Mihai Molnar, Adevarul

515 articole publicate pe Adevarul 81 in mar. 2015
31 mar. 2015 Lewis Hamilton va semna un nou contract. Cât va câştiga campionul din F1. Top 5 Forbes cel mai bine plătiţi sportivi
31 mar. 2015 UEFA a anunţat sumele primite de cluburi pentru participare în Liga Campionilor şi Liga Europa, în următorii trei ani. Bugetul EL a crescut cu 65%!
29 mar. 2015 Declaraţii după o victorie „mare“, 1-0 cu Insulele Feroe. Keşeru, dezamăgit de fani, Iordănescu, de gazon
29 mar. 2015 LIVESCORE România-Insulele Feroe 0-0
29 mar. 2015 Simona Halep la Miami. Prima declaraţie după calificarea în optimi
28 mar. 2015 „Magul“ chemat să învie Elada. Markarian, fostul director de benzinărie care vrea să salveze naţionala Greciei
28 mar. 2015 Dinamo, umilită de Debrecen: 6-0 într-un amical! Declaraţia lui Flavius Stoican
28 mar. 2015 S-a încheiat sezonul regulat în Liga a 2-a. Urmează play-off-ul şi play-aut-ul. Cum s-a ajuns să nu mai retrogradeze aproape nimeni
28 mar. 2015 LIVESCORE Tenis, Miami. Halep joacă la dublu, Niculescu se luptă cu Serena Williams, Tecău e adversar cu Mergea
27 mar. 2015 „Tricolorii“ nu s-au încurcat cu amatorii. Palmaresul pe care România îl are cu naţionalele „liliputane“
27 mar. 2015 LIVETEXT Simona Halep la Miami. Meciul cu cehoaica Vaidisova, din turul 2
27 mar. 2015 Preliminarii Euro 2016: Programul meciurilor din weekend şi clasamentele
27 mar. 2015 Simona Halep la Miami. Prima declaraţie după calificarea în turul 3
24 mar. 2015 Michel Platini, vechiul şi noul preşedinte al UEFA
24 mar. 2015 Fanii au atacat maşinile lui Bale şi Rodriguez. Ce decizie a luat Real Madrid
24 mar. 2015 A ratat o ocazie uriaşă, a fost fluierat de fani şi a „forţat“ schimbarea. Gestul incredibil al lui Emenike
24 mar. 2015 Diego Simeone şi-a prelungit contractul cu Atletico Madrid
24 mar. 2015 Dulgheru a ajuns pe tabloul principal de la Miami. Cinci românce sunt acolo
23 mar. 2015 „Albii“, muşcaţi de „Canibal“. Cum s-au transformat Barcelona şi Luis Suarez sub bagheta lui Luis Enrique
23 mar. 2015 Scuzele lui Steven Gerrard, eliminat după 38 de secunde în derby-ul cu United
23 mar. 2015 VIDEO Un luptător de wrestling a murit în ring, după o lovitură. Meciul nu s-a întrerupt timp de două minute
23 mar. 2015 Încă o calificare ratată, la under 17. România, învinsă şi de Norvegia, 0-2
22 mar. 2015 „El Clasico“, episodul 230. Momentul Barcelonei, ocazia Realului? Echipele probabile ale meciului de diseară
19 mar. 2015 Florin Andone, dorit de Malaga
18 mar. 2015 Cartonaşul roşu al lui Ibrahimovic, din meciul cu Chelsea, ar putea fi anulat de UEFA. Precedentul din care suedezul a ieşit cu brio
18 mar. 2015 „Sports Illustrated“: Cristiano Ronaldo va evolua în MLS
18 mar. 2015 Preşedintele Parmei, reţinut de poliţia italiană. E suspectat că face parte dintr-un grup infracţional
18 mar. 2015 Liga Campionilor: Barcelona şi Juventus, ultimele două echipe calificate în sferturi
18 mar. 2015 Două handbaliste de la naţionala României n-au mai dat lovitura de începe la „U“ Cluj – Botoşani: „Jucătorii îşi pierdeau concentrarea“
18 mar. 2015 Xanthi, încă o victorie în Grecia. Gol Kapetanos. Raţ s-a accidentat la PAOK
18 mar. 2015 Serena Williams, declaraţie surprinzătoare la Indian Wells
18 mar. 2015 Rezultatele aduc oferte: ASA Tg Mureş a avut ofertă de un milion de euro pentru un fotbalist care confirmă în Liga I
18 mar. 2015 Liga Campionilor: De nouă ani, nicio echipă n-a avut posesia în faţa Barcelonei
18 mar. 2015 LIVETEXT Simona Halep la Indian Wells. Halep - Suarez Navarro, în sferturi
16 mar. 2015 Liga Campionilor, optimi, meciurile de astăzi: Atletico speră, Arsenal, în misiune imposibilă la Monaco
16 mar. 2015 Marine Le Pen, mesaj dur către Zlatan Ibrahimovici, după declaraţia ce i-a supărat pe francezi
15 mar. 2015 „Titanul“ doborât de stres. Povestea lui Marco Van Basten, atacantul colosal care nu poate fi şi un antrenor uriaş
15 mar. 2015 Un fotbalist de la West Ham, indisponibil după ce s-a tăiat la picior în bucătărie. Topul celor mai ciudate accidentări casnice ale jucătorilor
13 mar. 2015 Meciul cu Niculescu, cel mai dificil din ultimii ani pentru Serena. De ce a vorbit americanca despre Nelson Mandela
13 mar. 2015 Cum îl descrie site-ul ligii spaniole de fotbal pe Florin Andone. Atacantul a vorbit despre debutul său în La Liga şi prima convocare la naţionala României
13 mar. 2015 Echipa lui Cosmin Contra, primul eşec în campionatul chinez
13 mar. 2015 LIVETEXT Halep – Gavrilova. Turul 2 la Indian Wells
13 mar. 2015 Târgu Mureş, primele puncte pierdute în retur, 0-0 la Chiajna, cu Concordia
13 mar. 2015 O primă lovitură pentru CFR Cluj, de la Tribunalul Sportiv de la Lausanne
13 mar. 2015 Rapid - Petrolul 1-1: Multă tactică şi două goluri în trei minute
13 mar. 2015 Învins, dar învingător. Fost loc 7 mondial, americanul Fish a revenit pe terenul de tenis, după o operaţie pe inimă şi 19 luni de pauză
13 mar. 2015 FC Braşov, prima victorie după şapte etape, 1-0 cu „U“ Cluj
12 mar. 2015 „Golgota“ lui Lucescu. Topul celor mai dure eşecuri ale antrenorului român în Ligă. Ce-a spus despre viitorul la Şahtior
12 mar. 2015 Liga Campionilor: Jose Mourinho, învins cu propriile-i arme. Cum şi-a recunoscut înfrângerea portughezul
12 mar. 2015 Rezultate optimi Liga Europa: Gol după 13 secunde în derby-ul spaniol, hat-trick Higuain pentru Napoli
11 mar. 2015 FC Porto, ajutată de „lunetiştii“ Brahimi şi Casemiro. Sferturi de Liga Campionilor, după şase ani
11 mar. 2015 De 15 ani n-a mai încasat Realul patru goluri, acasă, în Europa. Posibilă explicaţie pentru picajul „galactic“
11 mar. 2015 Liga Campionilor: Spectacol la Londra. Chelsea - PSG (2-2). Francezii, calificare după două goluri marcate în inferioritate
11 mar. 2015 Liga Campionilor: Bayern - Şahtior 7-0! Cea mai grea înfrângere pentru Mircea Lucescu, cea mai rapidă eliminare
10 mar. 2015 „Şomer“ de şapte ani, adus pentru altă mentalitate. Cum explică preşedintele Dedu alegerea lui Tomas Ryde la naţionala feminină de handbal
10 mar. 2015 EXCLUSIV Interviu Tadici. Fostul selecţioner al naţionalei feminine de handbal critică alegerea Federaţiei şi o „urechează“ pe Cristina Neagu
10 mar. 2015 Cupa Angliei: Arsenal a eliminat-o pe Manchester United, în sferturi, şi a evitat-o pe Liverpool, în semifinale
09 mar. 2015 Suedezul Tomas Ryde, primul selecţioner străin de pe banca naţionalei feminine de handbal a României
09 mar. 2015 Florin Andone a marcat pentru Cordoba, dar Getafe a întors scorul în ultimele minute. Autogol incredibil al gazdelor
09 mar. 2015 Kaka, primul gol în MLS, în prelungirile meciului cu echipa lui David Villa
08 mar. 2015 La două trepte de Grupa Mondială. Andrei Pavel: „Suntem iarăşi în elită“. Unde jucăm cu Slovacia
08 mar. 2015 Dulgheru, după finala de la Kuala Lumpur: „Am avut ameţeli, am fost obosită“. De luni, românca va face un salt de 20 de poziţii în topul WTA
08 mar. 2015 Leo Messi, în istoria campionatului spaniol. Barcelona a urcat pe primul loc
08 mar. 2015 Cel mai rapid gol al sezonului, dar oltenii rămân neînvinşi de 14 etape: Viitorul - CSU Craiova, scor 1-1
08 mar. 2015 Steaua, chin pentru prima victorie din 2015 în Liga I, 1-0 cu CFR Cluj. Ţucudean, primul gol în campionat
07 mar. 2015 Dragoş Grigore, căpitan în premieră, dezastru pentru Toulouse: 1-6 cu Marseille! Românul, criticat de L'Équipe
07 mar. 2015 Criză la Real? Madrilenii, învinşi la Bilbao. Barcelona poate deveni noul lider
06 mar. 2015 Trei atleţi români, în două finale la Europenele de sală de la Praga
06 mar. 2015 Petrolul a transferat un mijlocaş sloven
06 mar. 2015 Keşeru, primul gol la Al Gharafa. Împotriva echipei lui Boloni
06 mar. 2015 Începe MLS, campionatul cu „muritori“ şi „dinozauri“ milionari
06 mar. 2015 Egal pentru alţii. Ceahlăul, încă un meci fără victorie, 1-1 cu Pandurii
06 mar. 2015 Marica, „bibelou“ de porţelan. Românul are iarăşi probleme medicale
03 mar. 2015 Mircea Lucescu, pe podiumul celor mai titraţi antrenori din lume. De ce susţine că în Ucraina e un campionat „artificial“
03 mar. 2015 100 de zile până la startul primelor Jocuri Europene. Noua competiţie, organizată de Baku
02 mar. 2015 „Olandezul zburător“. Un atacant de la Wolfsburg, într-o formă incredibilă în 2015. Doar Messi îl depăşeşte
02 mar. 2015 Momente emoţionante. Un fan al lui Bruges, care a cerut să fie eutanasiat, prezent pentru ultima dată la stadion
01 mar. 2015 Lovitură dură pentru City: Liverpool a câştigat după două goluri de senzaţie, 2-1
01 mar. 2015 Primul trofeu pentru Chelsea, de la reîntoarcerea lui Jose Mourinho
01 mar. 2015 HCM, cu elan spre sferturile Ligii Campionilor. De ce sunt „obligate“ româncele să încheie grupa pe locul 3