Emanuel Ivan, Pro Sport

173 articole publicate pe Pro Sport 104 in sept. 2014
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Confruntări între granzii Europei: City - Roma, PSG - Barca. Trei lucuri de urmărit în această seară. ŢSKA - Bayern 0-1
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Messi egalează pe Parc des Princes. PSG - Barca 1-1. City - Roma 1-0. ŢSKA - Bayern s-a încheiat 0-1
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | S-au încheiat primele reprize: PSG - Barca 2-1, City - Roma 1-1. Şahtior - Porto, singurul meci fără un gol înscris
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Veratti îşi pune echipa în avantaj: PSG - Barca 2-1. Totti egalează pe Etihad: City - Roma 1-1
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Confruntări între granzii Europei: City - Roma, PSG - Barca. Trei lucuri de urmărit în această seară. ŢSKA - Bayern, de la 19:00. Echipele de start
30 sept. 2014 "Efectul Bielsa" poate pune capăt supremaţiei banilor din Ligue 1. "Nebunul" începe să-şi facă simţită prezenţa în fotbalul din Franţa
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Francezii se distanţează la două goluri, dar Neymar reduce imediat din diferenţă. PSG - Barca 3-2, City - Roma 1-1, Şahtior - Porto 1-0
30 sept. 2014 Şahtior a ratat victoria în minutul 90+4. Barcelona, răpusă la Paris. Maribor a reuşit surpriza în Germania. Rezultatele serii în Ligă
30 sept. 2014 Şahtior a ratat victoria în minutul 90+4. Barça, răpusă la Paris. Maribor a reuşit surpriza în Germania. Rezultatele serii în Champions League
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Au început reprizele secunde. PSG - Barca 2-1, City - Roma 1-1. Şahtior - Porto, singurul meci fără un gol înscris
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Au început "derby-urile" acestei seri. City - Roma 0-0 şi PSG - Barca 0-0. ŢSKA - Bayern s-a încheiat 0-1
30 sept. 2014 Marcelo Bielsa poate pune capăt supremaţiei banilor din Ligue 1. "Efectul Bielsa" începe să-şi facă simţită prezenţa în fotbalul din Franţa
30 sept. 2014 Şahtior - Porto se va disputa pe Arena Lvov. Mircea Lucescu este optimist înainte de confruntarea cu "dragonii"
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Echipele de start pentru City - Roma şi PSG - Barca. ŢSKA - Bayern s-a încheiat 0-1
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Modul unic în care o parte dintre fanii bavarezi văd meciul din Moscova. ŢSKA - Bayern 0-1
30 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Echipa lui "Il Luce" încasează două goluri în 5 minute: Şahtior - Porto 2-2. PSG - Barca 3-2, City - Roma 1-1
29 sept. 2014 Ronaldo este de neoprit. Portughezul a ajuns la zece goluri în Primera Division după etapa cu numărul şase
29 sept. 2014 Şansele lui Chelsea la titlul din Premier League şi rolul lui Diego Costa pe Stamford Bridge
29 sept. 2014 VIDEO | Aşa ceva nu s-a mai văzut într-un meci de fotbal: a încercat să-i fure cartonaşul roşu arbitrului. Reacţia centralului
28 sept. 2014 INFOGRAFIE | Câţi bani va primi de la UEFA câştigătoarea Ligii Campionilor şi câte goluri mai trebuie să înscrie Ronaldo şi Messi pentru a deveni golgheterii all-time ai competiţiei
26 sept. 2014 Barcelona, implicată în discuţii despre boicotarea Cupei Cataluniei. "Ne-am săturat de aceeaşi poveste în fiecare an"
26 sept. 2014 VIDEO | Hofmann a "reuşit" ratarea sezonului. Votează topul celor mai mari gafe din fotbal
26 sept. 2014 Ciclaton sau cum să pedalezi pentru educaţia unui copil
23 sept. 2014 Ronaldo şi Messi, decisivi pentru echipele de club. Contribuţia celor două vedete în acest start de sezon
22 sept. 2014 Agonie şi extaz. Van Gaal, Rooney şi compania pierd ruşinos pe terenul unei nou-promovate. Reacţii după Leicester - Man United 5-3
20 sept. 2014 Un român scrie istorie în Europa: "El e viitorul, e incredibil" Conducerea clubului deja se felicită: au dat lovitura
18 sept. 2014 Dominaţia Spaniei în Liga Campionilor. Ibericii conduc la numărul de goluri şi prezenţe în cea mai importantă competiţie intercluburi din Europa
17 sept. 2014 LIVE BLOG | A început! Ultimele opt meciuri din prima etapă a Ligii Campionilor. FC Porto - Bate Borisov 1-0. Roma - ŢSKA 1-0.
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Ultimele opt meciuri din prima etapă a Ligii Campionilor. Duel între campioanele din Anglia şi Germania. Luis Enrique debutează ca antrenor în Ligă
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Urmărim împreună Liga Campionilor. Roma face show pe Olimpico. 3-0 cu ŢSKA în minutul 20. Barcelona deschide scorul pe Camp Nou. Chelsea - Schalke 1-0
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Prima etapă din grupele Ligii Campionilor s-a încheiat. Bayern a obţinut victoria în prelungirile confruntării cu Manchester City: 1-0. Scorurile serii: Porto - BATE Borisov 6-0. Roma - ŢSKA 5-1
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Urmărim împreună Liga Campionilor. Roma - ŢSKA 4-0. Gervinho face dubla. Barcelona - Apoel 1-0. FC Porto - Bate Borisov 3-0
17 sept. 2014 Finalul primei seri din acest sezon de Liga Campionilor. Vezi aici rezultatele primelor opt partide
17 sept. 2014 Deţinătoarea trofeului face scor pe Bernabeu. Liverpool obţine victoria în ultima fază a meciului cu Ludogoreţ. Vezi aici rezultatele primelor opt partide din grupele Ligii Campionilor
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Scorurile serii: Roma - ŢSKA 5-0. Brahimi face hat-trick-ul din lovitură liberă în partida Porto - Bate Borisov 4-0. Barcelona, Chelsea şi PSG conduc cu 1-0
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Scorurile serii: Porto - BATE Borisov 6-0. Roma - ŢSKA 5-1. PSG este egalată de Ajax cu 15 minute înainte de final: 1-1
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Urmărim împreună Liga Campionilor. Chelsea - Schalke 1-0. Roma - ŢSKA 2-0. Ajax - PSG 0-1
17 sept. 2014 Prima rundă din grupele Ligii Campionilor s-a încheiat. Bayern a obţinut victoria în minutul 90 al confruntării cu Manchester City. Porto, Roma şi Real au reuşit scorurile etapei
17 sept. 2014 LIVE BLOG | Scorurile serii: Roma şi Porto conduc cu scorul de 5-0. Schalke a egalat-o pe Chelsea: 1-1
17 sept. 2014 LIVE BLOG | S-au încheiat primele reprize în meciurile din Liga Campionilor. Gervinho şi Brahimi au reuşit câte o dublă. Vezi aici rezultatele
16 sept. 2014 LIVE BLOG | De la 21:45 începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor. Urmăreşte împreună cu noi prima etapă din faza grupelor. Încep să apară echipele de start. Messi şi Ronaldo sunt la doar 5 reuşite de a deveni golgheterii all-time ai competiţiei
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Benfica - Zenit 0-2. Portughezii sunt în 10 oameni din minutul 20. Real Madrid - Basel 1-0. Olympiacos - Atletico 0-1
16 sept. 2014 LIVE BLOG | De la 21:45 începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor. Urmăreşte împreună cu noi prima etapă din faza grupelor. Moţi, faţă în faţă cu Balotelli. Programul meciurilor din această seară
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Vezi toate rezultatele de la pauză. Dortmund - Arsenal 1-0, Olympiacos - Atletico 2-1, Real Madrid - Basel 4-1
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Au început reprizele secunde în cele 8 meciuri din Liga Campionilor. Dortmund - Arsenal 2-0, Olympiacos - Atletico 2-1, Real Madrid - Basel 4-1
16 sept. 2014 LIVE BLOG | De la 21:45 începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor. Urmăreşte împreună cu noi prima etapă din faza grupelor. Moţi, faţă în faţă cu Balotelli pe Anfield. Programul meciurilor din această seară
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor, prima etapă din faza grupelor. Echipele de start. Cosmin Moţi este titular în confruntarea de pe Anfield
16 sept. 2014 LIVE BLOG | De la 21:45 începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor. Urmăreşte împreună cu noi prima etapă din faza grupelor. Messi şi Ronaldo sunt la doar 5 reuşite de a deveni golgheterii all-time ai competiţiei. Programul meciurilor din această seară
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Olympiacos - Atletico 3-1, Real Madrid - Basel 5-0. Ludogoreţ nimereşte bara în meciul cu Liverpool.
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Olympiacos - Atletico 3-2, Real Madrid - Basel 5-1. Liverpool deschide scorul cu Ludogoreţ
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Finalul primei seri din acest sezon de Liga Campionilor. Vezi aici rezultatele primelor opt partide
16 sept. 2014 LIVE BLOG | 20 de minute rămase din cele 8 meciuri de Liga Campionilor. S-a marcat în toate partidele, cu excepţia Liverpool - Ludogoreţ
16 sept. 2014 LIVE BLOG | S-a încheiat prima seară de Liga Campionilor din acest sezon. Olympiacos - Atletico 3-2, Real Madrid - Basel 5-1, Liverpool - Ludogoreţ 2-1
16 sept. 2014 LIVE BLOG | Începe ediţia 2014-15 a Ligii Campionilor, prima etapă din faza grupelor. Echipele de start. Messi şi Ronaldo sunt la doar 5 reuşite de a deveni golgheterii all-time ai competiţiei
16 sept. 2014 Revine cea mai prestigioasă competiţie a cluburilor. Zece lucruri de urmărit în ediţia 2014-2015 a Champions League. SONDAJ: Cine va cuceri Europa în acest sezon?
16 sept. 2014 Champions League LIVE BLOG | Urmăreşte împreună cu noi prima etapă din faza grupelor. Moţi, faţă în faţă cu Balotelli. Programul meciurilor
16 sept. 2014 LIVE BLOG | S-a încheiat prima seară de Liga Campionilor din acest sezon. Vezi aici toate rezultatele
15 sept. 2014 La 41 de ani, portarul Rogerio Ceni a marcat al 120-lea gol al carierei
14 sept. 2014 Getafe: nu au existat cluburi interesate de Pedro Leon. Fotbalistul a postat pe Twitter un document care atestă o ofertă venită din partea lui Hannover
14 sept. 2014 Premier League, cel mai mare procentaj de audienţă la meciurile din actualul sezon
13 sept. 2014 Stancu a marcat pentru Genclerbirligi în înfrângerea cu Bursaspor, scor 1-2. Liviu Antal a debutat pentru gazde
13 sept. 2014 Bogdan Stancu a marcat pentru Genclerbirligi în înfrângerea cu Bursaspor, scor 1-2. Liviu Antal a debutat pentru gazde
13 sept. 2014 Patronul lui Hull City va renunţa la club în cazul în care nu va reuşi să îi schimbe numele în Hull Tigers
13 sept. 2014 Era GAALactică la United. Cum va reuşi Van Gaal să îi joace pe Falcao, Van Persie, Rooney, Di Maria şi Mata în acelaşi prim "11"?
12 sept. 2014 Inima spune stop. Marco van Basten se va retrage din postura de tehnician al lui AZ Alkmaar din cauza problemelor cardiace
10 sept. 2014 Chelsea, Barcelona, PSG, Bayern şi Roma, campioanele acestui sezon. Clasamentele sezonului 2014-15, conform Centrului Internaţional de Studii în Sport
10 sept. 2014 Ce se întâmplă cu Ungaria înainte de meciul cu România? Presa şi fanii îl contestă pe selecţionerul Pinter, iar atacantul Szalai a declarat că nu va mai evolua sub comanda sa
09 sept. 2014 El Clasico de 1 miliard de euro. Cum arată Real Madrid şi Barcelona după ultimele mutări
09 sept. 2014 Sepp Blatter vrea să introducă proba video în fotbal. Antrenorii ar putea contesta deciziile arbitrilor folosindu-se de reluările fazelor
09 sept. 2014 Blatter vrea să introducă proba video în fotbal. Antrenorii ar putea contesta deciziile arbitrilor folosindu-se de reluări
06 sept. 2014 Cât de norocoase au fost, de fapt, Steaua şi Astra? Campioana joacă în a patra cea mai puternică grupă din Europa League. Topul, în funcţie de coeficientul UEFA
05 sept. 2014 Ce se întâmplă la AS Monaco? Clubul monegasc şi-a făcut revenirea în fotbalul de top, iar acum pare să se scufunde înapoi în mediocritate
04 sept. 2014 Atunci când inima decide ce se întâmplă în fotbal. La propriu. Două întâmplări petrecute în Anglia, la 43 de ani distanţă şi un transfer "made in România"
04 sept. 2014 Atunci când inima decide ce se întâmplă în fotbal. La propriu. Două întâmplări din Anglia, la 43 de ani distanţă şi un transfer "made in România"
04 sept. 2014 Preşedintele Federaţiei de Fotbal din Nigeria refuză solicitarea FIFA de a se retrage din poziţie
03 sept. 2014 Uniunea Europeană doreşte boicotarea Campionatului Mondial de fotbal din Rusia
03 sept. 2014 Uniunea Europeană doreşte boicotarea Campionatului Mondial de fotbal din Rusia. Măsuri adiţionale: excluderea echipelor din Champions League şi Europa League