2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2018 articole publicate pe Tribuna 28 in feb. 2023
28 feb. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt primește vizita echipei ”șepcilor roșii”. Sibienii, (încă) în așteptarea primei victorii din 2023. Deschidere de scor pe ”Municipal”
28 feb. 2023 (ACTUALIZARE) FC Hermannstadt ajunge la 6 meciuri fără victorie. Sibienii pierd pe ”Municipal” cu ”U” Cluj după ce au avut gol anulat de VAR și un penalti ratat
27 feb. 2023 Măldărășanu acuză erori de arbitraj la ambele goluri ale lui Sepsi în înfrângerea din weekend. ”Pe românește, Aganovic a fost șmecher!”
26 feb. 2023 Măldărășanu, extrem de supărat la finalul jocului cu Sepsi: ”E al treilea meci în care avem superioritate dar plecăm fără niciun punct”. Tunurile pe defensivă...
26 feb. 2023 Junioarele de la CSȘ Sibiu, la turneul final. ”Fetele sunt hotărâte să arate că progresul din ultimul an nu e deloc întâmplător”
25 feb. 2023 Înfrângere fără drept de apel pentru ”călăreții roșii” în primul meci oficial din noul an. Francezul Gele, la primul gol pentru Șelimbăr
25 feb. 2023 FC Hermannstadt rămâne fără victorie în 2023! Sibienii, înfrângere la Sf. Gheorghe deși au avut om în plus pe teren în ultimul sfert de oră!
21 feb. 2023 Liderul Ligii a IV-a Sibiu a transferat o echipă întreagă. Fostul ”călăreț roșu” Cîrstean și un portar vicecampion european la minifotbal, printre cei care au semnat cu ACS Mediaș 2022
20 feb. 2023 (FOTO) Sibianca Tabita Teușan, campioană națională de tineret. Obiectivul: Olimpiada de vară de la Paris!
19 feb. 2023 Secetă în plină iarnă și plecăciuni în fața ”Bătrânei Doamne”! Cinci meciuri fără succes și doar un gol din penalti pentru Hermannstadt!
19 feb. 2023 Antoche, după remiza lui Hermannstadt cu UTA: ”Până la urmă, îi ținem pe arădeni sub noi în clasament”
16 feb. 2023 (FOTO) Hai la vot! ”Municipalul” sibian, în cursă pentru stadionul anului! Doar opt arene din Europa desemnate pentru acest titlu, dar 13 (numai) din China! Votul se închide pe 14 martie
15 feb. 2023 Șelimbărul și-a mai luat un atacant în ultima zi de mercato pentru că are două vârfuri accidentate. A mai lucrat cu Claudiu Niculescu și are în palmares două promovări în Superligă
15 feb. 2023 Cătălin Căbuz, transfer important în ultima zi de mercato. Portarul sibian, la campioana CFR Cluj
13 feb. 2023 FC Hermannstadt a transferat un fost golgeter al României. Are în palmares patru titluri naționale cu FCSB și echipa lui Gică Hagi
13 feb. 2023 A scăpat de naș, dar dă de nașul...nașului. Măldărășanu, înaintea meciului cu Petrolul: ”Trebuie să atacăm mai mult!”
13 feb. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt primește două goluri în prima repriză și Petrolul conduce cu 2-0 la pauză
13 feb. 2023 FC Hermannstadt rămâne fără victorie în 2023 după înfrângerea cu Petrolul și coboară pe loc de baraj! La Ploiești, sibienii au avut o jumătate de oră un om în plus pe teren
12 feb. 2023 Reacția lui Dani Coman la adresa comisiei din FRF care a depunctat-o pe Hermannstadt, la aflarea deciziei de la TAS: ”Ar trebui să primeze criteriul sportiv”
12 feb. 2023 ”Călăreții roșii” se mută pe ”Municipal”. Dinamo, primul adversar. Ce amintiri neplăcute au ”câinii” de la ultimul meci disputat la Sibiu...
11 feb. 2023 Măldărășanu după decizia de la TAS: ”A fost prima noapte în care n-am dormit... ”A trebuit să ni se taie craca de sub picioare, dar vom avea aripi!”
10 feb. 2023 Ce lovitură! FC Inter l-a transferat pe Daniel Tătar. ”E liderul de care aveam atâta nevoie!”
06 feb. 2023 (FOTO) BC CSU Sibiu, victorie la +20 în ultimul meci din faza I a Ligii Naționale. ”Vulturii” joacă în Top 10 cu Oradea, Timișoara, Voluntari, Dinamo și ABC Athletic
06 feb. 2023 Călin Moldovan sună adunarea la FC Inter. Atacant de 1,85 metri, de la un lider din Liga 3, primul transfer al iernii!
04 feb. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt revine pe propriul teren pentru meciul cu vecina de clasament FC Argeș
04 feb. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Daniel Paraschiv egalează dintr-un penalti dat cu VAR, în prelungirile primei reprize
04 feb. 2023 FC Hermannstadt și FC Argeș își împart punctele, pe un ”Municipal” alb. Sibienii au 25 de puncte și sunt acum pe locul 12