2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2002 articole publicate pe Tribuna 36 in apr. 2023
30 apr. 2023 (FOTO) Victorie cu recidivă! Sibianul Marco Pătru, pentru al doilea an consecutiv ”aur” la Cupa României
24 apr. 2023 (ACTUALIZARE) FC Hermannstadt, la al șaptelea meci consecutiv fără înfrângere! Sibienii îi fac punctele cadou antrenorului Măldărășanu și sărbătoritului zilei, Cristi Bărbuț
24 apr. 2023 Lecții de viață cu un fost campion de kickboxing și MMA! Adrian Mihai: ”Tinerii ar trebui să aibă trei priorități: familia, școala și sportul. În Europa, suntem în top la obezitatea infantilă”
24 apr. 2023 Surpriza surprizelor! Fără principalul marcator, CSU Sibiu bate la Voluntari în decisiv și se califică în semifinalele Ligii Naționale!!!
23 apr. 2023 Măldărășanu: ”Un meci pe care l-am controlat din punct de vedere tactic. Îmi felicit băieții, pentru că efortul a fost foarte mare”
23 apr. 2023 (FOTO) Cireașa de pe tort! Cadoul pentru ”Mister”, 3 puncte cu Argeșul. Daniel Paraschiv e nașul piteștenilor
23 apr. 2023 Din galop, în mers la trap. ”Călăreții roșii”, prima înfrângere în play-out după ce-și asiguraseră matematic menținerea în Liga 2
22 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt primește din nou vizita ”vulturilor violeți”, la două luni și jumătate de la meciul direct disputat pe ninsoare. ECHIPELE DE START!
22 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt o conduce cu 2-0 la pauză pe FC Argeș, pe ”Municipal”. Au marcat Vesel Limaj și Daniel Paraschiv
20 apr. 2023 CSU Sibiu ratează șansa de a se califica în semifinalele Ligii Naționale în fața propriilor fani, după un final interzis cardiacilor în meciul patru din seria cu CSO Voluntari
15 apr. 2023 A venit iepurașul! FC Hermannstadt obține al doilea succes consecutiv în deplasare, la Mioveni, în ajunul Paștilor! Daniel Paraschiv a semnat ambele goluri ale sibienilor
09 apr. 2023 Sibienii răstoarnă scorul după pauză pe ”Ilie Oană” și obține victoria cu Chindia! FC Hermannstadt urcă pe locul 4 în play-out
09 apr. 2023 Sibienii răstoarnă scorul după pauză pe ”Ilie Oană” și obțin victoria cu Chindia! FC Hermannstadt urcă pe locul 4 în play-out
08 apr. 2023 Claudiu Niculescu, după victoria cu Slatina: ”Știam că este un meci de șase puncte. Băieții au făcut un meci perfect”
08 apr. 2023 Victorii pe linie pentru oaspeți în cele 4 meciuri ale etapei a XVIII-a disputate sâmbătă, în Liga a IV-a. Liderul ACS Mediaș și-a luat revanșa pentru eliminarea din Cupa României
07 apr. 2023 BC CSU Sibiu, victorie pe Litoral în ultima etapă din Top 10. ”Galben-albaștrii” intră în play-off de pe locul 5 și o vor întâlni pe CSO Voluntari
06 apr. 2023 (FOTO) Una e să vrei, alta e să (și) poți! Hermannstadt se oprește în sferturile Cupei după a treia înfrângere consecutivă cu ”U” Cluj
05 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt, la 90 de minute de a doua prezență în semifinalele Cupei României. Sibienii au de luat o revanșă în fața echipei ”șepcilor roșii”
05 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) ”U” Cluj, în avantaj pe ”Municipal”. Hermannstadt are un sfert de oră să trimită meciul în prelungiri
05 apr. 2023 (ACTUALIZARE) FC Hermannstadt ratează calificarea în semifinalele Cupei României. Sibienii, învinși pentru a treia oară în acest sezon de ”U” Cluj, după ce au avut 1-0 la pauză
05 apr. 2023 Oficialii Șelimbărului explică de ce nu mai joacă la Sibiu în acest sezon: ”Prioritate are Hermannstadt!” Cum au picat variantele Cisnădie și Mediaș
05 apr. 2023 (FOTO) Seară de vis în Hermannstadt-ul din ”țara de dincolo de pădure”. Tineretul României și Germaniei au dat-o la pace pe noul ”Municipal” înaintea EURO *
05 apr. 2023 Săndoi, după remiza albă cu Germania U21: ”Cred că am fi putut să câștigăm!” Despre atmosfera de pe stadion: ”Magnifică!”
04 apr. 2023 Hermannstadt mai bate o dată la porțile semifinalelor Cupei. Sibienii se tem să nu pățească la fel ca în 2018, cu FCSB...
02 apr. 2023 Crying in the Rain! Două puncte pierdute în prelungiri de sibieni, cu FC Botoșani
02 apr. 2023 Sibienii pierd două puncte în prelungirile meciului cu FC Botoșani
01 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Marian Barbu arbitrează FC Hermannstadt - FC Botoșani, de la ora 17:00. Sibienii, în așteptarea primului succes cu Botoșaniul în actualul sezon! ECHIPELE DE START!
01 apr. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Gabi Iancu, la primul gol pentru Hertmannstadt. Sibienii conduc din minutul 70 pe FC Botoșani
01 apr. 2023 (ACTUALIZARE) Crying in the Rain! FC Hermannstadt pierde două puncte în prelungirile meciului cu FC Botoșani
01 apr. 2023 Victor Cornea ajunge în Top 100 mondial la dublu după victoria din turneul de la San Remo!