2008

Marian Ursescu, Gazeta Sporturilor

2578 articole publicate pe Gazeta Sporturilor 87 in ian. 2021
31 ian. 2021 Dinamo revine cu Craiova și cucerește Cupa României!
30 ian. 2021 Finală scandinavă la CM de handbal masculin: Suedia și Danemarca joacă pentru aur!
30 ian. 2021 S-au stabilit semifinalele Cupei României la volei masculin! Partidele se vor juca azi
30 ian. 2021 Mesajul croatului Ante Kuduz pentru toți suporterii dinamoviști: ”Nu vă spun adio, ci doar la revedere!”
30 ian. 2021 Dinamo și SCM U Craiova s-au calificat în finala Cupei României. Meciul se joacă duminică, de la ora 14:00, la Cluj
29 ian. 2021 Dinamo își pierde briliantul! Ante Kuduz a semnat cu Vardar Skopje
29 ian. 2021 Finală scandinavă la Mondiale: Suedia și Danemarca joacă pentru aur!
29 ian. 2021 S-au stabilit semifinalele Cupei României!
28 ian. 2021 Gloria Bistrița a rezistat doar o repriză în fața CSM București
28 ian. 2021 Brăila a condus Vâlcea o repriză. Oltencele au primit doar 5 goluri în repriza a doua!
27 ian. 2021 Danemarca a eliminat Egipt la loviturile de la 7 metri! Care sunt semifinalistele Mondialului
27 ian. 2021 Danemarca a eliminat Egipt la loviturile de la 7 metri! Iată semifinalistele Mondialului
27 ian. 2021 Bistrița a rezistat doar o repriză în fața CSM București
26 ian. 2021 Argentina a ratat o calificare istorică! Croația nu a putut învinge nici rezervele Danemarcei. Cum arată tabloul sferturilor la Mondiale
26 ian. 2021 Sandu Iacob, antrenor la naționala Georgiei
26 ian. 2021 CSM București ar putea câștiga la „masa verde” meciurile cu Rostov și Bietigheim!
26 ian. 2021 Nicușor Dan a fost la antrenamentul lui CSM București » Ce asigurări le-a dat Cristinei Neagu și coechipierelor sale: va mai fi echipă la CSM și în sezonul viitor?
25 ian. 2021 Franța a ajutat Norvegia și a trimis Portugalia acasă! Gazda Egipt e în sferturi, dar acolo o așteaptă campioana mondială, Danemarca
24 ian. 2021 Vine a treia victorie consecutivă pentru Vâlcea? ȚSKA Moscova a pierdut însă un singur meci
24 ian. 2021 Dispută între primele două favorite la câștigarea trofeului: Minaur Baia Mare și Astrahanocika Astrahan
24 ian. 2021 Învinsă la Vâlcea, Buducnost a bătut pe Odense! Gyor al patrulea egal al sezonului în Ligă
24 ian. 2021 Învinsă la Vâlcea, Buducnost a bătut pe Odense! Gyor al patrulea egal al sezonului în Liga Campionilor
24 ian. 2021 SCM Rm. Vâlcea - ȚSKA Moscova, liveSCORE de la 17:00 » Vine a treia victorie consecutivă? Rusoaicele au pierdut un singur meci în Liga Campionilor
24 ian. 2021 SCM Rm. Vâlcea - ȚSKA Moscova, liveTEXT » Vine a treia victorie consecutivă în Liga Campionilor
24 ian. 2021 SCM Rm. Vâlcea, fără șanse în fața noii forțe a handbalului european! Cum arată clasamentul grupei B din Liga Campionilor
24 ian. 2021 Astrahanocika Astrahan - Minaur Baia Mare 33-27 » De la ruși vin golurile! Cronica meciului
23 ian. 2021 Un meci capital pentru Brăila cu ultima câștigătoare a trofeului
23 ian. 2021 Franța are biletele asigurate. Poate ajunge în sferturi și dacă pierde la 6 goluri ultimul meci cu Portugalia!
23 ian. 2021 Franța are biletele asigurate pentru sferturile turneului final. Se poate califica și dacă pierde la 6 goluri ultimul meci cu Portugalia!
23 ian. 2021 Brăila a condus 50 de minute, dar nu a putut scoate nici măcar un punct cu Siofok!
23 ian. 2021 Dunărea Brăila - Siofok 25-27 » Brăila a condus 50 de minute, dar nu a putut scoate nici măcar un punct cu Siofok!
23 ian. 2021 Croația a doua surpriză negativă la turneul din Egipt: înfrângere cu Argentina! Antrenorul Lino Cervar a demisionat
22 ian. 2021 Ungaria și Danemarca, tot mai aproape de calificarea în ”sferturi”
22 ian. 2021 EXCLUSIV. Adi Vasile s-a hotărât cu ce jucătoare va aborda turneul preolimpic!
21 ian. 2021 Norvegia câștigă cu Portugalia, Belarus a egalat Suedia în ultima secundă
21 ian. 2021 Spectacol în faza a două Mondialului de handbal masculin » Norvegia câștigă cu Portugalia, Belarus a egalat Suedia în ultima secundă
21 ian. 2021 Maren Aardahl: ”Începem să arătăm ce putem cu adevărat!”
21 ian. 2021 Rostov-CSM București a fost amânat. Bucureștencele au căzut pe 4!
21 ian. 2021 Maren Aardahl, după victoria obținută de SCM Rm. Vâlcea cu Buducnost: „Începem să arătăm ce putem cu adevărat!”
21 ian. 2021 Rostov - CSM București a fost amânat » „Tigroaicele” au căzut pe 4 în Liga Campionilor!
20 ian. 2021 Vâlcea are șansa celei de-a doua victorii cu Buducnost
20 ian. 2021 SCM Râmnicu Vâlcea - Buducnost. Preview: oltencele caută a doua victorie consecutivă în Liga Campionilor
19 ian. 2021 Franța, Portugalia și Suedia au obținut a treia victorie la Mondiale și merg în grupele principale
19 ian. 2021 Adi Vasile: ”Este cea mai mare onoare să antrenez naționala României!”
19 ian. 2021 Meciul zilei la Mondialul din Egipt: Ungaria învinge Germania 29-28 și merge cu punctaj maxim mai departe!
18 ian. 2021 Franța, Portugalia și Suedia au obținut a treia victorie la Mondiale și merg cu punctaj maxim în grupele principale
17 ian. 2021 Ziua și surpriza la Mondialul din Egipt » Echipa Federației Ruse a surclasat Slovenia
17 ian. 2021 Podravka Koprivnica - SCM Rm. Vâlcea, liveSCORE de la ora 17:00 » Vâlcea caută primele puncte în Liga Campionilor
17 ian. 2021 Brăila, egal dramatic la Krasnodar cu echipa marelui Evgheni Trefilov!
17 ian. 2021 Dunărea Brăila, egal dramatic la Krasnodar cu echipa marelui Evgheni Trefilov!
16 ian. 2021 Ziua și surpriza la Mondialul din Egipt. Echipa Federației Ruse a surclasat Slovenia, 31-25
16 ian. 2021 SCM Rm. Vâlcea caută primele puncte în deplasarea de la Koprivnica
15 ian. 2021 Rezultatele de la Mondialul de handbal din Egipt » Franța a învins vicecampioana mondială, Norvegia!
15 ian. 2021 Joc antiviperin >> CSM București față în față cu echipa care are 6 campioane europene în lot!
15 ian. 2021 Joc antiviperin » CSM București față în față cu echipa care are 6 campioane europene în lot!
15 ian. 2021 Surprize uriașe la Mondialul de handbal din Egipt. Croația nu a putut bate Japonia, Spania egal cu Brazilia!
15 ian. 2021 Surprize uriașe la Mondialul de handbal din Egipt » Croația și Spania, rezultate rușinoase!
14 ian. 2021 Rezultatele zilei la Mondialul de handbal din Egipt. Franța a învins vicecampioana mondială, Norvegia!
13 ian. 2021 CSM București a câștigat clar derbyul cu Minaur Baia Mare, 28-23, și are punctaj maxim după 7 etape
13 ian. 2021 Vâlcea revine în ultimele minute cu Gloria Buzău și câștigă dramatic!
12 ian. 2021 Bogdan Burcea a plecat de la naționala României de handbal feminin » Cine va fi noul selecționer
12 ian. 2021 Lumea handbalului deplânge dispariția antrenorului Bogdan Macovei >> „Cel mai bun teoretician-metodist pe care l-a avut România!”
12 ian. 2021 Lumea handbalului deplânge dispariția antrenorului Bogdan Macovei » „Cel mai bun teoretician-metodist pe care l-a avut România!”
12 ian. 2021 Campionatul Mondial de handbal masculin începe azi! România, singura fostă câștigătoare absentă » Favoritele la trofeu
11 ian. 2021 S-a stins Bogdan Macovei, fostul antrenor al naționalei feminine >> „Pentru totdeauna în sufletul meu”, „Un profesionist adevărat” sunt reacțiile din lumea handbalului
11 ian. 2021 Bogdan Macovei, fostul antrenor al naționalei feminine, a murit la 67 de ani » „Pentru totdeauna în sufletul meu”
10 ian. 2021 A pierdut Neagu meciul cu Ferencvaros?
10 ian. 2021 Cristina Neagu, principala vinovată în înfrângerea celor de la CSM București cu FTC Budapesta?
10 ian. 2021 Brăila, victorie la debutul în grupele EHF European League. Toate rezultatele din prima etapă
10 ian. 2021 Duș rece ca iarna! SCM Rm. Vâlcea, eșec la 17 goluri contra lui Gyor, în Liga Campionilor la handbal feminin
09 ian. 2021 Misiune imposibilă pentru Vâlcea în fața campioanei Europei!
09 ian. 2021 SCM Rm. Vâlcea-Gyor » Misiune imposibilă pentru Vâlcea în fața campioanei Europei!
09 ian. 2021 Minaur Baia Mare, victoria la debut în EHF European League. Revenire senzațională a maramureșencelor
08 ian. 2021 Început în forță! CSM joacă la Budapesta fără trei jucătoare de bază. 6-1 la meciurile directe cu Ferencvaros
07 ian. 2021 Gyor și FTC Budapesta, victorii la scor înainte de meciurile cu Vâlcea, respectiv CSM București
07 ian. 2021 Gyor și FTC Budapesta, victorii la scor înainte de meciurile cu Vâlcea și CSM București
06 ian. 2021 VIDEO Angela Cioca a devenit studiu de caz pentru medicii chirurgi! Joacă handbal cu umărul imobilizat
05 ian. 2021 Minaur Baia Mare e văzută drept principala favorită la câștigarea trofeului!
05 ian. 2021 Ann Grete Norgaard a semnat cu o nouă echipă după ce a plecat de la Vâlcea!
05 ian. 2021 Minaur Baia Mare, principala favorită la câștigarea EHF European League!