Ovidiu BOICA, Tribuna

2004 articole publicate pe Tribuna 28 in iul. 2020
30 iul. 2020 Fiul lui Horea Rotaru a semnat cu BC CSU Sibiu. ”Un shooting guard de perspectivă, fost internațional U18”
29 iul. 2020 BC CSU Sibiu l-a transferat pe Christian Lutete. ”Mă bucur să avem tineri talentați și ambițioși în echipă”
29 iul. 2020 FC Hermannstadt, a patra victorie în ultimele 5 jocuri, 2-0 cu Viitorul! Albes și-a luat revanșa în fața lui Hagi. Anamaria Prodan, la ”oficială”
24 iul. 2020 (FOTO) A fost inaugurat terenul de baschet 3x3 ”Elemer Tordai”, lângă Sala ”Transilvania”
24 iul. 2020 Turul Ciclist al Sibiului / Bora Bora la 2000 de metri!
23 iul. 2020 (FOTO) Turul Ciclist al Sibiului / Un sibian duce tricoul roșu pe Transfăgărășan. Neamțul Holler, câștigătorul Prologului
21 iul. 2020 Două echipe din World Tour, la startul ediției aniversare a Turului Ciclist al Sibiului
19 iul. 2020 Marquis Addison, primul transfer al lui CSU
18 iul. 2020 Chris Cooper rămâne la CSU! ”Sper ca cel de-al cincilea sezon al meu la Sibiu să fie extraordinar și memorabil”
18 iul. 2020 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt - Sepsi 1-0 / Yazalde deschide scorul în minutul 5
18 iul. 2020 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt - Sepsi 1-1 / Covăsnenii egalează cu 10 minute înainte de pauză
18 iul. 2020 A treia remiză consecutivă între FC Hermannstadt și Sepsi
16 iul. 2020 Miodrag Belodedici i-a adus lui Viorel Hizo trofeul Cupei României. ”În '91, Burleanu ne-a tăiat drumul spre finală cu un gol în minutul 95!”
15 iul. 2020 Măgura a câștigat Cupa Mării Negre
11 iul. 2020 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt - FC Voluntari 1-0. Yazalde deschide scorul în minutul 33
11 iul. 2020 FC Hermannstadt, a treia victorie consecutivă în campionat
11 iul. 2020 FC Hermannstadt, a treia victorie consecutivă în campionat. Voluntariul, prima înfrângere în play-out
07 iul. 2020 Red Bull Romaniacs revine în octombrie! ”De fapt, România este mult mai frumoasă toamna!"
07 iul. 2020 Ruben Albes, după victoria cu Chindia: ”Cea mai importantă a fost schimbarea de mentalitate”
06 iul. 2020 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Chindia - FC Hermannstadt / Gol anulat pentru Tîrgoviște
06 iul. 2020 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Chindia - FC Hermannstadt 0-1 / Pires deschide scorul din penalti
06 iul. 2020 Chindia - FC Hermannstadt 0-1 / Norocul lui Albes! Sibienii, al doilea succes consecutiv în deplasare!
04 iul. 2020 (FOTO) Gaz Metan - Universitatea Craiova 1-2 / Muică, făcură oltenii bairam!
03 iul. 2020 Chindia - FC Hermannstadt / Albes: ”Vom salva echipa de la retrogradare”
02 iul. 2020 Danezul Nielsen rămâne până la finalul sezonului. De Moura, încă un an la Gaz Metan
02 iul. 2020 Un campion al României cu Viitorul, primul transfer al Gazului Metan în această vară
01 iul. 2020 Ruben Albes, după Poli Iași - Hermannstadt 2-3: ”Echipa s-a dedicat astăzi foarte mult. Arătăm ca o familie!”