2012
2011

Marius Huţu, Pro Sport

2640 articole publicate pe Pro Sport 154 in oct. 2016
31 oct. 2016 Primul obiectiv intermediar al CSM Bucureşti a fost deja compromis. Al doilea este în pericol. Explicaţia unei reprize ”negre” cu Gyor
30 oct. 2016 CSM Bucureşti a cedat în reeditarea finalei Ligii Campionilor cu Gyor, după un avantaj de 5 goluri la începutul reprizei a doua
29 oct. 2016 HCDS Constanţa – Steaua, derby-ul etapei a 10-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin, a dat şi OMUL rundei
28 oct. 2016 Jakob Vestergaard pierde jocuri, iar nemulţumirile se înmulţesc la adresa lui! Antrenorul danez rămâne optimist: ”Mai avem trei meciuri pe care putem să le câştigăm, astfel că putem să ne calificăm”
28 oct. 2016 Cele mai importante trei schimbări petrecute în disputa CSM Bucureşti – Gyor, de la finala Ligii Campionilor din luna mai. Reeditarea finalei este vineri, ora 18:00
28 oct. 2016 Cartonaşul albastru! Povestea unui raport suplimentar care a fost ”absent” la o şedinţă seara şi care a apărut ca Făt Frumos a doua zi dimineaţă. Modul de arbitraj al FRH în întrecerile interne
27 oct. 2016 Scene incredibile la AHC Dunărea Călăraşi! Supărat că a pierdut cu Reşiţa şi Suceava, preşedintele clubului a ordonat ca echipa să nu mai primească apă şi a tăiat lumina la antrenamente
25 oct. 2016 OMUL etapei a 9-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin a fost dat de partida HC Vaslui – HC Odorhei
23 oct. 2016 Mai jos decât am crede noi! Trei echipe româneşti, eliminate dintr-o ”lovitură” în Cupa EHF. În drumul spre faza grupelor a mai rămas doar Dunărea Brăila
23 oct. 2016 Mai jos decât am fi crezut! Trei echipe româneşti, eliminate dintr-o ”lovitură” în turul 2 al Cupei EHF. În drumul spre faza grupelor a mai rămas doar Dunărea Brăila
23 oct. 2016 ANALIZĂ | Drumul scurt al echipei CSM Bucureşti de la o stare de confort la alta de tensiune. Când 1-2 jucătoare sunt ieşite din formă încerci să le înlocuieşti. Când nu îţi joacă toată echipa, problemele sunt în altă parte!
22 oct. 2016 Simona Halep, înaintea debutului cu Madison Keys la Turneul Campionelor, duminică, ora 12:00: ”Cred că este mai bine să nu fii lider la un astfel de eveniment, presiunea nu este aşa de mare”
22 oct. 2016 Gură de oxigen luată cu ajutorul tinerilor! CSM Bucureşti a învins la limită Poli Timişoara, după un joc în care a suferit mai bine de o repriză
22 oct. 2016 În criză de idei! CSM Bucureşti a jucat slab cu FC Midtjylland şi a pierdut primul joc în Liga Campionilor
22 oct. 2016 O repriză la superlativ, final trist! Dinamo a fost învinsă de Nantes în ultimul minut în Liga Campionilor
22 oct. 2016 O repriză la superlativ, final trist! Dinamo a fost învinsă de Nantes în ultimul minut, într-un meci din Grupa D a Ligii Campionilor
21 oct. 2016 HCM Rm. Vâlcea şi-a fixat meciul de campionat cu CSM Bucureşti, de pe teren propriu, în sala adversarei!
21 oct. 2016 ANALIZĂ | Relansarea echipelor naţionale, dar cu cine? În Liga Zimbrilor sunt vreo 15 jucători sub 21 de ani care prind câteva minute într-un meci şi doar 3-4 care joacă în medie mai mult de 8-10 minute
21 oct. 2016 Weekend de zile mari pentru CSM Bucureşti şi Dinamo. Şase echipe româneşti joacă la sfârşitul acestei săptămâni în cupele europene
21 oct. 2016 Surprizele lui Xavier Pascual pentru meciurile cu Belarus şi Polonia. România se pregăteşte de prima campanie de calificare cu antrenorul lui FC Barcelona pe banca tehnică
21 oct. 2016 Vasile Stângă: ”În proporţie de 99%, Javier Humet devine cetăţean român!”. Spaniolul va elibera un loc fără ”cerinţe de valoare” pentru jucători străini la CSM Bucureşti şi are toate şansele să evolueze şi pentru România
20 oct. 2016 Dunărea Brăila, de neoprit în Liga Naţională: şapte victorii în şapte meciuri. Bogdan Vasiliu: ”Alin Petrache nu are cum să nu continue proiectele începute la CSM Bucureşti”
20 oct. 2016 ŞOCANT! Un fost antrenor ale echipei Minaur Baia Mare a fost bătut în tribună la un meci de juniori. ”M-am trezit cu un pumn în pometele stâng”
20 oct. 2016 CSM Bucureşti a vândut 10% din capacitatea Sălii Polivalente în primele 24 de ore pentru partida cu Gyor. Peste 1.000 de locuri sunt deja ocupate pentru reeditarea finalei Ligii Campionilor
20 oct. 2016 Polonia a convocat 13 jucători care activează în Liga Campionilor pentru partida cu România. Şimicu nu vine la lot nici în mandatul lui Xavier Pascual
20 oct. 2016 Dinamo, tot mai artistică în Europa! După ”fanii săptămânii”, gruparea din Ştefan cel Mare a dat şi jucătorul etapei în Liga Campionilor. Sajad Esteki i-a luat faţa lui Nikola Karabatic
18 oct. 2016 ANALIZĂ | Solizi acasă, subţiri afară! Dinamo ar mai fi avut nevoie de 5-6 jucători pentru a face faţă cu succes la cel mai înalt nivel. Este nimerit un campionat cu play-off şi play-out cu 14 echipe la start în România?
18 oct. 2016 ANALIZĂ | Atributele unui succes adevărat în Liga Campionilor şi cifrele care vorbesc de la sine de o dominaţie a CSM Bucureşti în faţa unei adversare care era văzută mai bine
16 oct. 2016 LIVE SCORE | Primul episod în tentativa de păstrare a trofeului Ligii Campionilor: CSM Bucureşti - Rostov Don, ora 18:00
16 oct. 2016 LIVE SCORE | CSM Bucureşti - Rostov Don 5-4. Primul episod în tentativa de păstrare a trofeului Ligii Campionilor
16 oct. 2016 CSM Bucureşti - Rostov Don 24-21. Victorie superbă pentru campioana Europei, care debutează cu succes în Liga Campionilor, împotriva vicecampioanei Rusiei.
16 oct. 2016 Reacţii după CSM Bucureşti – Rostov şi mesajul noului director general pentru ”tigroaice”. Grubisic: ”Cu aceste noi reguli, m-am antrenat să dau şi goluri!”. Leslie: ”Am jucat foarte prost, de necrezut”
16 oct. 2016 Dunărea Brăila se poate pregăti pentru turul 3 în Cupa EHF. Corona Braşov şi CSM Roman, aproape de eliminare
16 oct. 2016 LIVE SCORE | CSM Bucureşti - Rostov Don 13-11. Trei goluri superbe marcate din poartă-n poartă de campioana Europei în primele 30 de minute! CSM joacă perfect cu vicecampioana Rusiei
16 oct. 2016 LIVE SCORE | CSM Bucureşti - Rostov Don 24-21. Victorie superbă pentru campioana Europei, care debutează cu succes în Liga Campionilor, împotriva vicecampioanei Rusiei.
15 oct. 2016 Cum s-a transformat Rostov după ce a fost bătută de CSM Bucureşti în urmă cu 6 luni: echipă cu 7 campioane olimpice, 5 jucătoare de creaţie, dar şi un antrenor cu poziţie şubredă. CSMB – Rostov, duminică, ora 18:00
15 oct. 2016 Dunărea Brăila se poate pregăti pentru turul 3 în Cupa EHF. Corona Braşov, aproape de eliminare
15 oct. 2016 Dunărea Brăila se poate pregăti pentru turul 3 în Cupa EHF. Echipa lui Costică Buceschi a câştigat la 12 goluri cu HC Gomel, în Belarus
15 oct. 2016 Lovitură sub centură! CSM Bucureşti a pierdut calificarea în Turul 3 al Cupei EHF, în faţa unor ”puşti” din Croaţia, deşi cu 30 de minute înainte de final avea un avantaj de 8 goluri la ”general”. Poli merge mai departe
15 oct. 2016 Dinamo a pierdut primul meci în Liga Campionilor. Timp de 45 de minute, campioana României a jucat fără apărare
15 oct. 2016 Dinamo şi fatidicul minut 60! Eliodor Voica: ”Tot ce am realizat până acum se poate considera o combinaţie între ambiţia jucătorilor şi lipsa de experienţă în Liga Campionilor”
14 oct. 2016 Viză pentru un nou succes în Liga Campionilor? Dinamo a avut mari emoţii în privinţa deplasării jucătorilor iranieni la meciul cu Braga, dar după intervenţia EHF lucrurile s-au rezolvat
14 oct. 2016 OMUL etapei a 8-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin a fost propulsat de derby-ul HCDS Constanţa – Dinamo Bucureşti
13 oct. 2016 Nicolae Luca: ”Ne dorim ca trofeul Ligii Campionilor să fie la Bucureşti şi în 2017”. S-au vândut deja 2.500 de bilete la partida CSM Bucureşti – Rostov-Don, programată duminică, de la ora 18:00
13 oct. 2016 Transferuri în Liga Naţională de handbal feminin: Cetate Deva şi Danubius Galaţi au transferat câte două jucătoare. Viorica Şuba şi-a reziliat contractul cu Măgura Cisnădie şi a devenit liberă
13 oct. 2016 Cu câte mergem mai departe? Brăila, cele mai mari şanse să se califice în turul 3 al Cupei EHF. Corona înfruntă o selecţionată mondială, iar CSM Roman are meci greu cu o adversară din Ungaria
12 oct. 2016 CSM Bucureşti a avut ultimul test înaintea debutului în Liga Campionilor cu Rostov-Don: victorie la 9 goluri diferenţă în faţa ”U” Cluj
12 oct. 2016 Constanţa a redevenit numărul 1 în handbalul masculin, după o pauză de 29 luni! HC Dobrogea Sud a produs prima înfrângere a campioanei Dinamo în acest sezon
11 oct. 2016 Sfârşitul unei ere în tenisul mondial? Top 4 ATP este pentru prima dată în ultimii 13 ani fără Roger Federer sau Rafael Nadal
11 oct. 2016 Viorel Mazilu este noul manager al echipei Steaua Bucureşti la handbal
11 oct. 2016 Thriller în Ştefan cel Mare: Dinamo - Besiktas 26-26. Campioana României a căzut în capcana noilor reguli din handbal, fiind egalată în ultima secundă
11 oct. 2016 Încep treburile serioase! CSM Bucureşti înfruntă Rostov-Don, duminică, într-o primă partidă în tentativa de a-şi apăra trofeul Ligii Campionilor. Echipele probabile ale cluburilor cu pretenţii
11 oct. 2016 România a învins şi Olanda ”mare” în ultimul meci al turneului amical de la Eindhoven
11 oct. 2016 Pierdere mare pentru CSM Bucureşti înaintea debutului în Liga Campionilor. Line Jorgensen s-a accidentat şi va lipsi cel puţin 5 luni de pe teren
11 oct. 2016 CSM Bucureşti nu îşi revine în Liga Zimbrilor! Vicecampioana a fost învinsă şi la Odorhei şi a rămas fără OMUL care a făcut-o mare
11 oct. 2016 Grupă infernală pentru naţionala masculină sub 21 de ani, în tentativa de a se califica la Campionatul Mondial. Adversari: Danemarca şi Suedia. Ovidiu Mihăilă: ”Îmi plac astfel de meciuri”
11 oct. 2016 Viorel Mazilu este noul manager al Stelei: "Voi sprijini activitatea pentru a face performanţă"
09 oct. 2016 ANALIZĂ | Concluziile după primele trei zile de mandat ale lui Ambros Martin în fruntea naţionalei de handbal feminin. Marile câştiguri ale României după turneul de la Eindhoven şi un posibil lot pentru Euro 2016
08 oct. 2016 Primul succes al naţionalei de handbal în era ”Ambros Martin”: România – Olanda B 32-25
08 oct. 2016 Mai convingători în Europa decât în campionat! CSM Bucureşti a câştigat la o diferenţă de şase goluri partida tur cu Zamet, în turul 2 preliminar al Cupei EHF
08 oct. 2016 Omul etapei a 7-a în Liga Zimbrilor provine de la partida Potaissa Turda – CSM Bucureşti şi este un handbalist cu peste 25 de selecţii la echipa naţională
08 oct. 2016 Două ”arme” în plus pentru CSM Bucureşti. Vicecampioana României încearcă să dea un nou restart acestui sezon, în Cupa EHF, unde va înfrunta formaţia croată Zamet
08 oct. 2016 Victorie mare pentru Poli Timişoara în Cupa EHF. Zi perfectă pentru handbalul românesc în Europa. Duminică este rândul lui Dinamo
07 oct. 2016 Regulamentele, bată-le vina! Vasile Stângă: ”Membrii CA au modificat regulile după cum le-a convenit. Suntem mai şmecheri decât toţi ceilalţi?”. Flaviu Sâsâeac indică faptul că noile reguli IHF au fost prost înţelese la FRH
05 oct. 2016 România va fi reprezentată la Euro 2016 de echipa naţională, dar şi de un cuplu de arbitre. Florescu şi Stoia au prins ”lotul” pentru Suedia
05 oct. 2016 OFICIAL | Ambros Martin a semnat şi a plecat cu naţionala în Olanda. "Sunt pregătit pentru această nouă provocare în carieră, să antrenez echipa României!"
05 oct. 2016 Ambros Martin a devenit selecţionerul României, dar suporterii maghiari l-au criticat pentru decizie. ”Nu fac asta împotriva cuiva, o fac pentru că asta simt şi îmi doresc”. FRH şi Tomas Ryde şi-au dorit să întrerupă colaborarea
05 oct. 2016 Ambros Martin a semnat contractul cu FRH şi a plecat cu naţionala în Olanda. ”Sunt pregătit pentru această nouă provocare în carieră, să antrenez echipa României!”
04 oct. 2016 Schimbare la vârf la SCM Craiova! Marius Barcan nu mai este director general, invocând motive de sănătate. Aceleaşi motive nu îl împiedică însă să-şi continue activitatea în board la FRH
04 oct. 2016 CSM Bucureşti e în criză de rezultate cu echipa de băieţi: a suferit deja a patra înfrângere în 7 etape. Potaissa Turda, noul lider în Liga Zimbrilor
04 oct. 2016 CSM Bucureşti este în criză de rezultate cu echipa de băieţi: a suferit deja a patra înfrângere în 7 etape. Potaissa Turda, noul lider în Liga Zimbrilor
04 oct. 2016 Schimbare şoc la naţionala de handbal feminin: Ambros Martin, antrenorul echipei Gyor, este noul selecţioner al României!
04 oct. 2016 CSM Bucureşti este în criză cu echipa de băieţi: a suferit deja a patra înfrângere în 7 etape. Potaissa Turda, noul lider în Liga Zimbrilor
04 oct. 2016 Lotul cu care Serbia face deplasarea la turneul din Olanda. Lekic, Cvijic şi Damnjanovic nu au mai fost chemate la lot după boicotul din 2015. România - Serbia, joi, ora 19:00
04 oct. 2016 Se adună absenţele! Tomas Ryde nu a ajuns la reunirea naţionalei din România, ci va face joncţiunea cu lotul în Olanda. În turneul de la Eindhoven se va alege şi noul căpitan al primei reprezentative
03 oct. 2016 Omul etapei a 6-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin vine de la jocul Adrian Petrea Reşiţa – Dinamo Bucureşti
03 oct. 2016 UPDATE | Tyson Fury ţine boxul mondial în joc de glezne: ”Tut, tut!” La 3 ore distanţă după ce şi-a anunţat retragerea, campionul mondial spune că va continua să boxeze
03 oct. 2016 Şoc în lumea boxului: Tyson Fury, campionul mondial al ”greilor”, a anunţat că se retrage. Anunţul vine după ce a amânat de două ori revanşa cu Vladimir Klitschko şi a fost prins cu cocaină
03 oct. 2016 Săptămâna scandalurilor de arbitraj! Dinamo a reclamat că arbitrii au ajuns mai devreme cu o zi la Reşiţa: ”Cu o noapte înainte? Oare de ce?” Trei meciuri, trei decizii diferite pentru faze similare
02 oct. 2016 Egal peste tot între Banat şi Bucureşti. Dinamo şi Steaua s-au împiedicat la Reşiţa, respectiv Timişoara în Liga Zimbrilor
02 oct. 2016 Cu ce club s-a înscris Romanul în Cupa EHF? HC Zalău: ”Este evident că CSM Roman nu a participat în campionatul naţional 2015-2016 şi nu putea fi înscris în Cupa EHF”. CSM Roman: ”Avem validarea EHF”. Şi prezenţa HCM Rm. Vâlcea în LN poate fi contestată
02 oct. 2016 Dinamo ocupă locul 2 în Grupa D a Ligii Campionilor după două etape. Besiktas, viitoarea adversară, a fost surclasată în Franţa. Eliodor Voica: ”Surpriza mai mare pentru noi este Braga”
02 oct. 2016 Naţionala "Cristinelor"! Alături de Cristina Neagu prima reprezentativă este gata să primească un alt star în devenire cu acelaşi prenume, Cristina Laslo. "Adevărata carieră abia acum începe!"
02 oct. 2016 Raluca Olaru a atins milionul de dolari în tenis, după ce a câştigat turneul de dublu de la Tashkent
02 oct. 2016 Derby-ul Ardealului s-a încheiat nedecis. HC Odorhei a egalat Potaissa Turda în ultima secundă, într-o partidă în care ambele formaţii ar fi meritat trei puncte
01 oct. 2016 Petra Kvitova, irezistibilă la Wuhan. Cehoaica a repetat scenariul cu Halep din semifinale şi în finala cu Cibulkova
01 oct. 2016 Naţionala ”Cristinelor”! Alături de Cristina Neagu prima reprezentativă este gata să primească un alt star în devenire cu acelaşi prenume, Cristina Laslo. ”Adevărata carieră abia acum începe”