2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2002 articole publicate pe Tribuna 25 in oct. 2022
31 oct. 2022 Marius Vecerdea, organizatorul Sibiu Open: ”Turneul promovează Sibiul ca fiind un oraș cu tradiție pe harta tenisului mondial”. Ediția 2022, cea mai titrată din punct de vedere a participanților
29 oct. 2022 Șelimbărul, condus de pe margine de ”secunzi” la meciul cu Ripensia. ”Principalul” Eugen Beza e în concediu medical!
23 oct. 2022 Geaba voință, dacă nema putirință! Șelimbărul pierde cu scor de nepreentare la Baia Mare. Mihai Iosif, debut cu dreptul în campionat, la Minaur
22 oct. 2022 Beza nu se simte amenințat: ”Presiune a fost și când am fost pe primul loc. Suntem bine din punctul meu de vedere”
22 oct. 2022 Alex Curtean recunoaște presiunea care există înaintea meciului cu Minaur: ”Știm că putem fi în play-off!”
22 oct. 2022 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Apără Letica! Care-și revine prima? FC ”U” Craiova 1948 - FC Hermannstadt, un meci între două echipe care n-au mai câștigat cam de multișor. Date statistice!
22 oct. 2022 (LIVETEXT FC ”U” CRAIOVA 1948 - FC HERMANNSTADT) 0-0 la pauză! Oroian a irosit cea mai mare ocazie a primei reprize!
22 oct. 2022 (LIVETEXT FC ”U” CRAIOVA 1948 - FC HERMANNSTADT) Daniel Paraschiv egalează și ajunge la cota șapte în clasamentul marcatorilor
22 oct. 2022 FC Hermannstadt, primul punct în Superligă după trei înfrângeri la rând. Daniel Paraschiv înscrie primul gol al sibienilor după o ”secetă” de... 405 minute!
19 oct. 2022 (FOTO) FC Hermannstadt, al patrulea eșec consecutiv! Băieții lui Rădoi și-au luat revanșa în fața sibienilor, în Cupă, la Mediaș
18 oct. 2022 (FOTO) ”Vulturii”, la înălțime! Al treilea succes consecutiv pentru BC CSU, care e pe podium
15 oct. 2022 Tătar salvează un punct în ultimele secunde. ”Călăreții roșii”, al patrulea 1-1 consecutiv acasă și doar două puncte în ultimele 3 etape!
14 oct. 2022 Măldărășanu, antrenorul cu 10 ani petrecuți la Rapid: ”A fost o perioadă extraordinară, dar este istorie. Ne dorim să câștigăm!”
14 oct. 2022 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) E derbi în SuperLigă! FC Hermannstadt și Rapid, față în față, în premieră. Fără victorie pentru cele două echipe în ultimele două etape! Echipele de start!
14 oct. 2022 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt și Rapid sunt la egalitate, la pauză. Sibienii încă n-au șutat pe spațiul porții lui Horațiu Moldovan
14 oct. 2022 (FOTO) FC Hermannstadt, la al treilea eșec consecutiv în Superligă. Rapidul s-a impus la Mediaș cu două goluri marcate în numai 3 minute. Indiferent de rezultate, sibienii vor fi pe loc de play-off și după această etapă
14 oct. 2022 Reîntâlnire Enache - Beza în CSC Șelimbăr - Slobozia. ”Ne leagă o prietenie, dar lucrurile vor sta diferit!”
12 oct. 2022 FC Hermannstadt și-a luat portar de 2 metri! E internațional croat, are 11 prezențe în Serie A, două titluri de campion național și nu e străin de... SuperLigă!
11 oct. 2022 (FOTO) ”Călăreții roșii” nu și-au regăsit Gloria de-altă dată! Echipa lui Beza a ratat șansa de a reveni pe primul loc în Liga 2
09 oct. 2022 Etapă cu 42 de goluri în Liga a IV-a. ACS Mediaș și FC Inter merg cap la cap. Peste o săptămână, marele derbi, pe Târnava Mare
08 oct. 2022 Au răsucit Briceag(u)-n rană! FC Hermannstadt, a doua înfrângere consecutivă în SuperLigă! Sibienii au jucat o jumătate de oră în superioritate numerică!
03 oct. 2022 11 sportivi de la PUMA, la Cupa Mondială de la Koper. Obiectivele sibienilor, un titlu de campion mondial și minim 3 medalii!
02 oct. 2022 Nu-i o tragedie! FC Hermannstadt, primul eșec în actualul sezon al SuperLigii! Sibienii, învinși de Sepsi, la Mediaș, după ce au condus până în minutul 75!
01 oct. 2022 (FOTO) ”Călăreții roșii” au împărțit punctele cu echipa lui Oprița. Șelimbărul n-a profitat de omul în plus avut în ultima jumătate de oră