Pro Sport

EXCLUSIV | Câţi bani au câştigat jucătorii de la CFR pentru victoria cu Lazio. Tensiuni la Roma. Immobile s-a certat cu Inzaghi

Vlad Măcicăşan acum 4 luni
Fotbaliştii lui Dan Petrescu traversează o perioadă foarte bună, nu doar din punct de vedere sportiv, dar şi financiar. Aceştia îşi pot rotunji serios câştigurile în actualul sezon, după evoluţiile di

FC Viitorul - Poli Iaşi 2-1. Victorie dramatică pentru gazde, în zece oameni. Rivaldinho, scăriţă de efect în prelungiri! Hagi, eliminat pe final

acum 4 luni
Viitorul s-a impus în faţa celor de la Poli Iaşi, scor 2-1, după ce echipa lui Mihai Teja a condus în prima parte a jocului. Horşia a avut prima ocazie clară în minutul 21, iar Loshaj l-a pus şi el la

EXCLUSIV | Exilat de propriul club! Fotbalistul a spus tot. Trei cluburi din Liga 1 l-au vrut, dar nu a fost lăsat să plece: "Aşa au făcut mereu. Să fie clar, nu mă mai întorc acolo!"

acum 4 luni
Andrei Marc (26 de ani) a mărturisit într-un interviu pentru ProSport că a fost aproape de a ajunge la trei cluburi din Liga 1, dar totul ar fi picat din cauza clubului de care aparţine Concordia Chia

Craiova a anunţat transferul! Noua achiziţie: atacant de 1,25 de milioane de euro

acum 4 luni
Goran Zakaric (26 de ani) se antrenează deja cu echipa Craiovei! Victor Piţurcă a declarat, la conferinţa de presă premergătoare partidei cu Reşiţa din Cupa României, că atacantul de 1.87 m a semnat,

Liga2

Ianis Stoica a lăsat Petrolul pentru Metaloglobus. ”E bine mai târziu decât deloc. Este un mare plus pentru noi”

acum 11 ore
Ultima zi a perioadei de transferuri din iarnă în fotbalul românesc i-a adus încă o mutare clubului Metaloglobus Bucureşti. Echipa antrenată de Marius Măldărăşanu a obţinut semnătura pentru restul ace

Steaua a condus de două ori, însă a terminat la egalitate amicalul cu CSM Focşani | VIDEO

Steaua a obţinut o remiză în al treilea meci amical din această iarnă şi rămâne invincibilă, deşi până acum a întâlnit doar adversari care evoluează în ligi superioare faţă de cea în care activează ju