2014
2013

Ovidiu BOICA, Tribuna

2011 articole publicate pe Tribuna 36 in dec. 2023
30 dec. 2023 (FOTO) CSU Sibiu pierde ultimul meci din an, pe Litoral, cu echipa lui Dan Fleșeriu. Final interzis cardiacilor, decis de deciziile neinspirate ale lui Threatt
29 dec. 2023 Medieșeanca Andreea Dragoman, premiată de Crăciun în cadrul galei laureaților Federației Române de Tenis de Masă
27 dec. 2023 FC Hermannstadt, pe locul 5 în Superligă la capitolul vânzărilor de jucători. Aproape 1,5 milioane profit făcut de sibieni
24 dec. 2023 ”Vulturii” și-au făcut fanii fericiți înaintea sărbătorilor de iarnă. Victorie cu Piteștiul, în ”Transilvania”, cadou de Crăciun
21 dec. 2023 FC Hermannstadt încheie anul cu încă o remiză și e în afara play-off-ului
20 dec. 2023 Radiografia unui sezon (aproape) perfect (3): Trei victorii consecutive la limită și două remize, una în derbiul cu Corvinul, pe final de an pentru ”călăreții roșii”. Șelimbărul pășește în 2024 de pe primul loc în Liga 2
19 dec. 2023 FC Hermannstadt, sprijin pentru un jucător al liderulului Ligii a IV-a Sibiu. ”Suntem alături de tine, Bozdo!”
19 dec. 2023 Radiografia unui sezon (aproape) perfect (2): Primele puncte pierdute de ”călăreții roșii”, la Slatina. Prima din cele trei deplasări consecutive ale Șelimbărului încheiate cu scor alb
18 dec. 2023 Radriografia unul sezon (aproape) perfect! ”Călăreții roșii” erau văzuți mai degrabă la retrogradare, dar încheie anul în fotoliul de lider (1)
17 dec. 2023 ”Vulturii”, victorie cu emoții la Craiova. Ultimii sosiți la Sibiu, cei mai buni marcatori ai lui CSU
17 dec. 2023 ”Știam încă din vară că vom fi puternici. Am mizat pe jucători cu foame de performanță!” Ce spune Stănilă, directorul CSC Șelimbăr, despre clasarea pe primul loc la finalul anului, viitoarele transferuri, colaborarea cu Hermannstadt și posibilitatea de a se promova din sezonul viitor...
16 dec. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) FC Hermannstadt, deplasare pe terenul liderului FCSB fără Baba Alhassan și Daniel Paraschiv. Murgia și Fonseca sunt titulari pe ”Arena Națională”. De la ”roș-albaștri” lipsește Compagno
16 dec. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Medieșeanul Darius Olaru, ”dublă” spectaculoasă în poarta lui Hermannstadt, în prima repriză
16 dec. 2023 (ACTUALIZARE) FC Hermannnstadt pierde cu scor de neprezentare pe ”Arena Națională” în fața liderului Superligii, FCSB. Medieșeanul Darius Olaru ne-a dat două goluri
16 dec. 2023 Măldărășanu, discurs dur: ”Cel mai slab joc al nostru de la promovare! Prima repriză, execrabilă! Dacă puteam face 11 schimbări la pauză, 11 făceam...”
15 dec. 2023 Măldărășanu îi liniștește pe suporteri: ”Sunt aici, mă simt bine, mă simt respectat, am o muncă de făcut, dau totul ca să ne-atingem obiectivele”
15 dec. 2023 Sibienii țintesc victoria pe ”Arena Națională”, cu FCSB: ”Mergem cu gândul să câștigăm! Mereu au fost meciuri echilibrate”
15 dec. 2023 FC Hermannstadt: Cu FCSB, revin Mino Sota și Cristi Neguț. Baba Alhassan nu va juca, fiind ”indisponibil... mental”! Paraschiv e incert
13 dec. 2023 Transferurile lui Dorin Rotariu, Radaslavescu sau Cristi Ganea la FC Hermannstadt mai așteaptă puțin! Sibienii au interdicție la transferuri, dar situația se va remedia zilele următoare
13 dec. 2023 Daniel Paraschiv, următorul plecat de la Hermannstadt? Unde ar putea ajunge atacantul și care este ”prețul corect”, în viziunea sibienilor...
11 dec. 2023 Măldărășanu, după victoria lui Hermannstadt cu Universitatea Craiova: ”Îi felicit pe băieți pentru atitudine și inteligență”
11 dec. 2023 Baba Alhassan ar putea juca cu FCSB chiar dacă se transferă la ”roș-albaștri”. ”Mă bazez pe el până când va pleca!”
10 dec. 2023 (FOTO) Unii cu... ”Știința” golului, alții cu ocaziile! Oltenii l-au făcut mare pe Căbuz. Gabi Iancu și Oroian, marcatori în victoria contra Universității Craiova. Hermannstadt se întoarce pe loc de play-off
09 dec. 2023 Doliu în familia ”galben-albaștrilor”! A murit fondatorul echipei CSU Sibiu, Flaviu Stoica. ”Drum lin către stele. Vei rămâne mereu în sufletele noastre, iar terenul de baschet va fi mereu locul unde amintirea ta va trăi în fiecare aruncare la coș”.
09 dec. 2023 (FOTO) Primăria i-a premiat pe cei mai buni sportivi și antrenori sibieni în 2021 și 2022. Tenismenul Victor Cornea și culturistul Robert Frățilă, printre laureați
09 dec. 2023 BC CSU Sibiu transferă (de la) Rapid. Americanul Jay Threatt îi ia australianului Kyle Adnam numărul de pe tricoul galben-albastru
09 dec. 2023 Măldărășanu, înaintea duelului cu ”leii” din Bănie, de pe ”Municipal”: ”Craiova pare cea mai în formă echipă”. Fără Mino Sota și Neguț!
07 dec. 2023 ”Leii” s-au pus stăpâni pe teritoriul ”vulturilor”. Oradea și-a luat revanșa în ”Transilvania”. La CSU a debutat Loving
07 dec. 2023 FC Hermannstadt se califică în sferturile Cupei României după victoria din prelungirile meciului de la Târgoviște!!! Sibienii profită de remiza dintre Petrolul și Sepsi OSK
07 dec. 2023 Momentul revanșei! FC Hermannstadt o reîntâlnește pe ”U” Cluj în sferturile Cupei României. Posibilă semifinală cu Universitatea Craiova sau Oțelul
06 dec. 2023 De doi bani speranțe... Care sunt condițiile pentru ca Hermannstadt să se califice în sferturile Cupei României. Sibienii joacă joi, la Târgoviște
02 dec. 2023 (ÎN CURS DE ACTUALIZARE) Surprize în primul ”unsprezece” al lui Hermannstadt la meciul cu ”Bătrâna Doamnă”, de la Oradea
02 dec. 2023 (ACTUALIZARE) FC Hermannstadt, prima înfrângere după 4 luni. Sibienii au cedat cu 2-0 în fața ”Bătrânei Doamne”