu de tot! HCM Baia Mare și CSM București tremură pentru calificarea din grupele principale
07 feb. 2016 Victorie la debut » România s-a impus fără probleme în fața Portugaliei, scor 39-14
07 feb. 2016 Lamentabil! CSM București a jucat slab și a pierdut categoric cu Gyor, scor 22-28
06 feb. 2016 Senzaționale! HCM Baia Mare a reușit o victorie incredibilă cu FTC Budapesta, scor 32-24
06 feb. 2016 Teren minat » CSM București are o misiune dificilă cu Gyor: unguroaicele pierd greu pe teren propiu
05 feb. 2016 Biletul pentru ”sferturi” » HCM Baia Mare caută calificarea în meciul cu Ferencvaros
05 feb. 2016 Izbașa nu merge la Rio » Campioana olimpică nu a reușit să revină la un nivel valoros
03 feb. 2016 Careu inedit » S-a decis Final Four-ul Cupei României: Steaua luptă să cîștige un nou trofeu în handbal după 7 ani de pauză
03 feb. 2016 Un nou început » Naționala de rugby debutează cu o nouă echipă în actualul sezon, contra Portugaliei
03 feb. 2016 Alături de nume mari » Carol Novak și Tușnad Cycling Team vor participa în Turul Valenciei
02 feb. 2016 Cine merge la Mondiale? » Joi aflăm cine merge la turneul final școlar de la Rouen
02 feb. 2016 O echipă de debutanți și rezerve » Paradoxurile Germaniei, noua campioană a Europei
01 feb. 2016 Kindergarten » Germania, cea mai tînără echipă de la Euro, a spulberat Spania în finală