Alexandru Stanila, Pro Sport

130 articole publicate pe Pro Sport 203 in mar. 2019
31 mar. 2019 Problemele nu se opresc pentru Mauro Icardi. Argentinianul, lăsat din nou în afara lotului: "Nu cred că ne poate ajuta momentan"
31 mar. 2019 Dezamăgire şi laude! Ce au spus Falub şi Bergodi după Chiajna - Voluntari 1-2
31 mar. 2019 Lionel Messi a numit cei mai buni jucători din lume. Surpriză! Ronaldo nu este în top, dar argentinianul i-a oferit un loc special: "Mi-e dor de Cristiano în Spania!"
31 mar. 2019 Huddersfield, prima echipă retrogradată matematic din Premier League. Cine o poate urma în Championship
31 mar. 2019 Laurenţiu Reghecampf, la a treia victorie consecutivă în Emirate! Românul a scos-o pe Al Wasl din zona periculoasă a clasamentului
30 mar. 2019 Luare de poziţie importantă după incidentele rasiste de la meciul Muntenegru - Anglia. Harry Kane ameninţă cu scoaterea echipei de pe teren: "Îi voi susţine 100%"
29 mar. 2019 România U18 va disputa două jocuri amicale contra Slovaciei. Jucători de la Juventus şi Inter, printre convocaţii lui Laurenţiu Roşu
28 mar. 2019 Tim Cahill şi-a anunţat retragerea din fotbal VIDEO | Golul de la Campionatul Mondial pentru care a rămas în memoria fanilor
28 mar. 2019 Un manager din Premier League le-a blocat accesul la internet jucătorilor pentru a nu se juca: "Este acelaşi lucru cu depedenţa de alcool sau droguri!"
28 mar. 2019 Cupa Hagi Danone, ajunsă la a zecea ediţie, debutează pe 30 martie. În ce oraşe se joacă turneul la care au strălucit Ianis Hagi, Dennis Man şi Florinel Coman
28 mar. 2019 Un manager din Premier League le-a blocat accesul la internet fotbaliştilor pentru a nu se juca: "Este acelaşi lucru cu depedenţa de alcool sau droguri!"
28 mar. 2019 Gonzalo Higuain s-a retras din naţionala Argentinei: "Spre bucuria multora, drumul meu s-a încheiat". Pe cine acuză "Pipita"
28 mar. 2019 Juventus îşi betonează apărarea! OFICIAL | Un jucător important şi-a prelungit contractul până în 2023
27 mar. 2019 Repaus pentru Bianca Andreescu, după parcursul extraordinar de la Indian Wells şi Miami. Anunţul făcut de WTA
27 mar. 2019 Monica Niculescu, capăt de drum la turneul de dublu de la Miami. Înfrângere dramatică pentru cuplul româno-american în sferturile de finală
24 mar. 2019 Arbitru debutant în preliminarii, delegat la România - Insulele Feroe. Cine va împărţi dreptatea la meciul de la Cluj-Napoca
24 mar. 2019 Trei ani de la dispariţia lui Johan Cruyff. VIDEO | Cum l-a comemorat Barcelona pe fostul mare jucător şi antrenor olandez
24 mar. 2019 Primul gol pe noul stadion al lui Tottenham, o bijuterie! VIDEO | Când vor debuta elevii lui Pochettino pe arena de un miliard de lire sterline
24 mar. 2019 Consum "alarmant" de cocaină pe Wembley, la Anglia - Cehia. Urme ale drogului, în jumătate dintre toaletele arenei
24 mar. 2019 Zinedine Zidane, lecţie pentru fotbaliştii săi: "Când eram jucător, nu eram idiot să merg în baruri, beam doar apă şi făceam exerciţii"
24 mar. 2019 Ungaria, victorie de răsunet contra vicecampioanei mondiale! Croaţia, cu Modric şi Rakitic pe teren, de nerecunoscut | VIDEO
23 mar. 2019 România U19 a ratat calificarea la Campionatul European! Remiză pentru elevii lui Oprescu în al doilea meci de la Turul de Elită
23 mar. 2019 Christian Panucci, demis de la naţionala Albaniei după doar un meci în preliminariile EURO 2020. Eşecul cu Turcia i-a fost fatal
22 mar. 2019 Bianca Andreescu, de neoprit! A noua victorie consecutivă şi calificare în turul trei la Miami pentru jucătoarea de origine română
21 mar. 2019 Cristiano Ronaldo a scăpat de suspendare! Amenda primită de starul portughez după gestul obscen din meciul cu Atletico
21 mar. 2019 S-au pus în vânzare biletele pentru Campionatul European U21. Cât costă să vezi la lucru echipa de tineret a României
19 mar. 2019 Lotul Insulelor Feroe pentru meciul cu România. Fostul dinamovist Bartalsstovu, printre convocaţii lui Lars Olsen
19 mar. 2019 Debut dificil pentru Marius Copil, la turneul de la Miami. Arădeanul, fără victorie în faţa viitorului adversar
19 mar. 2019 Didier Deschamps a anunţat cât vrea să mai rămână pe banca Franţei: "Nu m-ar deranja să se întâmple asta"
19 mar. 2019 Kyros Vassaras, vizită în cantonamentul naţionalei de la Mogoşoaia. Ce le-a explicat preşedintele CCA elevilor lui Contra
18 mar. 2019 Una caldă, alta rece! Adi Petre merge cu Esbjerg în play-off, dar ratează meciurile României U21. EXCLUSIV | Prima reacţie a atacantului român
18 mar. 2019 Cristiano Ronaldo, pus sub acuzare pentru comportament nesportiv în meciul cu Atletico Madrid
18 mar. 2019 LIVE TEXT, de la ora 18:00 | Concordia Chiajna - FC Hermannstadt. Ilfovenii pot scăpa de ultimul loc
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia Chiajna - FC Hermannstadt, azi, de la ora 18:00. Ilfovenii pot scăpa de ultimul loc. Ce anunţă Vasile Miriuţă
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani, azi, de la 20:30. Moldovenii anunţă clar: "Mergem să câştigăm!"
18 mar. 2019 Ovidiu Haţegan, delegat la un meci important din preliminariile EURO 2020
18 mar. 2019 Foştii internaţionali sunt invitaţi de FRF la meciul România - Insulele Feroe, de la Cluj-Napoca
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia - Hermannstadt, de la 18:00. Ilfovenii pot scăpa de ultimul loc! Echipele de start
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia - Hermannstadt se joacă ACUM! Ilfovenii pot scăpa de ultimul loc
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia - Hermannstadt se joacă ACUM! Gol în minutul 4
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia - Hermannstadt se joacă ACUM! Se înscrie la foc automat şi e abia minutul 20
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia şi Hermannstadt au făcut spectacol în prima repriză. Au marcat 4 goluri în 20 de minute
18 mar. 2019 LIVE TEXT | Concordia şi Hermannstadt fac spectacol! Au marcat 4 goluri în 20 de minute
18 mar. 2019 Concordia - Hermannstadt 2-2. Golurile au fost marcate în primele 20 de minute
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani se joacă ACUM
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani se joacă ACUM! Ilfovenii sunt neînvinşi de patru etape
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani se joacă ACUM! S-a deschis scorul
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani. Bergodi face minuni!
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani se joacă ACUM. Bergodi face minuni!
18 mar. 2019 LIVE TEXT | FC Voluntari - FC Botoşani se joacă ACUM. S-a înscris de două ori
18 mar. 2019 FC Voluntari - FC Botoşani, 2-1. Tudorie a marcat golul victoriei în minutul 89!
16 mar. 2019 Alexandru Mitriţă, elogiat de căpitanul şi antrenorul lui New York City: "E incredibil ce face puştiul cu mingea. Fanii îl vor adora, cu siguranţă"
15 mar. 2019 OFICIAL | FC Sevilla a rămas fără antrenor, după umilinţa de la Praga. Cine va asigura interimatul
15 mar. 2019 Umilinţă după umilinţă pentru fanii lui Schalke! Cu ce avion au fost nevoiţi să se întoarcă acasă după 0-7 cu Manchester City
15 mar. 2019 Intrate în dizgraţia lui Solari, două vedete de la Real Madrid sunt gata să revină sub comanda lui Zidane: "Sunt pregătiţi să joace"
15 mar. 2019 Pas greşit pentru echipa lui Marius Şumudică în Arabia Saudită. Budescu a revenit mai rapid decât s-a preconizat
14 mar. 2019 Jurgen Klopp, explozie de bucurie după victoria cu Bayern: "Liverpool revine în peisajul fotbalului mondial. Merităm recunoaştere şi atenţie!". Ce spune despre accidentarea lui Henderson
14 mar. 2019 Messi nu l-a uitat pe Ronaldo. Ce a spus argentinianul despre performanţa lui CR7 şi cu cine vrea să joace Barcelona în "sferturile" Ligii
14 mar. 2019 Alex Paşcanu, ca Virgil van Dijk! VIDEO | Jucătorul lui Leicester a înscris în poarta lui Bayern
14 mar. 2019 Messi, maşinăria de recorduri! Ce performanţă a reuşit argentinianul în meciul cu Lyon
14 mar. 2019 Modificare importantă în tenis, din 2020. Rafael Nadal a criticat dur decizia ATP: "Uneori pare că este vorba doar de afaceri"
13 mar. 2019 Suedia a anunţat lotul convocat pentru meciul cu România. Jucători de la Manchester United, AS Roma şi RB Leipzig
13 mar. 2019 LIVE BLOG, de la ora 22:00 | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon sunt meciurile serii din returul optimilor Ligii Campionilor. Echipele de start. Incidente grave în Barcelona, poliţia e în stare de alertă
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Luptă aprigă pentru ultimele două locuri în sferturile Ligii Campionilor
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Henderson părăseşte terenul după 13 minute. Messi dă primele emoţii lui Lyon
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Mane deschide scorul după o gafă imensă a lui Neuer. Messi înscrie cu o "scăriţă".
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Mane deschide scorul după o gafă imensă a lui Neuer. Coutinho măreşte avantajul catalanilor
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Matip înscrie în proprie poartă. Coutinho măreşte avantajul catalanilor
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Virgil van Dijk îi aduce pe cormorani aproape de "sferturi". Lyon revine în meci
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Sadio Mane aduce liniştea pentru "cormorani". Messi, imperial pe Camp Nou
13 mar. 2019 LIVE BLOG | Bayern Munchen - Liverpool şi Barcelona - Lyon se joacă ACUM. Sadio Mane îi duce pe "cormorani" în sferturile Ligii Campionilor. Messi, imperial pe Camp Nou
13 mar. 2019 "Finala" din optimi, decisă de Mane şi Van Dijk, Barcelona a dat recital cu Lyon. Ştim toate echipele calificate sferturile de finală ale Ligii Campionilor! Când are loc tragerea la sorţi
12 mar. 2019 Ovidiu Haţegan, delegat la un meci important din optimile Europa League
12 mar. 2019 Naomi Osaka merge ceas la Indian Wells. Cum mai poate recăpăta Simona Halep primul loc mondial
12 mar. 2019 S-au pus în vânzare biletele pentru duelul Franţa - România, din semifinalele Fed Cup. Câte tichete au primit românii
11 mar. 2019 Ronnie O'Sullivan, performanţă uluitoare în snooker! "The Rocket" a ajuns la 1000 de break-uri de peste 100 de puncte. VIDEO | Cum l-a felicitat Eden Hazard
11 mar. 2019 Un român, delegat de UEFA la meciul Bayern Munchen - Liverpool, din Liga Campionilor
10 mar. 2019 Liverpool rămâne în coasta lui Manchester City şi egalează un record vechi de 31 de ani. VIDEO | Gol direct din corner încasat de Alisson
09 mar. 2019 VIDEO | Nicolae Stanciu, o nouă pasă decisivă în Arabia Saudită. Al Ahli, aproape de echipa lui Şumudică
09 mar. 2019 Lăsat pe dinafară de Contra, Bogdan Vătăjelu impresionează la Jablonec. VIDEO | Un nou gol în Cehia pentru fostul jucător al Craiovei
09 mar. 2019 FRF a anunţat lotul României U19 pentru Turul de Elită. Un jucător de la Real Madrid, printre convocaţi
09 mar. 2019 FRF a anunţat lotul României U17 pentru Turul de Elită. Doi jucători de la Juventus Torino şi cinci de la Viitorul, printre convocaţi
09 mar. 2019 Românii fac legea în Rusia! VIDEO | După golul de senzaţie a lui Bicfalvi, a înscris şi Paul Anton. Cum a marcat
09 mar. 2019 Primul eşec al sezonului pentru Olăroiu, în China! Echipa lui Oscar şi Hulk, prea puternică pentru Jiangsu Suning
09 mar. 2019 Debut inspirat pentru Costel Gâlcă la noua echipă! Cât s-a terminat primul meci pe care românul l-a condus de pe banca lui Velje
06 mar. 2019 OFICIAL | Serge Gnabry şi-a prelungit contractul cu Bayern Munchen până în 2023
05 mar. 2019 Patronii lui Manchester City ar putea cumpăra o echipă de fotbal din India
05 mar. 2019 FRF a anunţat unde şi când se joacă meciurile amicale ale României U21 cu Spania şi Danemarca
05 mar. 2019 LPF a anunţat echipa etapei 26. Hagi, cel mai bun antrenor. Câţi jucători dau FCSB şi CFR
04 mar. 2019 Victorie cu emoţii pentru Juventus în derby-ul cu Napoli. Torinezii, tot mai aproape de un nou "Scudetto"
04 mar. 2019 Liviu Antal a înscris pentru Zalgiris în prima etapă din 2019. Brănescu, debut la formaţia din Lituania
04 mar. 2019 Andrea Pirlo intră în antrenorat! "Magicianul" se află în pole-position pentru a prelua o echipă din Italia
01 mar. 2019 Chiricheş vs. Cristiano Ronaldo. Românul ar putea fi titular pentru Napoli în derby-ul cu Juventus