Luminita Turcu, Pro Sport

1074 articole publicate pe Pro Sport 135 in iun. 2013
28 iun. 2013 Oscar Pistorius şi-a reluat antrenamentele
28 iun. 2013 Armstrong şochează: "Este imposibil să câştigi Turul Franţei fără dopaj!"
28 iun. 2013 AS Monaco va începe sezonul viitor cu o penalizare de două puncte
28 iun. 2013 Horia Tecău face pereche cu Sania Mirza la dublu mixt la Wimbledon
28 iun. 2013 Armstrong şochează: "Era imposibil să câştigi Turul Franţei fără dopaj în epoca mea!"
26 iun. 2013 Prima conferinţă a lui Ancelotti la Real: "Zidane va sta pe bancă! Va fi un foarte bun secund "
26 iun. 2013 Încă o mare surpriză la Wimbledon! Roger Federer, eliminat de numărul 116 mondial
26 iun. 2013 L-a eliminat pe Nadal şi s-a retras! Darcis a declarat forfait pentru turul doi la Wimbledon
26 iun. 2013 Slaven Bilic a fost numit antrenor la Beşiktaş Istanbul
26 iun. 2013 Maria Şarapova, eliminată în turul doi la Wimbledon de numărul 131 mondial
26 iun. 2013 Monica Niculescu a fost eliminată şi la dublu la Wimbledon
26 iun. 2013 Darcis, învingătorul lui Nadal, a declarat forfait pentru turul doi la Wimbledon
26 iun. 2013 Jo-Wilfried Tsonga a abandonat în turul doi la Wimbledon
26 iun. 2013 Bayern Munchen: 10.000 de spectatori la primul antrenament al lui Guardiola
26 iun. 2013 Perechea Horia Tecău/Max Mirnîi s-a calificat în turul doi la Wimbledon
25 iun. 2013 Beşiktaş şi Fener, norocul Stelei! Sandu: "UEFA a făcut o analiză comparativă între ei şi noi!"
25 iun. 2013 Chicago Blackhawks a câştigat Cupa Stanley
25 iun. 2013 Reghecampf se gândeşte la dubla cu Vardar: "Cu ajutorul fanilor sper să obţinem calificarea"
25 iun. 2013 FOTO: 2500 de suporteri şi mai mulţi jucători au sărbătorit 90 de ani de la înfiinţarea FC Rapid
25 iun. 2013 Reghe se gândeşte la dubla cu Vardar: 'Cu ajutorul fanilor sper să obţinem calificarea'
25 iun. 2013 Cristescu s-a înţeles cu George Copos: "Nu mai e nimic de negociat, în două-trei zile semnăm actele"
24 iun. 2013 Guardiola va fi prezentat azi ca antrenor al lui Bayern Munchen în faţa a 200 de jurnalişti
24 iun. 2013 Guardiola va fi prezentat azi ca antrenor al lui Bayern în faţa a 200 de jurnalişti
24 iun. 2013 Gomez rămâne la Bayern!
24 iun. 2013 Hănescu - Federer, primul meci pe terenul central la Wimbledon! LIVE SCORE 1-3
24 iun. 2013 Hănescu - Federer, primul meci pe terenul central la Wimbledon! LIVE SCORE 3-6, 2-6, set 3: 0-5
24 iun. 2013 Hănescu - Federer, primul meci pe terenul central la Wimbledon! LIVE SCORE 3-6, set 2: 0-2
24 iun. 2013 Hănescu - Federer, primul meci pe terenul central la Wimbledon
24 iun. 2013 Federer a câştigat în trei seturi meciul cu Hănescu: 3-6, 2-6, 0-6
24 iun. 2013 S-au stabilit semifinalele Cupei Confederaţiilor: Brazilia - Uruguay şi Spania - Italia
24 iun. 2013 Hănescu, învins de Federer într-o oră şi 9 minute, la Wimbledon
24 iun. 2013 Mario Gomez rămâne la Bayern!
23 iun. 2013 Josep Guardiola preia luni postul de antrenor al echipei Bayern Munchen
23 iun. 2013 Hănescu - Federer, primul meci pe terenul central, luni, la Wimbledon
23 iun. 2013 Fiorentina oferă 13 milioane de euro pentru David Villa
23 iun. 2013 Audi a câştigat cursa de 24 de ore de la Le Mans! Germanii, la a 12-a victorie în Franţa, a patra consecutivă
23 iun. 2013 ''Şahtior ne-a făcut o propunere frumoasă, am putea ajunge la un acord" Lucescu vrea să transfere un atacant de la Ol. Lyon
21 iun. 2013 Chiţu a semnat un contract pe patru sezoane cu Valenciennes
21 iun. 2013 OFICIAL Chiţu a semnat un contract pe patru sezoane cu Valenciennes. Primul transfer în străinătate pentru trupa lui Hagi
21 iun. 2013 Echipa sa a încasat 16 goluri în două meciuri, dar selecţionerul lui Tahiti e mulţumit: "Am câştigat inima publicului, e o mare victorie"
21 iun. 2013 Cîrstea se va duela cu Voegele, Halep cu Govorţova! Adversarele româncelor la Wimbledon, în primul tur
21 iun. 2013 Panathinaikos, OUT din Europa League! Grecii nu au obţinut licenţa necesară
19 iun. 2013 Victor Becali: "Chivu are contract cu Inter până în 2014 şi este foarte liniştit"
19 iun. 2013 Venus Williams nu va participa la Wimbledon
18 iun. 2013 Jermaine Pennant şi-a prelungit contractul cu Stoke City
18 iun. 2013 OFICIAL - Dortmund l-a transferat pe Bittencourt la Hannover
18 iun. 2013 Iran şi Coreea de Sud s-au calificat la CM din Brazilia
16 iun. 2013 Echipajul masculin de canoe dublu, medalie de argint la CE din Portugalia
16 iun. 2013 Luis Salom a câştigat Grand Prix-ul Cataluniei la Moto3
16 iun. 2013 Independiente a retrogradat pentru prima oară în istoria clubului
16 iun. 2013 Boston Bruins a învins Chicago Blackhawks, scor 2-1, în finala NHL
15 iun. 2013 Rene Girard, noul antrenor al lui Lille
14 iun. 2013 Brădeanu îşi caută echipă: "Sunt în negocieri avansate cu echipa Corona Braşov, dar nu am semnat nimic"
14 iun. 2013 Atleta jamaicană Dominique Blake, suspendată şase ani pentru dopaj
14 iun. 2013 Olandezul Huub Stevens este noul antrenor al echipei PAOK Salonic
12 iun. 2013 City’us Tîrgu-Mureş a câştigat titlul naţional la futsal
12 iun. 2013 Andre Villas-Boas este dorit antrenor la Paris Saint-Germain
12 iun. 2013 Ambrosini pleacă de la AC Milan după 18 sezoane. Mijlocaşul ar putea deveni coleg cu Raţ
12 iun. 2013 Ambrosini pleacă de la AC Milan după 18 sezoane. Mijlocaşul ar putea devenit coleg cu Raţ
12 iun. 2013 Zanetti şi-a prelungit contractul cu Inter: "Am decis să mai stăm un an împreună!"
12 iun. 2013 Simona Halep s-a calificat în turul doi la Nurnberg
11 iun. 2013 Vettel, la Red Bull încă 2 ani
11 iun. 2013 Vettel, la Red Bull până în 2015
11 iun. 2013 Moment istoric: Olivier Krumbholz, demis după 15 ani
11 iun. 2013 Anca Heltne, locul 3 la aruncarea greutăţii la reuniunea de la Moscova
11 iun. 2013 Nicolae Cristescu: "George Copos e cel mai pervers negociator! Nu îmi vine să cred"
11 iun. 2013 Interzişi în Europa! TAS a respins apelul clubului Malaga: andaluzii rămân excluşi din Europa League
11 iun. 2013 Ana Maria Tănăsie, contract pe 5 ani cu vicecampioana HCM Baia Mare
10 iun. 2013 Rednic: "Într-un an sau mai mult, voi reveni la Standard!"
10 iun. 2013 OFICIAL Paulo Fonseca este noul antrenor al echipei FC Porto
09 iun. 2013 Luis Enrique este noul antrenor al formaţiei Celta Vigo
09 iun. 2013 Italia, în semifinalele Campionatului European de tineret după ce a trecut de Israel cu 4-0
09 iun. 2013 Villarreal a promovat în Primera Division
09 iun. 2013 Chicago Blackhawks s-a calificat în finala NHL
09 iun. 2013 Italia s-a calificat în semifinalele Campionatului European de tineret după ce a trecut de Israel cu 4-0
09 iun. 2013 Villarreal, din nou în Primera
08 iun. 2013 Cuenca s-a accidentat din nou: va lipsi între trei şi patru luni
07 iun. 2013 Toleranţă 0! UEFA înăspreşte sancţiunile pentru rasism şi meciuri aranjate
07 iun. 2013 Bogdan Juratoni, în finală la Campionatele Europene
07 iun. 2013 Robben rămâne la Bayern!
07 iun. 2013 Ruşine istorică! Naţionala de tineret a terminat la egalitate cu Insulele Feroe
07 iun. 2013 Interes maxim! S-au vândut toate biletele pentru amicalul dintre Bayern şi Barcelona
07 iun. 2013 Xabi Alonso a fost operat cu succes
07 iun. 2013 Paulo Fonseca, favorit să preia pe FC Porto
07 iun. 2013 Jagoba Arrasate este noul antrenor al formaţiei Real Sociedad
05 iun. 2013 "Super Mario" Gomez, între Manchester City şi Chelsea
05 iun. 2013 Bruno Alves, la Fener!
05 iun. 2013 Lewandowski: "Vreau să plec de la Dortmund. Le-am comunicat oficialilor dorinţa mea!"
04 iun. 2013 Japonia, prima echipă calificată la Cupa Mondială din 2014
04 iun. 2013 Barça a dezvăluit cât a costat Neymar
04 iun. 2013 Oscar Pistorius va fi audiat din nou la 19 august
04 iun. 2013 Csoregi, în optimi la junioare la Roland Garros
04 iun. 2013 Prima reacţie a lui Casillas după ce a plecat Mourinho: "Nu-i port ranchiună!"
04 iun. 2013 Japonia, la CM 2014
04 iun. 2013 Jorge Jesus şi-a prelungit contractul cu Benfica Lisabona
04 iun. 2013 Japonia, prima echipă calificată la CM 2014
04 iun. 2013 Jason Kidd, dublu campion olimpic, se retrage din activitate la 40 de ani
04 iun. 2013 Roberto Martinez îi ia locul lui David Moyes pe banca lui Everton
04 iun. 2013 Ilka Csoregi s-a calificat în optimi la junioare la Roland Garros
04 iun. 2013 FC Barcelona a dezvăluit cât a costat transferul lui Neymar
04 iun. 2013 Barça a dezvăluit preţul lui Neymar
04 iun. 2013 Un rugbist neo-zeelandez a urinat pe gazon, echipa sa riscă o amendă VIDEO
03 iun. 2013 Tommy Haas, cel mai în vârstă sfertfinalist la un Grand Slam în ultimii opt ani
03 iun. 2013 Massimiliano Allegri rămâne la AC Milan
01 iun. 2013 Victor Hănescu a fost eliminat în turul trei la Roland Garros
01 iun. 2013 FC Barcelona şi HSV Hamburg vor juca finala Ligii Campionilor
01 iun. 2013 Slovacia - România, scor 21-23, în preliminariile CM din 2013
01 iun. 2013 Bokila, jucătorul finalei Cupei României
01 iun. 2013 Mulţescu l-a refuzat pe Anghelache: "Pleacă, dom'le de aici!" Marţi va fi anunţat noul antrenor al lui Dinamo
01 iun. 2013 Atacăm Europa cu Steaua, Petrolul, Pandurii şi Astra! În ce tururi intră fiecare
01 iun. 2013 Cristi Vlad: "Ne-am realizat un vis!"