Octavian Vasilescu, Pro Sport

667 articole publicate pe Pro Sport 166 in aug. 2018
31 aug. 2018 EXCLUSIV | Contra a renunţat la doi stranieri pentru dubla cu Muntenegru şi Serbia. Numele importante lăsate în afara listei
30 aug. 2018 EXCLUSIV | E momentul ca Andrei Vlad să revină în lumina reflectoarelor? Un fost mare portar are răspunsul
30 aug. 2018 EXCLUSIV | Un fost internaţional a dat verdictul în cazul lui Arlauskis: "Pentru o echipă e important să se întâmple acest lucru"
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax revine în grupe după o pauză de 4 ani. Young Boys Berna a oferit surpriza serii, AEK Atena s-a calificat cu mari emoţii. Rezultatele complete
29 aug. 2018 Liga Campionilor | Ajax revine în grupe după o pauză de 4 ani. Young Boys Berna a oferit surpriza serii, AEK Atena s-a calificat cu mari emoţii. Rezultatele complete
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | PAOK - Benfica, de la 22:00. Răzvan Lucescu, faţă în faţă cu istoria. Rezultatele complete din playoff şi echipele calificate în grupe
29 aug. 2018 Presa din Italia anunţă transferul unui mijlocaş de la Napoli la CFR Cluj! EXCLUSIV | Reacţia campioanei
29 aug. 2018 EXCLUSIV | Cum au trăit Reghecampf şi staff-ul său "thriller-ul" din Supercupă. Al-Wahda a condus cu 3-0, s-a văzut egalată dramatic, dar a triumfat la loviturile de departajare: Florin Tene: "A fost nebunie!"
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Rezultatele complete din playoff şi echipele calificate în grupe
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | PSV Eindhoven - BATE Borisov şi FC Salzburg - Steaua Roşie Belgrad se joacă ACUM
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | PSV Eindhoven - BATE Borisov şi FC Salzburg - Steaua Roşie Belgrad. Olandezii au reuşit o "dublă" în prima repriză, austriecii au marcat aproape de pauză
29 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | PSV Eindhoven - BATE Borisov şi FC Salzburg - Steaua Roşie Belgrad se joacă ACUM. Olandezii au reuşit o "dublă" în prima repriză! Sârbii i-au egalat pe austrieci în doar două minute
29 aug. 2018 PSV Eindhoven - BATE Borisov, 3-0. FC Salzburg - Steaua Roşie Belgrad, 2-2. Olandezii s-au calificat în grupe! Sârbii au reuşit minunea: o "dublă" în două minute şi sunt în premieră în grupe
28 aug. 2018 Mai rău ca în România! Un stadion din La Liga a ajuns într-o stare deplorabilă şi a fost închis la cererea suporterilor
28 aug. 2018 OFICIAL | Real Madrid a cedat unul dintre tinerii aduşi în vară
28 aug. 2018 Anunţul care împarte în două lumea fotbalului. Decizia drastică luată de preşedintele UEFA: "Acest lucru se va întâmpla cu siguranţă într-o zi, dar nu acum"
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax poate reveni în grupe după patru ani. Măţel şi Dinamo Zagreb dau piept cu campioana Elveţiei. "Killer-ul" favoritelor merge la Atena. Echipele de start
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Dinamo Zagreb a deschis scorul în partida cu Young Boys. Ajax poate reveni în grupe după 4 ani
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax a ratat un penalty la Kiev! Dinamo Zagreb conduce în partida cu Young Boys. Linişte la Atena
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax ratează la foc automat, Tadic a irosit un penalty. Dinamo Zagreb conduce în partida cu Young Boys. Linişte la Atena
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax ratează la foc automat, Tadic a irosit un penalty. AEK Atena a deschis scorul în partida cu MOL Vidi. Dinamo Zagreb - Young Boys 1-0
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax ratează la foc automat, Tadic a irosit un penalty. MOL Vidi a egalat la Atena şi visează la prelungiri. Dinamo Zagreb - Young Boys 1-0
28 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Dezastru pentru echipa lui Măţel. Ajax ratează la foc automat, Tadic a irosit un penalty. MOL Vidi a egalat la Atena şi visează la prelungiri
26 aug. 2018 Nepotismul în forma lui pură. Hamilton n-a mai rezistat şi a atacat ultimele mutări din Formula 1: "Astfel de lucruri nu ar trebui să se întâmple"
24 aug. 2018 Vă era dor de Rapid? FCSB a fost depăşită la toate capitolele la Viena şi e aproape eliminată din Europa League. Cronica meciului
24 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB 3-1. Echipa lui Dică a arătat rău şi are şansa a doua la calificare! Coman şi Benzar au lovit bara, Strebinger a fost înger păzitor
23 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev 3-1. Olandezii sunt aproape de grupe. MOL Vidi - AEK Atena 1-2, după un meci cu două eliminări. Young Boys - Dinamo Zagreb 1-1. Echipa lui Măţel, rezultat bun în Elveţia
23 aug. 2018 Luxemburghezii visează la măreţie înaintea dublei cu CFR Cluj. De ce victoria cu Legia Varşovia nu e întâmplătoare şi care sunt vedetele lui Dudelange: un atacant care marchează la foc automat şi un fundaş trecut pe la PSG şi Lazio
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB, de la 21:30. Surprizele lui Dică: "perlele" rămân pe bancă, Roman şi Stan sunt titulari. Cum se prezintă gazonul + echipa de start aliniată de austrieci
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB, de la 21:30. Surprizele lui Dică: "perlele" rămân pe bancă, Roman şi Stan sunt titulari. Echipa de start aliniată de austrieci + mesajul suporterilor pentru Ivan&Co
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB, de la 21:30. VIDEO | Atmosferă incediară încă de la încălzire. Echipele de start: "perlele" rămân pe bancă, Roman şi Stan sunt titulari. Andrei Ivan e doar rezervă
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Început de coşmar pentru vicecampioana României: Knasmullner a marcat în minutul 4
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Teixeira a rata o şansă uriaşă! Început de coşmar pentru vicecampioana României: Knasmullner a marcat în minutul 4
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Vicecampioana e la pământ. Bălgrădean a salvat după o gafă a lui Planic. Knasmullner a deschis scorul în minutul 4
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Dezastru pentru vicecampioana României. Austriecii domină şi conduc detaşat
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Început nebun de repriză: Gnohere a redus din diferenţă, dar Schwab a marcat imediat pentru 3-1
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Gnohere a redus din diferenţă, dar Schwab a marcat imediat pentru 3-1. A intrat Andrei Ivan
23 aug. 2018 LIVE BLOG | Rapid Viena - FCSB. Eliminare în finalul partidei! Gnohere a redus din diferenţă, dar Schwab a marcat imediat pentru 3-1
22 aug. 2018 S-a impus în vestiarul giganţilor Bayern, Barcelona şi AC Milan, a fost secund la Campionatul Mondial, iar acum a debutat în Liga Campionilor. PSV Eindhoven şi BATE Borisov au oferit un adevărat "thriller" la primul meci european al antrenorului Mark van Bommel
22 aug. 2018 Răzvan Lucescu e la 90 de minute de grupele Ligii Campionilor! Lusitanii au dominat, dar Warda a egalat pe final. Rezultatele complete înregistrate marţi în playoff
22 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev, meciul serii în playoff. Măţel şi Dinamo Zagreb înfruntă campioana Elveţiei. Răzvan Lucescu a obţinut un rezultat uriaş pe "Da Luz". Programul complet + rezultatele de marţi
22 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev, MOL Vidi - AEK Atena şi Young Boys - Dinamo Zagreb se joacă ACUM! S-a marcat pe două stadioane în primele două minute. Greşeală de portar pe Amsterdam Arena
22 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev, MOL Vidi - AEK Atena şi Young Boys - Dinamo Zagreb se joacă ACUM! Trei goluri în primul sfert de oră. Spectacol pe Amsterdam Arena
22 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev, MOL Vidi - AEK Atena şi Young Boys - Dinamo Zagreb se joacă ACUM! S-a deschis scorul pe toate cele trei arene. Spectacol la Amsterdam
22 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Ajax - Dinamo Kiev, MOL Vidi - AEK Atena şi Young Boys - Dinamo Zagreb se joacă ACUM! Duel ”de foc” la Budapesta. Olandezii, avantaj clar la Amsterdam
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! Răzvan Lucescu a tremurat în debut: lusitanii au avut un gol anulat
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! Răzvan Lucescu e la un pas de a intra în istoria clubului. BATE Borisov a deschis scorul în meciul cu PSV
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! Răzvan Lucescu e la un pas de a intra în istoria clubului. BATE Borisov conduce în meciul cu PSV
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! S-a deschis scorul în urma unui penalty. PSV a egalat în Belarus, la Belgrad e linişte
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! Lucescu Jr visează la calificare: grecii au egalat la Lisabona. PSV a preluat conducerea în meciul cu BATE, la Belgrad e linişte
21 aug. 2018 LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica - PAOK se joacă ACUM! Lucescu Jr visează la calificare: grecii au egalat la Lisabona. S-au marcat două goluri într-un singur minut la Borisov
20 aug. 2018 EXCLUSIV | Ce s-a întâmplat cu Victor Angelescu, omul de afaceri anunţat drept noul patron din Giuleşti
20 aug. 2018 EXCLUSIV | Ionel Ganea, OUT de la ACS Poli Timişoara! Clubul de pe Bega e tot mai aproape de colaps
20 aug. 2018 Povestea filipinezului care a scris istorie după numai două meciuri în Premier League: "Mi-am vândut maşina, casa şi am fost la un pas să renunţ"
18 aug. 2018 VIDEO | U Craiova - RB Leipzig 1-1. Baicu a egalat cu o execuţie superbă! Oltenii au ieşit onorabil din dubla cu gigantul german
18 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Hajduk Split 2-1. Final dramatic pe Arena Naţională! Gnohere a marcat în prelungiri şi trimite vicecampioana în playoff. Adversar accesibil
17 aug. 2018 BREAKING NEWS | FCSB a dat o nouă lovitură! Becali a pus mâna pe un fost idol din Giuleşti: "Va avea un salariu triplu"
17 aug. 2018 BREAKING NEWS | FCSB a dat o nouă lovitură! Becali a pus mâna pe un fost rapidist: "Va avea un salariu triplu"
17 aug. 2018 FCSB a dat o nouă lovitură! Becali a pus mâna pe un fost rapidist: "Va avea un salariu triplu"
16 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Hajduk Split. Bătăi de cap pentru Dică! Un mijlocaş a ieşit accidentat, altul e suspendat pentru playoff
16 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Hajduk Split. S-a deschis scorul dintr-un penalty!
16 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Hajduk Split. S-a deschis scorul dintr-un penalty! PRA a făcut o victimă: Nedelcu a început să sângereze după ce a fost lovit de propriii suporteri
16 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Hajduk Split. Dezastru pentru vicecampioana României! Said înscrie de lângă Planic
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Rusescu a ratat prima ocazie la Mediaş
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Emoţii pentru Dică: Bălgrădean a blocat în faţa lui Ely Fernandes
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Minunea continuă! Fofana a deschis scorul la Mediaş
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Schimbările lui Dică au dat roade: Moruţan a egalat în debutul reprizei secunde
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Minunea continuă! Fofana a deschis scorul, Fortes a nimerit bara. Dică i-a scos pe Man şi Rusescu
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Vicecampioana a trecut la conducerea partidei! Gnohere l-a executat pe Batista. Se repetă scenariul din meciul cu Dinamo?
12 aug. 2018 LIVE BLOG | Gaz Metan - FCSB. Florinel Coman a risipit orice emoţie la Mediaş. Gnohere a contribuit la toate golurile marcate de vicecampioană
10 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova 3-1. Taurul a răpus leul. Oltenii au marcat un gol norocos pe final, după o prestaţie mai mult decât modestă
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova, de la 19:30. Echipele de start: Popa şi Gardoş, OUT din primul 11. Nemţii au lăsat 3 vedete pe bancă. FOTO | Cum se prezintă gazonul
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Ocazie uriaşă ratată de Bruma! Nemţii domină autoritar
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Popa şi Gardoş, OUT din primul 11. Nemţii au lăsat 3 vedete pe bancă. FOTO | Cum se prezintă gazonul
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Oltenii au echilibrat jocul. Ocazie uriaşă ratată de Bruma
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Nemţii nu se joacă. Konate a deschis scorul cu o lovitură de cap. Statistica arată dezastruos pentru olteni
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Ocazie uriaşă pentru Mitriţă! Decarul oltenilor a scăpat singur cu portarul advers, dar n-a reuşit să-l dribleze. Konate a marcat pentru nemţi
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Mitriţă şi-a bătut joc de o pasă briliantă a lui Cicâldău. Konate a marcat pentru nemţi
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Oltenii speră în continuare la calificare! Pigliacelli i-a disperat pe nemţi cu intervenţiile sale
09 aug. 2018 LIVE BLOG | RB Leipzig - Craiova. Cunha a majorat avantajul nemţilor. Ferreira a greşit, iar Mangia nu l-a iertat
06 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi 4-0. Vicecampioana a defilat pe Arena Naţională. Gnohere a reuşit o dublă, Bălaşa i-a dat emoţii lui Dică
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi, de la 21:00. Selymes şi MM Stoica au răbufnit după ce au văzut cum se prezintă gazonul Arenei Naţionale. FOTO | Mesajul suporterilor pentru Rusescu. Echipele de start
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi, de la 21:00. FOTO | Suporterii au părăsit din nou vicecampioana. Selymes şi MM Stoica au răbufnit după ce au văzut cum se prezintă gazonul Arenei Naţionale. Echipele de start
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi. Vicecampioana domină începutul partidei. FOTO | Suporterii au părăsit din nou echipa lui Dică
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi. Paradă senzaţională a lui Cobrea. Defensiva lui Stoican a cedat în minutul 24: Gnohere a deschis scorul din pasa lui Tănase
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi. Gnohere a reuşit dubla. Ocazie uriaşă ratată de moldoveni! Planic a respins de pe linia porţii, după o gafă a lui Bălaşa
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi. Gnohere a reuşit dubla, după o ratare uriaşă a moldovenilor. Bălaşa a gafat impardonabil şi Planic a respins de pe linia porţii
05 aug. 2018 LIVE BLOG | FCSB - Poli Iaşi. Flavius Stoican trăieşte o adevărată umilinţă pe Arena Naţională. Dennis Man a marcat după ce moldovenii au rămas în 10 oameni
02 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj 1-1. Campioana României a fost eliminată din Liga Campionilor. Ardelenii vor merge în preliminariile Europa League
02 aug. 2018 CFR Cluj şi-a aflat adversarul din turul III preliminar al Europa League! Tot ce trebuie să ştii despre echipa care va înfrunta campioana României
02 aug. 2018 Sparta Praga, OUT din Europa League. Stanciu&Co au fost eliminaţi dramatic, după un penalty dictat de Sebastian Colţescu. VIDEO | Ultraşii au invadat terenul şi le-au cerut socoteală jucătorilor
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmo - CFR Cluj, de la 20:15. Drumul către grupele Ligii Campionilor trece prin Suedia. Echipa de start a campioanei: surpriza uriaşă a lui Conceicao
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmo - CFR Cluj, de la 20:15. Drumul către grupele Ligii Campionilor trece prin Suedia. Echipele de start
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Strandberg a trecut pe lângă deschiderea scorului. Atmosferă incendiară în Suedia
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Dahlin a respins la execuţia lui Ţucudean, Strandberg a trecut pe lângă deschiderea scorului. Atmosferă incendiară în Suedia
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Reuşită senzaţională pentru campioana României: Djokovic a deschis scorul din foarfecă. Rosenberg a nimerit transversala
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Traustason a egalat cu o execuţie superbă. Djokovic a deschis scorul din foarfecă
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Campioana României e OUT în acest moment. Traustason a egalat cu o execuţie superbă, Djokovic a deschis scorul din foarfecă
01 aug. 2018 LIVE BLOG | Malmö - CFR Cluj. Campioana României e OUT în acest moment. Culio a fost eliminat după o intervenţie stupidă