781 articole publicate pe Mediafax 68 in sept. 2015
19 sept. 2015 CFR Cluj - Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I
19 sept. 2015 Victor Hănescu s-a calificat în finala turneului de la Banja Luka
19 sept. 2015 Rezultate din Liga I
19 sept. 2015 Irlanda a învins Canada cu scorul de 50-7, în grupa D a CM de rugby, din care face parte şi România
19 sept. 2015 FC Steaua i-a dăruit lui Laurenţiu Reghecampf, de ziua acestuia, un tricou de joc personalizat
18 sept. 2015 Rezultate din Liga I
18 sept. 2015 Programul etapei a XIII-a din Liga I, modificat la solicitarea FRF, după discuţii cu staful naţionalei
18 sept. 2015 Federaţia ungară, sancţionată de UEFA după meciul cu România
18 sept. 2015 UEFA donează 2 milioane de euro pentru copiii refugiaţilor
17 sept. 2015 Gigi Becali spune că Gheorghe Popescu se va implica în conducerea FC Steaua
17 sept. 2015 Meciul România - Finlanda, din preliminariile Euro-2016, se va disputa cu porţile închise. FRF, amendată cu 110.000 de euro
17 sept. 2015 Olăroiu, după calificarea în semifinalele LC Asiei: Cel mai important este să nu ne oprim
17 sept. 2015 Iker Casillas a egalat recordul lui Xavi Hernandez - 151 de meciuri jucate în Liga Campionilor
14 sept. 2015 Rezultate din Liga I şi clasamentul competiţiei
14 sept. 2015 Dinamo învinsă de CFR Cluj, scor 0-2, în Liga I
14 sept. 2015 FC Viitorul a învins FC Voluntari, scor 3-0, în Liga I
13 sept. 2015 Sebastien Ogier a câştigat CM de raliuri pentru a treia oară - VIDEO
13 sept. 2015 Ana Bogdan a câştigat turneul ITF de la Sofia
13 sept. 2015 Halep o felicită pe Pennetta: Meriţi să fii campioană la US Open
13 sept. 2015 Floyd Mayweather l-a învins pe Andre Berto şi şi-a încheiat cariera cu un bilanţ de 49-0
13 sept. 2015 Flavia Pennetta se va retrage din activitate la finalul acestui an
12 sept. 2015 Ana Bogdan s-a calificat în finala turneului de la Sofia
12 sept. 2015 ASA Târgu Mureş - Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în Liga I
12 sept. 2015 Perechea Hănescu/Ungur, în finala de dublu la Alphen aan den Rijn
12 sept. 2015 Nadia Comăneci despre Simona Halep: "Regina tenisului" - FOTO
12 sept. 2015 Nicolae Dică: Simona Halep este o campioană, o muncitoare şi face cinste României
12 sept. 2015 Cristiano Ronaldo a înscris de cinci ori, într-un meci din campionatul Spaniei - VIDEO
12 sept. 2015 Cosmin Petre Gîrleanu, medaliat cu aur la CM de box pentru juniori
12 sept. 2015 Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator în La Liga din istoria clubului Real Madrid
12 sept. 2015 Pierre-Hugues Herbert şi Nicolas Mahut au câştigat proba de dublu masculin la US Open
12 sept. 2015 Concordia Chiajna - FC Botoşani, scor 0-0, în Liga I
12 sept. 2015 Flavia Pennetta a câştigat US Open, cel mai important trofeu al carierei sale
12 sept. 2015 Rezultate din Liga I
11 sept. 2015 Lionel Messi a devenit tată pentru a doua oară
11 sept. 2015 FC Steaua va întâlni echipa Universitatea Cluj în 16-imile Cupei României
11 sept. 2015 George Cosac: Cu siguranţă în 2016 clasamentul WTA va începe cu Simona Halep
10 sept. 2015 Presa italiană: Nici ploaia, nici oboseala, nici căldura şi nici Azarenka nu au oprit-o pe Halep
10 sept. 2015 Dinamo a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii
10 sept. 2015 Astra Giurgiu a învins FC Voluntari, scor 2-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii
10 sept. 2015 FC Viitorul a învins CSU Craiova la lovituri de departajare şi a acces în sferturile Cupei Ligii
10 sept. 2015 Semifinalele feminine de la US Open au fost reprogramate. Simona Halep joacă vineri, de la ora 18:00
10 sept. 2015 Rezultate din optimile Cupei Ligii
10 sept. 2015 Pierre-Hugues Herbert şi Nicolas Mahut s-au calificat în finala de dublu la US Open
07 sept. 2015 US Open: Simona Halep şi Horia Tecău în sferturile de finală ale probei de dublu mixt
07 sept. 2015 Paul Anton, transferat de Pandurii Târgu Jiu la Dinamo
07 sept. 2015 Budescu: Ne lipseşte un pic de noroc, pentru că am avut ocazii
07 sept. 2015 Usain Bolt a anunţat că nu va mai concura în 2015
06 sept. 2015 Venus Williams a învins-o pe Anett Kontaveit şi a acces în sferturi la US Open
06 sept. 2015 Serena Williams s-a calificat în sferturi la US Open. Adversara sa va fi Venus Williams
06 sept. 2015 Cehia s-a calificat la Campionatul European din 2016
06 sept. 2015 Begu şi Olaru au fost eliminate în optimi la US Open, la dublu feminin
06 sept. 2015 Numerele jucătorilor din lotul României pentru meciul cu Grecia
06 sept. 2015 Rezultate din preliminariile Campionatului European din 2016
06 sept. 2015 Program prelungit al mijloacelor de transport în comun, cu ocazia meciului România - Grecia
06 sept. 2015 Simona Halep o întâlneşte pe Sabine Lisicki, luni, nu înainte de ora 19.30
05 sept. 2015 Rafael Nadal, câştigător al US Open în 2010 şi 2013, eliminat în turul trei la actuala ediţie
05 sept. 2015 Rezultate din preliminariile Campionatului European din 2016
05 sept. 2015 Trei echipaje din România au obţinut la CM de canotaj calificarea la Jocurile Olimpice
05 sept. 2015 Budapesta: 51 de fani au fost arestaţi ca urmare a violenţelor de după meciul Ungaria - România - VIDEO
05 sept. 2015 Anglia, prima echipă care a obţinut calificarea la Campionatul European din 2016
05 sept. 2015 Simona Halep s-a calificat pentru Turneul Campioanelor
05 sept. 2015 Florin Mergea şi Rohan Bopanna s-au calificat în optimile de dublu, la US Open
04 sept. 2015 Un pilot a decedat la Raliul Mont-Blanc
04 sept. 2015 Simona Halep îi mulţumeşte lui Tecău după prima victorie obţinută împreună la dublu mixt
04 sept. 2015 Venus Williams a eliminat-o pe Belinda Bencic în turul trei la US Open