Luminita Turcu, Gandul

829 articole publicate pe Gandul 30 in aug. 2015
30 aug. 2015 US Open: Tecău şi Rojer, favoriţi 3, Mergea şi Bopanna, favoriţi 6, în proba de dublu
28 aug. 2015 "Stranierii" convocaţi de Anghel Iordănescu pentru meciurile cu Ungaria şi Grecia
26 aug. 2015 Irina-Camelia Begu a fost eliminată de Lucie Safarova în turul doi la New Haven
25 aug. 2015 Un campion mondial la aruncarea ciocanului şi a plătit taxiul cu medalia de aur obţinută la Beijing. Cum a recuperat-o
25 aug. 2015 Campionul mondial la aruncarea ciocanului a sărbătorit titlul toată noaptea. Dimineaţa a văzut că rămăsese fără medalia de aur. Unde i-a găsit-o poliţia
25 aug. 2015 Un campion mondial la aruncarea ciocanului s-a îmbătat şi a plătit taxiul cu medalia de aur obţinută la Beijing
25 aug. 2015 Campioana olimpică la skeleton Amy Williams s-a căsătorit cu un bărbat pe care l-a cunoscut online
24 aug. 2015 Mesajul fotbalistului german Thomas Muller pentru cei trei americani eroi din trenul Thalys
23 aug. 2015 LIVE. Simona Halep - Serena Williams, în finala de la Cincinnati. Williams câştigă primul set cu 3-6. 1-2 în setul doi
23 aug. 2015 Simona Halep o întâlneşte pe Serena Williams în finala de la Cincinnati. Ce a declarat numărul 1 mondial înaintea partidei. LIVE
23 aug. 2015 Simona Halep a pierdut în faţa Serenei Williams finala de la Cincinnati: 3-6, 6-7
23 aug. 2015 LIVE. Simona Halep - Serena Williams, în finala de la Cincinnati. 3-6 în primul set
23 aug. 2015 LIVE. Simona Halep o întâlneşte pe Serena Williams în finala de la Cincinnati. Ce a declarat numărul 1 mondial înaintea partidei.
23 aug. 2015 Novak Djokovici şi Roger Federer joacă finala turneului de la Cincinnati
23 aug. 2015 Simona Halep o întâlneşte pe Serena Williams în finala de la Cincinnati. Ce a declarat numărul 1 mondial înainea partidei
19 aug. 2015 Halep, după ce s-a calificat în optimi la Cincinnati: A fost foarte greu de jucat împotriva lui Mladenovic, am dat totul pentru a câştiga
19 aug. 2015 Massimo Pedrazzini comentează lipsa lui Rădoi de pe bancă
19 aug. 2015 Locuinţa unui fotbalist, jefuită în timp ce jucătorul se afla pe banca de rezerve la un meci din Franţa
18 aug. 2015 Pique aşteaptă o suspendare uriaşă după ce l-a înjurat pe arbitru şi a fost eliminat în meciul cu Athletic Bilbao