27 iun. 2012 Maradona şi-a ales favorita în semifinala Portugalia - Spania! "El Pibe" mizează pe CR7: "Ronaldo merită statuie"
26 iun. 2012 Alexandra Cadanţu, eliminată în primul tur la Wimbledon
26 iun. 2012 Gerrard nu se retrage de la naţională: "Sunt disponibil atâta timp cât selecţionerul Roy Hodgson are nevoie de mine"
26 iun. 2012 Mathieu Flamini şi-a prelungit contractul cu AC Milan! Francezul a acceptat reducerea salariului cu peste 50 la sută
26 iun. 2012 Hodgson se inspiră de la nemţi: "Avem câţiva jucători buni la tineret şi îi vom monitoriza la Jocurile Olimpice de la Londra"
26 iun. 2012 Olivier Giroud a semnat un contract pe cinci sezoane cu Arsenal
26 iun. 2012 FC Braşov - Krivbas Krivoi Rog 0-1
26 iun. 2012 Edina Gallovits-Hall a ratat calificarea în turul doi la Wimbledon
21 iun. 2012 Golul lui Neymar nu a fost de ajuns pentru Santos! Corinthians s-a calificat în finala Copei Libertadores
21 iun. 2012 Tricolorii au scăpat de Mark van Bommel! Căpitanul Olandei de la Campionatul European din Ucraina şi Polonia şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională
21 iun. 2012 Stoian, definitiv la Bari! "Va fi dificil să-l ţinem la echipă!"
20 iun. 2012 Perechea Tecău/Lindstedt s-a calificat în semifinale la 's-Hertogenbosch
20 iun. 2012 Perechea Begu/Niculescu a ratat calificarea în semifinale la 's-Hertogenbosch
20 iun. 2012 Irina Begu a ratat calificarea în sferturi de finală la 's-Hertogenbosch
19 iun. 2012 Elena Bogdan a ratat accederea în turul doi al calificărilor la Wimbledon
19 iun. 2012 Şapte meciuri amicale pentru Gaz Metan în stagiul de pregătire din Ungaria
19 iun. 2012 Sorana Cîrstea a ratat calificarea în turul doi la Eastbourne
18 iun. 2012 Victor Crivoi a ratat accederea în turul doi al calificărilor la Wimbledon
18 iun. 2012 Perechea Begu/Niculescu s-a calificat în sferturi de finală la 's-Hertogenbosch
18 iun. 2012 Perechea Tecău/Lindstedt s-a calificat în sferturi de finală la 's-Hertogenbosch
14 iun. 2012 Low: "Victoria cu Olanda ne-a deschis porţile către sferturi!" / Van Marwijk: "Nu am existat în apărare"
14 iun. 2012 Irina-Camelia Begu a ratat calificarea în sferturi de finală la Bad Gastein
14 iun. 2012 Gomez a răpus Olanda: "Nu puteam cere mai mult!" / Batavii speră la calificare: "Ne-a învins o echipă de clasă, dar mai avem şanse"
13 iun. 2012 Mihaela Buzărnescu s-a calificat în turul doi la Nottingham
13 iun. 2012 Primul meci al finalei NBA: Oklahoma City Thunder - Miami Heat 105-94
13 iun. 2012 Nadal poate răsufla uşurat! Ceasul de lux furat din apartamentul său a fost găsit, iar hoţul arestat
13 iun. 2012 Dick Advocaat este încântat de jocul prestat de jucătorii săi: "Rusia este cea mai bună echipă a turneului final pentru ce a arătat în teren"
12 iun. 2012 Sorana Cîrstea a ratat calificarea în turul doi la Birmingham
12 iun. 2012 Oleg Blohin: "Am visat că Şevcenko va marca două goluri"
11 iun. 2012 Egalul care îi încântă pe englezi: "Disciplina ne-a permis să obţinem această remiză şi putem fi fericiţi! Franţa se va lupta la titlul european"
11 iun. 2012 Chivu continuă la Inter! "Voi rămâne încă doi ani în Serie A!"
11 iun. 2012 Nasri a adus liniştea în tabăra francezilor: "Un rezultat de egalitate bun care ne menţine cu şanse pentru calificarea în sferturi"
05 iun. 2012 Jesus Navas s-a accidentat la mână, chiar înainte de plecarea în Polonia! Situaţia medicală din lotul Spaniei
03 iun. 2012 Angelique Kerber şi Sara Errani s-au calificat în sferturi de finală la Roland Garros
03 iun. 2012 Iulian Mamele a semnat un contract cu Pandurii Târgu Jiu
03 iun. 2012 Lina Gjorcheska a câştigat turneul de tenis de la Arad
03 iun. 2012 Olandezul Danny Makkelie va arbitra partida amicală Austria - România