2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2018 articole publicate pe Tribuna 27 in feb. 2021
28 feb. 2021 (FOTO) FC Hermannstadt, învinsă la Mediaș de Sepsi dintr-un penalti INVENTAT de ”centralul” Bîrsan
27 feb. 2021 ”Bătrâna Doamnă”, în Hora bucuriei, la Mediaș
25 feb. 2021 Gaz Metan și FC Hermannstadt joacă în weekend, la Mediaș
24 feb. 2021 A fost la Arsenal, acum e la Sibiu! Un medieșean la FC Hermannstadt
23 feb. 2021 David Mayoral, cel mai bun marcator al Sibiului
23 feb. 2021 Măgura, o repriză câștigată cu CSM București, dar eșec la o diferență de 6 goluri în final
22 feb. 2021 Buzbuchi n-a fost de ajuns... Campioana CFR, victorie la Mediaș!
20 feb. 2021 De la campioana Poloniei, la BC CSU. Sibiul completează locul rămas liber după plecarea lui Philmore
19 feb. 2021 (FOTO) FC Hermannstadt pierde la limită pe ”Ion Oblemenco”. Sibienii au ratat remiza în prelungiri!
17 feb. 2021 Echipa a doua a lui CSU, două victorii importante în cadrul turneului de la București al Ligii 1
15 feb. 2021 Mediașul se îndepărtează de play-off! Gazul, înfrângere la Botoșani pe un teren execrabil!
14 feb. 2021 FC Botoșani - Gaz Metan / Înapoi la campionat! Teja: ”Trebuie să ne trezim repede!”
14 feb. 2021 (FOTO) În sfârșit, VICTORIEEE! După 10 meciuri consecutive fără succes în Liga 1, FC Hermannstadt învinge liderul FCSB!
13 feb. 2021 FC Hermannstadt - FCSB / Sibiul, măcinat de absențe! ”Trebuie să arătăm că rezultatul din tur a fost un accident”
11 feb. 2021 BC CSU Sibiu - ”U” BT Cluj în sferturile de finală ale Cupei României
11 feb. 2021 Gaz Metan, eliminată din optimile Cupei României de o divizionară secundă! Surpriză? Da și nu prea...
10 feb. 2021 Multiplu campion al României cu CFR Cluj, la Viitorul Șelimbăr
08 feb. 2021 Un internațional sirian cotat la aproape un milion de euro, la FC Hermannstadt
08 feb. 2021 Galop de sănătate! ”Vulturii”, victorie lejeră cu ”lanterna” Athletic
08 feb. 2021 Jayce Johnson, 23 de recuperări și un indice al eficienței de 48! Patru recorduri stagionale, doborâte!
07 feb. 2021 CSO Voluntari – BC CSU Sibiu 82-84 / Keviiiiiiiiin Haaaaaaaaardy!
07 feb. 2021 Jo Santos, de la FC Hermannstadt, la Viitorul! ”La Sibiu atmosfera se deteriorase! Aveam multe restanțe de luat, dar nu puteam să îi reclam la FIFA”
07 feb. 2021 UTA Arad - FC Hermannstadt 1-1 / Mai câștigați și voi vreun meci? Gol anulat sibienilor de arbitrul Istvan Kovacs!
06 feb. 2021 UTA - FC Hermannstadt / Ciobotariu: ”N-am câștigat de 9 etape. Mergem la Arad după 3 puncte”
03 feb. 2021 FC Hermannstadt - Gaz Metan / Sibiul, cu apărarea decimată. Ciobotariu: ”Am rămas datori!”
03 feb. 2021 FC Hermannstadt - Gaz Metan 1-1 / Sibienii, fără victorie de 8 etape
02 feb. 2021 Isaiah Philmore lasă BC CSU pentru Telekom Baschets Bonn. ”Sibiul va fi mereu în inima mea”