30 iul. 2014 Ioan Niculae l-a pus într-o ipostază jenantă pe Dinu Gheorghe. Preşedintele, contrazis de patron într-o emisiune TV
30 iul. 2014 Banca de rezerve a antrenorilor. La ce compromisuri sunt dispuşi tehnicienii români în căutarea unui loc de muncă
29 iul. 2014 Daniel Niculae are oferte din Grecia şi Cipru. Şansele să rămână la Rapid sunt zero
29 iul. 2014 Presa cipriotă vorbeşte despre interesul lui APOEL NICOSIA pentru Niculae. Şansele să rămână la Rapid sunt zero
29 iul. 2014 Una rece, alta caldă la Rapid. Nu mai vine Daniel Niculae, dar a fost "acontat" Pătulea
29 iul. 2014 INTERVIU | Cabron, artistul cu vocea lăsată pe un scaun de pe "Ilie Oană". "Pot avea şi concert, tot strig pentru Petrolul până răguşesc"
29 iul. 2014 "Nico" are oferte din Grecia şi Cipru. Şansele să rămână la Rapid sunt zero
28 iul. 2014 Dinamo - Oţelul 4-0. Bilinski s-a distrat cu gălăţenii şi devine primul golgheter al campionatului. Anghelache şi Negoiţă, înjuraţi copios
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 4-0. Gol superb Elton şi "hat-trick" Bilinski. Polonezul a ratat şi o ocazie mare. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 0-0. Samoilă îi salvează pe dinamovişti la un şut spre vinclu expediat de Karlik. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 0-0. Vezi echipele de start. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Atenţie, "câini răi". Dinamo o învinge pe Oţelul cu 4-0 şi este lider pentru o săptămână. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 2-0. Elton deschide scorul cu un şut fenomenal, Bilinski marchează din penalty. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 1-0. Elton deschide scorul cu un şut fenomenal. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 3-0. Elton a deschis scorul cu un şut fenomenal, Bilinski a marcat două goluri. CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
28 iul. 2014 LIVE BLOG | Liga 1, prima etapă | Dinamo - Oţelul 2-0. Elton a deschis scorul cu un şut fenomenal, Bilinski a marcat din penalty (PAUZĂ). CSMS Iaşi - Viitorul 0-0
27 iul. 2014 Rapid-Steaua 1-3. Pancu a deschis scorul cu o bijuterie tehnică, dar campionii s-au impus fără probleme
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Pancu deschide scorul, Keşeru egalează după patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Mai sunt disponibile 800 de bilete
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Cele mai interesante statistici ale derby-ului
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Ambele echipe au ajuns la stadion
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 61 | Steaua presează cu insistenţă. Chipciu şi Tănase au fost introduşi de Gâlcă.
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Primul derby după an şi trei luni. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Vezi echipele probabile
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-3, minutul 86 | Popa şi Chipciu înscriu la diferenţă de patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
26 iul. 2014 Rapid 1-3 Steaua. Jucătorii lui Gâlcă au spulberat patru minute de fericire rapidistă
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 52 | Lobul lui Popa loveşte bara transversală
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 38 | Pancu deschide scorul, Keşeru egalează după patru minute
26 iul. 2014 Rapid-Steaua 1-3. Jucătorii lui Gâlcă au spulberat patru minute de fericire rapidistă
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, ora 21:00 | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-0 Steaua, minutul 12 | Keşeru şi Popa ratează două ocazii uriaşe
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-0 Steaua, minutul 26 | Pancu deschide scorul după ce îl driblează pe Arlauskis
26 iul. 2014 Primă - "mălaiul" la care visează în continuare rapidiştii. O victorie cu Steaua le-ar fi adus un bonus total de 35.000 de euro din partea lui Valerii Moraru
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-3 | Pancu a deschis scorul. Keşeru, Popa şi Chipciu au întors rezultatul
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Vezi echipele probabile
26 iul. 2014 LIVE BLOG | Daniel Pancu va purta pentru prima oară la Rapid numărul 10. Rapid - Steaua, de la ora 21:00. Meciul cu numărul 111 dintre cele două rivale
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua 1-2. Popa înscrie în minutul 66, Steaua preia conducerea. Chipciu şi Tănase au fost introduşi de Gâlcă.
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-0 Steaua, minutul 19 | Keşeru ratează două ocazii mari în decurs de patru minute
26 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, minutul 3 | Vâlceanu şi Bornescu sunt titulari. Sânmărtean e suspendat după eliminarea din finala Cupei
26 iul. 2014 Valerii Moraru a plecat încântat din Giuleşti: "Fanii sunt extraordinari. Vom face 5-6 achiziţii şi voi plăti salariile jucătorilor"
25 iul. 2014 Valerii Moraru este noul patron al Rapidului: "Nu mai am nicio emoţie acum. Voi fi singurul acţionar." Ionel Ganea, noul antrenor din Giuleşti. Massone ameninţă cu tribunalul
24 iul. 2014 ULTIMA ORĂ | Valerii Moraru este noul patron al Rapidului: "Nu mai am nicio emoţie acum. Voi fi singurul acţionar al clubului" Ionel Ganea, noul antrenor din Giuleşti
24 iul. 2014 ULTIMA ORĂ | Valerii Moraru este noul patron al Rapidului: "Nu mai am emoţii. Voi fi singurul acţionar al clubului" Ionel Ganea, noul antrenor din Giuleşti
24 iul. 2014 Prea tari pentru Flamurtari. Petrolul a învins în Albania, 3-1, cu Teixeira în zi de graţie
24 iul. 2014 Valerii Moraru este noul patron al Rapidului: "Nu mai am nicio emoţie acum. Voi fi singurul acţionar." Ionel Ganea, noul antrenor din Giuleşti. Reacţia lui Massone
24 iul. 2014 EXCLUSIV | Valerii Moraru: „Sunt optimist de felul meu. Am fost optimist şi când m-am însurat. Rapid e un vis pentru noi".
23 iul. 2014 EXCLUSIV | LukOil - sponsor principal la Rapid, dacă afaceristul moldovean Moraru cumpără clubul
23 iul. 2014 EXCLUSIV | LukOil - sponsor principal la Rapid, dacă afaceristul moldovean Moraru cumpără clubul. Preşedintele Manea e la Andronache în birou, să afle dacă mai rămâne în funcţie
23 iul. 2014 EXCLUSIV | Valerii Moraru: „Sunt optimist de felul meu. Am fost optimist şi când m-am însurat. Rapid e un vis pentru noi". LukOil - sponsor principal în Giuleşti, dacă afaceristul moldovean preia clubul
22 iul. 2014 FOTO | Norvegienii de la Stromsgodset au ajuns în România. David Nielsen: "Steaua are fotbalişti de calitate, chiar şi ultima rezervă"
22 iul. 2014 Antrenorii români şi tactica. Stoican: "Am întâlnit o echipă cu 5 fundaşi". Şumudică: "Stoican n-a văzut bine. Am jucat 3-4-3". Alte poveşti hilare din fotbalul românesc
22 iul. 2014 Petrolul acuză prestaţia centralului Rusandru. “Lipsa de credibilitate e problema arbitrajului românesc”
22 iul. 2014 Rapid are mari probleme de lot, dar nu apelează la serviciile lui Nicolae Vasile. "Nu mi-am manifestat dorinţa de a pleca de la Rapid"
21 iul. 2014 EXCLUSIV | Variantă surpriză la Rapid: Massone şi Moraru ar putea prelua împreună clubul. Zamfir: "Sper să vină amândoi"
21 iul. 2014 Acum un an era marea speranţă a lui Dinamo, fotbalistul venit din galerie. Acum, Balint stă la mâna clubului insolvent Rapid: "Stoican dorea să mă trimită în liga a treia"
21 iul. 2014 Ignorat la Dinamo, Valentin Balint va semna cu Rapid: "Stoican dorea să mă trimită în Liga a III-a"
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 63 | Keşeru reuşeşte dubla. Spiritele se încing după ce Pârvulescu îl loveşte pe Coman
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua (final) | Dubla lui Keşeru o califică pe Steaua. Derby-ul se va repeta în prima etapă a Ligii 1
19 iul. 2014 Rapid 1-2 Steaua. Doar un penalty a decis ca Steaua să meargă mai departe
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Filip va fi folosit pe postul de fundaş central
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua, minutul 33 | Selagea egalează după alte două ocazii mari ale Rapidului. Keşeru ratează dubla
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 85 | Keşeru ratează hattrick-ul în două rânduri. Apărarea Rapidului dă semne de slăbiciune
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Angelo Massone este prezent la meci
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Selagea egalează după alte două ocazii mari ale Rapidului. Keşeru ratează dubla
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-1 Steaua, minutul 19 | Keşeru deschide scorul cu un şut din marginea careului. Pham ratează desprinderea
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 0-1 Steaua, minutul 9 | Keşeru şi Stanciu sunt titulari. Angelo Massone şi Ze Maria sunt prezenţi la meci
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid - Steaua, Cupa Ligii | Gazdele au probleme mari de efectiv, Gâlcă va odihni câţiva titulari pentru returul cu Stromsgodset
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-1 Steaua (pauză) | Keşeru a deschis scorul, Selagea a egalat
19 iul. 2014 Schimbare la Rapid: Iese Massone, intră Valerii Moraru. Cine este omul de afaceri care poate prelua clubul giuleştean
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 52 | Keşeru face dubla după ce transformă penalty-ul obţinut de Neagu
19 iul. 2014 LIVE BLOG Rapid 1-2 Steaua, minutul 63 | Keşeru face dubla. Spiritele se încing după ce Pârvulescu îl loveşte pe Coman
19 iul. 2014 OFICIAL | Juventus şi-a întărit atacul cu un atacant de la Real Madrid. Morata a ajuns la Torino pentru 18 de milioane de euro
18 iul. 2014 Rada prefaţează meciul de sâmbătă: „Nu vor mai fi tensiuni. Steaua nu mai are niciun manelist pe bancă”
18 iul. 2014 "Lupii" câştigă greu primul meci oficial al sezonului şi sunt favoriţi la calificare. Petrolul - Flamurtari 2-0
18 iul. 2014 Steaua va fi susţinută de numai cinci fani în Giuleşti
17 iul. 2014 Rapid - Steaua se joacă în Giuleşti cu doar 3.000 de spectatori
17 iul. 2014 Premieră: sponsorul Cupei Ligii intenţionează să plătească pentru organizarea partidei Rapid-Steaua
16 iul. 2014 Petrolul, Europa şi albanezii. Mutu a marcat de patru ori în cinci amicale. "Abordăm meciul cu Flamurtari cu maximă seriozitate"
16 iul. 2014 Galeria Rapidului, interzisă în Peluza a-II-a. Stadionul din Giuleşti este omologat doar provizoriu
14 iul. 2014 Rapidul are mari probleme înaintea startului sezonului, Massone dă asigurări: "Tutto pronto, avocaţii lucrează"
14 iul. 2014 Copiii lui Beckham nu ţin cont de rivalităţile fostului internaţional englez: au susţinut Argentina în finala CM 2014
14 iul. 2014 Rapid 2.0. Giuleştenii vând bilete online pentru primul meci oficial al sezonului
13 iul. 2014 Întâlnire emoţionantă pentru Vlad Rusu. Tânărul care a învins cancerul, faţă în faţă cu Răzvan Lucescu
13 iul. 2014 Întâlnire emoţionantă pentru Vlad Radu. Tânărul care a învins cancerul, faţă în faţă cu Răzvan Lucescu
13 iul. 2014 Soarta lui Nicolae Vasile se decide joi. Jucătorul poate fi suspendat timp de 2 ani
12 iul. 2014 Supercampionii Lung şi Yahaya, peste blazaţii Latovlevici şi Prepeliţă. Cum au evoluat fotbaliştii celor două echipe în Supercupă
11 iul. 2014 Main Discipolul lui Răzvan vs Señorul de pe banca Stelei. Isăilă şi Gâlcă, faţă în faţă
11 iul. 2014 Astra vrea să facă “dubla” cu Steaua, dar nu s-a grăbit să facă transferuri şi are mari probleme de lot. "11"-le pregătit de Isăilă pentru Supercupă
11 iul. 2014 Discipolul lui Răzvan vs Señorul de pe banca Stelei. Isăilă şi Gâlcă, faţă în faţă
11 iul. 2014 Rapid - FC Voluntari cu 2-3 în ultimul amical al verii. Angelo Massone, presupusul investitor, este prezent la meci
11 iul. 2014 Giuleştenii au pierdut ultimul amical al verii: Rapid - FC Voluntari 2-3. Angelo Massone, presupusul investitor, a fost prezent la meci
10 iul. 2014 Massone trebuie să aducă un million de euro şi poate lua Rapidul. Zamfir: "Tratativele sunt finalizate"
09 iul. 2014 Cum să urci cu bicicleta la cota 1.000
08 iul. 2014 Fotbalul românesc e dezamăgit de Spania. Şapte oameni importanţi se pregătesc de o finală Brazilia - Argentina: "Îmi doresc ca Messi să ia tot"
07 iul. 2014 Lucian Ionescu, ofiţerul de presă al Rapidului, a acuzat probleme cu inima
06 iul. 2014 Cu Bicicleta la Munte. Povestea unei zile de neuitat pe traseul Bucureşti-Sinaia
05 iul. 2014 Roberto Landi este omul care îi leagă pe Gino Iorgulescu şi Angelo Massone, italianul care vrea să preia Rapidul
04 iul. 2014 Pe iarba de acasă. Rapid a primit acceptul să joace pe stadionul Giuleşti
04 iul. 2014 TIMP LIBER | Airsoft: bătălia de la Cotul Donului în pădurile de lângă Bucureşti
04 iul. 2014 Nicolae Vasile nu a fost primit în cantonamentul Rapidului. Fotbalistul se teme că va fi suspendat doi ani