Silviu Dumitru, HotNews

1644 articole publicate pe HotNews 195 in mar. 2019
29 mar. 2019 ​​​LiveText Simona Halep vs Karolina Pliskova (după ora 03:15) - La un pas de revenirea pe primul loc mondial
29 mar. 2019 ​ATP Miami: John Isner, campionul en-titre, este primul finalist / Regele tiebreak-urilor l-a învins pe Felix Auger-Aliassime
29 mar. 2019 Box: Licenţa lui Kubrat Pulev, suspendată în California / Bulgarul a sărutat o jurnalistă în timpul interviului de la finalul partidei cu Bogdan Dinu
29 mar. 2019 Pep Guardiola și Maurizio Sarri, front comun împotriva insultelor rasiste
29 mar. 2019 WRC: Galezul Elfyn Evans, pe primul loc în Raliul Corsicăi; Raul Badiu, locul 42
29 mar. 2019 Liga 2: CS Mioveni vs ASU Poli Timișoara 1-0 / Oaspeții au ratat un penalty (Programul etapei)
29 mar. 2019 Liga 1, play-out: Dinamo București, victorie fără emoții în etapa a treia (2-0 vs FC Hermannstadt)
29 mar. 2019 Raja Casablanca a câștigat Supercupa Africii (2-1 vs Esperance Tunis)
28 mar. 2019 Gonzalo Higuain a anunțat că se retrage din naționala Argentinei
28 mar. 2019 ​Scrimă: Tiberiu Dolniceanu, campion național la sabie
27 mar. 2019 ​VIDEO Punctul zilei: Nick Kyrgios, "no-look-ul" și tweener-ul de senzație
27 mar. 2019 VIDEO ATP Miami: Canada la înălțime:Felix Auger-Aliassime (18 ani) și Denis Shapovalov (19 ani), în sferturile competiției / Stefanos Tsitsipas a fost eliminat (Rezultatele zilei)
27 mar. 2019 Conor McGregor, acuzat de agresiune sexuală
27 mar. 2019 Nick Kyrgios, despre Federer, Nadal și Djokovic: "N-am de gând să respect pe cineva doar pentru că poate trimite o minge peste fileu"
27 mar. 2019 Preşedintele Comitetului olimpic japonez, acuzat de corupţie, a demisionat din funcţia de membru al CIO
27 mar. 2019 Paolo Guerrero îl dă în judecată pe avocatul hotelului în care ar fi consumat infuzie de ceai contaminat cu frunze de coca
27 mar. 2019 Gabriel Tamaș, arestat la domiciliu în Israel
27 mar. 2019 Narcis Bădic (Poli Iași), jucătorul din Liga I cu cele mai multe sezoane la aceeaşi echipă
27 mar. 2019 WTA Madrid 2019: Simona Halep și Mihaela Buzărnescu, pe tabloul principal al competiției de categorie Premier Mandatory
27 mar. 2019 Record pentru Bundesliga: Lucas Hernandez, noul jucător al echipei Bayern Munchen / Atletico Madrid va încasa 80 de milioane de euro în schimbul campionului mondial
27 mar. 2019 Marian Drăgulescu a anunțat că se va retrage dacă nu se va califica la JO 2020
27 mar. 2019 Bianca Andreescu, forfait pentru turneul de la Charleston (SUA)
27 mar. 2019 ​WTA Miami: Monica Niculescu și Abigail Spears au fost eliminate în sferturile probei de dublu
27 mar. 2019 ​Liga Campionilor (polo): Steaua București, înfrângere pe teren propriu (8-16 vs Pro Recco)
27 mar. 2019 ​WTA Miami: Raluca Olaru și Darija Jurak au pierdut în sferturi (6-1, 6-3 vs Victoria Azarenka și Ashleigh Barty)
27 mar. 2019 ATP Miami: Roger Federer, victorie în două seturi în fața lui Daniil Medvedev / Duel cu Kevin Anderson în sferturi
26 mar. 2019 România U19, victorie de palmares la Turul de Elită (4-0 vs Azerbaijdan)
26 mar. 2019 ​LiveText România vs Insulele Feroe (de la ora 21:45) - Echipele de start
26 mar. 2019 ​​WTA Miami: Monica Niculescu, în sferturile probei de dublu după o revenire spectaculoasă în fața Simonei Halep
26 mar. 2019 Euro 2020, preliminarii: Norvegia vs Suedia 3-3, gazdele au egalat în minutul 90+7; Malta vs Spania 0-2 / Rezultatele zilei
26 mar. 2019 Cosmin Contra despre Alexandru Mitriţă: "Nu o să accept niciodată ca vreun jucător să vină şi să nu-şi dorească să ajute echipa pe teren"
25 mar. 2019 România U21, victorie în ultimul meci de verificare înaintea CE 2019 (1-0 vs Danemarca)
25 mar. 2019 Fed Cup: Simona Halep a câştigat Heart Award pentru evoluţia din meciul cu Cehia
25 mar. 2019 ​WTA Miami: Bianca Andreescu a abandonat în setul secund al meciului cu Anett Kontaveit
24 mar. 2019 ​Euro 2020, preliminarii: Spania, victorie la limită cu Norvegia (2-1) în grupa României; Italia a învins Finlanda (2-0) - Rezultatele serii
24 mar. 2019 WTA Miami: Duel între Monica Niculescu și Simona Halep în optimi la dublu; Begu și Buzărnescu, eliminate în primul tur
24 mar. 2019 ​WTA Miami: Bianca Andreescu, Petra Kvitova și Kiki Bertens s-au calificat în optimi; Naomi Osaka, Angelique Kerber și Julia Goerges au fost eliminate (Rezultatele complete)
24 mar. 2019 ​ATP Miami: Radu Albot, aproape de surpriză cu Roger Federer; Anderson și Tsitsipas merg mai departe; Zverev, Cilic și Khachanov au părăsit competiția (Rezultatele complete)
24 mar. 2019 WTA Miami: Duelul dintre Simona Halep și Polona Hercog, din turul trei, va avea loc după ora 20:00
24 mar. 2019 ​VIDEO Angelique Kerber, către Bianca Andreescu: "Eşti cea mai mare regină a dramelor"
24 mar. 2019 Reilly Opelka, soarele și geamurile stadionului sau cum să îți enervezi adversarul pentru că ești prea înalt
24 mar. 2019 Julia Goerges: "A fost o decizie de ultim moment să joc cu Simona la dublu. Facem echipă bună"
24 mar. 2019 ​Box: Bogdan Dinu, învins prin KO de bulgarul Kubrat Pulev
24 mar. 2019 ​Euro 2020, preliminarii: Turcul Halil Umut Meler va arbitra meciul România - Insulele Feroe
24 mar. 2019 ​Handbal (f): România vs Danemarca, 23-36, în ultimul meci din Golden League
24 mar. 2019 ​WTA Miami: Raluca Olaru și Darija Jurak s-au calificat în sferturile probei de dublu
24 mar. 2019 ​LiveText Simona Halep vs Polona Hercog (după ora 20:00)
24 mar. 2019 A fost inaugurat noul stadion "White Hart Lane" al echipei Tottenham Hotspur
24 mar. 2019 Tir sportiv: Naţionala feminină a României a obținut bronzul european
24 mar. 2019 Zinedine Zidane: "Când eram jucător, nu mergeam în baruri, beam doar apă și făceam exerciții"
24 mar. 2019 VIDEO Johan Cruyff a fost comemorat de FC Barcelona, la trei ani de la moartea acestuia
23 mar. 2019 ​Preliminarii CE 2020: Suedia vs România (19:00)
23 mar. 2019 ​WTA Miami: Mihaela Buzărnescu, învinsă în două seturi de Alize Cornet
23 mar. 2019 Simona Halep: "Cred că am făcut cel mai bun meci al meu" / Duel cu Polona Hercog în turul trei
23 mar. 2019 Monica Niculescu, despre victoria din Fed Cup împotriva Cehiei: "Vreau să retrăiesc acel moment"
23 mar. 2019 ​WTA Miami: Naomi Osaka, Sloane Stephens, Karolina Pliskova și Angelique Kerber s-au calificat în turul al treilea; Elina Svitolina a părăsit competiția (Rezultatele complete)
23 mar. 2019 ​ATP Miami: Novak Djokovic, victorie în fața lui Bernard Tomic; Dominic Thiem și Kei Nishikori au fost eliminați (Rezultatele complete)
23 mar. 2019 ​Patinaj artistic: Gabriella Papadakis şi Guillaume Cizeron, campioni mondiali la dans pentru a patra oară
23 mar. 2019 Selecționerul Venezuelei vrea să demisioneze - Cauza: Naționala este afectată de criza politică
23 mar. 2019 ​​Liga 2: Pandurii Târgu Jiu, scorul etapei cu Dacia Unirea Brăila (5-2) / Rezultatele zilei
23 mar. 2019 Tir sportiv: Laura Coman, campioană europeană la puşcă aer comprimat 10 m
23 mar. 2019 Federaţia Internaţională de Atletism, criticată de ONU în cazul Caster Semenya
23 mar. 2019 Naționala U17 a pierdut și al doilea meci la Turul de Elită: Italia vs România 3-0
23 mar. 2019 ​Cupa României (rugby): CSM București a câștigat trofeul pentru a doua oară consecutiv (24-14 vs Timișoara Saracens)
23 mar. 2019 Scrimă: Bianca Pascu, medaliată cu bronz la etapa de Cupă Mondială la sabie din Belgia
23 mar. 2019 ​LiveText: Suedia vs România (de la ora 19:00) - Echipele de start
23 mar. 2019 România, remiză în al doilea meci de la Turul de Elită pentru Euro U19 (0-0 cu Rusia)
23 mar. 2019 Scrimă: Tiberiu Dolnicean, medalie de bronz la etapa de Cupă Mondială de la Budapesta
23 mar. 2019 ​ATP Miami: Horia Tecău şi Jean Julien Rojer au fost eliminaţi în primul tur
23 mar. 2019 Challenge Cup (handbal m): CSM Bucureşti, victorie în sferturile competiției (25-19 vs RK Borac)
23 mar. 2019 ​Handbal (f): Norvegia vs România 31-27, în al doilea meci din cadrul turneului amical Golden League
23 mar. 2019 Cosmin Contra, după înfrângerea în fața Suediei: "La final i-am certat pe jucători pentru prima repriză şi i-am felicitat pentru a doua'
23 mar. 2019 Cupa EHF (handbal m): HCDS Constanţa, învinsă de TTH Holstebro, scor 22-28
23 mar. 2019 ​WTA Miami: Simona Halep și Julia Goerges, victorie în fața unei echipe puternice la dublu (4-6, 6-1, 10-6 vs Timea Babos și Kristina Mladenovic)
23 mar. 2019 Serena Williams s-a retras de la Miami Open din cauza unei accidentări la genunchiul stâng
20 mar. 2019 Simona Halep a confirmat că noul ei antrenor este Daniel Dobre
20 mar. 2019 ​CM Gimnastică artistică: Marian Drăgulescu a ratat calificarea în finala de la sol (Doha)
19 mar. 2019 ​Cupa CEV (volei f): Volei Alba Blaj, înfrângere categorică în prima manșă a finalei (0-3 vs Busto Arsizio)
19 mar. 2019 TAS a dat dreptate clubului PSG în conflictul cu UEFA privind fair-play-ul financiar
19 mar. 2019 ​​WTA Miami: Simona Halep, echipă cu Julia Goerges în proba de dublu / Meciurile româncelor din primul tur
19 mar. 2019 ​​Liga 2: Petrolul Ploiești rămâne aproape de vârful ierarhiei (2-0 vs Energeticianul)
18 mar. 2019 ​Liga 1, play-out: Concordia Chiajna vs Hermannstadt 2-2 / Toate golurile, marcate în primele 18 minute
18 mar. 2019 Complexul olimpic de nataţie Otopeni este aproape finalizat
18 mar. 2019 ​​WTA Miami: Monica Niculescu, în turul secund al calificărilor
18 mar. 2019 Studiu CIES: FC Barcelona, cea mai faultată echipă din campionatele mari ale Europei
18 mar. 2019 David Ospina (Napoli) a fost externat
18 mar. 2019 ​Liga 1, play-out: FC Voluntari vs FC Botoșani 2-1 / Gazdele au câștigat în minutul 89
15 mar. 2019 ​VIDEO Slavia Praga, calificare în minutul 119 împotriva Sevillei (4-3) / Munir, voleu de senzație
15 mar. 2019 ​VIDEO Golul zilei: Alex Grimaldo, folha seca și calificarea Benficăi în sferturile Europa League (3-0 vs Dinamo Zagreb)
15 mar. 2019 CM Biatlon: Norvegia, medaliată cu aur în proba de ştafetă mixtă simplu de la Ostersund
15 mar. 2019 ​Liga 2: CS Mioveni vs Chindia Târgoviște 1-4 / Dâmbovițenii au urcat pe locul secund (Programul etapei 25)
15 mar. 2019 Haltere: Florin Croitoru a fost depistat pozitiv / România, aproape de a pierde şase locuri-cotă la JO 2020
15 mar. 2019 Fabio Cannavaro este noul selecționer al Chinei
15 mar. 2019 Alexandru Mitriță l-a impresionat pe căpitanul New York City FC: "Este uimitor ce poate face puştiul cu mingea"
15 mar. 2019 ​Liga 1: CSU Craiova, la un singur punct în spatele liderului (1-0 vs Sepsi Sfântu Gheorghe)
14 mar. 2019 ​Europa League: Arsenal, misiune dificilă cu Rennes (1-3 în tur); Sevilla, duel la Praga pentru calificare (2-2 vs Slavia în prima manșă) / Programul televizărilor
14 mar. 2019 ​VIDEO Lionel Messi continuă duelul de la distanță cu Ronaldo: două goluri și două assist-uri vs Lyon (Barcelona a învins cu 5-1)
14 mar. 2019 ​VIDEO Sadio Mane și Virgil van Dijk au adus calificarea "cormoranilor" în sferturi (3-1 vs Bayern Munchen)
14 mar. 2019 Eder Militao, primul transfer al lui Zidane de la revenirea pe banca Realului / Brazilianul ar urma să ajungă la Madrid în vară
14 mar. 2019 CM Qatar 2022: Votul pentru o ediție cu 48 de echipe va avea loc la Miami, iar decizia finală va fi luată la Paris
14 mar. 2019 Fed Cup: ​Simona Halep, nominalizată la Heart Award pentru evoluția din meciul cu Cehia
14 mar. 2019 ​CE Handbal 2020 (f): România, în prima urnă valorică la tragerea la sorţi
14 mar. 2019 Prețul rușinii: Domenico Tedesco, demis de la Schalke după 0-7 vs Manchester City / Huub Stevens, interimar
14 mar. 2019 Doi agenţi de jucători, arestaţi în Portugalia pentru că au comis trafic de fiinţe umane
14 mar. 2019 ​Europa League: Chelsea s-a distrat cu Dinamo Kiev (5-0); Valencia, calificare în minutul 90+3; Arsenal, în sferturi după ce a întors scorul din tur (Rezultatele serii)
13 mar. 2019 Răzvan Burleanu: "Ne vom bate să obţinem trei puncte în Suedia şi alte trei cu Feroe, astfel încât să fim mai liniştiţi pentru dubla din iunie"
13 mar. 2019 CE Box U-22: Cosmin Petre Gîrleanu s-a calificat în semifinale; Robert Jitaru, învins în sferturi
13 mar. 2019 ​Liga Campionilor (handbal f): CSM București, duel cu Metz în sferturi, pe 5 și 13 aprilie
13 mar. 2019 ​LiveScore Bayern Munchen vs Liverpool / Barcelona vs Lyon (de la ora 22:00) - Echipele de start
12 mar. 2019 Mohamed Salah ar prefera să câştige mai degrabă campionatul Angliei decât Champions League
12 mar. 2019 ​​LiveScore Juventus vs Atletico și Manchester City vs Schalke (de la ora 22:00) - Echipele de start
11 mar. 2019 O echipă din liga a patra poloneză a instalat o cuşcă pentru fanii oaspeţilor
11 mar. 2019 Liga 1: FC Botoșani vs Concordia Chiajna 0-0 / Clasamentul play-out-ului după prima etapă
11 mar. 2019 Indian Wells: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, în sferturile probei de dublu / Duel cu Novak Djokovic și Fabio Fognini
11 mar. 2019 ​Liga 1: FCSB pierde în fața Viitorului (1-2) și rămâne pe poziția a treia / Clasament după prima etapă din play-off
11 mar. 2019 Zinedine Zidane, după ce a revenit la Real Madrid: "Mi-am reîncărcat bateriile, sunt pregătit să trăiesc din nou drept antrenor al acestui club"
10 mar. 2019 ​Indian Wells: Monica Niculescu și Abigail Spears, eliminate în turul secund al probei de dublu
10 mar. 2019 Indian Wells: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, în turul al doilea al probei de dublu, după o victorie categorică
10 mar. 2019 Indian Wells (f): Petra Kvitova și Caroline Wozniacki au părăsit competiția / Naomi Osaka și-a luat revanșa în fața Kristinei Mladenovic (Rezultatele zilei)
10 mar. 2019 Indian Wells: Partida Simona Halep vs Kateryna Kozlova se va disputa duminică, de la ora 21:00
10 mar. 2019 VIDEO Serie A: AC Milan, victorie la Verona (2-1 vs Chievo)
10 mar. 2019 ​Indian Wells (m): Novak Djokovic, Alexander Zverev și Dominic Thiem, în turul secund / Stefanos Tsitsipas, Borna Coric și Roberto Bautista Agut au fost eliminați (Rezultatele zilei)
10 mar. 2019 ​ITF Yokohama: Gabriela Ruse, învinsă în finală (6-4, 6-1 vs Greet Minnen)
10 mar. 2019 ​VIDEO Golul zilei: Rogelio Funes Mori, pasele, călcâiul și reacția comentatorului
10 mar. 2019 The Sunday Times: Acorduri secrete prin care Qatarul plăteşte FIFA 880 de milioane de dolari pentru a organiza CM 2022
10 mar. 2019 ​​Premier League: Liverpool vs Burnley 4-2 / Duble pentru Firmino și Mane
10 mar. 2019 VIDEO Jack Grealish (Aston Villa) a fost lovit de un suporter la meciul cu Birmingham City
10 mar. 2019 Liga Campionilor (handbal f): CSM București o va întâlni pe Metz în sferturile competiției
10 mar. 2019 Liga 2: Meci fără goluri între Chindia și Petrolul / Universitatea Cluj a urcat pe locul 2 (Rezultatele zilei)
10 mar. 2019 ​CE Tenis de masă U-21: Adina Diaconu a câștigat medalia de aur / Bronz pentru Tania Plăian și Rareș Șipoș
10 mar. 2019 CM ​Biathlon: Norvegianul Johannes Boe a câștigat proba de sprint 10 km
10 mar. 2019 Cupa României (handbal m): Poli Timișoara a câștigat competiția după 33 de ani
10 mar. 2019 ​Liga 1: FC Voluntari câștigă în deplasare la Iași (2-0 vs Politehnica) și trece pe loc de baraj
10 mar. 2019 LiveText Simona Halep vs Kateryna Kozlova (de la ora 20:00)
10 mar. 2019 ​Liga 1: CSU Craiova, victorie dificilă în fața Astrei Giurgiu, scor 1-0
10 mar. 2019 Arsenal Londra vs Manchester United 2-0 / Prima înfrângere pentru Ole Gunnar Solskjaer în Premier League
10 mar. 2019 MotoGP: Andrea Dovizioso a câştigat prima cursă a sezonului, în Qatar
10 mar. 2019 Scrimă: Ana Maria Popescu, medalie de aur la Grand Prix-ul de la Budapesta
10 mar. 2019 La Liga: FC Sevilla, victorie la scor cu Real Sociedad (5-2); Villarreal, două goluri în prelungiri vs Levante (2-0) / Rezultatele zilei
09 mar. 2019 Simona Halep, mesaj pentru femei: "Trebuie să credeţi că puteţi reuşi orice"
09 mar. 2019 Indian Wells: Simona Halep, duel cu Kateryna Kozlova în turul al treilea / Partida va avea loc duminică, după ora 21:00
09 mar. 2019 Indian Wells: Sloane Stephens, Caroline Garcia și Daria Kasatkina, eliminate în turul secund / Victorii pentru Serena Williams, Kiki Bertens și Elina Svitolina
09 mar. 2019 ​Indian Wells (m): Stan Wawrinka, victorie în trei seturi cu Daniel Evans (Rezultate turul I)
09 mar. 2019 ​VIDEO Serie A: Juventus vs Udinese 4-1 / Dublă pentru Moise Kean, Cristiano Ronaldo nu a jucat
09 mar. 2019 ​ITF Yokohama: Elena Gabriela Ruse s-a calificat în finală, după un meci de aproape două ore
09 mar. 2019 ​Liga 2: Sportul Snagov, avantaj de patru puncte în fruntea ierarhiei (Rezultatele zilei)
09 mar. 2019 Liu Hong a stabilit un record mondial la 50 km marş
09 mar. 2019 Kevin Anderson, forfait de la Indian Wells / Sud-africanul va fi înlocuit de sârbul Miomir Kecmanovic
09 mar. 2019 ​Liga 1: Hermannstadt vs Gaz Metan Mediaș 0-2 / Gazdele au terminat meciul în nouă jucători
09 mar. 2019 ​Rugby Europe Championship: România a învins Rusia, scor 22-20 / Rușii au ratat o transformare în minutul 80+2
09 mar. 2019 ​CM Schi alpin: Mikaela Shiffrin, record de victorii pe parcursul unui sezon
09 mar. 2019 Simona Halep: "Caut un antrenor, dar în acest moment nu am niciun nume pe listă"
09 mar. 2019 ​Bundesliga: Bayern Munchen a demolat-o pe Wolfsburg (6-0) și a trecut peste Borussia Dortmund (3-1 vs Stuttgart) la golaveraj
09 mar. 2019 VIDEO Se întâmplă în liga secundă din Franța: Fanul care a vrut să fie arbitru
09 mar. 2019 Rugby: Turneul celor Șase Națiuni: Țara Galilor rămâne neînvinsă (18-11 vs Scoția)
09 mar. 2019 ​VIDEO Incidente la semifinala Cupei României la handbal dintre Steaua și Dinamo / Galeriile au fost evacuate
09 mar. 2019 ​​Ligue 1: Lyon a condus cu 2-0, dar a ratat victoria (2-2 vs Strasbourg)
09 mar. 2019 ​Premier League: Raheem Sterling, hat-trick pentur Manchester City (3-1 vs Watford) / Rezultatele zilei
09 mar. 2019 ​La Liga: Barcelona a întors scorul și a câștigat împotriva celor de la Rayo Vallecano, scor 3-1
09 mar. 2019 ​Liga 1: CFR Cluj, debut cu dreptul în play-off (3-1 vs Sepsi Sfântu Gheorghe)
09 mar. 2019 CM Schi fond: Alexander Bolshunov câştigă la Oslo şi relansează lupta pentru Globul de Cristal
09 mar. 2019 ​VIDEO Simona Halep, lovitura lunii februarie în circuitul WTA
06 mar. 2019 Jaap Stam va antrena echipa Feyenoord Rotterdam de la 1 iunie
06 mar. 2019 Locuinţa antrenorului Brendan Rodgers (Leicester City) a fost spartă de hoţi
06 mar. 2019 Paula Radcliffe, deţinătoarea recordului mondial la maraton, vrea reguli mai clare privind sportivii transsexuali
06 mar. 2019 Andy Murray nu se mai retrage din tenis: "Aş putea să fiu din nou în TOP 50, TOP 100"
06 mar. 2019 Echipa ideală a sezonului regulat din Liga I, formată exclusiv din jucători ai echipelor din play-off
06 mar. 2019 ​CE Lupte U-23: Răzvan Arnăut, argint la greco-romane (60 kg)
06 mar. 2019 Constantin Nourescu, unul dintre cei mai importanţi antrenori ai atletismului românesc, a murit la 85 de ani
06 mar. 2019 Luca Mazzoni a fost depistat pozitiv - Portarul lui Livorno a fost aproape de un transfer la Dinamo în iarnă
06 mar. 2019 ​Indian Wells: Monica Niculescu și Abigail Spears s-au calificat în optimile probei de dublu
06 mar. 2019 Champions League: Manchester United, în sferturi datorită numărului de goluri marcate în deplasare (3-1 vs PSG) - Reușitele echipei engleze au venit în urma gafelor parizienilor
06 mar. 2019 ​Champions League: FC Porto se califică în sferturi după un penalty acordat cu ajutorul VAR-ului în prelungiri (3-1 vs AS Roma)
05 mar. 2019 ​Champions League: Borussia Dortmund speră într-o minune, după 0-3 în tur cu Tottenham; Real Madrid, aproape de a noua calificarea consecutivă în sferturile de finală (2-1 în tur vs Ajax)
05 mar. 2019 Thomas Muller, Mats Hummels și Jerome Boateng, dați afară de Joachim Low din naționala Germaniei
05 mar. 2019 Cupa CEV (volei f): Volei Alba Blaj, în finală după o nouă victorie cu 3-0 în fața Ştiinţei Bacău
05 mar. 2019 CE 2020, preliminarii: Meciul Spania vs România se va disputa pe stadionul echipei Atletico Madrid
05 mar. 2019 Antrenor italian pentru naționala de volei feminin a României: Luciano Pedulla
05 mar. 2019 ​CE Lupte U-23: Florin Tița a câștigat medalia de argint la greco-romane, categoria 55 kg
05 mar. 2019 ​Champions League: Europa va avea o nouă campioană! Dusan Tadic, seară de vis pe Santiago Bernabeu: Real Madrid vs Ajax 1-4 (3-5 la general); Tottenham, în sferturi după o nouă victorie cu Borussia, 1-0 (4-0 la general)
05 mar. 2019 Presa din Spania, după ce Real a fost umilită de Ajax în Champions League: "Patru luni de doliu"
04 mar. 2019 Liga 2: Universitatea Cluj, victorie la limită cu ASU Poli Timişoara (1-0)
04 mar. 2019 Final de sezon regulat în Liga 1: Universitatea Craiova vs Astra Giurgiu 1-2 / Donkor a marcat în propria poartă în minutul 89
01 mar. 2019 ​VIDEO Cupa Spaniei: Valencia, adversara Barcelonei din marea finală, după 1-0 vs Betis (3-2 la general)
01 mar. 2019 WTA Acapulco: Bianca Andreescu continuă forma excelentă și se califică în semifinale (7-6, 6-1 vs Saisai Zheng)
01 mar. 2019 Formula 2: Mick Schumacher, primul în testele de la Jerez
01 mar. 2019 Transferuri de marcă pentru CSM București: Crina Pintea, Nora Mork, Denisa Dedu, Gabriela Perianu, Laura Chiper, Andreea Klikovac, Linea Torstensson şi Carmen Martin
01 mar. 2019 Emiliano Sala a fost "abandonat" de Cardiff City, susţine intermediarul Willie McKay
01 mar. 2019 ​ATP Dubai: Stefanos Tsitsipas îl învinge pe Gael Monfils și se califică în finală
01 mar. 2019 ​ATP Dubai: Roger Federer, la un pas de titlul cu numărul 100 / Victorie categorică în fața lui Borna Coric (6-2, 6-2)
01 mar. 2019 Uli Hoeness se poate considera un om liber
01 mar. 2019 ​Liga 2: Chindia Târgoviște învinge FC Argeș în minutul 89 și trece pe primul loc in clasament