2008

Marian Ursescu, Gazeta Sporturilor

2578 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 28 in feb. 2017
28 feb. 2017 Ambros testează » Stagiu de pregătire fără vedete la naționala feminină de handbal
27 feb. 2017 Ajutor danez » CSM București mai speră să scape de locul 4 și să nu dea peste Vardar Skopje, după eșecul lui Midtjylland
27 feb. 2017 22 de jucătoare convocate pentru dubla cu Spania! Fără Neagu, Buceschi și Szucs
26 feb. 2017 A doua bătaie cruntă » Bute a fost făcut KO de Alvarez. Ce urmează pentru el
26 feb. 2017 Tremură pentru calificare! CSM București a pierdut cu Larvik și luptă pentru ultimul loc ce duce în ”sferturi”
25 feb. 2017 Revenire la ”Militari”: Stângă chemat să scoată Steaua din criză!
25 feb. 2017 Cu gândul la locul 2 » CSM București luptă cu Larvik pentru o clasare bună în clasamentul Grupei 2
25 feb. 2017 Neagu a treia oară? Cristina e printre favorite la titlul de Player of the Year: ar putea bifa o premieră!
25 feb. 2017 Un triplu campion olimpic, mesaj disperat: ”Am probleme mintale. Ajutați-mă!”
24 feb. 2017 INTERVIU EXCLUSIV Cel mai bun portar român al momentului speră să se impună și în Hexagon: ”Vreau să fiu cel mai bun portar din Franța!”
21 feb. 2017 Transfer de senzație: se întoarce acasă! » Cristina Neagu a semnat cu CSM București: ”Visez să câștig Liga Campionilor cu o echipă românească”
14 feb. 2017 90% calificate în ”sferturi”! CSM București e la o victorie de sferturile de finală: atacă și locul 2 în grupă!
13 feb. 2017 S-a dezlănțuit! CSM București, nemiloasă în meciul cu Esbjerg, scor 33-25: ”Apărarea a fost la înălțime”
13 feb. 2017 Un alt episod negru! România a pierdut rușinos cu Germania: alte eșecuri din istorie care ne-au zguduit
11 feb. 2017 Start pentru Japonia » România debutează în noua ediție a Rugby Europe Championship
11 feb. 2017 Vânătoare de puncte » CSM București caută o victorie ușoară cu Esbjerg. Danezele sunt ca și ieșite din cărțile calificării
10 feb. 2017 Costică Buceschi explică situația dramatică prin care trece Dunărea Brăila, dar speră ca echipa să nu se desființeze: "E greu să le mai motivezi!"
10 feb. 2017 Româncele se mută în Ungaria » Trei dintre componentele naționalei vor juca în campionatul socotit la ora actuală cel mai puternic din lume
09 feb. 2017 Le-au dat cât au putut! CSM București a profitat de situația Brăilei și a câștigat la scor: 33-21
09 feb. 2017 Brăila, în moarte clinică » Handbalistele nu au mai fost plătite din noiembrie: deplasare halucinantă la București
09 feb. 2017 Gabi Szabo mai pierde un record: o atletă din Etiopia a depășit-o în proba de 2.000 de metri indoor
06 feb. 2017 Oana Manea comentează schimbările din jocul CSM-ului: ”Avem fluctuații mari!”
06 feb. 2017 România a învins Portugalia cu 33-17 în deplasare: ”Un test reușit!”
05 feb. 2017 Franța asediată » Englezii și-au învins marea rivală în prima etapă din Six Nations: 19-16
05 feb. 2017 Victorie și atât! » CSM București s-a impus în meciul cu Krim, dar jocul a lăsat de dorit: 24-21
04 feb. 2017 Miza pe puncte » CSM București are nevoie de victorie la Ljubljana pentru a spera la locul 2
02 feb. 2017 Careu de domni! S-a stabilit Final Four-ul Cupei României: Dinamo e ultima echipă calificată