2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2011 articole publicate pe Tribuna 19 in dec. 2021
31 dec. 2021 (FOTO) Flaviu Stoica, ”părintele” baschetului sibian, alături de Mircea Vulc, Ghiță Giurgiu, Podvarcu și Aurel Preda, premiați de CSU la 50 de ani de la înființarea clubului
31 dec. 2021 BC CSU Sibiu, eliminată în sferturi din Cupa României după două înfrângeri cu deținătoarea trofeului! Fanii și-au pierdut răbdarea și cer demisia!
30 dec. 2021 BC CSU joacă, în această seară, cu calificarea pe masă în Final-Four-ul Cupei României. ”Părintele” baschetului sibian, Flaviu Stoica, și cinci componenți ai primei echipe a Olimpiei, în ”Transilvania”, la meci!
30 dec. 2021 Sportivii CS ROKAN Sibiu încheie anul cu rezultate bune la Cupa Europeană și în Cupa României
28 dec. 2021 ”Vulturii”, înfrângere la o diferență de 10 puncte în primul meci din sferturile Cupei României pe terenul deținătoarei trofeului. Calificarea se decide în ”Transilvania”
27 dec. 2021 Părintele Necula, în podcastul lui Mihai Morar, ”Colind pentru România”: ”Naționala trebuie să umble prin țară. Ălora le sunt datori, moftangiii ăștia care zic că nu vin la națională”
27 dec. 2021 BC CSU Sibiu, înfrângere la o diferență de 10 puncte în prima manșă a sferturilor Cupei României de deținătoarea trofeului
22 dec. 2021 Mediașul ia tot! Atleta Iulia Mărginean și culturistul Marcel Manea, sportivii sibieni ai anului 2021
19 dec. 2021 Hai vino, Moșule! Crăciun cu zâmbete pe buze, dar și cu frunți încruntate la CSU...
15 dec. 2021 Gaz Metan, a doua înfrângere consecutivă în Liga 1. Medieșenii au protestat în debutul meciului de la Botoșani
14 dec. 2021 Măgura, pentru a treia oară în ultimii 4 ani în grupele Ligii Europene. Cisnădia, în căutarea primei victorii în această fază a competiției continentale. Tragere la sorți cu ghinion!
13 dec. 2021 Alex Weber: ”2021 a fost un an foarte bun pentru Măgura, din toate punctele de vedere”
11 dec. 2021 Hoyo, debut cu stângul pe banca ”vulturilor”. Rapidul pune capăt seriei pozitive a sibienilor
07 dec. 2021 Încă un american la BC CSU Sibiu. Padgett a jucat anul acesta în FIBA Europe Cup
07 dec. 2021 ”Judo fără bariere”. Șase podiumuri pentru sibienii de la Miado's
05 dec. 2021 Fără emoții! ”Vulturii”, la a treia victorie. BC CSU Sibiu a câștigat la o diferență de peste 20 de puncte cu ”lanterna” CSM Galați
04 dec. 2021 Șelimbărul, doar remiză la ultima reprezentație din an
04 dec. 2021 Beza trage linie după primele 16 meciuri ale Șelimbărului în Liga 2: ”Trebuie să fim sinceri și să ne mulțumim cu cele 23 de puncte”
03 dec. 2021 Fără sare și Piper! FC Hermannstadt, doar 0-0 pe sinteticul din Chiajna, deși a avut om în plus pe teren o repriză întreagă!