A văzut că ia BRUSC în greutate și a mers la medic. Ce au descoperit doctorii în abdomenul femeii

Gandul acum o saptamana
O femeie din Botoșani care a mers la medic atunci când a văzut că s-a îngrășat brusc a descoperit ceva îngrozitor în abdomenul ei. Medicii au fost uluiți! Pacienta, în vârstă de 41 de ani, s-a prezentat la Spitalul Județean „Mavromati” după ce a observat că a început să ia foarte mult în greutate într-un timp foarte scurt. Femeia cântărea nici mai mult, nici mai puțin de 130 de kilograme, iar în urma unei ecografii, medicii au fost șocați! Femeia a fost supusă unei operații, iar acum

ALERTĂ meteo de fenomene periculoase în România! Anunțul făcut de meteorologi

Este alertă meteo de fenomene periculose în România! Meteorologii au emis mai multe coduri galbene de tip nowcasting de ceață densă. Așadar, de la 20-04-2024 ora 9:00 până la 20-04-2024 ora 12:00, în județul Botoşani: Dorohoi, Hudești, Coțușca, Suharău, Havârna, Vorniceni, Rădăuți-Prut, Ibănești, Șendriceni, Cristinești, Avrămeni, Dersca, George Enescu, Hilișeu-Horia, Păltiniș, Broscăuți, Mileanca, Pomârla, Știubieni, Darabani, Drăgușeni, Corlăteni, Cordăreni, Viișoara, Concești, Loz

Play-out Liga 2, etapa 4 | Toate meciurile încep la ora 11:00. Astăzi putem afla ultimele două retrogradate

Pro Sport acum o saptamana
Etapa a 4-a din cele șapte ale play-out-ului Ligii 2, ediția 2023-2024, are programate cele șase meciuri ale sale pentru astăzi, sâmbătă, 20 aprilie 2024, de la ora 11:00. În Grupa A se joacă la Piatra Neamț, Mioveni și Clinceni, cu CFC Argeș, respectiv Metaloglobus gazde, iar CSC Dumbrăvița stă, în timp ce în Grupa B se joacă la Târgoviște, Buftea, cu CS Tunari gazdă, Slatina, iar Progresul Spartac va sta. Ceahlăul, Metaloglobus, Steaua, Chindia și Concordia și-au asigurat matematic

Opruț: ”Am avut o atitudine pozitivă. Mă bucur c-am arătat atitudine și am trecut peste acea eliminare”

Tribuna acum o saptamana
Raul Opruț, fundașul stânga al lui Hermannstadt, a declarat, la flash-interviurile de după meciul de vineri seara, că sibienii sunt bucuroși pentru punctul obținut în minutele de prelungire. Internaționalul român era de părere că ”alb-roșii” au arătat o atitudine pozitivă, reușind să treacă peste aliminarea lui Alessandro Murgia de la jumătatea primei reprize. ”Suntem fericiți că am dat gol în ultimele minute pentru că de multe ori am luat gol în ultimele minute. A fost un joc greu, a

Deși nu i-au făcut cadou victoria cu ”lanterna” Superligii, Măldărășanu și-a felicitat jucătorii: ”E un punct cât o victorie”

Antrenorul Marius Măldărășanu s-a declarat mulțumit, la finalul jocului cu FC Botoșani, terminat la egalitate, scor 1-1, în care Cristi Neguț a salvat un punct în prelungiri cu o execuție magnifică dintr-o lovitură liberă. Intrat pe parcursul reprizei secunde, milocașul a trimis în vinclu, la colțul lung, de la 25 de metri, lateral stânga, fără speranțe pentru Ducan. Mălsărășanu a declarat, la flash-interviuri, că jucătorii săi au avut noroc, de data asta, pe final, după ce, în ultima

Bogdan Andone, critic cu jucătorii după ce FC Botoșani a fost egalată în prelungiri: „Am făcut cadouri. Faulturi fără discernământ”

Gazeta Sporturilor acum o saptamana
Bogdan Andone (49 de ani), antrenorul de la FC Botoșani, a fost extrem de dezamăgit la finalul , din runda cu numărul #5 din play-out-ul din Superliga. - Victor Dican, FC Botoșani gratuit

LIVE TEXT. Superliga 2023/2024 Farul Constanța - CFR Cluj, în etapa a cincea din play-off (GALERIE FOTO)

Ziua Constanta acum o saptamana
Stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, găzduiește astăzi, 19 aprilie 2024, meciul Farul Constanța - CFR Cluj, contând pentru etapa a cincea din turneul play-off al Superligii 2023/2024 (ultima rundă din tur). Partida începe la ora 20.30, opunând două echipe aflate în lupta pentru podium, vizând clasările care să le ofere calificarea în cupele europene. Miza este în special locul doi. Campioana în exercițiu a României, Farul se află pe locul patru, cu 29 de puncte, pe cân

(ACTUALIZARE) Doar o jumătate de cadou pentru Măldărășanu! Sibienii obțin un punct, pe ”Municipal”, în prelungirile meciului cu FC Botoșani

Sibienii n-au reușit să îi facă lui Măldărășanu - care a împlinit chiar în ziua meciului 49 de ani - cadou victoria cu FC Botoșani. Până la urmă, ”alb-roșii” s-au ales cu un punct după ce Cristi Neguț a egalat dintr-o lovitură liberă, în minutul 90+2. Remiza cu gol în prelungiri vine după ce Hermannstadt pierduse atât calificarea în semifinalele Cupei României, cât și două puncte prețioase cu ”U” Cluj, cu gol încasat după minutul 90. Misiunea sibienilor a fost îngreunată de eliminarea

Cristi Neguț repară gafele lui Murgia și Balaure și îi salvează lui Hermannstadt un punct!

Hermannstadt a scos o remiză, 1-1, din duelul cu FC Botoșani. Cristi Neguț a egalat în prelungiri și astfel a reparat greșelile lui Murgia, eliminat în minutul 24, și Balaure, care contribuise cu pasa decisivă la golul lui Mailat din minutul 61. Hermannstadt Rezerve: Antrenor: Botoșani: Rezerve: Antrenor: gratuit

VIDEO SuperLiga: Victorie ratată în prelungiri de FC Botoșani – Moldovenii urcă pe loc de baraj

HotNews acum o saptamana
Deși la finalul sezonului regular părea imposibil, FC Botoșani a părăsit locurile de retrogradare directă, după ce a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui FC Hermannstadt, în etapa a cincea din play-out-ul SuperLigii. Bogdan AndoneFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda FC Hermannstadt – FC Botoșani 1-1, în play-out – Moldovenii, egalați în prelungiri FC Botoșani a ratat la limită a doua victorie consecutivă din play-out pe terenul sibienilor. Hermannstadt a rămas în inferior

Superliga, play-out: Hermannstadt – FC Botoşani, scor 1-1. Gazdele au egalat pe final, în inferioritate numerică

News.ro acum o saptamana
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în inferioritate numerică şi a egalat pe final. În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar. Oaspeţii au deschis scorul prin Mailat ’61. Pentru gazde a egalat pe final Neguţ (90+2). FC Hermannstadt: Căbuz – Butean, Bejan, Găman, Opruţ – Balaure (Neguţ ’68),

(ÎN CURS DE ACTUALIZARE) ”Municipalul”, înmărmurit! Mailat intră la pauză și profită de o gravă greșeală a sibienilor, e 1-0 pentru Botoșani

(LIVETEXT) '61, 0-1 - greșeală impardonabilă a sibienilor la o lovitură de la colțul terenului, Sebastian Mailat rămâne în jumătatea de teren adversă și recepționează mingea, îl driblează la 25 de metri pe Căbuz și trimite în poarta goală; '55 - Mitrov încearcă o reluare spectaculoasă, în urma unui corner, mingea ajunge la Kaprof, care centrează din unghi, din prima, mingea trece prin fața porții, Enzo Lopez nu ajunge la ea și e un nou corner al oaspeților; '54 - Țigănașu se precipită

Un POLIȚIST a oferit o explicație halucinantă, în instanță, după ce a cheltuit banii furați de la un bătrân, restituți de tâlhari

Un polițist din Botoșani a fost condamnat pentru delapidare, după ce anchetatorii au stabilit că și-a însușit banii pe care autorii unei tâlhării îi restituiseră pentru a fi înapoiați victimei. Astfel, Curtea de Apel Suceava l-a condamnat definitiv pe Ionuț-Cezar Siminiceanu, agent de poliție judiciară la Secția de Poliție Rurală nr. 1 din Botoșani, la doi ani de închisoare cu suspendarea executării sub supraveghere, pentru delapidare. Polițistul fusese trimis în judecată și pentru fa

(ÎN CURS DE ACTUALIZARE) La Mulți Ani, ”Mister”! Sibienii vor să-i facă lui Măldărășanu cadou victoria cu Botoșaniul. ”Unsprezecele” de start, neschimbat de la meciul cu UTA

(LIVETEXT) '9 - Enzo Lopez trimite în brațele lui Căbuz, cu capul, din dreptul punctului cu var, o minge centrată de Mitrov din flancul stâng; * între timp, la Sibiu a răsărit soarele și s-a oprit ploaia; '1 - a început meciul de la Sibiu; Hermannstadt e în alb complet, Botoșaniul în albastru complet; * plouă la Sibiu și este destul de frig, circa 7 °C. * înaintea acestui meci, FC Hermannstadt e pe primul loc în play-out, cu 27 de puncte, iar Botoșaniul, pe ultimul (10), cu 17 puncte.

Judecătoriile din Constanța și Tulcea ies din criza de judecători! Anunțul membrului CSM Alin Ene

În februarie 2024, județul Tulcea avea 57% posturi vacante (cod roșu), iar județul Constanța figura în top cu 41% - cod portocaliu! Judecătoriile din județele Constanța și Tulcea, arondate Curții de Apel Constanța, au ieșit din „codul“ portocaliu și roșu de judecători lipsă! Informația reiese din analiza pusă la dispoziție de judecătorul Alin Ene, membru al Consiliului Superior al Magistraturii, care a anunțat pe pagina sa de Facebook că, față de luna februarie 2024, a fost redus nu

Superliga 2023/2024 FCSB poate obține titlul de campioană a României încă din acest weekend

FCSB a acumulat până acum 44 de puncte, cu 13 mai mult decât echipele clasate pe locurile doi și trei, CFR Cluj, respectiv Universitatea Craiova. Etapa a cincea a turneului play-off al Superligii 2023/2024, ultima rundă din tur, îi poate aduce matematic titlul liderului detașat al clasamentului FCSB, cu cinci etape înaintea încheierii campionatului! FCSB a acumulat până acum 44 de puncte, cu 13 mai mult decât echipele clasate pe locurile doi și trei, CFR Cluj, respectiv Universita

Un milion de euro, bani din bugetul local, pentru construirea sălii de sport de la Şcoala Gimnazială nr. 4

Crai Nou acum o saptamana
> „Din păcate nu putem face un proiect mai generos, deoarece spaţiul nu ne permite” a declarat primarul Ion Lungu > „Important este să facem mişcare, pentru a avea un corp şi o minte sănătoase” a spus viceprimarul Lucian Harşovschi Primăria Suceava lansează licitaţia pentru construirea sălii de sport de la Şcoala Gimnazială nr. 4 din cartierul George Enescu. Primarul Ion Lungu şi viceprimarul Lucian Harşovschi au făcut o vizită la faţa locului, responsabilii executivului arătând că fi

VIDEO SuperLiga: FC Voluntari, victorie categorică la Ploiești

HotNews acum 2 saptamani
FC Voluntari a obținut al doilea succes consecutiv în play-out-ul SuperLigii României, după ce s-a impus categoric în disputa cu Petrolul Ploiești, scor 4-0, în etapa cu numărul 3. Jucătorii echipei FC VoluntariFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia *Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile* >> Programul etapei 4 din play-off / play-out , anunțat de LPF - Când este programat CFR Cluj - FCSB Petrolul Ploiești - FC Voluntari 0-4 Florin Pîrvu și-a s

Programul etapei 4 din play-off / play-out , anunțat de LPF - Când este programat CFR Cluj - FCSB

​Liga Profesionistă de Fotbal a României a anunțat sâmbătă programul etapei cu numărul 4 din play-off-ul și play-out-ul SuperLiga, iar capul de afiș va fi duelul dintre CFR Cluj și FCSB. FCSB vs CFR ClujFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia >> Arbitrul derbiului dintre FCSB și U Craiova din etapa a treia a play-off-ului SuperLigii Niciun meci din play-off-ul SuperLiga nu se va juca sâmbătă LPF a anunțat programul etapei a patra a play-off-ului și play-out-u

Superliga: Petrolul Ploieşti-FC Voluntari, meci important pentru evitarea retrogradării

Mediafax acum 2 saptamani
Petrolul Ploieşti şi FC Voluntari se întâlnesc sâmbătă într-un meci din etapa a III-a a Superligii de fotbal. Este un meci important pentru ambele formaţii care luptă pentru evitarea retrogradării. Partida se desfăşoară la Ploieşti.

Sepsi Sfântu Gheorghe, egal cu Farul Constanța

Radio Mures acum 2 saptamani
Formația covăsneană a terminat, vineri seara, la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu Farul Constanța, în primul meci din cea de-a 3-a etapă a fazei play-off a Superligii de fotbal. În urma acestui rezultat, gruparea din Sfântu Gheorghe rămâne pe locul VI, ultimul, cu doar 24 puncte, iar Farul ocupă cea de-a 5-a poziție, cu 26 puncte. Sâmbătă seara, de la ora 20.30, are loc partida dintre Rapid București și CFR Cluj, urmând ca runda să se încheie, duminică, 7 aprilie, cu jocul di

VIDEO „Puriul” nu se dezminte: „Lăsați bărbații la cratiță, să facă o ciorbă și o tocăniță și veniți la meci!”

Gazeta Sporturilor acum 2 saptamani
, în partida de pe teren propriu cu din etapa #3 a playout-ului Superligii. Vizibil încântat, ba chiar emoționat după atmosfera făcută de cei 5.000 de copii prezenți pe stadion ca urmare a faptului că echipa Aradului a fost suspendată patru etape la meciuri fără spectatori, după incidentele de la meciul cu din ultima rundă a sezonului regular, Mircea Rednic a făcut o propunere interesantă. gratuit

Cătălin Bordea s-a drogat la America Express de la Antena 1. Cine i-a „furnizat” substanțele interzise