2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2000 articole publicate pe Tribuna 11 in sept. 2022
19 sept. 2022 FC Inter, victorie la scor (16-0) cu FC Tălmaciu. ACS Mediaș rămâne pe primul loc datorită golaverajului mai bun
17 sept. 2022 Baba o îngenunchează pe ”Bătrâna Doamnă”! Minunea se repetă! FC Hermannstadt, victorie la Arad în ultimele secunde!
13 sept. 2022 ”Dragonii” de la CSM CSR Sibiu, pe locul al III-lea în Campionatului Național de minirugbi
10 sept. 2022 ”Călăreții roșii” pierd viteză! Doar două puncte în ultimele 3 meciuri! Uniriștii lui Militaru au egalat în prelungiri, la Rm. Vâlcea
10 sept. 2022 Măldărășanu se așteaptă la surprize din partea nașului Nae Constantin: ”Așa mi-a transmis!”
10 sept. 2022 FC Hermannstadt câștigă cu Petrolul la ultima fază! Sibienii rămân singurii neînvinși în Superligă!
09 sept. 2022 Eugen Beza, antrenorul Șelimbărului, înaintea meciului cu Unirea Dej: ”Suntem datori față de etapa trecută. Acasă avem forță și va trebui să câștigăm cu orice preț”
06 sept. 2022 FC Hermannstadt, singura echipă neînvinsă din Superligă! Daniel Paraschiv, gol de 3 puncte în penultimul minut, la Pitești
05 sept. 2022 FC Hermannstadt câștigă la Pitești cu un gol marcat în penultimul minut! Daniel Paraschiv, noul golgeter al sibienilor, care rămân neînvinși în Superligă
04 sept. 2022 Primul pas cu Stîng(ă)ul! ”Călăreții roșii” pierd pe ”Tudor Vladimirescu”, la fel ca în sezonul trecut
01 sept. 2022 Singing in the Rain! Sibienii o răpun pe ”Știința” și sunt în imediata vecinătate a podiumului, în Superligă. FC Hermannstadt și liderul Farul, singurele neînvinse în actualul sezon!