Ovidiu BOICA, Tribuna

2001 articole publicate pe Tribuna 27 in mar. 2021
30 mar. 2021 Măgura, a doua victorie consecutivă în Liga Florilor
29 mar. 2021 (FOTO) SCM Craiova - BC CSU Sibiu 70-72 / La limită!
28 mar. 2021 ”Bobocii” încep să prindă aripi! FC Hermannstadt, victorie cu ”lanterna”! Ianis Gândilă, debut la 15 ani!
28 mar. 2021 Alex Pelici duce Mioveniul în play-off-ul Ligii 2 de pe locul 3. Începe lupta pentru promovare!
26 mar. 2021 (FOTO) Au stins Flacăra! Șelimbărul, succes cu scor de neprezentare cu echipa din Horezu
23 mar. 2021 EUGEN BEZA este noul antrenor al lui Hermannstadt!
23 mar. 2021 Beza, noul antrenor al echipei FC Hermannstadt: ”Mă simt dator față de acest club și de oraș”
23 mar. 2021 Radu Neguț, manager sportiv FC Hermannstadt: În 2021, au fost achitate 3 salarii ”angajaților mai vechi din club, (…) unele dintre ele restante”
19 mar. 2021 Unii cu ratările, alții cu golul! FC Hermannstadt, a patra înfrângere și un singur punct în ultimele 5 meciuri!
19 mar. 2021 Pleacă Ciobotariu de la Hermannstadt? ”Ridic mâna! Poate eu port ghinion. De ce să periclitez un club?” Bilanțul lui ”Ciobi”: o victorie, 5 remize, 6 înfrângeri!
18 mar. 2021 Trei din trei pentru ”vulturi”! Victorie și în derbiul cu Piteștiul
17 mar. 2021 Reggio Emilia a schimbat antrenorul cu o săptămână înaintea partidei cu BC CSU Sibiu din FIBA Europe Cup
16 mar. 2021 Sibienii, victorie (și) cu Focșaniul, la diferență de 17 puncte
16 mar. 2021 Gaz Metan, pe ultimul loc în clasamentul fair-play. FC Hermannstadt, cele mai multe ”galbene” încasate
14 mar. 2021 Sibianul Victor Cornea, primul român care obține un titlu în circuitul de tenis masculin ITF, în 2021
14 mar. 2021 ”Vulturii”, distracție cu Miercurea Ciuc. Sibienii, 34-1 în sfertul doi!!!
14 mar. 2021 "Reclamele sunt partea cea mai autentică a unui ziar"
13 mar. 2021 Remiză albă între FC Hermannstadt și FC Viitorul. Sibienii rămân pe loc retrogradabil
10 mar. 2021 Întăriri de la echipa mare pentru FC Hermannstadt 2. Zotincă: ”Nu mă pot declara decât mulțumit!”
08 mar. 2021 FC Inter, după modelul ”DDB”! Birț: ”Forța unei echipe este dată în mare măsură și de suporteri!”
08 mar. 2021 Se reia Liga 3! Șelimbărul reîncepe cursa pentru promovarea în eșalonul secund. Maxim: ”De-abia așteptăm primul meci oficial”
07 mar. 2021 Apărarea, bat-o vina! FC Hermannstadt pierde cu Astra, în deplasare, după ce a condus cu 1-0!
06 mar. 2021 BC CSU Sibiu, eliminată din sferturile Final Eight-ului Cupei României de gazdele de la ”U” BT Cluj, după prelungiri
04 mar. 2021 Sibienii, în căutarea primei victorii cu Astra
03 mar. 2021 Trei echipe din World Tour la startul Turului Ciclist al Sibiului. Bora e printre ele! Tratative cu Movistar