Marius Ţone, Mediafax

659 articole publicate pe Mediafax 48 in mai 2015
31 mai 2015 Finala Cupei României: Steaua - Universitatea Cluj: 3 - 0. Meciul, întrerupt trei minute după ce s-au aruncat torţe în teren - SCOR LIVE
31 mai 2015 Steaua a învins Universitatea Cluj, scor 3-0, şi a câştigat Cupa României pentru a 22-a oară
31 mai 2015 Finala Cupei României: Steaua - Universitatea Cluj: 1 - 0 la pauză. Meciul, întrerupt trei minute după ce s-au aruncat torţe în teren - SCOR LIVE
31 mai 2015 Constantin Gâlcă: Sunt foarte bucuros pentru acest al treilea trofeu, am intrat în istoria clubului
29 mai 2015 Primele de titlu ale jucătorilor de la Târgu Mureş, scăzute cu 7.000 euro înaintea meciului cu Oţelul
29 mai 2015 Dinu Gheorghe: Nu voi pleca de la Dinamo
28 mai 2015 Hagi: În ultimul meci voi folosi juniorii de la academie, mă mândresc cu ei
27 mai 2015 Echipa Rapid, învinsă de Pandurii Târgu Jiu, scor 3-0, în Liga I
26 mai 2015 Dumitru Dragomir: LPF nu a făcut licitaţie pentru drepturile TV şi acum vine DNA-ul
26 mai 2015 Intel Sky Broadcast cere diminuarea valorii contractului pentru drepturile TV ale Ligii I
25 mai 2015 Năstase: Halep a câştigat cam tot, i-ar trebui aceleaşi performanţe şi la un turneu de Grand Slam
25 mai 2015 Biletele rezervate suporterilor români la meciul Irlanda de Nord - România s-au epuizat
25 mai 2015 Cosac: Pentru România înseamnă foarte mult să aibă cinci fete pe tabloul principal la Roland Garros
23 mai 2015 Comisia de Apel a Sistemului de Licenţiere a menţinut penalizarea cu 6 puncte a CFR Cluj şi Petrolul
22 mai 2015 Hagi a anunţat transferul lui Aurelian Chiţu la FC Viitorul
22 mai 2015 Hagi: Trebuie să câştigăm ultimele două meciuri, participarea în cupele europene este tentantă
21 mai 2015 Conducerea FRF, absentă de la finala Cupei Ligii organizată de LPF
20 mai 2015 Steaua a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 3-0, şi a câştigat Cupa Ligii - FOTO
20 mai 2015 Gâlcă: Aveam nevoie de acest trofeu după un an destul de greu
19 mai 2015 Burleanu: FRF va face tot posibilul să câştige procesul cu CFR Cluj la TAS
19 mai 2015 Burleanu: Obiectivul naţionalei este calificarea la Euro-2016 de pe primul loc
18 mai 2015 Moraru: Nu cred că vom face apel, depunctarea este corectă
18 mai 2015 Petrolul, Rapid, CFR, U Cluj, Oţelul, Ceahlăul şi FC Braşov, depunctate de Comisia de Licenţiere
18 mai 2015 Mircea Sandu vrea să înfiinţeze o şcoală de fotbal care să îi poarte numele lui Răducioiu
17 mai 2015 Rapid - CS Universitatea Craiova, scor 1-2, în Liga I
17 mai 2015 Incidente între jucători la finalul meciului Rapid - CS Universitatea Craiova
15 mai 2015 Cornelia Catanga a urcat pe scenă şi a întrerupt concertul saxofonistului Kenny Garrett din Capitală
14 mai 2015 Dulgheru: Meciul cu Halep va fi frumos, eu nu am ce pierde
13 mai 2015 Erik Lincar, suspendat două etape de Comisia de Disciplină a FRF
13 mai 2015 FC Dinamo, sancţionat cu 56.952 de lei penalitate sportivă pentru incidentele din meciul cu Steaua
12 mai 2015 Oţelul Galaţi neagă o posibilă retragere din campionat înainte de finalul sezonului
12 mai 2015 Bitang: Am putea avea o echipă cu Ponor şi Izbaşa la JO, dar ele trebuie să spună cât de mult doresc
11 mai 2015 Chivorchian: Vassaras şi membrii CCA vor răspunde în faţa Comitetului Executiv la finalul sezonului
11 mai 2015 Un cabinet de avocatură oferă 120.000 de euro pentru marca Steaua
11 mai 2015 Supercupa României se va disputa la 8 iulie, iar Liga I va începe la 11 iulie
11 mai 2015 Chivorchian: Cazul Negoiţă - Bărboianu va ajunge la Comisia de Disciplină a FRF
10 mai 2015 Steaua Bucureşti a remizat cu echipa Concordia Chiajna, scor 2-2, şi rămâne pe locul doi în Liga I
08 mai 2015 Bilete cu preţuri cuprinse între 10 şi 100 de lei la finala Cupei Ligii dintre Steaua şi Pandurii
07 mai 2015 Falub: Florian Walter a ţinut clubul U Cluj în viaţă, situaţia lui ne afectează
07 mai 2015 Hagi: E bine ca FC Steaua şi CSA să găsească un consens pentru că altfel se distruge un club mare
07 mai 2015 Juniorul Paul Cubleşan, sancţionat de FRF cu neconvocarea la următoarea acţiune a naţionalei U18
06 mai 2015 Dan Nistor, suspendat 2 etape şi penalizat cu 5.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF
06 mai 2015 Compania Cotnari vrea să cumpere marca Steaua
03 mai 2015 Dinu Gheorghe: Sunt dezamăgit, pentru că am făcut cadou două goluri
03 mai 2015 Giani Kiriţă: Nu putem să fim umiliţi aşa tot timpul şi doar suporterii să fie în faţă
02 mai 2015 DINAMO-STEAUA - Gâlcă: Dacă vom câştiga cele cinci meciuri rămase cu siguranţă vom câştiga şi titlul
02 mai 2015 Gâlcă: Dacă vom câştiga cele cinci meciuri rămase cu siguranţă vom câştiga şi titlul