Alexandru Tăcină, Pro Sport

1308 articole publicate pe Pro Sport 120 in apr. 2014
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 2-1, cu break. Irina luptă pentru sferturi în Portugalia
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 6-4, 0-0, în optimi la Oeiras. Irina, aproape să producă surpriza
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 5-4, în optimi la Oeiras. Irina serveşte pentru set
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi (17:15). Irina joacă pentru sferturi în Portugalia
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 6-4, 5-4, în optimi la Oeiras. Irina serveşte pentru meci
30 apr. 2014 Begu a produs surpriza la Oeiras şi s-a calificat în sferturi: 6-4, 7-5 cu Kanepi
30 apr. 2014 Begu - Kanepi: 6-4, 7-5. Irina a produs surpriza la Oeiras şi s-a calificat în sferturi
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 5-2, cu dublu break. Irina luptă pentru sferturi în Portugalia
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 5-3. Irina luptă pentru sferturi în Portugalia
30 apr. 2014 LIVE SCORE Begu - Kanepi: 6-4, 1-1, în optimi la Oeiras. Irina poate să producă surpriza
30 apr. 2014 Hănescu a trecut cu emoţii de Albot la Oeiras. Va juca în optimi cu o maşinărie de tenis
29 apr. 2014 4 victorii consecutive. Irina s-a întors. Begu, în optimi la Oeiras, după 6-1, 7-5 cu Nara
29 apr. 2014 VIDEO - Un puşti român de 13 ani a reuşit o lovitură imposibilă pentru mulţi jucători din ATP
29 apr. 2014 VIDEO GENIAL - Un puşti român de 13 ani a reuşit lovitura anului în tenis, după un punct epic. Puţini din TOP 10 ATP pot face asta
29 apr. 2014 VIDEO - Un puşti român de 13 ani a reuşit o lovitură superbă. Puţini jucători din circuitul ATP se încumetă să lovească printre picioare
29 apr. 2014 3 mai, Ziua Mondială a Libertăţii Presei, sărbătorită printr-un cros în Parcul Tineretului
27 apr. 2014 Horia, triplu campion la Năstase-Ţiriac Trophy. Cuplul Tecău/Rojer a învins în finală perechea Fyrstenberg/Matkowski, 6-4, 6-4
26 apr. 2014 LIVE SCORE Semifinalele de la Năstase-Ţiriac Trophy: Haase-Rosol 6-3, 3-6, 1-1
26 apr. 2014 Rosol e în finală la Năstase-Ţiriac Trophy, după ce a trecut de Haase, scor 3-6, 6-3, 6-2. Livescore Monfils - Dimitrov 1-1
26 apr. 2014 LIVE SCORE Semifinalele de la Năstase-Ţiriac Trophy: Haase-Rosol 6-3, 2-3
26 apr. 2014 La un pas să îşi apere titlul. Rosol e în finală la Năstase-Ţiriac Trophy, după ce a trecut de Haase, scor 3-6, 6-3, 6-2
26 apr. 2014 Rosol - Dimitrov e finala la Năstase-Ţiriac Trophy. Monfils s-a retras din semifinala cu bulgarul, la scorul de 1-5
25 apr. 2014 Copil şi Ungur, eliminaţi în optimi la Năstae-Ţiriac Trophy. Niciun român rămas în cursă la simplu
25 apr. 2014 FOTO - S-au decis semifinalele de la Năstase-Ţiriac Trophy: Haase-Rosol şi Dimitrov-Monfils
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-6, 2-2, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian reechilibrează meciul
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-6, 2-4, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian ratează o dreaptă uşoară, pierzându-şi serviciul
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-1. Adrian, la un set de cea mai mare performanţă la Năstase-Ţiriac Trophy
24 apr. 2014 Copil, eliminat de Mathieu în optimi la Năstae-Ţiriac Trophy, scor 6-3, 6-2. Niciun român rămas pe tabloul de simplu
24 apr. 2014 Hănescu - Simon: 6-2, 3-6, 3-6, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. "Gilles are un stil enervant"
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-3, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian a început ezitant actul secund
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-6, 2-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Jocul lui Adrian s-a prăbuşit
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 3-2, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian conduce cu break
24 apr. 2014 LIVE SCORE Copil - Mathieu: 0-1, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Marius, singurul român rămas în cursă
24 apr. 2014 LIVE SCORE Copil - Mathieu: 2-3, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Marius, ultima speranţă românească
24 apr. 2014 LIVE SCORE Copil - Mathieu: 3-6, 2-3, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Marius şi-a pierdut serviciul şi în actul secund
24 apr. 2014 Copil şi Ungur, eliminaţi în optimi la Năstae-Ţiriac Trophy. Niciun român rămas în cursă
24 apr. 2014 "Am jucat prost de la început până la sfârşit". Ungur a pierdut cu Istomin în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy, 6-4, 0-6, 3-6
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 1-0, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian a început cu break
24 apr. 2014 Ungur a pierdut cu Istomin în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy, 6-4, 0-6, 3-6. "Am jucat prost de la început până la sfârşit"
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 5-4, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian serveşte pentru primul set
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Uzbecul s-a dezlănţuit în actul secund
24 apr. 2014 LIVE SCORE Copil - Mathieu: 3-6, 2-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Dublu-break pentru francez
24 apr. 2014 Ploaia amână meciurile. Ungur şi Copil, în faţa celei mai bune performanţe la Năstase-Ţiriac Trophy
24 apr. 2014 Ungur a pierdut cu Istomin în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy, 6-4, 0-6, 3-6. Jocul lui Adrian s-a prăbuşit după primul set
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 6-4, 0-6, 0-1, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Adrian se află la serviciu
24 apr. 2014 LIVE SCORE Ungur - Istomin: 4-2, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Zgura îmbibată de apă îl ajută pe Adrian
24 apr. 2014 Ploaia a încetat. Ungur şi Copil, în faţa celei mai bune performanţe la Năstase-Ţiriac Trophy
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 3-1, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor a reuşit break-ul
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 2-4, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor vrea revanşa
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 3-6, 2-2, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor se află la serviciu
23 apr. 2014 Furie tricoloră la Năstase-Ţiriac Trophy. Ungur a imitat succesele lui Hănescu şi Copil, calificându-se în turul doi: 5-7, 6-2, 6-1 cu Pospisil
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 1-1, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor vrea revanşa
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 3-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor primeşte
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 3-6, 2-4, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor şi-a pierdut ritmul
23 apr. 2014 Victor vrea revanşa. LIVE SCORE Hănescu - Simon (ora 14:30), în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 2-4, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor forţează rebreak-ul
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 3-6, 3-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor, la un game de eliminare
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 0-0, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Victor joacă perfect
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 6-2, 2-5, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Se merge spre decisiv
23 apr. 2014 Hănescu - Simon: 6-2, 3-6, 3-6, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Au mai rămas doi români în cursă
23 apr. 2014 LIVE SCORE Hănescu - Simon: 5-1, în optimi la Năstase-Ţiriac Trophy. Dublu break pentru Victor
22 apr. 2014 FOTO - Demonstraţie de forţă a lui Copil în primul tur la Năstase-Ţiriac Trophy. Marius l-a învins pe Mannarino cu 6-1, 6-4. "Mai sunt trei meciuri până la finală"
22 apr. 2014 FOTO It's Hane Time. Victor s-a calificat în turul doi la Năstase-Ţiriac Trophy, după 6-3, 6-4 cu Sela. Urmează Simon: "Pleacă favorit"
22 apr. 2014 Grigor Dimitrov, primul favorit de la Năstase-Ţiriac Trophy: "Ştiam că Halep va ajunge o jucătoare foarte bună de când avea 16 ani. Îmi place de Cîrstea"
22 apr. 2014 Şanse mari pentru Hănescu, Ungur şi Copil să acceadă în turul doi la Năstase-Ţiriac Trophy. Plusurile şi minusurile adversarilor românilor
16 apr. 2014 Simona Gherman revine la lotul naţional de spadă după doi ani de pauză. "Sper la o medalie la Rio"
16 apr. 2014 INTERVIU - Simona Halep: "Mă mişc foarte bine şi sunt fresh. Sper ca românii din tribune să-mi dea putere"
12 apr. 2014 Şedinţe de hipnoză pentru bronz la Europenele de lupte. Interviu Ana-Maria Pavăl: "Nu e ca în filme, să închizi ochii şi să mergi cu mâinile întinse"
12 apr. 2014 "Halep va câştiga Wimbledonul în acest an". Predicţia lui "Nostradamus" din presa americană
06 apr. 2014 Spera la o medalie în cea mai frumoasă zi a anului, dar a pierdut în optimi. Puşcaşu, eliminat de finalistul competiţiei la CE de Lupte din Finlanda
06 apr. 2014 Puşcaşu luptă chiar de ziua lui pentru medalie la CE din Finlanda. INTERVIU: "Dacă urcă pe podium, îl duc imediat în cantonament"
05 apr. 2014 "Am luptat cu idolul meu din copilărie, dar am avut o reţinere să vorbesc cu ea. Are aceeaşi vârstă cu mama". Scenariu de Hollywood pentru Macovei la CE de Lupte
04 apr. 2014 INTERVIU Ştefan Gheorghiţă, matadorul din lotul de lupte: “Imposibilul nu există pentru mine” Zi importantă la Europeanul din Finlanda
03 apr. 2014 Pavăl a cucerit medalia de bronz la CE din Finlanda. INTERVIU Răzvan Pârcălabu, şeful FR de Lupte: "Spiritul naţional începe sa-şi spună din nou cuvântul"
02 apr. 2014 "Serbinatorul". Djokovic n-a pierdut nicio finală în care a câştigat primul set. Statistica uluitoare a lui Nole
02 apr. 2014 Catalina Castano, fost nr.35 WTA, a fost diagnosticată cu cancer la sân