2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2011 articole publicate pe Tribuna 30 in oct. 2021
31 oct. 2021 Beza își pune mari speranțe în meciul cu ”șepcile roșii”: ”Sunt convins că ne vom ridica la același nivel!”
31 oct. 2021 Măldărășanu, după victoria din ultimele secunde cu FC Brașov: ”Dumnezeu ne-a iubit încă o dată! Cred că echitabil era un egal!” Mai vrea un atacant și un mijlocaș central
30 oct. 2021 Când s-o-mpărțit norocu'... FC Hermannstadt câștigă din nou în prelungiri, la Brașov!
29 oct. 2021 Măldărășanu, înaintea meciului cu FC Brașov: ”Aștept o reacție din partea jucătorilor”
27 oct. 2021 Respect, Mino! ”Capul sus! ”Niponul lui Hermannstadt își cere scuze suporterilor pentru ratarea de la loteria penaltiurilor: ”Îmi pare rău!”
26 oct. 2021 Măldărășanul, după eliminarea FCH din Cupa României: ”Ulciorul nu merge de multe ori la apă!” Ce reproșuri are antrenorul...
25 oct. 2021 În sfârșit, victorieeeee! ”Vulturii”, primul succes în primele 5 etape, BC CSU - CSO Voluntari 86-83, chiar de ziua lui Mircea Vulc
23 oct. 2021 FC Hermannstadt câștigă în ultimele secunde derbiul județean cu CSC Șelimbăr. Vali Buhăcianu, salvatorul sibienilor, cu 3 goluri!
22 oct. 2021 FC Hermannstadt - CSC 1599 Șelimbăr / Măldărășanu: ”Nu mai avem voie să facem pași greșiți”
22 oct. 2021 Eugen Beza, înaintea derbiului județean din Liga 2 ”Am trăit momente speciale la Hermannstadt. Acum, sunt aici, la Șelimbăr, sunt foarte fericit!” Ce spune antrenorul despre salariile de la cele două cluburi!
18 oct. 2021 FC Hermannstadt, la a doua remiză consecutivă. Sibienii ratează șansa de a urca pe locul secund
17 oct. 2021 Pe cai mari! ”Cavalerii roșii” fac o nouă victimă. Concordia, la primul eșec!
17 oct. 2021 Eugen Beza: ”După meciul cu Petrolul am fost blamați. Poate că jucătorii și-au arătat acum adevărata valoare”
12 oct. 2021 Ce se întâmplă? ”Galben-albaștrii”, al treilea eșec consecutiv în debutul sezonului, după ce au condus cu 15 puncte în sfertul 4!!! Tamulis - 39 puncte - n-a fost de ajuns!
11 oct. 2021 Marius Vecerdea, directorul Sibiu Open: ”După 10 ani de efort susținut, pot spune că promovarea Sibiului printr-un eveniment sportiv internațional de calitate a fost pe deplin realizat la nivel foarte ridicat”
11 oct. 2021 FC Hermannstadt și Șelimbărul, la mijlocul clasamentului fair-play al Ligii 2
10 oct. 2021 LOVITURĂ GREA PENTRU FC HERMANNSTADT! Noul Consiliu Director, nerecunoscut de instanță! Un nou atac: ”Președintele, care nu e de fapt președinte, a făcut cererea de intrare în insolvență!” Plângeri penale pentru ”fals în acte și uz de fals”!!! Cei excluși rămân în club!
10 oct. 2021 Alexandru Luca, pariul clubului din Șelimbăr. ”S-a impus datorită talentului susținut de seriozitatea cu care se pregătește”
09 oct. 2021 Lovitură pentru clubul sibian din Liga 2! Noul Consiliu Director, nerecunoscut de instanță! Un nou atac: ”Președintele, care nu e de fapt președinte, a făcut cererea de intrare în insolvență!” Plângeri penale pentru ”fals în acte și uz de fals”!!! Cei excluși rămân în club!
07 oct. 2021 Drept la replică! Membrii excluși din AFC Hermannstadt consideră decizia ABUZIVĂ și își probează AFIRMAȚIILE cu DOVEZI! Au de primit peste DOUĂ MILIOANE de lei!
05 oct. 2021 Tragere la sorți cu noroc pentru sibieni! FC Hermannstadt va întâlni o echipă din Liga 3 în optimile Cupei României. Gaz Metan - Chindia, unul dintre cele patru dueluri între prim-divizionare
05 oct. 2021 Turul Ciclist al Sibiului 2022, între 2 și 6 iulie. Organizatorii așteaptă la start 6 echipe de World Tour! Transalpina, în traseul turului
04 oct. 2021 FCSB, Universitatea Craiova sau Gaz Metan, printre posibilii adversari ai echipei FC Hermannstadt în optimile Cupei României
03 oct. 2021 Petrolul - CSC Șelimbăr 3-0 / Eșec fără drept de apel! Trei goluri și patru bare pentru ploieșteni
02 oct. 2021 Măldărășanu: ”E ciudat când dai două goluri pe teren propriu, dar primești tot atâtea! Oboseala își spune cuvântul, am jucat 5 meciuri în 17 zile”
02 oct. 2021 Finală Kokkinakis - Travaglia la Sibiu Open. Victor Cornea s-a oprit în sferturi, la dublu
02 oct. 2021 Sibiu Open: Sibianul Victor Cornea joacă, astăzi, pentru un loc în semifinala de dublu. Majoritatea favoriților, în sferturi, la simplu
01 oct. 2021 Suporterii sar în ajutorul echipei FC Hermannstadt! Solicită firmelor sibiene să sprijine financiar clubul!
01 oct. 2021 Sibiu Open: Sibianul Victor Cornea joacă, astăzi, pentru un loc în finala de dublu. Majoritatea favoriților, în sferturi, la simplu
01 oct. 2021 FC Hermannstadt pierde primele puncte pe teren propriu după remiza cu Ripensia. Sibienii ratează șansa de a urca în fotoliul de lider