Traian Terzian, Mediafax

730 articole publicate pe Mediafax 61 in oct. 2015
28 oct. 2015 Rezultate din optimile de finală ale Cupei României
28 oct. 2015 Steaua transferă trei jucători de la Ceahlăul Piatra Neamţ
28 oct. 2015 Dinamo a învins Pandurii, scor 3-2, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României
27 oct. 2015 Anghel Iordănescu a vizitat mai multe baze sportive pentru cantonamentul naţionalei la Euro-2016
27 oct. 2015 Directorul Stadionului Olimpic din Kiev a propus crearea unei tribune pentru suporterii de culoare
26 oct. 2015 FC Viitorul - FC Botoşani, scor 3-1, în Liga I
26 oct. 2015 Patru fotbalişti olandezi au fost suspendaţi pe viaţă după ce au ucis un arbitru
26 oct. 2015 Rezultate din Liga I
26 oct. 2015 Adrian Mutu, condamnat în Italia la 14 luni de închisoare cu suspendare după ce a bătut un ospătar
25 oct. 2015 CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti, scor 3-0, în Liga I
21 oct. 2015 Guangzhou Evergrande, adversara formaţiei lui Olăroiu în finala Ligii Campionilor Asiei
21 oct. 2015 Ruben Neves (FC Porto), cel mai tânăr căpitan din istoria Ligii Campionilor
21 oct. 2015 Horia Tecău s-a calificat în sferturile de finală de la Viena, la dublu
21 oct. 2015 Perechea Begu/Niculescu s-a calificat în sferturi de finală la Moscova
20 oct. 2015 Recursul fostului vicepreşedinte FIFA Chung Mong-joon la suspendarea de şase ani a fost respins
20 oct. 2015 Echipa lui Cosmin Olăroiu, Al Ahli Dubai, s-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei
20 oct. 2015 Burleanu: Obiectivul echipei naţionale la Euro-2016 este calificarea în optimile de finală
20 oct. 2015 Rezultate din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor
20 oct. 2015 Burleanu: E îngrijorător că grupările din Liga I nu au înţeles că trebuie să îşi plătească datoriile
19 oct. 2015 Trei fotbaliste din SUA au fost nominalizate la Balonul de Aur 2015
15 oct. 2015 Prinţul Ali bin Al Hussein al Iordaniei şi-a depus oficial candidatura la preşedinţia FIFA
15 oct. 2015 Marius Copil, eliminat în turul doi la challengerul de la Rennes
15 oct. 2015 Statistica preliminariilor Euro-2016: Dragoş Grigore şi Chiricheş, românii care au jucat toate minutele. România, cea mai bună apărare dintre toate echipele
15 oct. 2015 Dino Zoff: Tătăruşanu e un portar bun, dar nu e decisiv
15 oct. 2015 Andreea Mitu, eliminată în turul doi la Linz
14 oct. 2015 Rezultate din sferturile de finală ale Cupei Ligii
14 oct. 2015 Dinamo Bucureşti a învins CFR Cluj, scor 2-0, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii
14 oct. 2015 Raţ a fost inclus de UEFA în echipa ideală a preliminariilor Campionatului European din 2016
14 oct. 2015 Concordia Chiajna a învins ASA Târgu Mureş, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii
14 oct. 2015 Petra Kvitova s-a calificat la Turneul Campioanelor
13 oct. 2015 Djibril Cisse a fost arestat într-un caz de şantaj ce-l viza pe Mathieu Valbuena
13 oct. 2015 Motociclistul Alex de Angelis a fost scos din comă artificială
12 oct. 2015 Motociclistul Alex de Angelis a fost plasat în comă artificială
12 oct. 2015 Simona Halep se menţine pe locul 2 în clasamentul WTA
12 oct. 2015 Horia Tecău se menţine pe locul 4 în clasamentul ATP de dublu
11 oct. 2015 România S-A CALIFICAT la Campionatul European, după 3-0 cu Insulele Feroe, în ultima etapă a preliminariilor Euro-2016 - FOTO
11 oct. 2015 Insulele Feroe - România, SCOR 0-1, în ultima etapă a preliminariilor Euro-2016 - LIVE TEXT
11 oct. 2015 Anghel Iordănescu: Meritam această calificare, dar trebuia să o obţinem mai repede. REACŢIILE jucătorilor
11 oct. 2015 Insulele Feroe - România, SCOR 0-0, în preliminariile Euro-2016 - LIVE
11 oct. 2015 România a fost învinsă de Italia, scor 32-22, în ultimul meci la Cupa Mondială de rugby
11 oct. 2015 Romania S-A CALIFICAT la Campionatul European din 2016, după 3-0 cu Insulele Feroe, în ultima etapă a preliminariilor Euro-2016 - LIVE TEXT
11 oct. 2015 Răzvan Burleanu: Iordănescu va rămâne la echipa naţională pentru că merită
08 oct. 2015 Rugbystul Florin Surugiu s-a accidentat şi va rata meciul cu Italia
08 oct. 2015 Irlanda de Nord a învins Grecia, scor 3-1, şi s-a calificat la Campionatul European din 2016. Ungaria a învins Insulele Feroe, cu 2-1
07 oct. 2015 Jurgen Klopp va fi noul antrenor al echipei FC Liverpool
07 oct. 2015 Africa de Sud a învins SUA, scor 64-0, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială de rugby
06 oct. 2015 România a învins Canada cu 17-15 la Cupa Mondială de rugby. "Stejarii" au întors rezultatul de la 15-0 pentru adversari, cea mai mare revenire din istoria Cupei Mondiale
06 oct. 2015 Lionel Messi, absolvit de vină într-un caz de evaziune fiscală
06 oct. 2015 Anghel Iordănescu: Am fost încântaţi să aflăm că vom juca meciul cu Finlanda cu suporteri în tribună
06 oct. 2015 România a învins Canada cu 17-15 la Cupa Mondială de rugby. "Stejarii" au întors rezultatul de la 15-0 pentru adversari, cea mai importantă revenire din istoria Cupei Mondiale
06 oct. 2015 Lynn Howells: O victorie entuziasmantă, urmează finala cu Italia
04 oct. 2015 FC Botoşani - ASA Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I
04 oct. 2015 Argentina a învins Tonga, scor 45-16, la Cupa Mondială de rugby
04 oct. 2015 Arsenal Londra - Manchester United, scor 3-0, în campionatul Angliei
04 oct. 2015 Halep a abandonat meciul cu Lara Arrabuarrena de la China Open: "Accidentarea nu este gravă, dar nu vreau să forţez"
04 oct. 2015 Bayern Munchen - Borussia Dortmund, scor 5-1, în campionatul Germaniei
04 oct. 2015 Elizabeta Samara a câştigat MEDALIA DE AUR la Campionatele Europene de tenis de masă