Traian Terzian, Pro Sport

659 articole publicate pe Pro Sport 132 in oct. 2014
29 oct. 2014 Sabine Lisicki va juca pentru Germania în finala Fed Cup
28 oct. 2014 Blatter: "FIFA susţine necondiţionat Rusia pentru Cupa Mondială din 2018"
28 oct. 2014 Cristiano Ronaldo, cel mai bun jucător din Primera Division în sezonul trecut
28 oct. 2014 Joseph Blatter: "FIFA susţine necondiţionat Rusia pentru Cupa Mondială din 2018"
28 oct. 2014 Rogerio Ceni, deţinătorul recordului de victorii cu o singură echipă
28 oct. 2014 Emil Săndoi: "Nu desconsiderăm Cupa României, ne poate duce în cupele europene"
27 oct. 2014 Şahtior s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ucrainei
27 oct. 2014 Gattuso şi-a dat demisia de la OFI Creta după patru luni şi jumătate
27 oct. 2014 Zinnbauer, la Hamburg până în 2016
27 oct. 2014 Patrice Evra va lipsi o lună de pe teren
27 oct. 2014 Cosmin Contra după eşecul cu Atletico Madrid: "Meritam un rezultat de egalitate" Getafe se află pe locul 12 în Primera
26 oct. 2014 Roger Federer a câştigat pentru a şasea oară turneul de la Basel
26 oct. 2014 Răzvan Raţ a dat două pase de gol în meciul PAOK Salonic - Veria, scor 4-1
26 oct. 2014 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au câştigat proba de dublu de la Valencia
24 oct. 2014 Cum explică Laban înfrângerea cu Celtic: "Nu am putut să contracarăm stilul de joc al scoţienilor"
23 oct. 2014 Luiz Adriano a scris istorie în Champions League şi a fost răsplătit: jucătorul lui Lucescu, inclus în echipa etapei a III-a
23 oct. 2014 Apelul echipei cu cele mai multe eliminări suferite în acest sezon: "Batem Mediaşul, dacă suntem lăsaţi". Selymes spune că "e momentul ca Oţelul să facă puncte"
23 oct. 2014 Asta ar fi o premieră în istoria Champions League: Sporting cere rejucarea meciului cu Schalke. Totul a plecat de la un penalty acordat în minutul 90+3
23 oct. 2014 Horia Tecău s-a calificat în semifinalele probei de dublu de la Valencia
23 oct. 2014 Asta ar fi o premieră în istoria Champions League: Sporting a cerut rejucarea meciului cu Schalke. Totul a plecat de la un penalty acordat în minutul 90+3
22 oct. 2014 Luiz Adriano, cea mai rapidă "cvadruplă"din Liga Campionilor
22 oct. 2014 Serena Williams, după meciul pierdut fără drept de apel la Singapore: "Simona Halep a jucat extraordinar"
22 oct. 2014 Lucas Alcaraz, noul antrenor al echipei Levante
22 oct. 2014 Serena Williams, după meciul pierdut fără drept de apel la Singapore: "Simona Halep a jucat extraordinar. Aştept următoarea întâlnirea cu ea"
22 oct. 2014 Pugilista indiană Sarita Devi, suspendată pentru că a refuzat medalia la Jocurile Asiei
22 oct. 2014 Serena Williams, după înfrângerea umilitoare în faţa Simonei Halep: "M-a făcut să-mi doresc să mă duc acasă şi să mă pregătesc din greu, şi în mod special să mă pregătesc pentru ea"
22 oct. 2014 Serena Williams, după înfrângerea umilitoare în faţa Simonei Halep: "Serviciul meu a fost la nivel de juniori azi, iar forehandul cred că şi-a luat vacanţă. Abia aştept următorul meci cu Simona"
21 oct. 2014 Oscar Pistorius nu va putea participa la Jocurile Paralimpice din 2016
21 oct. 2014 Oscar Pistorius nu va face apel la sentinţa primită
21 oct. 2014 Fostul internaţional cehoslovac Vladimir Hrivinak a decedat la vârsta de 69 de ani
21 oct. 2014 Sergio Busquets nu va juca în meciul cu Ajax Amsterdam
20 oct. 2014 YOda Bucuriei pentru Contra. Fostul jucător al Astrei a reuşit o dublă în minutele de prelungiri şi a adus a treia victorie din campionat pentru Getafe
20 oct. 2014 Bayern Munchen mai vrea un jucător de la Borussia: "Marco Reus se află în atenţia noastră"
20 oct. 2014 Costa nu va juca în meciul lui Chelsea cu Maribor. Mourinho atacă: "Fotbaliştii nu sunt respectaţi. Diego a fost forţat la naţională"
20 oct. 2014 Yoda l-a salvat pe Contra. Fostul jucător al Astrei a reuşit o dublă în minutele de prelungiri şi a adus a treia victorie din campionat pentru Getafe
19 oct. 2014 Răzvan Raţ a marcat un gol pentru PAOK Salonic în campionatul Greciei
19 oct. 2014 Inter Milano - SSC Napoli, scor 2-2, în campionatul Italiei
19 oct. 2014 Protasov, după debutul pe banca Astrei: "Au fost probleme mari, mai ale că nu am avut niciun atacant valid"
19 oct. 2014 Protasov, după debutul pe banca Astrei: "Au fost probleme mari, mai ales că nu am avut niciun atacant valid"
19 oct. 2014 Rio Ave, repetiţie reuşită înainte de meciul cu Steaua. Portughezii s-au calificat în 16-imile Cupei Portugaliei
16 oct. 2014 Elena Bogdan, eliminată în sferturile de finală ale probei de dublu de la Luxembourg
16 oct. 2014 Irina-Camelia Begu, eliminată în sferturile de finală ale probei de dublu de la Moscova
15 oct. 2014 Federaţia Sârbă: "Acţiunea care a dus la suspendarea meciului cu Albania a fost o diversiune politică premeditată"
15 oct. 2014 Monica Niculescu, eliminată în turul doi la Luxembourg
15 oct. 2014 Danilo D'Ambrosio va lipsi de pe teren şase săptămâni
15 oct. 2014 Monica Niculescu, eliminată în sferturile de finală ale probei de dublu de la Luxembourg
15 oct. 2014 UEFA a deschis proceduri disciplinare împotriva Serbiei şi Albaniei
15 oct. 2014 Motivul pentru care Maxim nu este titular la Stuttgart: "Trebuie să înveţe să facă şi faza defensivă"
15 oct. 2014 Busquets, Modrici şi Gabi, nominalizaţi la titlul de cel mai bun mijlocaş din Primera Division
15 oct. 2014 Florin Răducioiu: "Ar fi important pentru mine să antrenez în Italia. Aş putea învăţa multe lucruri"
15 oct. 2014 FC Botoşani vinde biletele de la tribuna a doua doar la pachet
14 oct. 2014 Celelalte rezultate din Grupa F: Grecia - Irlanda de Nord 0-2, Insulele Feroe - Ungaria 0-1. România e pe locul 2 în grupă
14 oct. 2014 Franţa, victorie convingătoare în Armenia. Istvan Kovacs le-a acordat "cocoşilor" un penalty
14 oct. 2014 Raio Piiroja se va retrage din naţionala Estoniei anul viitor
13 oct. 2014 Simona Halep se menţine pe locul 3 în clasamentul WTA. Sorana Cîrstea a revenit în Top 100
09 oct. 2014 FOTO | Iancu nu a primit banderola, dar a răspuns pe teren: a marcat primul gol al naţionalei de tineret în meciul amical cu Albania. România s-a impus cu 3-1: "Am fost ofticat pe moment, dar e decizia domnului Moldovan"
09 oct. 2014 Calhanoglu şi Toprak refuză naţionala Turciei după ce au fost ameninţaţi cu pistolul de Gokhan Tore
09 oct. 2014 Iancu nu a primit banderola, dar a răspuns pe teren: a marcat primul gol al naţionalei de tineret în meciul amical cu Albania. România s-a impus cu 3-1: "Am fost ofticat pe moment, dar e decizia domnului Moldovan"
09 oct. 2014 Ciclistul Andy Schleck şi-a anunţat retragerea din carieră
08 oct. 2014 Di Matteo, prezentat oficial ca antrenor al lui Schalke: "Eu voi fi şeful vestiarului"
08 oct. 2014 Iancu nu a primit banderola, dar a răspuns pe teren: a marcat primul gol al naţionalei de tineret în meciul amical cu Albania: România s-a impus cu 3-1. Reacţia jucătorului stelist
08 oct. 2014 Raluca-Ioana Olaru s-a calificat în semifinalele probei de dublu, la Linz
08 oct. 2014 Iancu nu a primit banderola, dar a răspuns pe teren: jucătorul Stelei a marcat primul gol al naţionalei de tineret în meciul amical cu Albania: România s-a impus cu 3-1
08 oct. 2014 Rafael Nadal, eliminat în turul doi la Shanghai
07 oct. 2014 Raluca-Ioana Olaru, în sferturile probei de dublu de la Linz
07 oct. 2014 Antrenorul echipei RCM UV Timişoara, suspendat opt luni pentru că a declarat că în rugbyul românesc există corupţie
07 oct. 2014 Ofertă tentantă din partea lui Oleg Tinkoff: "Dacă Froome, Contador, Nibali şi Quintana participă în 2015 la toate cele trei mari tururi, vor primi un milion de euro"
07 oct. 2014 Sergio Ramos a fost înlocuit cu Marc Bartra la naţionala Spaniei
07 oct. 2014 Ana Bogdan, eliminată în primul tur la Osaka
06 oct. 2014 Fostul pilot de Formula 1 Andrea De Cesaris a decedat în urma unui accident de motocicletă
06 oct. 2014 Fostul pilot de Formula 1 Andrea De Cesaris a decedat într-un accident de motocicletă
05 oct. 2014 Piovaccari a adus un punct echipei sale în ultimul minut de joc: Elbar - Levante, scor 3-3
05 oct. 2014 Aalborg pierde cu Brondby şi coboară pe locul 7 în Danemarca
05 oct. 2014 Dinamo Kiev a învins Şahtior-ul lui Lucescu şi cele două echipe au făcut rocada în clasament
05 oct. 2014 Muntari şi Honda aduc a treia victorie pentru echipa lui Inzaghi. AC Milan s-a impus cu 2-0 cu Chievo şi a urcat pe locul 4 în Serie A
05 oct. 2014 Juan Sebastian Veron, noul preşedinte al clubului Estudiantes La Plata
05 oct. 2014 Djokovic a câştigat turneul de la Beijing
05 oct. 2014 Cel mai spectaculos meci al etapei din Italia. Juventus Torino - AS Roma 3-2. "Bătrâna Doamnă" are punctaj maxim după 6 etape
05 oct. 2014 Kenyanul Michael Kipkorir Kipyego a câştigat Maratonul Internaţional Bucureşti
05 oct. 2014 Marius Avram va arbitra partida ASA Târgu Mureş - CFR Cluj
04 oct. 2014 Rayo Vallecano - FC Barcelona 0-2. Catalanii, fără gol primit în primele 7 etape din Spania
04 oct. 2014 Daniel Sturridge şi-a prelungit contractul cu Liverpool
04 oct. 2014 Gigi Mulţescu: "Am înscris cu şansă, dar am avut o atitudine bună"
04 oct. 2014 Doliu în fotbalul mondial. Fostul internaţional rus Fedor Şerenkov a decedat la vârsta de 55 de ani
04 oct. 2014 Lotul naţionalei under-19 a României pentru turneul de calificare la Euro-2015. Isac a convocat până la urmă un jucător de la Viitorul. Niciunul însă de la Steaua, Dinamo sau Rapid
04 oct. 2014 Novak Djokovici şi Tomas Berdych s-au calificat în finală la Beijing
03 oct. 2014 Lotul Finlandei pentru meciurile cu Grecia şi România
03 oct. 2014 Rafael Nadal, eliminat în sferturi de finală la Beijing
03 oct. 2014 Un fost internaţional austriac, condamnat la cinci ani de închisoare pentru trucare de meciuri
03 oct. 2014 Daniel Sturridge şi-a prelungit contractul cu Liverpool
03 oct. 2014 ŢSKA Moscova, sancţionată să joace trei meciuri cu porţile închise în cupele europene
03 oct. 2014 Fostul internaţional francez Jean-Jacques Marcel a decedat la 83 de ani
03 oct. 2014 VIDEO | Eric Bicfalvi a marcat pentru Volin Luţk în campionatul Ucrainei
03 oct. 2014 FC Braşov - CSMS Iaşi 2-0. Oaspeţii, fără victorie în campionat în acest sezon.
03 oct. 2014 Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru Volin Luţk în campionatul Ucrainei
03 oct. 2014 Adrian Szabo: "Sunt bucuros că aceste trei puncte au venit pe fondul unui joc bun"
02 oct. 2014 Câştigarea Cupei, unul dintre obiectivele lui Mulţescu: "Nu se pune problema să nu trecem de Rapid Suceava. Mai bine de atât nu puteam pica"
02 oct. 2014 Sauvadet a plecat de la Universitatea Cluj, deşi Ogăraru îl rechemase la prima echipă
02 oct. 2014 Tătăruşanu, titular în Dinamo Minsk - Fiorentina 0-3. Rezultatele şi clasamentele din Europa League
02 oct. 2014 Emil Săndoi: "Avem potenţialul să eliminăm FC Viitorul"
02 oct. 2014 Dina Moscova - Autobergamo Deva, scor 4-2, în turneul de calificare la UEFA Futsal Cup
02 oct. 2014 Ciclistul kazah Maxim Iglinski, depistat pozitiv cu eritropoietină
01 oct. 2014 O pugilistă din India a refuzat pe podium să primească medalia de bronz, după ce s-a considerat nedreptăţită de arbitrii
01 oct. 2014 Maria Şarapova s-a calificat în sferturile de finală ale China Open