Sorina Opriţescu, Pro Sport

536 articole publicate pe Pro Sport 156 in feb. 2015
27 feb. 2015 Declaraţia pentru care Neymar riscă să fie sancţionat de UEFA: "Mama m-a educat aşa cum trebuie. Pe el nu". Cine a fost ţinta jucătorului
27 feb. 2015 Stelişti, se putea şi mai rău! INCREDIBIL | Cum a DISTRUS Bayern Munchen un club în doar trei luni, într-un conflict pentru marcă
27 feb. 2015 Anunţul de ultimă oră făcut de căpitanul Parmei: "Am hotărât să nu ne prezentăm nici la meciul cu Genoa. Acestea nu sunt condiţii de joc"
27 feb. 2015 Stelişti, se putea şi mai rău! INCREDIBIL | Cum a DISTRUS Bayern Munchen un club, în doar trei luni. Problema? "Marca Bayern"
27 feb. 2015 Daniel Niculae a fost la un pas să evolueze în tricoul celor de la PSG: "Am ezitat să semnez contractul şi am pierdut trenul"
27 feb. 2015 Panathinaikos a fost depunctată şi a primit o amendă de 100.000 de euro din cauza incidentelor provocate de fani la derby-ul cu Olympiakos
26 feb. 2015 Parma, în pragul falimentului: jucătorii îşi spală singuri echipamentul, iar mobila din vestiare a fost scoasă la licitaţie
26 feb. 2015 Ce se întâmplă cu Messi? Camerele TV au surprins un moment care îi pune pe gânduri pe fanii Barcei: "Se simte bine? Pare posedat"
26 feb. 2015 După aproape 20 de ani, Pancu a vorbit despre transferul la rivala din Ghencea: "Eu nu aveam nicio problemă. Dacă plătea Steaua banii atunci, mergeam la Steaua"
25 feb. 2015 Cannavaro, condamnat la 10 luni de închisoare după ce a ignorat sechestrul pus pe casa din Italia: "Voiam doar să fac o baie în piscină"
25 feb. 2015 FOTO | Adrian Mutu a oficializat relaţia cu o fostă Miss România. Fanii au sărit ca arşi: "Cum să laşi femeia aia frumoasă pentru o obosită?"
25 feb. 2015 VIDEO | Dani Alves a izbucnit nervos la adresa antrenorului după ce a fost schimbat de Luis Enrique în minutul 75. A lovit un bax cu apă şi s-a dus direct la vestiare
25 feb. 2015 FOTO | După un derby plin de incidente în campionatul Greciei, preşedinţii lui Olympiakos şi Panathinaikos s-au luat la bătaie: "Garda mea de corp i-a aplicat un pumn şi l-a rănit la gură"
25 feb. 2015 A fost sau nu a fost? Steliştii neagă faptul că Tamaş s-ar fi bătut cu fratele lui Bourceanu, Crăciunescu se laudă că ştie învingătorul: "Din ce am înţeles eu, a câştigat la puncte"
25 feb. 2015 Şeful FRF recunoaşte că Becali a pierdut şi palmaresul şi lasă de înţeles că locul din Liga 1 ar putea reveni CSA, dacă această grupare îşi face echipă de fotbal!
25 feb. 2015 VIDEO | Dovada că s-a terminat şi va pleca! Un star de la Barcelona şi-a ieşit din minţi la meciul cu Manchester City
25 feb. 2015 Steaua ar fi putut să îl păstreze pe Arlauskis. Anunţul a fost făcut chiar de lituanian: "L-am rugat pe Argăseală să mă lase în pace, că poate o să prelungim contractul". Confesiunile portarului şi dorinţa sa pentru Gigi Becali
25 feb. 2015 Plecat de la Dinamo, Lucian Goian a semnat un contract cu FC Braşov
25 feb. 2015 Gianni Infantino, secretarul general al UEFA, va fi invitatul lui Burleanu la Adunarea Generală, programată pe 30 martie
25 feb. 2015 UEFA a decis ca Steaua să joace două meciuri din cupele europene fără spectatori. Clubul a fost amendat şi cu 20.000 de euro din cauza incidentelor din tribune în partida cu Dinamo Kiev
24 feb. 2015 Inimă de mamă. "Eden marca goluri încă de dinainte să se nască. Prin mine". Carine Hazard a renunţat la cariera din fotbal când era însărcinată în trei luni
23 feb. 2015 U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-3. Colţescu a inventat un penalty în ultima fază a partidei. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
23 feb. 2015 Reghecampf neagă faptul că ar da târcoale patronului Stelei şi îl laudă pe Gâlcă: "Ăsta este meritul lui"
23 feb. 2015 Două decizii controversate ale lui Balaj au schimbat cursul meciului Steaua - Rapid. Centralul este apărat: "Dacă era un alt arbitru, îl acuzam de rea-voinţă. Dar pe el nu pot"
23 feb. 2015 Frumoasa Scarlett Johansson, una dintre cele mai dorite femei din lume, a fost confundată la Oscar cu un antrenor celebru
22 feb. 2015 Primul derby al sezonului de primăvară, prima surpriză: Steaua - Rapid 0-1. Elevii lui Pustai au marcat după 398 de minute, prin Gecov. Balaj nu a acordat un penalty clar pentru stelişti
22 feb. 2015 VIDEO | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, de la 20:30, LIVE BLOG. Gâlcă, forţat să regândească primul "11" în ultima clipă. Surprize mari: Cojocaru şi Guilherme sunt titulari. Echipele de start
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Astra - Concordia Chiajna 1-1. Fatai, marcator într-un meci slab, fără ocazii de gol. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 LIVE SCORE | A început ziua de fotbal în Liga 1. Astra - Concordia Chiajna 0-0. Joc slab al ambelor echipe. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-0. Fanii lui FCSB continuă conflictul cu oficialii. Ţucudean, la un pas să deschidă scorul din foarfecă, după ce Papp a lovit bara
22 feb. 2015 LIVE SCORE | A început ziua de fotbal în Liga 1. Astra - Concordia Chiajna 1-0. Fatai a deschis scorul la prima ocazie a giurgiuvenilor. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 LIVE BLOG | U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-1. N'Doye a deschis scorul din penalty. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
22 feb. 2015 Pancu a explicat gesturile din momentul schimbării, când a înjurat galeria Stelei: "Am un orgasm când fac asta. Fac ce vreau, să îşi vadă de comportamentul lor"
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-1. Gecov deschide scorul în Ghencea, după o neatenţie a apărării steliste. Penalty refuzat Stelei, Săpunaru este eliminat
22 feb. 2015 Răzvan Raţ şi-a prelungit contractul cu PAOK Salonic: "Am acceptat fără să stau pe gânduri"
22 feb. 2015 LIVE BLOG | U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-1. N'Doye deschide scorul din lovitură de la 11 metri. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-1. Gecov deschide scorul în Ghencea, după o neatenţie a apărării steliste. Tănase nimereşte bara din doi metri
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Astra - Concordia Chiajna 1-0. Fatai a deschis scorul la prima ocazie a giurgiuvenilor. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 Adi Popa îi înţeapă pe oficialii Stelei şi cere ajutorul fanilor pe viitor: "E dificil că au dispărut jucători care au dus greul la echipă. Cu fani în tribună am fi marcat, nu am fi dat în bară"
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-0. Fanii lui FCSB continuă conflictul cu oficialii. Început de meci echilibrat în Ghencea
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-0 (pauză). Fanii lui FCSB continuă conflictul cu oficialii. Daniel Niculae trece pe lângă deschiderea scorului în minutele de prelungire
22 feb. 2015 Pancu a explicat gesturile din momentul schimbării, când a înjurat galeria Stelei: "Am un orgasm când fac asta. Fac ce vreau! Azi n-am jucat cu Steaua"
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-0. Bourceanu îl înlocuieşte pe Luchin, accidentat în prima repriză
22 feb. 2015 Săpunaru, ironic la adresa suporterilor Stelei: "La ei au venit doar spectatori". Cum s-a amuzat căpitanul Rapidului pe seama eliminării din prelungirile partidei
22 feb. 2015 LIVE BLOG | U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-0. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Astra - Concordia Chiajna 1-1. Wellington, gol spectaculos din foarfecă. Şumudică a fost eliminat şi s-a plimbat pe teren. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 Eliminat în prima etapă a returului, Şumudică nu mai înţelege nimic: "Orice fac, sunt în tribună". Ce a spus despre egalul smuls în ultima secundă de Chiajna
22 feb. 2015 Ronaldo a devenit cel de-al treilea golgheter all-time pentru Real Madrid. Ce alte recorduri au doborât jucătorii lui Ancelotti în meciul cu Elche, scor 2-0
22 feb. 2015 LIVE BLOG | U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-1. N'Doye a deschis scorul din lovitură de la 11 metri. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
22 feb. 2015 LIVE BLOG | U Cluj - ASA Târgu-Mureş, 0-2. Bumba majorează scorul. Astra - Concordia Chiajna 2-2. Fatai şi Wellington au făcut spectacol în minutele de prelungire ale unui meci nebun
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Astra - Concordia Chiajna 2-2. Wellington, gol spectaculos din foarfecă. Fatai face "dubla" în minutul 90. U Cluj - ASA Târgu-Mureş, de la ora 18:00
22 feb. 2015 LIVE BLOG | Steaua - Rapid, primul derby al sezonului de primăvară, 0-0. Nume noi pe teren, incidente în tribuna în care se află fanii rapidişti
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja. Niculae a deschis scorul după o gafă imensă a apărării. Oţelul - Dinamo 0-1. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Arlauskis a fost exclus din lotul Stelei, după ce a refuzat să semneze prelungirea contractului. A plecat din cantonament, iar Cojocaru va apăra în meciul cu Rapid: "Sunt acasă, nu cred că joc mâine"
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja în Liga 1. Dinamoviştii sunt dominaţi copios. Oţelul - Dinamo 0-0. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Dinamo, la meciul 2000 în Liga 1. LIVE BLOG | Gaz Metan - FC Botoşani 1-1. Hadnagy egalează situaţia pe tabelă, îndeplinind o simplă formalitate
21 feb. 2015 "Borna 2.000" şi victoria chinuită. Marius Niculae, salvator într-un meci slab al unei echipe deloc omogene. Oţelul - Dinamo 0-1. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Arlauskis a fost exclus din lotul Stelei, după ce a refuzat să semneze prelungirea contractului. A plecat din cantonament, iar Cojocaru va apăra cu Rapid: "Sunt acasă, nu cred că joc mâine"
21 feb. 2015 Dinamo, la meciul 2000 în Liga 1. LIVE BLOG | Gaz Metan - FC Botoşani 1-0. Curtean deschide scorul după 33 de minute de apatie
21 feb. 2015 UPDATE | Poziţia FRF după aflarea motivării ÎCCJ. Cum scapă Steaua FCSB de dezafiliere. Departamentul juridic FRF a oferit completări la solicitările ProSport
21 feb. 2015 Dinamo, la meciul 2000 în Liga 1. LIVE BLOG | Gaz Metan - FC Botoşani, de la ora 18:00. Echipele de start
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja în Liga 1. Niculae ratează două şanse de a deschide scorul. Oţelul - Dinamo 0-0. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Dinamo, la meciul 2000 în Liga 1. LIVE BLOG | Gaz Metan - FC Botoşani 1-0. Curtean, marcator într-o repriză apatică (pauză)
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja în Liga 1. Dinamoviştii fac gafă după gafă. Oţelul - Dinamo 0-0. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 LIVE BLOG | 2000 de meciuri în Liga 1 pentru Dinamo. Echipele de start de la Oţelul - Dinamo, ora 20:30. Moldovenii se împiedică în drumul spre Europa League. Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Dinamo, la meciul 2000 în Liga 1. LIVE BLOG | Gaz Metan - FC Botoşani 0-0. Posibilitate de revanşă a moldovenilor pentru eşecul categoric din tur
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja în Liga 1. Niculae deschide scorul cu un minut înainte de pauză, Oţelul - Dinamo 0-1. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 Deaconu le-a oferit jucătorilor de la naţionala sub 17 ani lecţii de arbitraj: "Şi eu am învăţat unele lucruri şi cred că şi ei"
21 feb. 2015 Debutant la Dinamo, Grigore e convins că jocul echipei va creşte: "Nimeni nu se aşteaptă ca noi să pierdem". Ce decizie a luat în privinţa Rapidului
21 feb. 2015 LIVE BLOG | 2000 de meciuri în Liga 1 pentru Dinamo. Echipele de start de la Oţelul - Dinamo, ora 20:30. Moldovenii, la două puncte de Europa League. Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
21 feb. 2015 LIVE BLOG | "Borna 2.000" pentru echipa lui Teja în Liga 1. Nicolae Grigore, debutant în Oţelul - Dinamo 0-0. În celălalt meci al zilei, Gaz Metan - FC Botoşani 1-1
20 feb. 2015 Poziţia FRF după aflarea motivării ÎCCJ. Cum scapă Steaua FCSB de dezafiliere. Departamentul juridic FRF a răspuns solicitărilor ProSport
20 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep are şi ac de cojocul jucătoarelor cu statură impresionantă din circuit. "Survivor" Simona câştigă meciul turneului împotriva rusoaicei Makarova şi ajunge în semifinale, la Dubai
20 feb. 2015 Ronaldo a fost înlocuit cu un campion mondial. Irina Shayk, mai îndrăgostită ca niciodată de unul dintre cei mai doriţi burlaci din sport: "Nu l-a privit niciodată pe CR7 aşa cum îl privea pe el"
19 feb. 2015 Comisia Juridică a aprobat cererea DNA de arestare a Elenei Udrea în dosarul ”Gala Bute”
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 4-3. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set, dar e KO în setul 2 cu serviciul. Simona ratează de puţin break-ul în decisiv, irosind două mingi de break construite magistral cu dreapta
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 3-2. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set, dar e KO în setul 2 cu serviciul. Simona rupe seria break-urilor rusoaicei în debutul decisivului
19 feb. 2015 FOTO | Halep a fost încurajată la turneul din Dubai de un fost mare fotbalist român: "Mult succes, Simona! Sper să câştigi"
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 6-5. Decisiv nebun în sfertul trei de la Dubai. 7 mingi de break salvate de Makarova. Winner de 120 km/h, passing şi un "out" milimetric al lui "Kate" pentru break-ul Simonei. Re-break Makarova şi suspansul continuă
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 2-0. Simona a lăsat emoţiile la vestiare şi începe cu break împotriva rusoaicei
19 feb. 2015 Mutu a renunţat definitiv la cariera de fotbalist. Confirmarea vine chiar de la tatăl său: "Domnilor, cu fotbalul nu mai are nicio treabă"
19 feb. 2015 A fost dezvăluită suma pe care familia lui Schumacher a investit-o până în prezent pentru recuperarea fostului pilot de Formula 1: "Şi totuşi, nu există nicio garanţie că va reveni vreodată la normal"
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set: start fulminant cu break, cădere în game-ul şapte, redresare imediată. KO în setul 2: nu reuşeşte să îşi câştige serviciul
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 7-5. Decisiv nebun în sfertul trei de la Dubai. "Survivor" Simona câştigă meciul turneului şi ajunge în semifinale
19 feb. 2015 Marius Avram şi HappyMeal. Arbitrul român a învins McDonald's în instanţă: "Este păcat că astfel de acţiuni vin să intimideze şi să descurajeze pe viitor antreprenorii"
19 feb. 2015 Di Maria şi filmuleţul care îi poate aduce o amendă colosală. Gesturile obscene ale mijlocaşului lui United: "Asta este pentru tine"
19 feb. 2015 Podolski, în rol de Cupidon. Doi fani s-au cunoscut pe pagina de Facebook a atacantului şi urmează să se căsătorească: "Nu e capabil să-şi ajute echipa, dar face posibilă o relaţie"
19 feb. 2015 Mihai Neşu a împlinit 32 de ani. Mesajele emoţionante primite de fostul fundaş al Stelei: "Voi fi mereu alături de tine"
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-4. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set: start fulminant cu break, cădere în game-ul şapte, redresare imediată. Halep nu reuşeşte să îşi câştige serviciul în setul 2
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 5-3. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set, dar e KO în setul 2 cu serviciul. Winner de 120 km/h, passing şi o eroare milimetrică a Makarovei - îi aduc break-ul Simoneiîntr-un decisiv nebun
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Muguruza a câştigat duelul "sfertului iberic". Undă verde pentru meciul Halep - Makarova, posibilitatea de revanşă a româncei pentru eliminarea de la Australian Open
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 1-6, 1-1. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set, dar e KO în setul 2 cu serviciul. Simona rupe seria break-urilor Makarovei în debutul decisivului
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 4-3. Start fulminant, cădere în game-ul şapte: Simona începe cu break împotriva rusoaicei, dar Makarova găseşte replica
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep, faţă în faţă cu Makarova în sferturile turneului de la Dubai. Posibilitate de revanşă a româncei pentru eliminarea de la Australian Open, după ora 17:30
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 0-0. Simona are ac de cojocul lui "Kate": start fulminant cu break, cădere în game-ul şapte, redresare imediată. A treia minge de set este cu noroc
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep, faţă în faţă cu Makarova în sferturile turneului de la Dubai. Posibilitate de revanşă a româncei pentru eliminarea de la Australian Open, ora 17:00
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 6-3, 0-2. Simona are ac de cojocul lui "Kate" în primul set: start fulminant cu break, cădere în game-ul şapte, redresare imediată. Setul doi aduce scurtcircuitul la serviciu
19 feb. 2015 Halep are şi ac de cojocul jucătoarelor cu statură impresionantă din circuit. "Survivor" Simona câştigă meciul turneului împotriva rusoaicei Makarova şi ajunge în semifinale, la Dubai
19 feb. 2015 LIVE BLOG | Halep - Makarova 4-1. Start fulminant: Simona a lăsat emoţiile la vestiare, începe cu break împotriva rusoaiceişi este perfectă cu primul serviciu, 10 puncte din 10
18 feb. 2015 După ce Iordănescu a asistat la antrenamentele lui Real Madrid, a venit rândul secunzilor săi să înveţe de la cei mai buni. Cine va participa la şedinţele tehnice ale lui Chelsea, Arsenal şi Atletico Madrid
17 feb. 2015 FOTO | Fotbal, nu. Iubită, da. După divorţul de Consuelo, Mutu şi-a găsit fericirea pe Facebook, în persoana fostei logodnice a unui fotbalist din Liga 1
17 feb. 2015 FOTO | Bogdan Stancu a devenit indisponibil pentru şase săptămâni. Atacantul se va opera la mână şi va rata meciul naţionalei cu Insulele Feroe
17 feb. 2015 Una dintre firmele care administrează Naţional Arena ameninţă cu anularea meciurilor din cauza datoriilor imense ale Primăriei Muncipiului Bucureşti
17 feb. 2015 BREAKING NEWS | Anchetă DNA după dezvăluirile ProSport. "Dosarul Dinamo - Lazio", deschis oficial de procurori. Turcu, despre bani negri: "La transferul lui Ştefan Radu, mi s-au oferit bani şi aşa, şi aşa"
17 feb. 2015 Chipciu este înţelegător cu Keşeru: "Cred că e greu să refuzi când vezi milioane pe hârtie. Oricine ar alege aşa, chiar dacă performanţa o laşi în spate"
17 feb. 2015 Una dintre firmele care administrează Naţional Arena ameninţă cu anularea meciurilor din cauza datoriilor imense ale Primăriei. Reacţia lui Oprescu
17 feb. 2015 BREAKING NEWS | Anchetă DNA după dezvăluirile ProSport. "Dosarul Dinamo - Lazio", deschis oficial de procurori. Turcu, despre bani negri: "La transferul lui Radu Ştefan, mi s-au oferit bani şi aşa, şi aşa"
16 feb. 2015 Un fotbalist care a evoluat la Campionatul Mondial din 2014 a fost diagnosticat cu leucemie: "A fost devastat la început, dar va lupta"
15 feb. 2015 Trei concluzii după turneul selecţionatei divizionare a României. Ce a reuşit Iordănescu în cantonamentul din Antalya, rolul steliştilor din lot şi cine a fost remarcat
15 feb. 2015 IMAGINEA ZILEI | Înainte de turneul din Dubai, Halep a fost răsfăţată de organizatori şi a mers pe o cămilă. "Simt puţină presiune, dar nu vreau să mă gândesc la asta"
15 feb. 2015 Halep iese din top 3 WTA, deşi niciuna dintre adversarele sale nu a jucat în ultima săptămână. Kvitova îi ia locul româncei înainte de turneul de la Dubai
15 feb. 2015 Adevărul despre zecile de tatuaje etalate de Ibrahimovic la ultimul meci! FOTO | Zlatan a explicat ce a vrut să transmită şi a câştigat respectul unei lumi întregi
15 feb. 2015 În insolvenţă, Petrolul mai şi transferă. Alexandru Coman a ajuns la un acord cu oficialii echipei antrenate de Rednic
13 feb. 2015 Motivul incredibil pentru care Hazard a semnat târziu prelungirea contractului. Mourinho a oferit o explicaţie halucinantă
13 feb. 2015 Un portar din Scoţia a fost suspendat de federali după ce a dezvăluit că a pariat pe 55 de meciuri din campionat
12 feb. 2015 România a căzut un loc în noul clasament FIFA. A fost devansată de Costa Rica. Cum arată podiumul în 2015
12 feb. 2015 În căutarea unui contract, Pintilii a dezvăluit că a purtat discuţii şi cu Rapid prin intermediul unui jucător din Giuleşti: "M-a sunat Săpunaru, am avut o discuţie foarte plăcută"
12 feb. 2015 OFICIAL | Dinamo are patru portari în lot. Francezul Fabien Farnolle a devenit noul jucător al lui Teja. Portarul măsoară 1,92 de metri şi a impresionat în cantonament: "E cât poarta"
12 feb. 2015 Smart boy. Povestea baschetbalistului român care prinde aripi în Phoenix: "Am plecat în America pentru a-mi împlini un vis"
12 feb. 2015 Grecii i-au găsit înlocuitor lui Ranieri. Federalii l-au numit selecţioner pe Sergio Markarian, în vârstă de 70 de ani. Cât va câştiga "El Mago" pe banca elenilor
11 feb. 2015 După ce s-a despărţit de iubit, Azarenka nu mai vrea să audă de relaţii: "Există vreo aplicaţie pe telefon pe care să îmi găsesc un prieten cu beneficii?"
11 feb. 2015 VIDEO | Giroud a fost desemnat "Cel mai sexy fotbalist din Premier League". Atacantul lui Arsenal a ţinut un discurs amuzant, în care a mulţumit celui care îl epilează
11 feb. 2015 FOTO | Maradona vrea să întinerească. Legendarul argentinian a imitat-o pe Uma Thurman şi şi-a făcut un lifting facial. Cum arată acum
11 feb. 2015 Marica a recunoscut că a negociat întoarcerea în Bundesliga: "Au fost câteva discuţii, dar am ales să rămân în continuare la Konyaspor"
11 feb. 2015 FOTO | Primele poze cu al doilea băiat al Shakirei şi al lui Pique: "Am piciorul lui tata, pare că am jucat fotbal toată viaţa mea"
11 feb. 2015 Halep a încetat colaborarea cu suedezul Thomas Hogstedt. Va fi antrenată doar de Victor Ioniţă
11 feb. 2015 Florin Andone va parcurge zilnic 280 de kilometri pentru a se antrena: "E deplorabil ce se întâmplă. Nu există soluţii pe termen scurt pentru asta"
11 feb. 2015 Ultima oră | E incredibil ce a păţit Florin Andone în Spania: "E deplorabil ce se întâmplă"