Mihai Molnar, Adevarul

515 articole publicate pe Adevarul 61 in sept. 2014
30 sept. 2014 Şahtiorul lui Lucescu, debut „acasă“ la Lvov. Programul şi analiza meciurilor de astăzi, din grupele Ligii Campionilor
30 sept. 2014 Ungurii au anunţat lotul pentru meciul cu România. Revine Szalai
29 sept. 2014 Pelle, coechipierul lui Gardoş, a reuşit golul etapei în Anglia. Koeman: „Ar putea fi golul sezonului“
28 sept. 2014 Marica, gol pentru Konyaspor. Ce-au făcut stranierii de pe lista extinsă a meciului cu Ungaria, în acest weekend
28 sept. 2014 Monica Niculescu, partidă de coşmar cu Petkovici, la Beijing. A pierdut după ce-a irosit două mingi de meci
28 sept. 2014 Al şaselea turneu câştigat în 2014. Tecău şi Rojer s-au impus la Shenzen
27 sept. 2014 Halep, despre „fenomenul“ Halep: „România este o ţară mică şi rezultatele mele reprezintă ceva uriaş“
27 sept. 2014 VIDEO Merseyside Derby. Liverpool, egalată în prelungiri, după un gol senzaţional
27 sept. 2014 VIDEO Barcelona, set cu Granada. Hattrick Neymar, dublă Messi. Real, victorie la Villarreal
26 sept. 2014 Fostul atacant Faustino Asprilla are o nouă afacere: prezervative cu arome
26 sept. 2014 S-a făcut pace. Chiajna s-a impus la Iaşi, Şumudică l-a învins pe Chirilă
26 sept. 2014 Dezamăgire la Europeanul de tenis de masă. Naţionala feminină a României s-a oprit în sferturi
26 sept. 2014 UEFA a blocat banii pentru Astra şi CFR Cluj, din actualul sezonul al Ligii Europa
26 sept. 2014 Moartea tragică a unui fotbalist feroez de 22 de ani, care a marcat în 2013 în poarta României. Cum şi-a pierdut viaţa la locul de muncă
26 sept. 2014 Dinamo, fără suporteri în meciul cu Rapid, din Giuleşti. Ganea, despre derby
26 sept. 2014 S-au pus în vânzare biletele pentru meciul România – Ungaria, din 11 octombrie. De la 20 la 800 de lei
26 sept. 2014 Tragerea la sorţi şi meciurile din optimile Cupei României, în octombrie
25 sept. 2014 VIDEO Ratarea sezonului vine din Germania. Peste poarta goală, din 2 metri!
25 sept. 2014 Răzvan Lucescu a fost prezentat oficial la Skoda Xanthi
25 sept. 2014 Naţionala România sub 17 ani, debut cu stângul în preliminariile CE 2015, scor 1-2 cu Cehia. Ianis Hagi, pasă de gol
25 sept. 2014 Reghe, primul în Arabia Saudită. Cum au început sezonul ceilalţi antrenori români importanţi din campionatele de afară
24 sept. 2014 Cupa Ligii Angliei: Plus pentru Gardoş, minus la Pantilimon. Fundaşul, lăudat de antrenor, portarul, criticat de fani
24 sept. 2014 Ronaldo, comparat cu Michael Jordan
22 sept. 2014 VIDEO Levante – FC Barcelona 0-5. Messi, one man show: penalty ratat, două pase decisive şi un gol superb
22 sept. 2014 „Bombă“ la Kiev, în derby-ul „separatiştilor“: Şahtior Doneţk – Zoria Lugansk, scor 0-1
22 sept. 2014 Gigi Mulţescu l-a atacat pe Răzvan Lucescu, după eşecul cu Steaua, 2-3
22 sept. 2014 Simona Halep şi-a încărcat bateriile la pescuit, în Deltă
22 sept. 2014 Antrenorul lui City: „Chelsea, echipă mică. Parcă am jucat cu Stoke“
22 sept. 2014 Cine e Garbine Muguruza, adversara Simonei Halep în turul 2 la Wutan
21 sept. 2014 Cum poate profita România de organizarea Euro 2020
20 sept. 2014 VIDEO Real, victorie istorică, 8-2, în deplasare, cu Deportivo. Hattrick Ronaldo, supergol Rodriguez
20 sept. 2014 Alexe, decisiv. Dinamo câştigă la limită în faţa lui CSMS Iaşi, scor 1-0
20 sept. 2014 CFR Cluj a urcat pe primul loc. A cincea victorie consecutivă, 1-0 la Galaţi
20 sept. 2014 Chiajna şi FC Botoşani şi-au împărţit punctele, după un meci spectaculos, cu şase goluri
19 sept. 2014 Ziua Z. Astăzi aflăm dacă Bucureştiul şi „Arena Naţională“ vor găzdui meciuri la Euro 202o. Cu cine ne luptăm
19 sept. 2014 S-a tras la sorţi ţintarul de la Wuhan. Simona Halep va întâlni o jucătoare din Spania
19 sept. 2014 Gică Hagi, din nou pe bancă, după trei ani şi jumătate. N-a fost cu noroc: Gaz Metan – Viitorul 3-1
19 sept. 2014 Euro 2020: Cum s-a votat. Mircea Sandu anunţă că Bucureştiul a învins Budapesta
19 sept. 2014 VIDEO Gestul violent al lui Brandao, care i-a adus brazilianului şase luni de suspendare
18 sept. 2014 România va întâlni Israelul, în Cupa Davis
17 sept. 2014 Real Madrid, 1.000 de goluri în Europa
17 sept. 2014 Tenis: Monica Niculescu, în sferturi la Guangzhou, Sorana Cîrstea, eliminată din primul tur
17 sept. 2014 Cosmin Moţi, despre Chipciu, Keşeru şi duelul cu „SuperMario“ Balotelli
16 sept. 2014 Grupele Ligii Campionilor, „El Dorado“ pentru echipe. Ce premii financiare le aşteaptă pe cele 32 de participante
16 sept. 2014 Cosmin Moţi, debut de foc în grupele Ligii Campionilor. Programul şi televizările meciurilor de astăzi
14 sept. 2014 Câini roşii la Botoşani. Dinamo a pierdut în prelungirile meciului, 2-3, după ce egalase cu doi jucători mai puţin pe teren
14 sept. 2014 Gabi Torje Magnificul. Cum a intrat românul în istoria lui Konyaspor. Ce-au făcut în weekend ceilalţi internaţionali
14 sept. 2014 „Albii“ nu mai ştiu să sară. Arma forte a lui Atletico, călcâiul lui Ahile al Realului
10 sept. 2014 Guus Hiddink s-a certat cu presa pe motive tactice. Ce i-a reproşat noul selecţioner al Olandei unui jurnalist
09 sept. 2014 Rezultate din preliminariile lui Euro 2016: Turcia, spulberată în Islanda, Olanda, învinsă în prelungiri în Cehia
09 sept. 2014 Cea mai drastică suspendare din istoria fotbalului: 70 de etape! Ce-a făcut jucătorul
08 sept. 2014 Progrmaul şi rezultatele de luni ale meciurilor din preliminariile pentru EURO
08 sept. 2014 Fotbalul, tot mai mult în „era“ tehnologiei. Blatter vine cu o propunere care-i va încânta pe antrenori
08 sept. 2014 VIDEO „Româno-nigerianul“ Anya joacă pentru Scoţia şi i-a dat gol Germaniei
08 sept. 2014 Unde evoluează jucătorii nord-irlandezi. Cifrele unui succes istoric, 2-1 în Ungaria
08 sept. 2014 Albania a detonat „bomba“, 1-0 în Portugalia. Cum explică Cristiano Ronaldo lipsa de rezultate a lusitanilor
06 sept. 2014 Grecia - România, duminică ora 21.45 TVR 1. Grecia a schimbat antrenorul, România a schimbat lotul de jucători
04 sept. 2014 VIDEO Golul marcat de la cea mai mare distanţă din istoria fotbalului, înscris de un portar
03 sept. 2014 „Enigma“ Ranieri. Un jurnalist elen a analizat pentru „Adevărul“ schimbările aduse de italian la naţionala Greciei
02 sept. 2014 ANALIZĂ Grecia, la 10 luni după barajul pentru Mondialul din Brazilia. Ce s-a schimbat la naţionala elenă
02 sept. 2014 Echipele din Anglia au făcut transferuri în vară de un miliard de euro! United a doborât recordurile